forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovska 2007.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 05/02/2008 : 11:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
najbolji dio kod pisanja o stripu za tiskovine ili web stranice koje rijetko citaju strip fanatici je sto se ne morate bojati da cete napisati nesto neistinito ili zaboraviti nesto vazno.

tekstove o stripu i tako svi preskacu.

ali recimo da me zanima sto sam sve zaboravio:
http://kulturpunkt.hr/index.php?page=kulturoskop&topic=home&id=157

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 05/02/2008 : 12:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Hm...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 05/02/2008 : 12:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
hmmmmm...

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/02/2008 : 13:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
hmrggrh rrgrhrhh

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/02/2008 : 13:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Evo ih opet.
Ujedinjeni u gledanju s visoka na Bonellija.
Gledanje s podcjenjivanjem na izdavacke kuce koji nam daju ono što mi želimo.
Ito gdje da se hvale,na stranicama sajta gdje su "stranice prvenstveno posvecene junacima Bonelli kuce"...
Postoji li razlika izmedu Velikog Strip Kriticara i malog sakupljaca stripova?
Postoji.
Prvi su zavidni.
Ovi drugi su sretniji.
Barem su se nacitali....onog što vole.

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 05/02/2008 : 13:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Pa upravo to rekoh... kico plagijatoru jedan...

...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/02/2008 : 14:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Sorry,vope,al ucinilo mi se da si nešto zamumljao...
Ja se ne bojim napisati što mislim.
Zabole mene za Velike Strip Kriticare!
Da su barem procitali Bonellija onoliko koliko ja njihovih samouvjerenih kritika.
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 05/02/2008 : 14:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
kico, ljubim te u oko, ne.u celo ipak
ti si moj idol
haha

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 05/02/2008 : 14:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Toooooo, Kico!
Tako se govori.

Ja cijenim sve stripove,
ali ne dirajte mi Bonellija!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 05/02/2008 : 17:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message
živio kico i zivio neoptereceni pogled na strip!

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/02/2008 : 18:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Ne bih ovdje imao bas muda stat u obranu jurice, al covik je napisa par odlicnih stvari,
npr. uberite ovu recenicu, ovo je i mene uvijek prcilo u dinju, dakle citiram:

Festivali nas ponekad podsjete da tako nešto postoji, ali da je to zabava za cetrdesetogodišnjake koji nisu prerasli literaturu iz tinejdžerskih dana, dok poneka izložba domacih klasika (poput nedavne izložbe Andrije Maurovica u Klovicevim dvorima) predstavlja crtace stripova kao naivce izvlaceci pojedine sekvence i kadrove iz dužih narativnih djela. Tako lišeni svog konteksta, crteži koji su majstorski pripovijedali slijedom crteža popracenih tekstom, cesto djeluju banalno stilizirani i nelogicno kadrirani.

ovo boldano mi se posebno svidja.

S juricom se ne bih slozio u jednom (zapravo, ne slozio, nego nadodao), nikad stripovi poput Nindje i Entropole nece privuci neku novu (mladju) publiku (nazalost) jer kao sto sam kazes mi stripasi smo prvenstveno vizualni tipovi. Jel to bila uopce bit? Da, ponovo sam procitao, nije to bit, al nema veze, necu brisat sto sam napisao:)

Da nadodam, ima odlican text na qstrip blogu (najdonji dio gornjeg posta), kako je tesko uopce ista radit u hr, sto se tice domaceg stripa.

Oni koji znaju nemaju vrimena, oni koji imaju vrimena ne znaju.

Tako, bez Bonellia, mislim da ni strip publike (u i ovako malom broju) ne bi bilo u hr, na zalost, na srecu, kako kome, jebiga.


https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/02/2008 : 22:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Ispada da se stripaši ustvari dijele na dvije jednostavne (i lako uocljive) skupine: prvi su oni koji citaju Zagora (i eventualno još kojeg junaka SBE), dakle malogradanske duše i ostale srodne sorte kojima život prolazi izmedu svakodnevnog popodnevno-vecernjeg piva ispred obližnjeg kvartovskog marketa i godišnjeg/polugodišnjeg okupljanja sa slicnima likovima, prilikom kojega se uz masne cevape s kajmakom i puno zasoljene kapule utapaju u lipidno-etanolskim iluzijama/sjecanjima o nekim boljim/dalekim (uglavnom prošlim) vremenima, dok su drugi oni genaracijski isprdci u kariranim košuljicama, sa neuglednim zulufima, debelim pepeljarkama, odvezanim pertlama i zelenom balom koja viri iz nosa, koji nikad ne guze ali zato svoje komplekse lijece citajuci samo umjetnicka/prekretnicka/drukcija ostvarenja devete umjetnosti, pa se u litrama lošeg bambusa i daljnim zadajanjem u eskapisticko-egzistencijalisticka izdrkavanja, na kraju i sami vracaju u pakao tog nesretnog 'Bonelli sindroma' o neshvacanju svijeta/svemira/uma/života/društva/prijateljstva/ljubavi/whatever, i uvjeravaju da upravo oni mogu sve promijeniti.

