forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dokle više??
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 05/03/2008 : 16:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Ma, ono što smo ja i --dp-- malo raspravljali, pa to je cista zafrkancija. Meni je drago raspravljat o stripovima, davat provokativne argumente, citati tude... kako bi ubio dosadu na forumu. Jel tako --dp--?

Gle, postoju dvije vrste "pljuvaca" Zagora. Prvo imamo one koji se zaozbiljno sprdaju s tim stripom jer se smatraju na višoj razini. Za njih je cool nabaciti "s visoka" koju "zlobnu", kako bi se usput afirmirali na tzv. "višoj razini". To je, jasno, stereotip, jer Zagor ima odreden broj epizoda koja po kvaliteti tucu ostatak bonellija do noga. Teško im je priznat, pa sve svodu pod isti drek (šund). Ne znam, zašto, ali ta njihova antipatija me nikad nije zabrinjavala. Uostalom, ja obožavam sve stripove.

Druga skupina, u koju ja upadan, je ona skupina koja sere, ne radi zlobe prema Zagoru, nego prema konkretno loše odradenim epizodama koje vrijedaju inteligenciju (radi hiperprodukcije). Znaci, ja cu argumentirano srat po "Kukci ubojice" iz razloga što uživam u raspravljanju o stripovima i opcenito obožavam kriticki osvrt u svrhu da se greške ne ponavljaju u buduce. Naprosto uživam u tome. Nadalje, znaci i to da cu ja Zagora uvijek citati, kupovat cu ga još bar 1000 broja jer mi je taj strip drag. Što još trebam reci da me nimalo nije sram citati Zagora!

E sad, zašto serem? Ovako. Recite mi kakav je to covjek koji sa 20, 30 godina misli još uvijek jednako kao da ima 12? Ako nisam volija juhu kao djete, red je da je volim sada. Kao djete sam jeo puno kolaca, ali kad odrasteš oslobodiš se te navike. Teorija opce razvojnosti je svojstvena i covjeku, pa tako on mjenja ukuse i mjenja kriterije; to mora biti jasno. Recite mi i to zašto neki ljudi vole zavaravati same sebe govoreci da je nešto onako, a nije tako; da je nešto dobro, a ocito je loše? Što je svrha toga? Zašto, nakon što lupneš glavom o zid 5 puta, misliš da je to dobro, pa onda udreš i 6. put??? Zašto ja moram reci da je "Kukci ubojice" dobar strip, kad je najvece smece? Radi se o tome da se stvari nazovu onim što jesu i o ni o cemu drugom. Moš mislit, kako ce mene neka Zagorova slava koju (i ja) gajim sprijecit da recem kako su "Kukci ubojice" ocajan strip. Nasrat cu ga do mile majke i te slabe epizode služe da se iživimo i da budu mjerila kvaliteta, ali TO NE ZNACI DA MRZIM ZAGORA KAO STRIP, NAPROTIV! Zato, nemojte neke stripovske rasprave smatrat izvorom nekakve negativne vibre, barem ne moje. Sve je to zajebancija.

I još da recem, Dylan ima veci postotak užasnih epizoda nego Zagor.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 05/03/2008 16:04:53
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/03/2008 : 17:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Obožavam citati Zagora, baš me opusti.
Samo pravi jebaci citaju Zagora.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/03/2008 : 18:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Obožavam citati Zagora, baš me opusti.
Samo pravi jebaci citaju Zagora.



Nekad sam ga citao vise,sada znatno manje...
Zakljucak - ne jebem vise kao nekad a sad znam i zasto
Odo ja da citam Zagora
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 05/03/2008 : 18:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Obi-wan

Obožavam citati Zagora, baš me opusti.
Samo pravi jebaci citaju Zagora.



