forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DAMPYR (`Veseli cetvrtak`)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

The Road Warrior
New Member



Equatorial Guinea
182 Posts

Member since 06/07/2008

Posted - 30/12/2008 : 10:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send The Road Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Meni je Dampyr izvrstan.


Takoder !

Remember where you are - this is Thunderdome, and death is listening, and will take the first man that screams.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/12/2008 : 10:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by The Road Warrior

quote:
Originally posted by mladjo

Meni je Dampyr izvrstan.


Takoder !



Drago mi je da dijelim mišljenje sa Mad Maxom

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 30/12/2008 : 12:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
dampyr je jedan izvrstan strip iz kojeg se da puno nauciti. bazira se na stvarnim dogadjajima i vjernim prikazima sa tek ponekim fiktivnim vampirom u kasnijim brojevima. sve u svemu 5/5.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 30/12/2008 : 13:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
jedno piranjce
vidim da je going going stavio naslovnice novog martija i mister no-a pa me zanima da li je vec to danas u prodaju.
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 30/12/2008 : 16:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Od sinoc u Darkvudu.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1811 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 30/12/2008 : 18:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
A kad ce biti na trafici?
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 30/12/2008 : 18:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Pa, ako ih nema danas, onda sutra.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/12/2008 : 19:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

koliko znam on je radio/radi za amere
DC Comics/Vertigo


Trenutno crta House of Mystery za Willinghama/Sturgesa, ako se ne varam...
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 30/12/2008 : 22:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Ja sam ih pre pola sata video na futurinim kioscima.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1811 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 31/12/2008 : 02:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
Danas ih u CG nije bilo,sugurno sjutra.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/01/2009 : 14:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Njemci objavljuju epizode preskacuci.
Lijevo je broj originalne epizode,onda ide ime Dampyr, onda broj njemackog izdanja u kojoj je izasla epizoda,zatim naziv epizode na njemackom i italijanskom:



01 Dampyr 01: Der Sohn des Teufels (Il figlio del diavolo)
02 Dampyr 01: Die Sippe der Nacht (La stirpe della notte)

03 Dampyr 02: Sandgeister (Fantasmi di sabbia)
05 Dampyr 02: Unter der Steinernen Brücke (Sotto il ponte di pietra)

06 Dampyr 03: Die Küste der Skelette (La costa degli scheletri)
07 Dampyr 03: Verbotene Zone (Zona proibita)

08 Dampyr 06: Aus der Finsternis (Dalle tenebre)
12 Dampyr 04: Verlorene Seele (Anima persa)

18 Dampyr 04: Die dämonische Leinwand (Lo schermo demoniaco)
21 Dampyr 05: Transylvanian Express (Transylvanian Express)

22 Dampyr 05: Das Geheimnis von Siebenbürgen (Il segreto delle sette sitt#224;)
23 Dampyr 06: Elexier des Teufels (L'elisir del diavolo)

25 Dampyr 07: Flämischer Albtraum (Incubo fiammingo)
27 Dampyr 07: Der Vampirkiller (Gli Ammazzavampiri)

35 Dampyr 08: Geisterjäger (I Cacciatori di fantasmi)
36 Dampyr 08: Die Werwölfe (I lupi mannari)



Kao sto se vidi uradili su to tako da uvijek jedan crtac crta jedno njemacko izdanje, izlaze po dvije price u jednoj knjizi,stvarno vrhunske kvalitete i sa sopstvenim naslovnicama.

Zanima me da li su ovo kako kazu i najbolje epizode ili su preskocene neke koje su mozda dosta dobre?

Edited by - King Warrior on 03/01/2009 14:24:34
Go to Top of Page

Disko
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
314 Posts

Member since 14/09/2005

Posted - 03/01/2009 : 22:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Disko a Private Message
Gledao sam malo naslovnice i price koje su izasle u Italiji i izgleda da ce Dampyr obici cijeli svijet. Nastavit cu kupovati pa cemo vidjeti sta ce biti.
Go to Top of Page

scharf
Starting Member

Serbia
23 Posts

Member since 04/01/2009

Posted - 06/01/2009 : 22:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send scharf a Private Message
Pokusavam da skontam filozofiju Dampyra i mislim da tek treba da postane dobar. Njemu treba dati sansu. Prvo, ostavlja mracan utisak, ima pricu, atmosfera je dobra a neke scene zaista dobre i previse brutalne ( br.1 ,str.12-13 kada Istvan ubija staricu) te mi je ponekad mucnije nego kada citam DD gde nekome sva creva vise napolje, crtez je fenomenalan...ponekad je radnja sporija. Skoro da sam odustao od kupovine posle prva dva broja, mucno mi je bilo od onih scena iz Bosne, sve je bilo previse poznato, ali sam se prijatno iznenadio kada sam u trecem broju naisao na svezu i uzbudljivu pricu. POsle toga krece uzbudjenje, prvo Nemacka, pa onda Prag, broj 5 koji sam procitao u jednom dahu itd. Stao sam kod desetog broja Dampyra, nije mi se dalo da kupim br.11 i danas ponovo odlucih da kupim br. 12...i eto...desi se nesto i sada mi se cini sjajan. Ne zelim pojedinacno o epizodama, samo sam uzeo i prelistao sve brojeve od pocetka i ucinilo mi se da sve ima neki drugi smisao a to je da se radnja polako ali sigurno razigrava i uvlaci me u sebe. Ustvari, zelim da pohvalim izdavaca, bez obzira na neke manje nedostatke, bez obzira da se desi da je neki broj za milimetar visi ili ima duplu stranicu kao Odabrane price Zagora br.2, sve je to prihvatljivo, odnosno ocekujem da to neko primeti i ispravi. Ipak, to nije nista u odnosu na ono sto nam se nudi. Dampyr tek dolazi, dajmo mu sansu, verujem da ce se neke buduce generacije, vec za deset godina, strastveno boriti na aukcijama da pribave ove prve epizode koje mi imamo privilegiju premijerno da citamo. Ziveo Dampyr :)
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 06/01/2009 : 22:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Njemci objavljuju epizode preskacuci.
...

