forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NOVA EDICIJA S BONELIJEVIM JUNACIMA!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 19/06/2008 : 14:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
DObar je Magicni. Nisam procitao ali oprema vredi taman 190 dinara. Kvalitetnije i korice i papir od veselog cetvrtka. Ako ovo kosta 190 u maloprodaji veseli bi mogao recimo 120. ALi je pitanje odnosa kolicine stampe itd. mada mi je i logicno da ono sto se stampa u vecem tirazu bude jeftinije.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 19/06/2008 : 14:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
za svaku pohvalu, jeftinije no sto sam ocekivao (taman na krajnjoj granici bola za bonellija), samo mi je zao sto ide od broja 16. nadao sam se da ce nastaviti sa brojem 8.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 19/06/2008 : 14:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

za svaku pohvalu, jeftinije no sto sam ocekivao (taman na krajnjoj granici bola za bonellija), samo mi je zao sto ide od broja 16. nadao sam se da ce nastaviti sa brojem 8.



Lepo od tebe Pavele. Mogli su da krenu i od keca ponovo pa da se sakupi lepa kolekcija Magicnog.


Jel se definitivno zna koji ce jos junaci Bonelija izlaziti? Hoce li izlaziti samo jednom mesecno?
Super je izdanje

Edited by - darth on 19/06/2008 14:44:48
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 19/06/2008 : 19:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by darth

... Mogli su da krenu i od keca ponovo pa da se sakupi lepa kolekcija Magicnog.
...

i to sto kazes. nakladu od 500 komada bi kolekcionari vec pokupovali, neovisno sto je system izdao, no opet, dobro i ovako. samo da je sc i ok cijena. nadam se da ce, ako im krene, izdati i #8/15 ili #1/15.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 19/06/2008 : 21:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
500 komada moz da objavis sad i Nikad Robom pa ce se rasprodati

Mislim da je trebalo od prvog broja. Ali ko zna... mozda krene neki MV Extra.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/06/2008 : 21:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by darth

500 komada moz da objavis sad i Nikad Robom pa ce se rasprodati


Grešiš. Imaš gomilu izdanja od 500 komada koja nisu rasprodata - cela Fibra, ceo Lavirint, dobar deo Libellusa, stari HC MV od Systema, etc.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 19/06/2008 : 21:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
jel mi može neko u par recenica reci o cemu se ovdje radi? ko je izdavac i koji sve stripovi ce izlaziti? gdje ce sve biti distribucija?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 20/06/2008 : 00:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by darth

500 komada moz da objavis sad i Nikad Robom pa ce se rasprodati


Grešiš. Imaš gomilu izdanja od 500 komada koja nisu rasprodata - cela Fibra, ceo Lavirint, dobar deo Libellusa, stari HC MV od Systema, etc.


Da ali ovo je SC a to HC!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 00:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Šta Lavirintovo je HC?

A Van Goghova Julija, šta je ona bila?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/06/2008 : 09:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Polu SC, polu HC!

Malo sam skeptican prema ovoj nenadanoj hiperprodukciji, no s druge strane iznenaden interesom koji se pokazao za ove prve brojeve koji su izašli u VC-u. Ali, ono su bili stari oprobani junaci, ali sada idu novi koji se cak ni vani nisu pokazali baš dobrim (GH ili Brendon).

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 20/06/2008 : 11:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
DANAS SAM GA VIDEO NA KIOSCIMA IZGLEDA SVECKI PRELEP JE CAK SU GA STAVILI I U KESICE
SVAKA CAST AKO OVAKO NASTAVITE OPSTAJETE SIGURNO JER IZDANAJ SU PRVOKLASNA
MISLIM DA KAD BI GA I PAVELVIDEO DA BI SE I ON SLOZIO.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 11:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Malo sam skeptican prema ovoj nenadanoj hiperprodukciji, no s druge strane iznenaden interesom koji se pokazao za ove prve brojeve koji su izašli u VC-u. Ali, ono su bili stari oprobani junaci, ali sada idu novi koji se cak ni vani nisu pokazali baš dobrim (GH ili Brendon).


Dampir svakako nije star i oproban.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 20/06/2008 : 12:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Šta Lavirintovo je HC?

A Van Goghova Julija, šta je ona bila?

skupo sranje.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 20/06/2008 : 12:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
u sustini si u pravu pavel jel kod vaside u Hc varijanti to po par epizoda sto je mnogo bolje od ovog kod nas.ali stripovi u srbiji krecu negde 2004 dok su kod vas krenuli 95 taj posao su veomaozbiljno shvatili
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 20/06/2008 : 14:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Šta Lavirintovo je HC?

