forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nemoguca misija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2009 : 11:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
iliti drugim recima:

Koji Bonelli serijal je najkvalitetniji, uzevši u obzir celokupan opus? Znaci, stavite vašu subjektivnost koliko je moguce po strani, i pokušajte da iz svakog serijala izvucete ono najbolje. Naravno, pokušajte da komentarišete one serijale od kojih ste procitali vise od 2/3 epizoda. Just for the record, moja subjektivna lista(najomiljeniji) bi bila: Mister No, MV, MM, Zagor, DD, Tex..
Koji su junaci pod pokroviteljsvom Bonellija, možete videti ovde:
http://www.sergiobonellieditore.it/index.html

Da krenemo:


1. Dylan Dog
Strip koji je zapoceo revoluciju u Bonelli fabrici. Jak scenaristicki staff, novi pristup nekim temama. Uvek se postavlja pitanje da li su ove poslednje epizode stvarno slabe, ili su slabe u poredenju sa onim prvim?


2. Mister No
Najveca koncentracija "dobrih" epizoda. Realistican, dosledan, rekao bih i najstudioznije uraden Bonelli junak. Osvrte na politicku, ekonomsku i socijalnu situaciju "svog" vremena ne nalazimo kod drugih junaka u tom obimu.


3. Magicni Vetar
odlicni crtacki staff, interesantna varijacija na temu western stripa, mali broj veoma slabih prica.


4. Nathan Never
scenaristicki i crtacki veoma jak. Giganti su nešto najbolje iz Bonelli fabrike.


5. Tex
Možda i najjaca crtacka ekipa od svih junaka. Strip koji traje 60 godina, a ima maltene samo jednu temu, održava neverovatno dobar nivo


6. Dampyr
Odlican crtež, zanimljive teme, koje se ipak vremenom razvodne i ponavljaju.


7. Zagor
Šta reci?
Širok spektar tema, uprkos jednom jedinom vremenu i mestu dogadanja.
Western koji to nije, SF koji to nije, delo koje je nagnalo mnoge klince da krenu u avanturu zvanu strip.


8. Martin Mystere
Gledajuci pojedine price, ovaj serijal bi bio mnogo, mnogo bolje rangiran. Medutim, polovina serijala se hvata u stupicu koju je sama postavila, nije dosledna izvornoj zamisli, i traži izlaz u sve raznolikijim i nemogucim temama. Neke od epizoda su u vrhu Bonelli stvaralaštva, ali neke su dno dna.


9. Nick Raider
Jenostavne, klasicne price, bez vecih trzavica. Solidna crtacka ekipa.


10. Komandant Mark
U nedostatku drugih, morao sam njega da stavim, iako je po kvalitetu veoma upitno ovo deseto mesto.



Imajte na umu da ovo nije rasprava o najomiljenijim junacima, o tome vec postoji tema, i možete je posetiti ovde:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32770



I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 01/02/2009 12:42:57

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 01/02/2009 : 11:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
1. Magicni vetar - odlicne price,crtez i kontinuitet koji te drzi prikovanog uz strip cak i kod nesto slabijih prica.

2. Mister No - fenomenalan u pocetku,ali meni i dalje drag iako su mnogima novije price i razlog njegovog ukidanja.

3. Tex - najbolja crtacka ekipa,sjajno doziran humor. Glavni lik ima jaku ekipu uz njega,za razliku od nekih junaka gde...
Ma,to je najbolje opisao Leo Charm u Emitorovom Dilan Dog specijalu.

4. Marti Misterija - lakse je uciti iz stripova Zahvaljujuci MM lako mozes da ispadnes nacitan i pametan u drustvu

5,6,7. Zagor,Nick Raider,Dampyr - sasvim citljivi i dobri za razbibrigu.

8. Dilan Dog - kupujem ga zbog stare slave,malo toga novog mi se svidja.

9. Nathan Never - ne volim SF pa to ti je,mada ima dobrih prica(meni razumljivih).

10. Bolje prazno nego da dajem komentar.
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 01/02/2009 : 11:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Jednostavno Ken Parker. Jedini Boneli koji nema loše epizode, postoje samo dobre, odlicne i genijalne. Veliki plus je što je citav serijal napisao isti cenarista, Berardi. I naravno, sjajni umjetnici u srtackom stafu, na celu sa Milazom.

Hmm, zamislite da je Dilana pisao samo Sclavi, MM-a Kasteli a Mister Noa Nolita. Ali pošto nisu, onda na drugo mjesto ide Magicni Vjetar iz gore navedenih razloga.

