forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip-knjige
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 18/02/2008 : 13:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Zanima me što cijenjeni auditorij misli o slijedecem. Da li bi željeli (i koliko) vidjeti stripove koji kod nas nikad nisu izlazili u formi albuma, a izašli su u puno epizoda u mnogim casopisima, da budu objavljeni u formi knjiga. Tu bih na brzinu nabrojao: Rip Kirbya, Modesty Blaise, Flash Gordon, Johnny Hazard, Tarzan, James Bond (sorry ako sam neke zaboravio) i to u knjigama od npr. 150-200 strana, C/B (uglavnom), tvrde korice (nije obvezno), a što je NAJVAŽNIJE, od prve do zadnje epizode, po redu, sa potpunom numeracijom i svim podacima o autorima. Ja o ovome sanjam vec duže vrijeme i cudi me kako nikomu nije palo na pamet (ili jest, a ja sam previdjeo na Forumu). Eto, baš me zanimaju komentari, a i prijedlozi!!!

Edited by - wiskey on 18/02/2008 13:14:07

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 18/02/2008 : 13:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
ja bih to volio imati, ali ne bih kupio. vjerujem da je dosta misljenja slicnih mojem. vjerojatno zato i nije tako objavljeno...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 18/02/2008 : 13:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Kupujem na engleskom ona izdanja koja su mi dostupna (Modesty, Bond...) i to me zadovoljava. Uvijek je bolje citati na izvornom jeziku. Ali kao u slucaju Prince Valianta ZG naklade rado bi kupovao nasa izdanja. Koja? Uglavnom one koje si naveo, ali Canyon... Caniff je legenda!

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 18/02/2008 : 13:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
Nekad je bio SF imati stripove uvezane kao knjige. Ako se dobro sican, bila je i jedna traka "Redova Bilija" ("Beetle Bailey"), kada debeli narednik upada u ekstazu kada u knjižnici nade svoj životni san, stripove u tvrdom uvezu.

Danas je zlatno doba reprinta manje, više svih tih stripova koje si nabrojao, a izgleda da nas ceka još i više (govorim o izdanjima na engleskom jeziku). Kod nas pitanje je uopce ima li smisla tako nešto, jer sa bestselerima od 350 komada i totalnim zasicenjem tržišta, sumnjam da bi takva izdanja dobro prošla. Ako izdavaci trebaju propasti, neka to urade sa stilom, sa objavljivanjem kod nas neobjavljenih stripova sa nekog jezika kojeg ne razumijem:)

Zanimljivo je da je biblioteka "Nostalgija" Decjih novina, bila na pravom putu još prije dvadesetak godina. Njihov "Flash Gordon" je skoro bolji od Checkersovog.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 18/02/2008 : 13:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
Sve potpisujem! Možda ne Raymondov Flash Gordon jer je on dobro riješen kod nostalgije i to negdje 4 knjige od 6 što je dosta...za Flasha ja bih preferirao Dan Barrya...
Što se Tarzana tice bilo bi dobro da se krene sa Fosterom, nastavi sa Hogarthom i završi s Manningom...inache Tarzani su išli u koloru u engleskim albumima...
Modesty je moja stara cežnja....i što je zanimljivo nitko je nikada nije izbacio cijelu - na engleskom - mora se kombinirati titan, Comics revue, First American Edition i Comics Revue presents Modesty Blaise da se dobiju svih 96 epizoda novinskog stripa mada nova serija Titana pokazuje ozbiljnu namjeru da pokrije sve jer sa ova dva albuma koja su najavili za ovo tromjesjecje pokrili su sve po redu do Burnsa i Wrighta - a zatim tu je još nekoliko strip obrada knjiga - mislim da je dark horse izdao - ja imam samo prvu - Modesty Blaise...koje su išle u koloru - crtao je Dick Giordano. Da li cemo ikada to vidjeti?

Svojedobno sam obožavao Horakova Bonda - tj. dok nisam naletio na prvu seriju McCluskyjeva Bonda - pogotovo On Her Majesty Secret Service - fantasticna fantasticna prica...a tu je i Dr. No gdje s McCluskyem suraduje jedan O'Donnel kombinacija iz snova...jako lijepo bi bilo vidjeti i Bonda uistinu...no nekako se bojim da je to samo wisfull thinking...a bilo bi tako lijepo da me netko od naših izdavaca opovrgne....
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 18/02/2008 : 13:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Kupujem na engleskom ona izdanja koja su mi dostupna (Modesty, Bond...) i to me zadovoljava. Uvijek je bolje citati na izvornom jeziku. Ali kao u slucaju Prince Valianta ZG naklade rado bi kupovao nasa izdanja. Koja? Uglavnom one koje si naveo, ali Canyon... Caniff je legenda!