A Van Goghova Julija, šta je ona bila?


Mislio sam na Fibru, ne mozes je ovde ubacivati, ipak je to druga prica!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 15:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by darth

500 komada moz da objavis sad i Nikad Robom pa ce se rasprodati


Grešiš. Imaš gomilu izdanja od 500 komada koja nisu rasprodata - cela Fibra, ceo Lavirint, dobar deo Libellusa, stari HC MV od Systema, etc.



Da, i tu je jako bitna cena. Kod Libelusa imamo problem sto ga po Srbiji nema u siroj prodaji. Samo u stripotekama, a kad dodamo da je cena oko 1000 dinara ogromna za strip, dolazimo do odgovora zasto nije rasprodat. Strip ne treba da bude skuplji od 250 dinara.

Ja sam recimo kupio najnoviju knjigu iz serijala Tocak vremena za 450 dinara. A ima da se cita i cita i da se uziva. Za te pare dobijes 450 strana teksta. A papir, omot i vezanje je duplo kvalitetnije od Veselog cetvrtka ili Ludensa.

Dakle te cene nisu prirodne za strip. Strip treba da bude masovno dostupan jer samo veliki tiraz spasava isti. Za Libelus ne znam, ali mi deluje kao da je pokrenut od strane ljudi koji imaju viska para pa to rade iz entuzijazma. Ne verujem da postoji mogucnost dobre i dugorocne zarade za stripove, koji vrede kao knjige u vreme Gutemberga.

Lavirint na suprotnoj strani ima prihvatljivu cenu od 150 dinara ali za to jako malo nudi. Ima oko 50 stranica. I zato nece proci. Propasce. Zato ce svako pre uzeti MV za 190 dinara ili Veseli cetvrtak za 150, ili pak Ludens za 150.

Po meni su odlicno odmerili izdanja samo Ludens , Strp Agent i Veseli Cetvrtak. Sfera je malkice otisla gore kvalitetom ali i cenom, pa ce opstati siguran sam.

Kao zakljucak samo uporedite jedan Lavirint (Zabava za celu porodicu) sa novim izdanjem Magicnog Vetra. Jednak kvalitet, a duplo manje strana u Lavirinta. To nije opravdano i trziste ce to da kazni.

Dakle stampajte stripove sa kvalitetom minimum Veselog cetvrtka, a ne trazite vecu cenu od 190 dinara. Sve sto iskoci iz tog okvira naici ce na odziv samo kod okorelih striparosa. A njih nema 100 000.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/06/2008 : 15:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Opa, Djole, pao je Dr. Who ko avatar... I to dinamicki!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 15:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Smešno je to što ce tržište mnogo pre kazniti finansijsku konstrukciju Magicnog vetra koji toliko može da košta ili ako Sfera ne placa autorska prava (što ne bih rekao da je slucaj), ili ako se pokriva sa 450 prodatih primeraka na tiražu od 500, nego ijedno od navedenih izdanja cija je konstrukcija logicnija, a samim tim i cena viša. 450 primeraka MV se nece prodati u narednih 6 meseci, ako uzmemo u obzir da se Systemov MV, sa mnogo boljom distribucijom, bez Libellusove konkurencije, i po solidno nižoj ceni, prodavao u 700 primeraka, dok je išao na kioske. Možda za godinu dana.

Enivej, ti si rekao da ce se u tiražu od 500 primeraka sve rasprodati (pa i Nikad robom), nisi spominjao cenu. Samo sam hteo da ti skrenem pažnju na to da postoje, jelte, i drugi faktori.

A za godinu dana cemo da vidimo koga je tržište kaznilo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 15:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Opa, Djole, pao je Dr. Who ko avatar... I to dinamicki!



A i potpis, barem dok mi globinjo ne naredi da ga smanjim.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 20/06/2008 : 15:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
sad sam promislio i, da, ipak vjerujem djoletu. on zna i pametan je. ako se prodavalo 700 500 je drugi faktor ili 450.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/06/2008 : 15:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by darth

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by darth

500 komada moz da objavis sad i Nikad Robom pa ce se rasprodati


Grešiš. Imaš gomilu izdanja od 500 komada koja nisu rasprodata - cela Fibra, ceo Lavirint, dobar deo Libellusa, stari HC MV od Systema, etc.