nikako mi se ne svidja taj trend pakiranja bonellija u hc. nikako. to se mora bojkotirati.
vidi, sad vec moras dati 14 eura ili nevjerojatnih 100 kuna za 2 epizode bonellija! bojkotirati pod mus.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/01/2009 : 17:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by King Warrior

Njemci objavljuju epizode preskacuci.
...

nikako mi se ne svidja taj trend pakiranja bonellija u hc. nikako. to se mora bojkotirati.
vidi, sad vec moras dati 14 eura ili nevjerojatnih 100 kuna za 2 epizode bonellija! bojkotirati pod mus.


ma kakav bojkot,ja uspostavio kontakt sa ovom macom sto prevodi pa pokusavam da je malo kontrolisem sto se tice nakih stvari kao numeracija itd...Tesko,jer odluku koji i kojim redom ce stripovi da izdaju donosi Boselli licno
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/01/2009 : 09:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Dobro je da Tesla i Kurjak se ne pojavljuju u svakoj epizodi,nekad je manje -vise,pa bi mozda smorili.
Najgore su mi one epizode iz Praga, samim time Nikolaus i Caleb su mi najdosadniji likovi.Malo radnje a prica totalno smara
Go to Top of Page

The Road Warrior
New Member



Equatorial Guinea
182 Posts

Member since 06/07/2008

Posted - 24/01/2009 : 10:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send The Road Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior.
Najgore su mi one epizode iz Praga, samim time Nikolaus i Caleb su mi najdosadniji likovi.Malo radnje a prica totalno smara


Meni su baš dobre onako više filozofske neg akcijske.

Remember where you are - this is Thunderdome, and death is listening, and will take the first man that screams.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 24/01/2009 : 17:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Dobro je da Tesla i Kurjak se ne pojavljuju u svakoj epizodi,nekad je manje -vise,pa bi mozda smorili.
Najgore su mi one epizode iz Praga, samim time Nikolaus i Caleb su mi najdosadniji likovi.Malo radnje a prica totalno smara


Kuku, pa to je do sada jedino shto valja.
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 24/01/2009 : 17:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Dobro je da Tesla i Kurjak se ne pojavljuju u svakoj epizodi,nekad je manje -vise,pa bi mozda smorili.
Najgore su mi one epizode iz Praga, samim time Nikolaus i Caleb su mi najdosadniji likovi.Malo radnje a prica totalno smara


Slažem se s tobom u svakoj rijeci!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 24/01/2009 : 19:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message
U Dampiru ponekad ima toliko mnogo nepotrebnih konverzacija (npr. u Pragu), a na kraju se sve svede na to da u zadnjih nekoliko strana stripa Dampir ubije aktuelnog Gospodara noci...
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 24/01/2009 : 21:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
quote:
Originally posted by Magic Wind

U Dampiru ponekad ima toliko mnogo nepotrebnih konverzacija (npr. u Pragu), a na kraju se sve svede na to da u zadnjih nekoliko strana stripa Dampir ubije aktuelnog Gospodara noci...



Potpisujem ali Boselli je uvek bio majstor mlacenja prazne slame, kao Bregovic, sposoban da upakuje i g o v n o u celofan i to proda kao najbolju tortu

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/01/2009 : 13:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Bash prochitah poslednjeg Dampira. Najbolja epizoda do sada. I, konachno shvatih: Dampir je Dilan Dog kada ne bi bio agorafobik, vec putovao okolo kao Marti Misterija. Koliko ga dave sa vampirskim mitosom u vecini epizoda, ovde je bash bilo osvezhenje shto ne mozhe da razreshi situaciju time shto prokrvari po nekome, i sve se nadam da ce uskoro da pobije te vampirske elders pa da se time vishe ne bavimo.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/01/2009 : 13:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
U Italiji prošao broj 100, i još ih nije pobio. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11232 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/01/2009 : 13:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
Hah bice prilike.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/01/2009 : 15:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

U Italiji prošao broj 100, i još ih nije pobio. ;)


Ma znam da je to wishful thinking, verovatno ih do kraja serijala nece pobiti, ali i ovde imam X-Files sindrom da su mi filler epizode frapantno disproporcionalno bolje od ovh kontinuitetnih. :)
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000