Pa imaš izvanredan reprint Terryja, a S.C je malo sitan, ali još uvijek odlican, u Checkersovim reprintima do 1954.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 18/02/2008 : 13:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Da slažem se Alene, ali ipak je ljepše citati album-knjigu na svom jeziku. Jurice, izvini, ali sve sam ocekivao, ali ovako glup odgovor nikad. Šta znaci, volio bih imati, ali ne bih kupio? Cekao bi valjda da ti netko pokloni, kao što se inace radi sa integralima i albumima? Ah, da, i ja bih volio imati najnovijeg Mercedesa, ali ga ne bih kupio. Zar ovo nije glupo? Molim auditorij da se malo više potrudi od Jurice. Ovako kao Alen, super: i normalan odgovor i super prijedlog.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26454 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2008 : 13:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
jurice, ajd se izvini coviku za glup odgovor

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 18/02/2008 : 14:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Nemoj, Jaki sad i ti zajebavati. Nemoj da mi topic ode na drugu stranu. Pa, postavio sam normalno pitanje i normalno je da želim i normalan komentar. Uzdrži(te) se od gluposti i zajebancija.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 18/02/2008 : 14:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Rommele, kada si vec spomenuo Fosterovog Tarzana, znaš li koliko je on tabli napravio. Po nekom mom saznanju, samo 30-tak!!!
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 18/02/2008 : 14:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Ja sam tu apsolutno za Ripa, Tarzana i Johnnyja Hazarda
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 18/02/2008 : 14:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
a volio bih vidjeti i cijelog Morta Cindera na jednom mjestu
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 18/02/2008 : 14:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

a volio bih vidjeti i cijelog Morta Cindera na jednom mjestu


Da.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 18/02/2008 : 14:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Rommele, kada si vec spomenuo Fosterovog Tarzana, znaš li koliko je on tabli napravio. Po nekom mom saznanju, samo 30-tak!!!



Samo 60-tak dnevnih traka, ali oko 300 tabli, od 1931. do 1937.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/02/2008 : 14:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
@ Doc
Morta je Marko najavija.

A dalje, Fosterov Tarzan je poprilicno loš u usporedbi sa Hogarthom i Manningom. Nema ga puno a dostupni materijali su toliko loši da je otisak jadan... a to doprinosi i jadnom opcem utisku sa pocetka posta.
Volija bi imati i kupija bi Manningovog a i Hogarthovog Tarzana.
Pa cak i Ripa kao i Modesty a najviše od svega sam za Danovog Flasha i Canyona. A Bonda... niti bi volija a to znaci da nebi ni kupija.
Poklone ne racunam.

Ali...

Sve ovo gori navedeno samo u trenutku kad bi na izdavackom tržištu bilo takvo mrtvilo a ja ima viška para. Ok je imati medu fosilnim stripovima jednog ili dva sentimentalna favorita ali zar me cili život mora pratiti isti repertoar... bljak!

Koji ce mi kurac nešto, vec videno trista puta, pa makar nekompletno, izrickano i popišano. To što je u nekoj epizodi priskoceno nekoliko pasica me zaboli Ðorde M. Ako mi nije smetalo onda, ispravljanje krivih Drina me danas ne zanima. Kao da je bitno, u iti jednom od spomenutih stripova, prominilo što je nešto izbaceno ili što bi bilo nanovo objavljeno kompletno. Druga je stvar kasapljenje po 20 ili više tabli ali to je ionako bila odlika Dnevnika i nema veze sa nabrojenim stripovima.

Hocu nove, kod nas nikad objavljene, stripove!!!! Crno-bilo, u boji, meki uvez, tvrdi uvez... nije bitno... samo nek nije xy reprint...

Na žalost, takvi stripovi su u malom postotku na tržištu... Cast izuzetcima.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 18/02/2008 : 14:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
Za manijake:

SUNDAY TARZAN STRIPS
Rex Maxon #1 - March 15, 1931 to #28 - September 20, 1931
Hal Foster #29 - September 27, 1931 to #321 - May 2, 1937
Burne Hogarth #322 May 9, 1937 to #768 - November 25, 1945
Rubimore (Ruben Moreira) #769 - Dec. 2, 1945 to #856 - Aug. 3, 1947
Burne Hogarth #857 - August 10, 1947 to #1015 - August 20, 1950
Bob Lubbers #1016 - August 27, 1950 to #1198 - February 21, 1954
John Celardo #1199 - February 28, 1954 to #1922 - January 7, 1968
Russ Manning #1923 - January 14, 1968 to 1979
Gil Kane 1979 - 1981
Mike Grell 1981 - 1983
Gray Morrow 1983 to 2001

Dobar dio Manningovih nedjeljnih tabli nije objavljen kod nas, a pogledajte ekipu poslije: Gil Kane (+Archie Goodwin!!!), Mike Grell (Warlord!), Gray Morrow (aj, Buck Rogers, ali važniji po nekim Warren stvarima).