Da, i tu je jako bitna cena. Kod Libelusa imamo problem sto ga po Srbiji nema u siroj prodaji. Samo u stripotekama, a kad dodamo da je cena oko 1000 dinara ogromna za strip, dolazimo do odgovora zasto nije rasprodat. Strip ne treba da bude skuplji od 250 dinara.

Ja sam recimo kupio najnoviju knjigu iz serijala Tocak vremena za 450 dinara. A ima da se cita i cita i da se uziva. Za te pare dobijes 450 strana teksta. A papir, omot i vezanje je duplo kvalitetnije od Veselog cetvrtka ili Ludensa.

Dakle te cene nisu prirodne za strip. Strip treba da bude masovno dostupan jer samo veliki tiraz spasava isti. Za Libelus ne znam, ali mi deluje kao da je pokrenut od strane ljudi koji imaju viska para pa to rade iz entuzijazma. Ne verujem da postoji mogucnost dobre i dugorocne zarade za stripove, koji vrede kao knjige u vreme Gutemberga.

Lavirint na suprotnoj strani ima prihvatljivu cenu od 150 dinara ali za to jako malo nudi. Ima oko 50 stranica. I zato nece proci. Propasce. Zato ce svako pre uzeti MV za 190 dinara ili Veseli cetvrtak za 150, ili pak Ludens za 150.

Po meni su odlicno odmerili izdanja samo Ludens , Strp Agent i Veseli Cetvrtak. Sfera je malkice otisla gore kvalitetom ali i cenom, pa ce opstati siguran sam.

Kao zakljucak samo uporedite jedan Lavirint (Zabava za celu porodicu) sa novim izdanjem Magicnog Vetra. Jednak kvalitet, a duplo manje strana u Lavirinta. To nije opravdano i trziste ce to da kazni.

Dakle stampajte stripove sa kvalitetom minimum Veselog cetvrtka, a ne trazite vecu cenu od 190 dinara. Sve sto iskoci iz tog okvira naici ce na odziv samo kod okorelih striparosa. A njih nema 100 000.



Gle, ne mozes usporedjivati Lavirint koji PROIZVODI strip, s nekim tko ga samo prevodi. Kao sto je Djole rekao, Sferin MV ima neku suludu kalkulaciju po kojoj ce se pokriti nikad i kao takav ce prije on propasti nego Lavirint. Ta cijena koju Sferin MV ima je jednostavno nerealna i to moze trajati neko vrijeme, ali pitanje je vremena koliko ce izdrzati ako ne dignu cijenu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 20/06/2008 : 15:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by darth

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by darth

500 komada moz da objavis sad i Nikad Robom pa ce se rasprodati


Grešiš. Imaš gomilu izdanja od 500 komada koja nisu rasprodata - cela Fibra, ceo Lavirint, dobar deo Libellusa, stari HC MV od Systema, etc.



Da, i tu je jako bitna cena. Kod Libelusa imamo problem sto ga po Srbiji nema u siroj prodaji. Samo u stripotekama, a kad dodamo da je cena oko 1000 dinara ogromna za strip, dolazimo do odgovora zasto nije rasprodat. Strip ne treba da bude skuplji od 250 dinara.

Ja sam recimo kupio najnoviju knjigu iz serijala Tocak vremena za 450 dinara. A ima da se cita i cita i da se uziva. Za te pare dobijes 450 strana teksta. A papir, omot i vezanje je duplo kvalitetnije od Veselog cetvrtka ili Ludensa.

Dakle te cene nisu prirodne za strip. Strip treba da bude masovno dostupan jer samo veliki tiraz spasava isti. Za Libelus ne znam, ali mi deluje kao da je pokrenut od strane ljudi koji imaju viska para pa to rade iz entuzijazma. Ne verujem da postoji mogucnost dobre i dugorocne zarade za stripove, koji vrede kao knjige u vreme Gutemberga.

Lavirint na suprotnoj strani ima prihvatljivu cenu od 150 dinara ali za to jako malo nudi. Ima oko 50 stranica. I zato nece proci. Propasce. Zato ce svako pre uzeti MV za 190 dinara ili Veseli cetvrtak za 150, ili pak Ludens za 150.

Po meni su odlicno odmerili izdanja samo Ludens , Strp Agent i Veseli Cetvrtak. Sfera je malkice otisla gore kvalitetom ali i cenom, pa ce opstati siguran sam.