Po svim tim raznoraznim clancima/blogovima, gdje ljudi velikodušno sa drugima dijele svoja mišljenja/zapažanja, nisam naišao na nekoga iz one mitske 'zlatne sredine' (ili ako hocete 'radnicke klase'), što je po meni konkretna indikacija zašto su omiljeni stripovi i prve i druge gore navedene skupine - tudi/strani stripovi.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 05/02/2008 : 22:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Jurice, ti ocekuješ da citamo tekst o stripu, koji nije u stripu??!?!?!?!??!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/02/2008 : 23:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Jurice, ti ocekuješ da citamo tekst o stripu, koji nije u stripu??!?!?!?!??!



Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/02/2008 : 00:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
srica pa se nitko ne obazire na ovo...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/02/2008 : 00:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

srica pa se nitko ne obazire na ovo...

Misliš ovo što sam ja napisao?

Pošto je to ocito bila zajebancija na temu kako ljudi doživljavaju citatelje stripova, i kako se ovi doživljavaju medusobno. Uostalom, i sam sam tu, i ne bježim nikuda.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 06/02/2008 00:14:32
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22294 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/02/2008 : 00:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Ispada da se stripaši ustvari dijele na dvije jednostavne (i lako uocljive) skupine: prvi su oni koji citaju Zagora (i eventualno još kojeg junaka SBE), dakle malogradanske duše i ostale srodne sorte kojima život prolazi izmedu svakodnevnog popodnevno-vecernjeg piva ispred obližnjeg kvartovskog marketa i godišnjeg/polugodišnjeg okupljanja sa slicnima likovima, prilikom kojega se uz masne cevape s kajmakom i puno zasoljene kapule utapaju u lipidno-etanolskim iluzijama/sjecanjima o nekim boljim/dalekim (uglavnom prošlim) vremenima


Citam Zagora,velikogradanska sam dusa,ne pijem pivo niti visim po marketima.Nisam ljubitelj cevapa,od kajmaka mi bude muka,takodje od zasoljene kapule.Ne gledam unazad,sto je bilo,bilo je.Za mene postoji samo buducnost.

Filozofe ,jedinica!Ponavljas razred
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/02/2008 : 00:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior
Citam Zagora,velikogradanska sam dusa,ne pijem pivo niti visim po marketima.Nisam ljubitelj cevapa,od kajmaka mi bude muka,takodje od zasoljene kapule.Ne gledam unazad,sto je bilo,bilo je.Za mene postoji samo buducnost.

Filozofe ,jedinica!Ponavljas razred

Citam i ja, ali nisi ti razumio šta sam ja htio reci. Nema veze, evo smajlija - , ovdje ako ga ne staviš, odmah ljudi misle da im želiš sve najgore...

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 06/02/2008 00:41:06
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22294 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/02/2008 : 00:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by King Warrior
Citam Zagora,velikogradanska sam dusa,ne pijem pivo niti visim po marketima.Nisam ljubitelj cevapa,od kajmaka mi bude muka,takodje od zasoljene kapule.Ne gledam unazad,sto je bilo,bilo je.Za mene postoji samo buducnost.

Filozofe ,jedinica!Ponavljas razred

Citam i ja, ali nisi ti razumio šta sam ja htio reci. Nema veze, evo smajlija - , ovdje ako ga ne staviš, odmah ljudi misle da im želiš sve najgore...


sreca pa si stavio smiley! Vec poslije sedme rijeci tvoga posta mi se podigao pritisak/tlak


ako nekog inetresuje kako sam sad: "Bolje mi je,smiley me vratio u zivot!Hvala svima koji su mi dali podrsku u ovim teskim sekundama."
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/02/2008 : 01:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by globinjo

srica pa se nitko ne obazire na ovo...

Misliš ovo što sam ja napisao?

Pošto je to ocito bila zajebancija na temu kako ljudi doživljavaju citatelje stripova, i kako se ovi doživljavaju medusobno. Uostalom, i sam sam tu, i ne bježim nikuda.


nisam tvoj post ni vidio

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/02/2008 : 01:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo
nisam tvoj post ni vidio



Drugin ricima, Jurica je u pravu... Zagorovci su zasljepljeni Zagorom

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/02/2008 : 01:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by globinjo
nisam tvoj post ni vidio



Drugin ricima, Jurica je u pravu... Zagorovci su zasljepljeni Zagorom


kuco
znaš šta meni ide na qurac?kad netko po necemu pljucka što meni valja a uzdiže nešto drugo što je njemu drago,a to je meni možda teško,da ne kažem preteško sranje...ali ja ne komentiram kako to ne valja,iako bih mogao...i najviše volim one koji su inpa mi naturaju na nos stripove koje pas s malom ne bi polizao...ma da je to strip,ma da je to nešto super,ma da je to nešto citljivo...
doli francuzi,doli belgijanci,doli svew moguce svjetske škole stripa,živili mi glupani koji citamo bonellija
flamboyant soul je sve to prekrasno opisao,svaka cast!