Mada, ja ne gledam najbolje junake po ukupnom prosjeku kvaliteta svih epizoda, nego po najkvalitetnijim naslovima.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 01/02/2009 11:57:08
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 01/02/2009 : 11:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message
Mislim da svi spomenuti naslovi imaju tu srecu što Ken Parkerov cjelokupni opus nije vezan uz Bonelli. Po meni je on toliko bolji da bi sljedecih nekoliko pozicija ispod njega trebalo ostavljati praznima, pa otprilike od broja osam nastavljati listu.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/02/2009 : 11:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
1. Zagor
Ima u prosjeku najbolje price i samim time je najkvalitetniji Bonelli.Kod ovog junaka je napravljen cijeli univerzum,tako da svako,cak i oni koji ge ne vole znaju da nabroje najmanje 20 likova iz njegovog svijeta,to se ne moze porediti ni sa jednim drugim junakom.Ovdje mora da se spomene prije svih drugih Ferri,koji je u stanju da napravi nevjerovatnu atmosferu i zavede citaoca u ovaj svijet. Siroki spektar raznolikosti zanra cini ga zanimljivim za sve ukuse,horror,komedija,western,sci-fi itd... svi zanrovi mogu da se nadju u njegovim pricama i sto je najvaznije vrhunske kvalitete a to je presudno.

2. Dylan Dog
Poput Zagora,moze da me zanese u pricu i prpiada onoj vrsti stripa koji nikad ne mogu da mi budu dosadni.Sto se tice epizoda varira kao i drugi ali pored Zagora definitivno strip sa najvise dobrih epizoda.

3.Dampyr
Ono sto sam do sada procitao je sasvim ok i dovoljno da ga stavim na 3.mjesto interesantnosti.da li ce moci da zadrzi ovaj dobar nivo,to cemo jos vidjeti,ipak je dosta ogranicen u odnosu na DD koji se bavi temom horrora,Dampyrove price se svode na one sa vampirima.

X. Magicni Vjetar
Kad budem procitao par epizoda moci cu vise reci.

4. Martin Mystere
Imao nekad dobre epizode,sa vremenom oslabio tako puno da sam prestao da citam.Definitivno najodbojnije naslovnice u Bonelliju.

Mr.No,Tex,Nathan Never,Nick Raider
Toliko dosadni da mi je muka da uzmem neki njihov strip da procitam.Jos nikada nisam procitao nijednu epizodu ovih junaka koja me je odusevila,a nisam ih bsa malo ni procitao.Nije mi jasno odakle odjednom vise usera govori o Mr.Nou kao o kvalitetnom stripu jer to nikad nije ni bio.Tex ima najkvalitetnijeg crtaca naslovnica u Bonelliju,to je po meni jedino dobro sto ovaj junak ima da ponudi.

Mark
necu trositi rijeci,zao mi vremena

Edited by - King Warrior on 01/02/2009 12:02:11
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/02/2009 : 12:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Gotovo nemoguce mi se odluciti. Kada bih gledao cjelokupni opus možda mi je uz Nathana Nevera, Magicni Vjetar favorit. Nisam naravno citao ono što još Libellus nije objavio, ali cijeli serijal od pocetka i vjerujem do kraja zadržava visoku razinu kvalitete, bez oscilacija. Serijal ce biti i na vrijeme završen, odnosno prije nego što se skroz potroši i izliže i tu je njegova najveca snaga. Nathan Never takoder pocinje vrhunski, a kvaliteta neznatno opada. Imamo taj fantasticno opisan svijet buducnosti, paralelne svijetove, a Gigante da i ne spominjem.

S druge strane ogromni višedesetljetni serijali kao Tex i Zagor imaju veliki broj vrhunskih epizoda, a isto tako i veliki broj ispodprosjecnih. Ako bih gledao samo najbolja razdoblja onda bi Zagor i Tex lako mogli ispred npr Magicnog. Cjelokupan opus?! Nemoguce.

Slicno je i sa Mystereom i Dylanom, koji bi lako odnijeli pobjede nad Magicnim (ali ne i Nathanom) ako bih uzeo u obzir prvih 50 ili 100 epizoda. Cjelokupan opus?! Nema šanse, previše je tu oscilacija i loših perioda.

Mister NO, drag serijal, odlicne price, da je završio nakon avanture u Africi mogao bi u sam vrh, ali ovako nema šanse...




