forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 crtaci zagora
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 21/02/2008 : 23:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
koliko crtaca trenutno crta zagora?mislim da u boneliju nema junaka sa više crtaca ili se varam?po vama dobro ili loše za strip

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/02/2008 : 23:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Hm... pa u svaki junak u Bonelliju ima brojni stuff. Ne nužno da to mora biti loše jer što je više crtaca manji je pritisak rokova pa se može ležernije crtati. Na drugu stranu, uvali se i škart crtaca... valjda baš zbog rokova.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 21/02/2008 : 23:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
meni odgovara što više crtaca...primjedbe imam samo na casara i chiarollu...
uskoro cemo imati i premjeru sediolia...jedva cekam joevita...to si moram nabaviti original talijansko izdanje jer dok to izade kod nas....

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 23/02/2008 : 19:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
http://img81.imageshack.us/my.php?image=p2230034mn7vo9.jpg
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/02/2008 : 19:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

koliko crtaca trenutno crta zagora?mislim da u boneliju nema junaka sa više crtaca ili se varam?po vama dobro ili loše za strip




ne znam hoce li ti pomoci, ali mogu ti reci da su dosad zagora crtala 27 crtaca
to su> Gallieno Ferri, Stefano Andreucci, Franco Bignotti, Paolo Bisi, Gaetano Cassaro, Alessandro Chiarolla, Enzo Chiomenti, Mario Cubbino, Roberto D'Arcangelo, Raffaele Della Monica, Franco Devescovi, Franco Donatelli, Maurizio Dotti, Francesco Gamba, Mauro Laurenti, Marcello Mangiantini, Carlo Raffaele Marcello, Michele Pepe, Massimo Pesce, Alessandro Piccinelli, Renato Polese, Giuseppe Prisco, Michele Rubini, Gianni Sedioli, Pini Segna, Giancarlo Tenenti, Marco Verni
najvise su nacrtali: ferri, donateli i gamba
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 23/02/2008 : 19:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by bubo

koliko crtaca trenutno crta zagora?mislim da u boneliju nema junaka sa više crtaca ili se varam?po vama dobro ili loše za strip




ne znam hoce li ti pomoci, ali mogu ti reci da su dosad zagora crtala 27 crtaca
to su> Gallieno Ferri, Stefano Andreucci, Franco Bignotti, Paolo Bisi, Gaetano Cassaro, Alessandro Chiarolla, Enzo Chiomenti, Mario Cubbino, Roberto D'Arcangelo, Raffaele Della Monica, Franco Devescovi, Franco Donatelli, Maurizio Dotti, Francesco Gamba, Mauro Laurenti, Marcello Mangiantini, Carlo Raffaele Marcello, Michele Pepe, Massimo Pesce, Alessandro Piccinelli, Renato Polese, Giuseppe Prisco, Michele Rubini, Gianni Sedioli, Pini Segna, Giancarlo Tenenti, Marco Verni
najvise su nacrtali: ferri, donateli i gamba

moram priznati da nisam znao da ih je cak toliko crtalo zagora .vidi se da si informiran
Go to Top of Page

sed1
Advanced Member



Germany
3437 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 23/02/2008 : 23:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit sed1's Homepage  Send sed1 a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

http://img81.imageshack.us/my.php?image=p2230034mn7vo9.jpg



svaka cast na crtezu..

www.bhfanaticos.com
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 23/02/2008 : 23:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by sed1

quote:
Originally posted by bubo

http://img81.imageshack.us/my.php?image=p2230034mn7vo9.jpg



svaka cast na crtezu..

hvala ..URL=http://img99.imageshack.us/my.php?image=p2230032la3.jpg] još jedan
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/02/2008 : 01:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by sed1

quote:
Originally posted by bubo

http://img81.imageshack.us/my.php?image=p2230034mn7vo9.jpg



svaka cast na crtezu..

hvala ..URL=http://img99.imageshack.us/my.php?image=p2230032la3.jpg] još jedan


bolji si od Chiarolle
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/02/2008 : 14:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by piquet

meni odgovara što više crtaca...primjedbe imam samo na casara i chiarollu...
uskoro cemo imati i premjeru sediolia...jedva cekam joevita...to si moram nabaviti original talijansko izdanje jer dok to izade kod nas....