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/02/2008 : 01:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by globinjo
nisam tvoj post ni vidio



Drugin ricima, Jurica je u pravu... Zagorovci su zasljepljeni Zagorom


kuco
znaš šta meni ide na qurac?kad netko po necemu pljucka što meni valja a uzdiže nešto drugo što je njemu drago,a to je meni možda teško,da ne kažem preteško sranje...ali ja ne komentiram kako to ne valja,iako bih mogao...i najviše volim one koji su inpa mi naturaju na nos stripove koje pas s malom ne bi polizao...ma da je to strip,ma da je to nešto super,ma da je to nešto citljivo...
doli francuzi,doli belgijanci,doli svew moguce svjetske škole stripa,živili mi glupani koji citamo bonellija
flamboyant soul je sve to prekrasno opisao,svaka cast!



Dobro, pa nije baš tako strašno. Što se mene tice, nemam problema sa tolerancijom razlicitosti. Dapace, uvik kažem da preferiram BD produkciju no kao što ti pronadeš ponešto zgodno u bedeu tako i ja u Bonelliju. Kad bolje promislim... Ken je fantastican, MV je odlican, Tex ima super crtacki stuff, Dylan i Martin probavljivi ( a nekad bili iznadprosjecni ), Nathan je odlican ( usput, jeste li znali da je DreamWorks otkupija prava na ekranizaciju )... no unatoc tome ipak cu rade uzeti neki BD album za procitati. To je jednostavno tako. Ja san odrasta na takvim stripovima a netko na Bonelliju. Sve ima svoje kvalitete i prepucavanje, ciji je veci, obicno nikamo ne vodi.
Mislim da je veci problem što se pojam strip na ovom forumu uglavnom poistovjecuje sa Zagorom ( tu i tamo sa još kojim likom ) jer su za Zagora svi culi. Tko god je procita iti jednu epizodu uclani se na forum i odmah otvori 16 topica i 8 pollova u vezi doticnog. Odavno konkretne price o stripovima nije bilo a konstantno spominjanje Zagora pomalo ide na živce pa se jave oponenti i pocne sprdanje koje fanovi ne trpe... i tako u krug.
Valjda ce nam jednog dana doci u glavu da i u stripu, kao i u životu opcenito, mora postojati tolerancija. I valjda ce jednog dana oni koji su imali obicaj za nešto, što se njima ne svida, izjaviti da je "obicno smece", malo razmisliti i shvatiti da iza svega toga stoji trud autora... a možda se nekome i svida.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/02/2008 : 02:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
Mislim da je veci problem što se pojam strip na ovom forumu uglavnom poistovjecuje sa Zagorom ( tu i tamo sa još kojim likom ) jer su za Zagora svi culi. Tko god je procita iti jednu epizodu uclani se na forum i odmah otvori 16 topica i 8 pollova u vezi doticnog. Odavno konkretne price o stripovima nije bilo a konstantno spominjanje Zagora pomalo ide na živce pa se jave oponenti i pocne sprdanje koje fanovi ne trpe... i tako u krug.


da,s tim se i ja slažem,ali ja tome nisam kriv i još njih masu jer vole zagora i bonellija,a kad bolje razmislim,da sam ja njihovih godina imao komp i ja bi drka po forumu sa zagorom...da se razumimo,odrasli smo na više manje istim stripovima,pizdunu,nisi još stara kamila ka kit karsoni ja volim masu stvari iz bd...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/02/2008 : 02:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo
da,s tim se i ja slažem,ali ja tome nisam kriv i još njih masu jer vole zagora i bonellija,a kad bolje razmislim,da sam ja njihovih godina imao komp i ja bi drka po forumu sa zagorom...da se razumimo,odrasli smo na više manje istim stripovima,pizdunu,nisi još stara kamila ka kit karsoni ja volim masu stvari iz bd...



Jesmo... odrasli smo na otprilike istim stripovima samo smo se malo razdvojili u jednom trenutku. Prevladalo je ono što nam je u tom trenutku bilo bolje, što ne znaci da je onaj drugi bolje izabra.
Pa i napisa san u prethodnom postu da se i tebi svida ponešto iz BD produkcije. Nitko nije savršen Šalim se stara kuko
Ah, od Karsona me dile još samo brkovi

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/02/2008 : 02:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
Ah, od Karsona me dile još samo brkovi


i duvan

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000