Kao zakljucak samo uporedite jedan Lavirint (Zabava za celu porodicu) sa novim izdanjem Magicnog Vetra. Jednak kvalitet, a duplo manje strana u Lavirinta. To nije opravdano i trziste ce to da kazni.

Dakle stampajte stripove sa kvalitetom minimum Veselog cetvrtka, a ne trazite vecu cenu od 190 dinara. Sve sto iskoci iz tog okvira naici ce na odziv samo kod okorelih striparosa. A njih nema 100 000.



o boze...


Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 16:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by darth

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by darth

500 komada moz da objavis sad i Nikad Robom pa ce se rasprodati


Grešiš. Imaš gomilu izdanja od 500 komada koja nisu rasprodata - cela Fibra, ceo Lavirint, dobar deo Libellusa, stari HC MV od Systema, etc.



Da, i tu je jako bitna cena. Kod Libelusa imamo problem sto ga po Srbiji nema u siroj prodaji. Samo u stripotekama, a kad dodamo da je cena oko 1000 dinara ogromna za strip, dolazimo do odgovora zasto nije rasprodat. Strip ne treba da bude skuplji od 250 dinara.

Ja sam recimo kupio najnoviju knjigu iz serijala Tocak vremena za 450 dinara. A ima da se cita i cita i da se uziva. Za te pare dobijes 450 strana teksta. A papir, omot i vezanje je duplo kvalitetnije od Veselog cetvrtka ili Ludensa.

Dakle te cene nisu prirodne za strip. Strip treba da bude masovno dostupan jer samo veliki tiraz spasava isti. Za Libelus ne znam, ali mi deluje kao da je pokrenut od strane ljudi koji imaju viska para pa to rade iz entuzijazma. Ne verujem da postoji mogucnost dobre i dugorocne zarade za stripove, koji vrede kao knjige u vreme Gutemberga.

Lavirint na suprotnoj strani ima prihvatljivu cenu od 150 dinara ali za to jako malo nudi. Ima oko 50 stranica. I zato nece proci. Propasce. Zato ce svako pre uzeti MV za 190 dinara ili Veseli cetvrtak za 150, ili pak Ludens za 150.

Po meni su odlicno odmerili izdanja samo Ludens , Strp Agent i Veseli Cetvrtak. Sfera je malkice otisla gore kvalitetom ali i cenom, pa ce opstati siguran sam.

Kao zakljucak samo uporedite jedan Lavirint (Zabava za celu porodicu) sa novim izdanjem Magicnog Vetra. Jednak kvalitet, a duplo manje strana u Lavirinta. To nije opravdano i trziste ce to da kazni.

Dakle stampajte stripove sa kvalitetom minimum Veselog cetvrtka, a ne trazite vecu cenu od 190 dinara. Sve sto iskoci iz tog okvira naici ce na odziv samo kod okorelih striparosa. A njih nema 100 000.



Gle, ne mozes usporedjivati Lavirint koji PROIZVODI strip, s nekim tko ga samo prevodi. Kao sto je Djole rekao, Sferin MV ima neku suludu kalkulaciju po kojoj ce se pokriti nikad i kao takav ce prije on propasti nego Lavirint. Ta cijena koju Sferin MV ima je jednostavno nerealna i to moze trajati neko vrijeme, ali pitanje je vremena koliko ce izdrzati ako ne dignu cijenu.



Mozda si u pravu. Vreme ce pokazati. Pitanje je da li je MV jeftin ili je mozda Ludens u paketu sa Veselim cetvrtkom skup. Mislim da je cena od 190 dinara sasvim zadovoljavajuca za izdavaca. Ubedjen sam da ce ceo tiraz Magicnog da se rasproda i da iz toga izvire uspeh Magicnog, kao i isplativost.

S druge strane Libelus je jos pre godinu dana izbacio vise od polovine HC izdanja koja i dan danas vise u Darkwood-u (osim izuzetaka). Magicnom se to nece desiti jer u Srbiji postoji 500 zaljubljenika u strip. A ocigledno da na celokupnim prostorima bivse SFRJ nema 500 bogatih stripomana koji bi taj Libelus kupili.

Definicija uspeha stripa je sto jeftiniji a sto bolji. Gde se ne sme preci donja granica kvaliteta niti gornja granica cene. Mislim da ce trziste kupiti sve sto je minimum Ludens kvaliteta a ne skuplje od 250 dinara.