Pa, obzirom da je Ferrijev crtez ipak usao u fazu kad je prepun ozbiljnih propusta, onda ovaj Nucciov strip koji ocekujemo tokom 2009. godine moze biti nesto najlepse od Zagora sto smo imali tokom poslednjih nekoliko godina.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 24/02/2008 : 15:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Zagora su trebali da ukinu posle Divova dobra i zla. Ja mislim da je taj strip nastavio da izlazi samo zato što je Feri još živ.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/02/2008 : 16:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Za Ferrija bi se uvek naslo nesto sto bi crtao, nema veze to sa Ferrijem. A nakon "Divova..." bilo je jos jako mnogo odlicnih prica
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 24/02/2008 : 16:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Mani nije da nije bilo. Bilo je. Zagor je za mene jedan oldt5ajmerski strip iz prošlog veka. On je i kao strip junak, karakterno iz prošlog veka. Ja sam pratio taj pokušaj da Zagija naprave ženskaroše, pa nenkvog traumatskog tipa sa kompleksima oca... Ne znam... Ne kažem da je loše, nego to nekako ne ide uz Zagora. U mom kraju bi rekli da pita od govana ne biva.
Naravno ovo je moje mišljenje, ne bi da bilo koga vredam.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 24/02/2008 : 18:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by sed1

quote:
Originally posted by bubo

http://img81.imageshack.us/my.php?image=p2230034mn7vo9.jpg



svaka cast na crtezu..

hvala ..URL=http://img99.imageshack.us/my.php?image=p2230032la3.jpg] još jedan


bolji si od Chiarolle

A ŠTO I NIJE NAROCITO TEŠKO
[URL=http://img81.imageshack.us/my.php?image=p2230033qp4cz1.jpg]
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/02/2008 : 12:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Mani nije da nije bilo. Bilo je. Zagor je za mene jedan oldt5ajmerski strip iz prošlog veka. On je i kao strip junak, karakterno iz prošlog veka. Ja sam pratio taj pokušaj da Zagija naprave ženskaroše, pa nenkvog traumatskog tipa sa kompleksima oca... Ne znam... Ne kažem da je loše, nego to nekako ne ide uz Zagora. U mom kraju bi rekli da pita od govana ne biva.
Naravno ovo je moje mišljenje, ne bi da bilo koga vredam.



Naravno da ima mnogo stripva koji se jednostavno ne mogu porediti sa Zagorom po bilo cemu, ali mene Zagor i ostali junaci ZS i LMS jednostavno vracaju u neka nezaboravna vremena, i zato ih i danas volim i citam.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/02/2008 : 22:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Raspucin

Mani nije da nije bilo. Bilo je. Zagor je za mene jedan oldt5ajmerski strip iz prošlog veka. On je i kao strip junak, karakterno iz prošlog veka. Ja sam pratio taj pokušaj da Zagija naprave ženskaroše, pa nenkvog traumatskog tipa sa kompleksima oca... Ne znam... Ne kažem da je loše, nego to nekako ne ide uz Zagora. U mom kraju bi rekli da pita od govana ne biva.
Naravno ovo je moje mišljenje, ne bi da bilo koga vredam.



Naravno da ima mnogo stripva koji se jednostavno ne mogu porediti sa Zagorom po bilo cemu, ali mene Zagor i ostali junaci ZS i LMS jednostavno vracaju u neka nezaboravna vremena, i zato ih i danas volim i citam.


