forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izasao je Zagor ...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Hulk
Starting Member

Serbia
96 Posts

Member since 04/02/2003

Posted - 06/02/2008 : 14:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Hulk a Yahoo! Message  Send Hulk a Private Message
Izasao je Zagor u izdanju Veselog cetvrtka, sutra ce biti na svim kioscima u Srbiji. Danas mi je Sloba u Darkwoodu pokazao prvi broj, koji on nece imati odmah u prodaji vec nesto kasnije, dok ce od Dilana pa nadalje (odnosi se na sve junake) dobijati sve brojeve pre kioska. On je, blago receno, nezadovoljan nekim stvarima, no kao sto je, cini mi se Renky, spomenuo, Sloba (na zalost) nema sve pod svojom kontrolom. Njegovo je da bira epizode, nove serijale, smislja program, da uoblicava i pise tekstove i neke druge stvari, ali ne moze mnogo da utice na dizajn, pripremu, unos teksta, samu stampu... Samo izdanje ne deluje toliko lose, odlicno je uvezan, strane nema sanse da ispadaju. Nekih gresaka ima unutra, sto je za pocetak i normalno, ali ono sto je bitno je to da je deo redakcije, koji je strucan za strip, svestan svih prisutnih gresaka, neke su po meni katastrofalne, neke manje upadljive, ali postoje i uocene su, no na zalost nisu mogle da budu pod kontrolom onih pod cijom kontrolom treba da budu. Ono sto je bitno je da su sve greske registrovali i da ce ih u narednih par brojeva ispraviti, no treba se izboriti za mnogo stvari. Nije hteo ni da mi proda strip, tako da ne mogu da stavim sken, no bice ga od sutra kioscima, pa ce neko vec staviti i sken, a sigurno i komentar. Cini mi se da ce ovo izaci na dobro, samo malo vremena i strpljenja, a ovi izgleda nece odustajati od izdavastva, bar koliko vidim po Slobi. Kaze da covek koji ulaze u sve ovo je maksimalno OK, da je ozbiljan, odlucan da ovo potraje i da ima dugorocan plan po kojem i rade. Valjda ce nesto biti od svega toga, a verujem da ce i greske nestati.

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 06/02/2008 : 14:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
Daj objasni nam malo koje su te greske,nisi nista konkretno spomenuo,kakav je kvalitet i dizajn u odnosu na Ludens,koji je format jel isti kao kod bonellija ili...??? Koja je cijena? Kako se zove izdavac?? itd..

Edited by - Ferri on 06/02/2008 15:00:58
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/02/2008 : 15:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Stvarno bi mogao... I mene zanima...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/02/2008 : 16:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
@Hulk

haj probaj saznati hoce li to nekim "kanalima" dolaziti i u bosnu i hercegovinu?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 06/02/2008 : 16:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
izdavac odnosno zvanican naziv firme je "Veseli Cetvrtak" cena je 150 dinara
i ja sam se danas cuo sa slobom rekao mi je za te propuste ali nije nista ozbiljno a vremenom ce se popraviti.Sta da vam kazem nocas nema spavnja sutra svi poranite i na kioske po prvi broj zagora jeeeeee
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/02/2008 : 17:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
150 dinara?
a prije smo nagadali da ce cijena biti oko 90, na sto su govorili da je skupo...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/02/2008 : 17:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Jeste skupo, ali sta je tu je... Necemo moci taloziti, ali cu kupovati samo po jedan primerak... Mozda dva kad mi naidje...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/02/2008 : 17:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Cijena nece privuci nove kupce. To smo se uvjerili na par prethodnih primjera i zato je bolje da se odma krene sa rentabilnom cijenom, što duže je zadržati ali za tu cijenu potruditi se dati što kvalitetniji proizvod. Da je niža cijena možda bi jednokratno nešto postigli ali gledajuci dugorocno... Ma... i ovako ce biti povuci-potegni.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 06/02/2008 : 17:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
da li je izdanje bliže originalu ili zlatnoj seriji po kvaliteti papira i dimenzijama?
150 dinara bi bilo koliko €?