Nekad sam ga citao vise,sada znatno manje...
Zakljucak - ne jebem vise kao nekad a sad znam i zasto
Odo ja da citam Zagora



Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

sed1
Advanced Member



Germany
3437 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 05/03/2008 : 19:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit sed1's Homepage  Send sed1 a Private Message

www.bhfanaticos.com
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 05/03/2008 : 19:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
quote:
Originally posted by vope

Poštovani ljubitelji Zagora i vi koji to nijeste, posle mirijade pljuvackih postova, ne mogu da odolim a da ne primijetim sledece:
Šta vi ocekujete od ovog stripa? Vjerovatno pogrešne stvari kao recimo: dubinu u pripovijedanju, super-interesantne i neocekivane obrte, suštinsku karakterizaciju likova, trajne pouke itd. Ako to ocekujete na pogrešnoj ste adresi - za to postoje drugi stripovi, kao što je, recimo, Svagdanja borba, fenomenalan strip u kome cete naci sve što u Zagoru nijeste, svu potrebnu dubinu i ostalo što ide sa tim. Zagor je akcioni, avanturisticki strip, prosta matematika, u principu pravolinijska prica, jednacina sa jednom ili, rjede, sa dvije nepoznate, prosto-proširena recenica ili kako god...
Dakle ako nijeste zadovoljni sa Paukovom mrežom/Mortimerovim povratkom okacite Zagora o klin i posvetite se drugim stripovima, jer ova epizoda je ubjedljivo najbolja jos od zadnjeg susreta sa Kandraksom, i mislim da su ovo krajnji dometi ovog stripa. Ja više i ne tražim, za druge stvari - tu su drugi stripovi, knjige i ostalo. Normalno je da ce jedan 30 i kusur-godišnjak biti nezadovoljan prozracnom fabulom u Zagorovim stripovima ali ne zaboravimo da je ciljna starosna grupa ona od 10 do 15 godina.
Svi komentarišu, pljuju, grde, svi nabijaju nivo guzici blacenjem bez smisla, samo je potrebno pokrenuti lavinu sa jednim: "o kako je ovo loše, smece, puno sam više ocekivao, iskoristiše lik bezveze i slicno" i eto ti javne osude, kamenovanja i linca koju svi listom podržavaju.
Imam osjecaj da, dragi drugari, više ne citate Zagora iz prostog užitka i zabave vec onako krajnje kriticki nastrojeni, zavrnutih rukava bacate Zagora na sto, uzimate skalpel u ruke da bi izvršili obdukciju i našli i najmanji vid nemara i greške crtaca i scenariste koji cete postaviti na oglasnu tablu da svi vide da to i to nije u redu i da "sudenje" treba da pocne.
Pretvorili ste se u gomilu krvožednih kriticara tražeci odredene stvari na pogrešnom mjestu. Cast izuzecima


Gle,u tom broju se radilo o dvojici genijalnih Zagorovih negativaca.Ja sam puuuuno više ocekivao od te epizode.Paukova mreža mi je bila odlicna,ali kasnije je sve pocelo ici nizbrdo.A osim toga to je prije svega stvar ukusa.Ako ti se svida epizoda,svida ti se.Ionako nitko nemaju svi isto mišljenje.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 05/03/2008 : 22:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by vope


Normalno je da ce jedan 30 i kusur-godišnjak biti nezadovoljan prozracnom fabulom u Zagorovim stripovima...


Ja sam recimo sasvim sretan dok citam Zagora. "Feelgood" osjecaj je ono sto ocekujem i dobijem od tog stripa.

Istu stvar ocekujem veceras u kinu. John Rambo!



You betcha! Film je old school akcija... Osjecam da ceš uživati!


Mali off topic.

Upravo dosao iz kina.

Jedan je John Rambo!

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5047 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 05/03/2008 : 23:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
Ne slažem se s konstatacijom da Dylan Dog ima veci broj loših epizoda od Zagora jer se ta dva stripa ne mogu usporedivati. Zagor je, opcenito, za djecu od 8 - 11 godina, Dylan Dog, znamo svi, nije. Same slojevitosti prica, makar se i ponavljale tj.bile slicne, u Dylan Dogu nemaju baš ništa zajednicko s praznim mahanjem tomahawkom i skakanjem po drvecu.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 05/03/2008 : 23:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

Ne slažem se s konstatacijom da Dylan Dog ima veci broj loših epizoda od Zagora jer se ta dva stripa ne mogu usporedivati. Zagor je, opcenito, za djecu od 8 - 11 godina, Dylan Dog, znamo svi, nije. Same slojevitosti prica, makar se i ponavljale tj.bile slicne, u Dylan Dogu nemaju baš ništa zajednicko s praznim mahanjem tomahawkom i skakanjem po drvecu.



Zagor je jaci od Dylan Doga.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/03/2008 : 00:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by alen
Zagor je jaci od Dylan Doga.