Isto tako i ja. Ima sad stripova kakvih ti duša hoce. Lako je ima svega i za svaciji ukus, ali ima i neke cari kad procitaš neke od tih starih junaka.
Skoro sam sa merakom citao neke prastare Teksove. Galepini je stvarno majstor. Jesu te price naivne, jesu i pomalo glupnjikave, ali ima šarma, majku mu. Baš ima šarma.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/02/2008 : 01:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 26/02/2008 : 18:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Raspucin

Mani nije da nije bilo. Bilo je. Zagor je za mene jedan oldt5ajmerski strip iz prošlog veka. On je i kao strip junak, karakterno iz prošlog veka. Ja sam pratio taj pokušaj da Zagija naprave ženskaroše, pa nenkvog traumatskog tipa sa kompleksima oca... Ne znam... Ne kažem da je loše, nego to nekako ne ide uz Zagora. U mom kraju bi rekli da pita od govana ne biva.
Naravno ovo je moje mišljenje, ne bi da bilo koga vredam.



Naravno da ima mnogo stripva koji se jednostavno ne mogu porediti sa Zagorom po bilo cemu, ali mene Zagor i ostali junaci ZS i LMS jednostavno vracaju u neka nezaboravna vremena, i zato ih i danas volim i citam.

odlicno receno
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 01/03/2008 : 17:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
http://img222.imageshack.us/my.php?image=nnnrk2ec2.jpg][img=http://img222.imageshack.us/img222/1561/nnnrk2ec2.th.jpg][/url]
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 16/03/2008 : 18:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Meni su najbolji zagorovi crtaci, ovim redom:

1. Della Monica ( mnogo dobro mu leži zagorov svet )
2. Chiarolla ( prilicno omražen crtac na ovom forumu koji je podelio zagorove fanove. Meni je odlican, i crta zagora baš onako kako ga ja i doživljavam. I njegov zagor ima realnu frizuru za coveka iz šume, a ne onaj debilni paž sa šiškama prilepljenim na stranu koje tu stoje i posle svih borbi, cak i po kiši. Mada mi se pokvario Chiarollu sa ovim zadnjim serijalom u vezi one žabe iz svemira )
3. Laurenti ( eh da je više ovakvih umetnika )

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/03/2008 : 01:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Della Monica se uopste ne uklapa u genijalnost druge dvojice. Ja Chiarollu i Laurentija smatram vrhunskim crtacima, ali kao crtace Zagora ne mogu da ih podnesem jer su mu dali neki sasvim drugi lik i karakter. Della Monica je klasama ispod Chiarolle i Laurentija, bar za moj ukus, i visestruko pozeljniji kao crtac Zagora, takodje za moj ukus.
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 18/03/2008 : 02:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Pa da, slažem se sa tobom. To sam ustvari i rekao za D. Monicu da mu mnogo dobro leži zagorov svet. Kao crtace više volim ovu dvojicu, al pošto je tema "zagorovi crtaci", Della Monica je završio na prvom mestu.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 18/03/2008 : 10:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Della Monica se uopste ne uklapa u genijalnost druge dvojice. Ja Chiarollu i Laurentija smatram vrhunskim crtacima, ali kao crtace Zagora ne mogu da ih podnesem jer su mu dali neki sasvim drugi lik i karakter. Della Monica je klasama ispod Chiarolle i Laurentija, bar za moj ukus, i visestruko pozeljniji kao crtac Zagora, takodje za moj ukus.




meni upravoo to odgovara...ipak ne izlaze 2 zagora godišnje vec 22...tako da svaki drugaciji pristup donosi nekakvu svježinu, kako kod crtaca tako i kod scenarista.

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/03/2008 : 12:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Najinteresantnije je pitanje ko ce naslijediti Ferrija... (da bacim kost!)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 18/03/2008 : 13:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Najinteresantnije je pitanje ko ce naslijediti Ferrija... (da bacim kost!)


...Ugolino Kosu...(da bacim i ja jednu ).

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 18/03/2008 : 13:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by morrison

quote:
Originally posted by DeeCay

Najinteresantnije je pitanje ko ce naslijediti Ferrija... (da bacim kost!)


...Ugolino Kosu...(da bacim i ja jednu ).



Rijeci ti se pozlatile, sinko :)

Nema više takvih umjetnika kakav je stari Ugolino :)

Hvala Bogu :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000