www.stripgen.com
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 18/02/2008 : 14:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Hammere, svaka cast. Hvala.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 18/02/2008 : 14:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Rommele, kada si vec spomenuo Fosterovog Tarzana, znaš li koliko je on tabli napravio. Po nekom mom saznanju, samo 30-tak!!!

pakleni cekic ti je vec odgovorio...i to je tocan podatak
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 18/02/2008 : 14:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
A bas sam razmisljao neki dan gdje uloziti ove pare sto ih skupljam na racunu. Kako su mi dionice i fondovi tlaka, a i nema nista uzbudljivog u tome, pali mi na pamet stripovi. Izdati Druzinu od Vjesala, Miltona Caniffa i Brandona . Ali realno, neda mi se...

itsyourworldyoucanchangeit

Edited by - alen on 18/02/2008 16:04:32
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/02/2008 : 14:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Demiana????

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 18/02/2008 : 14:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Renky


Ali...

Sve ovo gori navedeno samo u trenutku kad bi na izdavackom tržištu bilo takvo mrtvilo a ja ima viška para. Ok je imati medu fosilnim stripovima jednog ili dva sentimentalna favorita ali zar me cili život mora pratiti isti repertoar... bljak!

Koji ce mi kurac nešto, vec videno trista puta, pa makar nekompletno, izrickano i popišano. To što je u nekoj epizodi priskoceno nekoliko pasica me zaboli Ðorde M. Ako mi nije smetalo onda, ispravljanje krivih Drina me danas ne zanima. Kao da je bitno, u iti jednom od spomenutih stripova, prominilo što je nešto izbaceno ili što bi bilo nanovo objavljeno kompletno. Druga je stvar kasapljenje po 20 ili više tabli ali to je ionako bila odlika Dnevnika i nema veze sa nabrojenim stripovima.

Hocu nove, kod nas nikad objavljene, stripove!!!! Crno-bilo, u boji, meki uvez, tvrdi uvez... nije bitno... samo nek nije xy reprint...

Na žalost, takvi stripovi su u malom postotku na tržištu... Cast izuzetcima.


znaci li to da je i ridjobradi za Q...?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/02/2008 : 15:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Renky


Ali...

Sve ovo gori navedeno samo u trenutku kad bi na izdavackom tržištu bilo takvo mrtvilo a ja ima viška para. Ok je imati medu fosilnim stripovima jednog ili dva sentimentalna favorita ali zar me cili život mora pratiti isti repertoar... bljak!

Koji ce mi kurac nešto, vec videno trista puta, pa makar nekompletno, izrickano i popišano. To što je u nekoj epizodi priskoceno nekoliko pasica me zaboli Ðorde M. Ako mi nije smetalo onda, ispravljanje krivih Drina me danas ne zanima. Kao da je bitno, u iti jednom od spomenutih stripova, prominilo što je nešto izbaceno ili što bi bilo nanovo objavljeno kompletno. Druga je stvar kasapljenje po 20 ili više tabli ali to je ionako bila odlika Dnevnika i nema veze sa nabrojenim stripovima.

Hocu nove, kod nas nikad objavljene, stripove!!!! Crno-bilo, u boji, meki uvez, tvrdi uvez... nije bitno... samo nek nije xy reprint...

Na žalost, takvi stripovi su u malom postotku na tržištu... Cast izuzetcima.


znaci li to da je i ridjobradi za Q...?



Procitaj boldano

Ali...
Današnjem citalackom puku vrlo lako moguce da je za Q no on je jedan od meni dragih fosila... što ne iskljucuje ništa od gore izjavljenog s moje strane.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 18/02/2008 : 15:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Kercevog Tarzana u debelu knjigu
sa neobjavljenim epizodama koje Bane cuva i
to je to
ja uzimam
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 18/02/2008 : 15:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
da li novo nužno znaci bolje...? jako rijetko...što se mene tice ja ostajem vjeran svojim "fosilima"...nova produkcija me gotovo uopce ne zanima...ali zato bi dušu dao da doživim rip kirbya ili mod u kakvom luksuznom izdanju...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/02/2008 : 15:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

da li novo nužno znaci bolje...? jako rijetko...što se mene tice ja ostajem vjeran svojim "fosilima"...nova produkcija me gotovo uopce ne zanima...ali zato bi dušu dao da doživim rip kirbya ili mod u kakvom luksuznom izdanju...



Boldano redom;

Želim mogucnost da to procijenim.

I ja... ali ih uglavnom imam na policama a još 3679 tabli tih stripova mi ne triba.

A ja da vidin kako bi Rip naguzija "Medenu" ili "Princeza" silovala Gervina


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 18/02/2008 : 15:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
1. Ispalo je da apriori zagovaraš taj stav
2. Zašto ne...što je loše imati kompletnog kirbya ili mod?
3.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000