Al' Dylan redovito guzi

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 06/03/2008 : 00:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by alen
Zagor je jaci od Dylan Doga.


Al' Dylan redovito guzi


Jebi ga. Imas pravo. To je vaznje.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/03/2008 : 08:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

Ma, ono što smo ja i --dp-- malo raspravljali, pa to je cista zafrkancija. Meni je drago raspravljat o stripovima, davat provokativne argumente, citati tude... kako bi ubio dosadu na forumu. Jel tako --dp--?

Gle, postoju dvije vrste "pljuvaca" Zagora. Prvo imamo one koji se zaozbiljno sprdaju s tim stripom jer se smatraju na višoj razini. Za njih je cool nabaciti "s visoka" koju "zlobnu", kako bi se usput afirmirali na tzv. "višoj razini". To je, jasno, stereotip, jer Zagor ima odreden broj epizoda koja po kvaliteti tucu ostatak bonellija do noga. Teško im je priznat, pa sve svodu pod isti drek (šund). Ne znam, zašto, ali ta njihova antipatija me nikad nije zabrinjavala. Uostalom, ja obožavam sve stripove.

Druga skupina, u koju ja upadan, je ona skupina koja sere, ne radi zlobe prema Zagoru, nego prema konkretno loše odradenim epizodama koje vrijedaju inteligenciju (radi hiperprodukcije). Znaci, ja cu argumentirano srat po "Kukci ubojice" iz razloga što uživam u raspravljanju o stripovima i opcenito obožavam kriticki osvrt u svrhu da se greške ne ponavljaju u buduce. Naprosto uživam u tome. Nadalje, znaci i to da cu ja Zagora uvijek citati, kupovat cu ga još bar 1000 broja jer mi je taj strip drag. Što još trebam reci da me nimalo nije sram citati Zagora!

E sad, zašto serem? Ovako. Recite mi kakav je to covjek koji sa 20, 30 godina misli još uvijek jednako kao da ima 12? Ako nisam volija juhu kao djete, red je da je volim sada. Kao djete sam jeo puno kolaca, ali kad odrasteš oslobodiš se te navike. Teorija opce razvojnosti je svojstvena i covjeku, pa tako on mjenja ukuse i mjenja kriterije; to mora biti jasno. Recite mi i to zašto neki ljudi vole zavaravati same sebe govoreci da je nešto onako, a nije tako; da je nešto dobro, a ocito je loše? Što je svrha toga? Zašto, nakon što lupneš glavom o zid 5 puta, misliš da je to dobro, pa onda udreš i 6. put??? Zašto ja moram reci da je "Kukci ubojice" dobar strip, kad je najvece smece? Radi se o tome da se stvari nazovu onim što jesu i o ni o cemu drugom. Moš mislit, kako ce mene neka Zagorova slava koju (i ja) gajim sprijecit da recem kako su "Kukci ubojice" ocajan strip. Nasrat cu ga do mile majke i te slabe epizode služe da se iživimo i da budu mjerila kvaliteta, ali TO NE ZNACI DA MRZIM ZAGORA KAO STRIP, NAPROTIV! Zato, nemojte neke stripovske rasprave smatrat izvorom nekakve negativne vibre, barem ne moje. Sve je to zajebancija.

I još da recem, Dylan ima veci postotak užasnih epizoda nego Zagor.



Kao prvo ti si jedan od izuzetaka, tebi svaka cast. Zaboravio si onu trecu skupinu pljuvaca, pljuvaca po difoltu, koji "vole" Zagora ali mnogo više vole da bezrazložno kenjaju na osnovu necijih objektivnih ili subjektivnih kritika bez da iole razmisle i donesu svoj licni sud o tome. To je ono što mi najviše smeta.

Vezano za evoluciju ukusa - pa to je jasno i tu si apsolutno u pravu, ukusi se razvijaju, šire, nailazimo na nove stripove, gazimo po novim stepenicama ali zar nije malo prepotentno da strip kao što je Zagor evoluira u nešto više, svjedoci smo da to nije slucaj i da vjerovatno nece ni biti? Pa on samo prati jednostavan obrazac borbe dobra i zla, plitko štivo koje ce to i ostati ubuduce.