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 06/02/2008 : 17:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
izdanja su blizu originala a u evrima to kosta 2 evra.
nije to puno za kvalitetno izdanje.
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 06/02/2008 : 18:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Bude to dostupno u MC-u ili Libellusu? Kad?

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 06/02/2008 : 18:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Uvek postoji dilema, uraditi (ili barem to pokusati) kvalitetno izdanje koje bi objektivno kostalo 130-150 dinara ili raditi po Abatonovom principu koji podrazumeva ocajnu stampu, papir, opsti izgled, prevod i sl. Koliko se secam, ljudi su pre 4 godine, kada je Abaton izlazio, trazili sto jeftinije izdanje a zatim, kada se ono pojavilo na kioscima, do neba kriknuli "Wtf is this? Zar to nije moglo bolje po cenu skupljeg stripa?". Odlucite se vec jednom.
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 06/02/2008 : 18:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Po meni je najkvalitetnije odraden Bonnelli strip bio u doba kad je Slobodna izdavala (originalni format, izvrstan uvez i kvalitetan papir po pristupacnim cijenama). Danas bih za tu kvalitetu bez razmišljanja pljunuo 16 kuna.

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 06/02/2008 : 18:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by Vega

Po meni je najkvalitetnije odraden Bonnelli strip bio u doba kad je Slobodna izdavala (originalni format, izvrstan uvez i kvalitetan papir po pristupacnim cijenama). Danas bih za tu kvalitetu bez razmišljanja pljunuo 16 kuna.


Potpisujem!
I narušena SD izdanja izgledaju sjajno (zbog savitljivijeg kartona), dok kod Ludensa na kilometar vidiš odsjaj oštecenosti. Jedina mi je (sitna) zamjerka kod SD "sivi" papir u kasnijim izdanjima (koji se, doduše, nekima svida).

on topic... Bit ce zanimljivo pratit što ce se dogadat s ovim izdavacem. Ima uvjerljivih "za" i "protiv" vezano za opstanak, ali kako se kaže: "Šanse su male, ali nisu ravne nuli!"

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 06/02/2008 : 18:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Ako je 150 dinara skupo, e onda jebiga!
Svi bi da se jebu a da im ne udje!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/02/2008 : 18:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Vega

Po meni je najkvalitetnije odraden Bonnelli strip bio u doba kad je Slobodna izdavala (originalni format, izvrstan uvez i kvalitetan papir po pristupacnim cijenama). Danas bih za tu kvalitetu bez razmišljanja pljunuo 16 kuna.



ali je kod vecine stripova SD sken bio jako "tanak".

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/02/2008 : 18:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Meni se najvise svidjala stara Dnevnikova stampa... A Ludens mi je bolji od SD...
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 06/02/2008 : 18:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by aragon.sm

izdanja su blizu originala a u evrima to kosta 2 evra.
nije to puno za kvalitetno izdanje.



1.85€ = 13.30kn

Kosovo i Metohija = Srbija
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 06/02/2008 : 18:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
pa pazite ovako Ludensova izdanja kostaju 16kn i po meni su solidno odradjena moze to i bolje kad to preracunate u eure to je 2,20 ako je kuna 7,3 ili u dinarima 176din ako je 1kn=11 din kurs varira ali u sustini je to to.Ili ako ih kupujete kod nas na trafikama gde izdanja kasne po tri brija i + lose su ocuvani svaki ima neku falinku.
Najveca mana ovih izdanja je cena jel nece privuci nove klince da ih kupuju pogotovo ta cena od 150din.mi kolekcionari i ovako nismo bitni jer nas ima malo i dobro znate da nezalimo para kad su stripovi u pitanju.
Cccc savicu tebi svidja kako je dnevnik radio pogledaj samo u policu i videces kako danas izgledaju ta izdanja.Po meni u zadnjih 40 godina najbolje uradjeni stripovi su izdanja Sd i Ludensa u svakom pogledu.
PAzite ovako kako mi dobijamo vasa idanja iz hrvatske preko strip sopova e pa tako ce to dolaziti i do vas u Hrvatskoj i Sloveniji tako da nema potrebe da brzate i kupujete te stripove na aukcijama po masnim cenama.Sloba ce svima izaci u susret a i u cilju mu je da se sto vise proda.Zar ne???
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/02/2008 : 19:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Meni se najvise svidjala stara Dnevnikova stampa... A Ludens mi je bolji od SD...