Moramo da znamo da je srpsko trziste kao veliko veoma bitno za strip na jugoslovenskim prostorima. U Srbiji ima 7,5 miliona stanovnika. I moramo da znamo da je Srbija doyivela eksplozivan razvoj srednje klase i poslednje tri godine. U tu klasu su stasali mladi bankari, profesori, sudije, lekari, ostali drzavni cinovnici, privatnici itd. Sada se moze dobro plasirati "pametno" strip izdanje. I zato ce i Magicni i Veseli doziveti uspeh. Libelus nece jer je prevelikog kvaliteta a i cene za siroku potrosnju stripa.

Da su ove godine sa izdanjima krenuli Maverick ili SC, Abaton, Vanini oni ne bi doziveli krah. U Srbiji je danas mnogo vise srednje klase koja strip apsorbuje.

Razvoj srednje klase u Srbiji utice i na plasman hrvatskog stripa. Ali on nije toliko primetan (kao recimo rulanje Veselog Cetvrtka) jer ga nema na trafikama. Ludens kao stub hrvatskog stripa danas nije zastupljen na srpskim a verujem ni na trafikama drugih bivsih republika. Medjutim najveci gubitak je neprisustvo na srpskom trzistu, jer su druga relativno manja.

S toga ce svaki strip u normama koje sam gore naveo u Srbiji da uspe. I ne samo srpski nego i hrvatski ukoliko se ne bude oslanjao samo an stripoteke. Mada cak i u ovoj situaciji primecujem da se hrvatska izdanja dobro plasiraju u Srbiji.

Onog momenta kad se epizode Veselog i Ludensa pocnu poklapati u Srbiji, Ludens nece imati vise prodju.

Tako da moj zakljucak ostaje strip minimum Ludens - VEC kvaliteta a cene do 250 dinara.
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 16:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by darth

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by darth

500 komada moz da objavis sad i Nikad Robom pa ce se rasprodati


Grešiš. Imaš gomilu izdanja od 500 komada koja nisu rasprodata - cela Fibra, ceo Lavirint, dobar deo Libellusa, stari HC MV od Systema, etc.



Da, i tu je jako bitna cena. Kod Libelusa imamo problem sto ga po Srbiji nema u siroj prodaji. Samo u stripotekama, a kad dodamo da je cena oko 1000 dinara ogromna za strip, dolazimo do odgovora zasto nije rasprodat. Strip ne treba da bude skuplji od 250 dinara.

Ja sam recimo kupio najnoviju knjigu iz serijala Tocak vremena za 450 dinara. A ima da se cita i cita i da se uziva. Za te pare dobijes 450 strana teksta. A papir, omot i vezanje je duplo kvalitetnije od Veselog cetvrtka ili Ludensa.

Dakle te cene nisu prirodne za strip. Strip treba da bude masovno dostupan jer samo veliki tiraz spasava isti. Za Libelus ne znam, ali mi deluje kao da je pokrenut od strane ljudi koji imaju viska para pa to rade iz entuzijazma. Ne verujem da postoji mogucnost dobre i dugorocne zarade za stripove, koji vrede kao knjige u vreme Gutemberga.

Lavirint na suprotnoj strani ima prihvatljivu cenu od 150 dinara ali za to jako malo nudi. Ima oko 50 stranica. I zato nece proci. Propasce. Zato ce svako pre uzeti MV za 190 dinara ili Veseli cetvrtak za 150, ili pak Ludens za 150.

Po meni su odlicno odmerili izdanja samo Ludens , Strp Agent i Veseli Cetvrtak. Sfera je malkice otisla gore kvalitetom ali i cenom, pa ce opstati siguran sam.

Kao zakljucak samo uporedite jedan Lavirint (Zabava za celu porodicu) sa novim izdanjem Magicnog Vetra. Jednak kvalitet, a duplo manje strana u Lavirinta. To nije opravdano i trziste ce to da kazni.

Dakle stampajte stripove sa kvalitetom minimum Veselog cetvrtka, a ne trazite vecu cenu od 190 dinara. Sve sto iskoci iz tog okvira naici ce na odziv samo kod okorelih striparosa. A njih nema 100 000.



o boze...



Ti prestani da bozakas kao zadisna baba nego bolje skloni onu sramotnu aukciju gde planiras da oderes nekog 1000 dniara za prvi broj AF Klasika kad vec izlazi Super ako nisi obavesten.

A ako ces da raspravljas napisi ako imas klikera a ne da sernjas.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 20/06/2008 : 16:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
glupost


Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.1 seconds. Snitz Forums 2000