I, na kraju, objektivne kritike koje imaju pokrice su sasvim OK - to je ono što ti dobro radiš, kao i recenzije koje pišeš.
Moje kritike su upucene prosto-recenicnim "kriticarima" koji zavisno od trenutne mode daju svoja mišljenja u dvije-tri, obicno, skaredne rijeci.


...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/03/2008 : 08:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by alen
Zagor je jaci od Dylan Doga.


Al' Dylan redovito guzi



Dilan to samo transparentnije radi, on je obican pozer

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/03/2008 : 08:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by alen
Zagor je jaci od Dylan Doga.


Al' Dylan redovito guzi



Dilan to samo transparentnije radi, on je obican pozer



Ma to ni nije guiženje, to je erotsko preseravanje. Ono kad Zagor, sa lancem oko vrata, guzi plavušu ispod drveta, to je prava stvar.

Još da vidimo Texa kako guzi, i istovremeno podjebava Carsona: Šta je metuzaleme, meni se bar može dignut, ti samo možeš gledati, ako ti i vid nije otišao"




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 06/03/2008 : 10:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message

@vope

Kužim što želiš reci. Slažem se
Ne tražim ni ja da svi Zagori budu u rangu meni dragog Bosellija,
vec samo da budu za ocjenu dovoljan (-2).

@DOMI

Kad procitaš lošeg Texa - opet dobro, kad procitaš lošeg Zagora - opet nisi potrošio puno vremena, ali kad procitaš lošeg Dylana u kojem živiš za onu zadnju stranicu genijalnog završetka, a u stvarnosti dobiješ nogom u stomak da ti se povraca mjesec dana...... Da ne bi sjevnule optužbe, obožavam ja i DD i ZAG i MM i MRNO...

Nije baš uvijek samo "mlataranje sjekirom" u Zagoru

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 06/03/2008 : 12:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Ma Zagor barem guzi umjereno. Dylan ce pobrati pedeset razlicitih spolnih bolesti za razliku od zagora koji pazi na sebe. Osm toga Dylan nema nikakvu pravu radnju. Zagor je pustolov i zaštitnik darkwooda i stalno zapada u pustolovine. Dylan samo guzi, dobiva po tamburi i dosadan je. Mislim što je tako zabavno u tome da dode cudovište, Dylan ga mora uništiti, prije toga zguzi neku i na kraju cudovište ode samo??? Što je to? Ja to baš i ne smatram prezanimljivim stripom. Ok 10 epizoda ali 100-tine takvih nerazumljivih epizoda su stvarno besmislene. Sada ce pametnjakovici govoriti "ma što mali prica gluposti. šta on zna" e ja sam rekao kako je i nezanima me što cete ili necete reci. Zagor je najveci jebac i pomirite se stim(a Dylan neka nastavi graditi onu usranu maketu broda).
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/03/2008 : 12:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Mali je rekao svoje a naše je da ga slušamo :))

...
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 06/03/2008 : 13:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by vope

Mali je rekao svoje a naše je da ga slušamo :))

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/03/2008 : 13:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube

Ma Zagor barem guzi umjereno. Dylan ce pobrati pedeset razlicitih spolnih bolesti za razliku od zagora koji pazi na sebe. Osm toga Dylan nema nikakvu pravu radnju. Zagor je pustolov i zaštitnik darkwooda i stalno zapada u pustolovine. Dylan samo guzi, dobiva po tamburi i dosadan je. Mislim što je tako zabavno u tome da dode cudovište, Dylan ga mora uništiti, prije toga zguzi neku i na kraju cudovište ode samo??? Što je to? Ja to baš i ne smatram prezanimljivim stripom. Ok 10 epizoda ali 100-tine takvih nerazumljivih epizoda su stvarno besmislene. Sada ce pametnjakovici govoriti "ma što mali prica gluposti. šta on zna" e ja sam rekao kako je i nezanima me što cete ili necete reci. Zagor je najveci jebac i pomirite se stim(a Dylan neka nastavi graditi onu usranu maketu broda).



Da, Zagor guzi samo Chica. Tako je. od jednog partnera nemreš pobrati desetak spolnih bolesti. Živjela monogamija!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5806 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/03/2008 : 13:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube

Osm toga Dylan nema nikakvu pravu radnju. Zagor je pustolov i zaštitnik darkwooda i stalno zapada u pustolovine. Dylan samo guzi, dobiva po tamburi i dosadan je. Mislim što je tako zabavno u tome da dode cudovište, Dylan ga mora uništiti, prije toga zguzi neku i na kraju cudovište ode samo??? Što je to? Ja to baš i ne smatram prezanimljivim stripom.