I na kraju pobjednik gledajuci cjelokupni opus:

Nathan za dlaku ispred Magicnog...






Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2009 : 12:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ken Parker nije Bonelli strip.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2009 : 12:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

[b]Kod ovog junaka je napravljen cijeli univerzum,tako da svako,cak i oni koji ge ne vole znaju da nabroje najmanje 20 likova iz njegovog svijeta


Nije tacno.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2009 : 12:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Nije mi jasno odakle odjednom vise usera govori o Mr.Nou kao o kvalitetnom stripu jer to nikad nije ni bio.





Sve više ljudi govori o MN kao dobrom stripu verovatno zašto što ga neki tek sad otkrivaju kod Libellusa.
Inace MN je oduvek bio kvalitetan- Nekome mogu da se ne svide teme koje obraduje, ali su svejedno odlicno uradene

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2009 : 12:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Imajte na umu da ovo nije rasprava o najomiljenijim junacima


Optimisto.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 01/02/2009 : 12:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ken Parker nije Bonelli strip.



kako nije, pa dve trecine serijala su koliko znam izdate za boneli?

mada... i da su sve, KP nije boneli

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 01/02/2009 : 12:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
1. Nathan Never - povezan cvrst serijal koji me zapanio rušenjem u glavnom sastavu. Kako je Reiser mrtav. To ne shvacam. Pa ratovi prtiv ehnoida, svemiraca iako nisam fan SF.
2. Martin Mystere - mnogi ga smatraju dosadnim stripom, ali ja ga obožavam. Iako mi je tek 4 na listi super strip sa super scenaristom Castellijem
3. Magicni Vjetar - pravo osvježenje u Bonelliju i indijanska mitologija
4. Tex - volim ga zabavan mi je, najbolji mi je, obožavam ga. Tex za mene nema loše epizode
5. Zagor,Nick, Mister No - nikako se ne slažem s Manhunterom da nisu usporedljivi. Nick sam cito samo 2 brojaod SD. Zagor mi je na listi 2, a MN 3 i nije ništa manje naivan. Sjetite se Rijecnih pirata i onog izbjegavanja strojnica. Obojicu citam s guštom!
6. Dylan Dog, Dampyr - Za mene dva dobra stripa. Obojica horrorci, Dylan je prije bio bolji, ako tako nastavi Dampyr ce ga prešišat, ali procitao sam od Dampyra tek 16 prica. Dylanu je potrebno osvježenje jer i on i Marty sada kao nekad Zagor i Tex, trebaju rješenje.
7. Mark - zabavan, ali pošto se traži objektivnost...

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...

Edited by - cibalia on 01/02/2009 12:15:48
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/02/2009 : 12:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
@King Warrior

Nikako se ne mogu složiti s ovim što si napisao za Mister noa, Texa i Nathana, ali poštujem tvoje mišljenje. Jbga, ukusi su stvarno razliciti!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2009 : 12:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Imajte na umu da ovo nije rasprava o najomiljenijim junacima


Optimisto.






A i ti sa tvojim opaskama ne pomažeš uopšte.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2009 : 12:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by cibalia

5. Zagor,Nick, Mister No - nikako se ne slažem s Manhunterom da nisi usporedljivi.





I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2009 : 12:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by manhunter

Ken Parker nije Bonelli strip.



kako nije, pa dve trecine serijala su koliko znam izdate za boneli?

mada... i da su sve, KP nije boneli


Šta definira Bonelli strip?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 01/02/2009 : 12:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by manhunter

Ken Parker nije Bonelli strip.



kako nije, pa dve trecine serijala su koliko znam izdate za boneli?

mada... i da su sve, KP nije boneli


Šta definira Bonelli strip?



kako misliš šta ga definiše?

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2009 : 12:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
U smislu da li je Ken Bonelli ili nije.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2009 : 12:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Za definiciju Bonelli stripa, posetite stranicu http://www.sergiobonellieditore.it/index.html , junake koje vidite tamo su Bonelli junaci ;-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 01/02/2009 : 12:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by cibalia

5. Zagor,Nick, Mister No - nikako se ne slažem s Manhunterom da su usporedljivi.







Gramaticka pogreška! Jesu!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 01/02/2009 : 12:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

U smislu da li je Ken Bonelli ili nije.



Pa s obzirom da poslije broja 59. Ken odlazi iz Bonelia, najpravilniji odgovor bi bio - Ken Parker nije više Boneli.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 01/02/2009 12:28:01
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2009 : 12:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by Obi-wan

U smislu da li je Ken Bonelli ili nije.