dnevnik je imao loše mašine tada, ali je sken bio ok, nema nijedne bore na ferrijevom crtežu da se nije vidjela, kao što je to slucaj sa SD.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/02/2008 : 19:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by sawitch

Meni se najvise svidjala stara Dnevnikova stampa... A Ludens mi je bolji od SD...



dnevnik je imao loše mašine tada, ali je sken bio ok, nema nijedne bore na ferrijevom crtežu da se nije vidjela, kao što je to slucaj sa SD.



To i ja govorim...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/02/2008 : 19:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by aragon.sm

pa pazite ovako Ludensova izdanja kostaju 16kn i po meni su solidno odradjena moze to i bolje kad to preracunate u eure to je 2,20 ako je kuna 7,3 ili u dinarima 176din ako je 1kn=11 din kurs varira ali u sustini je to to.Ili ako ih kupujete kod nas na trafikama gde izdanja kasne po tri brija i + lose su ocuvani svaki ima neku falinku.
Najveca mana ovih izdanja je cena jel nece privuci nove klince da ih kupuju pogotovo ta cena od 150din.mi kolekcionari i ovako nismo bitni jer nas ima malo i dobro znate da nezalimo para kad su stripovi u pitanju.
Cccc savicu tebi svidja kako je dnevnik radio pogledaj samo u policu i videces kako danas izgledaju ta izdanja.Po meni u zadnjih 40 godina najbolje uradjeni stripovi su izdanja Sd i Ludensa u svakom pogledu.
PAzite ovako kako mi dobijamo vasa idanja iz hrvatske preko strip sopova e pa tako ce to dolaziti i do vas u Hrvatskoj i Sloveniji tako da nema potrebe da brzate i kupujete te stripove na aukcijama po masnim cenama.Sloba ce svima izaci u susret a i u cilju mu je da se sto vise proda.Zar ne???




Druga stvar je sto su te stripove jeli misevi po tavanima ili su se vukli po pijacama i ko zna kuda... Meni su super... I mogao bi mi odgovoriti na sms geju... :-)
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 06/02/2008 : 20:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by William_Wallace

Ako je 150 dinara skupo, e onda jebiga!
Svi bi da se jebu a da im ne udje!


Iju!

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 06/02/2008 : 20:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
NEMA NIST OD SNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OCU MOG ZAGORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Hulk
Starting Member

Serbia
96 Posts

Member since 04/02/2003

Posted - 06/02/2008 : 20:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Hulk a Yahoo! Message  Send Hulk a Private Message
Meni je dizajn ok, ali o tome je stvarno glupo pricati, a i smatram da nije bitno, jer to je sve stvar individalne procene, nekome ce biti dobar, neko ce imati zamerke, svaka zemlja koja nesto izdaje ima neki svoj stil, videces sutra pa proceni sam. Cena jeste 150 dinara, tako pise na stripu. Iskreno nisam gledao unutra ko je izdavac, verovatno pise u impresumu, ali nije mi palo na pamet da pogledam, a i mene licno ne zanima, sta mi znaci ime firme ili coveka za koje nisam cuo, bitno je da izlazi. Greske su takodje manje bitna stvar, naravno pod uslovom da vremenom sve ide na bolje, to se moze dovesti u red, a i nije cilj da se lupom traze greske, vec da se pocne sa izdavastvom, da to sve konacno krene. Ne trebe biti Serlok Holms da bi uocio neke stvari, a mislim da je sustina sadrzaj, da procitamo epizodu, podrzimo projekat ako volimo strip. Ono sto je meni licno bitno, jeste to da oni koji treba da isprave greske (slovne i par mutnih strana), znaju za njih i nece preci preko toga, bar mi je tako receno, tako da ocekujem da ce to da se dotera za par brojeva.
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 06/02/2008 : 20:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
Ma bice sve OK!
Samo da je investitor ozbiljan, i strip ce 100% da prezivi uprkos losoj prodaji u pocetku i jos ko zna kakve probleme, posto je tempo jebitacan i za stampu i za novcanike...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000