Mali, mnogo uceniji ljudi od tebe (Umberto Eco) smatraju Dylan Doga (Sclavijevog, da se razumijemo) vrhunskim štivom... Nisam cuo da su ikad komentirali Zagora...

Ti imaš pravo na mišljenje, ali ovo je upravo ono na što i vope upozorava ovom temom, cisto pljuvanje pljuvanja radi... I jednako kao što se pljuje po Zagoru tako i 'Zagorovci' pljuju po, najcešce, Dylanu... Samo što, izgleda, ljubitelji Dylana imaju i pametnijeg posla od reagiranja na provokacije... Ja proturijecim tomu i upravo reagiram :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/03/2008 : 13:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
jednom je slican topic zakljucan zbog tih tema "koga zagor guzi" i vi opet nastavljate? :PPPP c c c c c

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 06/03/2008 : 14:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
@Zlatan, ovako si trebao,:Pppp, ljepse izgleda :))))

PS:Upoznao sam onog Zvonimira, sto si mi ga spominjao u Sarajevu.
skolski mi kolega :)))

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 06/03/2008 : 14:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by mali od palube

Ma Zagor barem guzi umjereno. Dylan ce pobrati pedeset razlicitih spolnih bolesti za razliku od zagora koji pazi na sebe. Osm toga Dylan nema nikakvu pravu radnju. Zagor je pustolov i zaštitnik darkwooda i stalno zapada u pustolovine. Dylan samo guzi, dobiva po tamburi i dosadan je. Mislim što je tako zabavno u tome da dode cudovište, Dylan ga mora uništiti, prije toga zguzi neku i na kraju cudovište ode samo??? Što je to? Ja to baš i ne smatram prezanimljivim stripom. Ok 10 epizoda ali 100-tine takvih nerazumljivih epizoda su stvarno besmislene. Sada ce pametnjakovici govoriti "ma što mali prica gluposti. šta on zna" e ja sam rekao kako je i nezanima me što cete ili necete reci. Zagor je najveci jebac i pomirite se stim(a Dylan neka nastavi graditi onu usranu maketu broda).



Da, Zagor guzi samo Chica. Tako je. od jednog partnera nemreš pobrati desetak spolnih bolesti. Živjela monogamija!

Ti to najbolje znaš jelda.
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 06/03/2008 : 14:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Beva>Mali, mnogo uceniji ljudi od tebe (Umberto Eco) smatraju Dylan Doga (Sclavijevog, da se razumijemo) vrhunskim štivom... Nisam cuo da su ikad komentirali Zagora...

Ti imaš pravo na mišljenje, ali ovo je upravo ono na što i vope upozorava ovom temom, cisto pljuvanje pljuvanja radi... I jednako kao što se pljuje po Zagoru tako i 'Zagorovci' pljuju po, najcešce, Dylanu... Samo što, izgleda, ljubitelji Dylana imaju i pametnijeg posla od reagiranja na provokacije... Ja proturijecim tomu i upravo reagiram :)

Umberto tko? Nije bitno. Bitno je da mene ne zanima što neki Umberto tvrdi da je Dylan vrhunski strip. I moja sestra smatra Dylana vrhunskim ali ne njegov strip nego njega(smatra ga privlacnim). Dylan je strip za one koji žele baciti novce u vjetar citati kako neko nekome cupa crijeva, jede oci i kako glavni lik svako malo štanca drugu curu. Koga to zanima? To što je onaj Berto ili kako se vec zove isti kao oni poznavaoci slika koji nabacanu boju po platnu smatraju vrhunskim djelima slikarstva. Molim da se to uzme u razmatranje.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/03/2008 : 15:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Mali pretjera ga debelo. Ono što sam napisao za Zagora u pogledu trule kritike važi i za Dilana, pogotovo što je Dilan mnoooogo dublje štivo od Zagora, na momente genijalan, pa ga dosta ljudi tek ovlaš procita i ne dokuci poentu i na osnovu toga napiše nešto slicno ovome što si ti napisao.
Smiri strasti, pamet u glavu i strip u šake.

...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000