Pa s obzirom da poslije broja 59. Ken odlazi iz Bonelia, najpravilniji odgovor bi bio - Ken Parker nije više Boneli.


Jednom Bonelli, uvijek Bonelli.
Za mene Ken se može svrstati pod Bonelli strip jer je vecinom izašao pod pokroviteljstvom te kuce.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/02/2009 12:33:38
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 01/02/2009 : 12:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

@King Warrior

Nikako se ne mogu složiti s ovim što si napisao za Mister noa, Texa i Nathana, ali poštujem tvoje mišljenje. Jbga, ukusi su stvarno razliciti!



Zato i jeste naziv topica Nemoguca Misija
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 01/02/2009 : 12:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Gde je Kit Teller Jedini serijal koji ima sve ono što ima i Zagrov serijal, western, avanturu, SF, fantaziju, horor... On je meni odmah iza Zagora.
Takode meni jedan od najboljih serijala je i Price sa Divljeg zapada, u samom vrhu.

Ali dobro, ovo što si ponudio ide ovim redosledom:

1.Zagor - šta reci najboja i najrealnija western prica "Zimska zmija" u svim Bonelli western serijalima, najbolja prica "Demoni ludila" (to je tvrdnja mnogih drugih, za mene je Zimska zmija No.1, ali vecina je vecina)od svih prica u Bonelliju.

2. Mister No - realan, zanimljiv, sa prepuno razlicitih avantura razlicitih tematika, u startu serijala nekoliko prica za sva vremena "Covek iz Gvajane", "Recni pirati", "Rio Negero", "Atlanik"...

3. Tex Willer - pravi western, prožet odlicnim humorom, najbolja crtacka ekipa, najbolji crtac uopšte (Villa), fantasticene naslovice...

4. Nathan Never - buducnost, SF, zanimljiv, jedan od serijala koji mi se dopao na prvo citanje, šteta što je prestao da izlazi kao kiosk izdanje...

5. Komandant Mark - Jeste naivan, možda jednolican, ali drag serijal, prepun humura, odlican crtež, strip za opuštanje...

6. Martim Mystere - serijal sa najboljim startnim pricama, šteta što nemamo reprint kiosk izdanja od prvog broja...

7. Magicni Vetar - nažalost malo sam procitao, ono što jesam sasvim OK, na osnovu komentara drugih odlican, u što ne sumljam, šteta što nemamo kiosk izdanje, verovatno ako budem u mogucnosti da ga skupljam u HC to cu sigurno uraditi, i sigurno ce biti na boljem mestu plasmana...

Ostale ili sam slabo ili uopšte nisam citao, pokušao sam, ali ne ide...


Edited by - Bruce Springsteen on 01/02/2009 16:50:34
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 01/02/2009 : 12:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Obi-Wan i GeneziS Ken Parker je mrtav.

[URL=http://img223.imageshack.us/my.php?image=kplib1cn1.jpg][/URL][url=http://img223.imageshack.us/my.php?image=kplib1cn1.jpg][img=http://img223.imageshack.us/img223/6189/kplib1cn1.th.jpg][/url]


RIP

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 01/02/2009 : 13:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
1.Zagor-Svako dodatno objašnjenje je nepotrebno,zbog njega sam zavoleo stripove,zbog njega ih sakupljam citavih 27 godina,sa njim sam odrastao i danas ih citam svako vece svom sinu.
Price su bez konkurencije.
2.Mister No- Moram da budem realan ,izuzetne epizode citav niz godina...onda lagani pad koji je doveo do gašenja serijala,ipak nema ljubitelja stripa koji ce reci da mu nije drag.
3.Mark-Možda visoko trece mesto za ovog junaka ali ove divno nacrtane price nose u sebi neki dah vremena.
4.Blek-Isto kao i sa Markom,inace uz ovog junaka kupujem još samo Marka i Zagora.
5.Dilan Dog-Kao što neko rece zbog stare slave,danas loš...
6.Kit Teler-U jednom periodu sam uživao u epizodama ovog junaka,bio je najslicniji Zagoru
7.Marti Misterija-Isti slucaj kao sa Dilanom
8.Kapetan Miki-Takode naivan ali meni kao klincu zanimljiv serijal
9.Tex-Meni ne toliko drag serijal,možda zbog toga što je klasican western
10.Nik Rajder-citao sam ga nije loš ali ništa više
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.44 seconds. Snitz Forums 2000