forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NOVA EDICIJA S BONELIJEVIM JUNACIMA!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 16:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

glupost



Mama te nije volela?
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 20/06/2008 : 16:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

... 450 primeraka MV se nece prodati u narednih 6 meseci, ako uzmemo u obzir da se Systemov MV, sa mnogo boljom distribucijom, bez Libellusove konkurencije, i po solidno nižoj ceni, prodavao u 700 primeraka, dok je išao na kioske. Možda za godinu dana.

...


sad ozbiljno, da vidimo te gluparije.
ej djoko, crni djoko, pa 'ebemu natana u 3 agartija!
pa kako mozes tupiti da se mv ne moze doslovno razgrabiti po toj cijeni, u toj nakladi? a falis veseljake kako su mnogo puno uspesni sa dampirom i sl. u nakladama od 10000+! ej, pa ako su stvorili taaki bonelli hajp u srbiji (i ne potapaju 90% naklade u dunavu), ovo ima da plane ko alva.
vidis, ima jos faktora kao vrijeme. kaaki system, kad je to bilo...

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 16:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by darth

Tako da moj zakljucak ostaje strip minimum Ludens - VEC kvaliteta a cene do 250 dinara.


Okej, a šta je sa Faktorom 4 i Divljom magijom? 32 strane, kolor, 100 dinara, još malo pa A4 format, ogromna pokrivenost, ogromna promotivna kampanja, solidna prodaja - 8000 komada.

Pa je puklo.

Što? Zato što je pocetna cena bila nerealno niska, i zato što im je trebalo mnogo više od 8000 komada da se pokriju.

To ce se, na žalost, desiti i sa Magicnim. Bice dobra prodaja, nema sumnje, ali ne dovoljno dobra.

Veseli cetvrtak je pak druga prica, jer tu govorimo o ogromnim tiražima, i realnoj ceni proizvoda (koja je, opet, mnogima preskupa).

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 16:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

a falis veseljake kako su mnogo puno uspesni sa dampirom i sl. u nakladama od 10000+!


Ja negde napisao da je Veseli cetvrtak mnogo uspešan sa Dampirom?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 20/06/2008 : 16:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
dampir ili dilan ili zagor, gdje je razlika? prodano 350 ili 530 ili 800, potopljeno 8000 ili 9000 ili 11000, sve je to isto.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 16:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da, zato što nema razlike, Ludens izdaje Zagora cirka 3 puta mesecno, Dilan za to vreme izadje jednom, Tex ide na svaka tri meseca, a Nathana su ugasili.

Potpuno isto.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 20/06/2008 : 16:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Da, zato što nema razlike, Ludens izdaje Zagora cirka 3 puta mesecno, Dilan za to vreme izadje jednom, Tex ide na svaka tri meseca, a Nathana su ugasili.

Potpuno isto.

kakav ludens te napo!!??? :D daj se sredi, usporedjujes kruske i lubenice.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 20/06/2008 : 16:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by darth

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by darth

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by darth

500 komada moz da objavis sad i Nikad Robom pa ce se rasprodati


Grešiš. Imaš gomilu izdanja od 500 komada koja nisu rasprodata - cela Fibra, ceo Lavirint, dobar deo Libellusa, stari HC MV od Systema, etc.



Da, i tu je jako bitna cena. Kod Libelusa imamo problem sto ga po Srbiji nema u siroj prodaji. Samo u stripotekama, a kad dodamo da je cena oko 1000 dinara ogromna za strip, dolazimo do odgovora zasto nije rasprodat. Strip ne treba da bude skuplji od 250 dinara.

Ja sam recimo kupio najnoviju knjigu iz serijala Tocak vremena za 450 dinara. A ima da se cita i cita i da se uziva. Za te pare dobijes 450 strana teksta. A papir, omot i vezanje je duplo kvalitetnije od Veselog cetvrtka ili Ludensa.

Dakle te cene nisu prirodne za strip. Strip treba da bude masovno dostupan jer samo veliki tiraz spasava isti. Za Libelus ne znam, ali mi deluje kao da je pokrenut od strane ljudi koji imaju viska para pa to rade iz entuzijazma. Ne verujem da postoji mogucnost dobre i dugorocne zarade za stripove, koji vrede kao knjige u vreme Gutemberga.

Lavirint na suprotnoj strani ima prihvatljivu cenu od 150 dinara ali za to jako malo nudi. Ima oko 50 stranica. I zato nece proci. Propasce. Zato ce svako pre uzeti MV za 190 dinara ili Veseli cetvrtak za 150, ili pak Ludens za 150.

Po meni su odlicno odmerili izdanja samo Ludens , Strp Agent i Veseli Cetvrtak. Sfera je malkice otisla gore kvalitetom ali i cenom, pa ce opstati siguran sam.

Kao zakljucak samo uporedite jedan Lavirint (Zabava za celu porodicu) sa novim izdanjem Magicnog Vetra. Jednak kvalitet, a duplo manje strana u Lavirinta. To nije opravdano i trziste ce to da kazni.

Dakle stampajte stripove sa kvalitetom minimum Veselog cetvrtka, a ne trazite vecu cenu od 190 dinara. Sve sto iskoci iz tog okvira naici ce na odziv samo kod okorelih striparosa. A njih nema 100 000.



o boze...



Ti prestani da bozakas kao zadisna baba nego bolje skloni onu sramotnu aukciju gde planiras da oderes nekog 1000 dniara za prvi broj AF Klasika kad vec izlazi Super ako nisi obavesten.

A ako ces da raspravljas napisi ako imas klikera a ne da sernjas.



pa napisao bi ja, ali ne znam na koju glupost prvu da odreagujem, ali eto, ajde na nekoliko da ti odgovorim >>>





Grešiš. Imaš gomilu izdanja od 500 komada koja nisu rasprodata - cela Fibra, ceo Lavirint, dobar deo Libellusa, stari HC MV od Systema, etc.



Da, i tu je jako bitna cena. Kod Libelusa imamo problem sto ga po Srbiji nema u siroj prodaji. Samo u stripotekama, a kad dodamo da je cena oko 1000 dinara ogromna za strip, dolazimo do odgovora zasto nije rasprodat. Strip ne treba da bude skuplji od 250 dinara.

Ja sam recimo kupio najnoviju knjigu iz serijala Tocak vremena za 450 dinara. A ima da se cita i cita i da se uziva. Za te pare dobijes 450 strana teksta. A papir, omot i vezanje je duplo kvalitetnije od Veselog cetvrtka ili Ludensa.

Dakle te cene nisu prirodne za strip. Strip treba da bude masovno dostupan jer samo veliki tiraz spasava isti. Za Libelus ne znam, ali mi deluje kao da je pokrenut od strane ljudi koji imaju viska para pa to rade iz entuzijazma. Ne verujem da postoji mogucnost dobre i dugorocne zarade za stripove, koji vrede kao knjige u vreme Gutemberga.

Lavirint na suprotnoj strani ima prihvatljivu cenu od 150 dinara ali za to jako malo nudi. Ima oko 50 stranica. I zato nece proci. Propasce. Zato ce svako pre uzeti MV za 190 dinara ili Veseli cetvrtak za 150, ili pak Ludens za 150.

Po meni su odlicno odmerili izdanja samo Ludens , Strp Agent i Veseli Cetvrtak. Sfera je malkice otisla gore kvalitetom ali i cenom, pa ce opstati siguran sam.

Kao zakljucak samo uporedite jedan Lavirint (Zabava za celu porodicu) sa novim izdanjem Magicnog Vetra. Jednak kvalitet, a duplo manje strana u Lavirinta. To nije opravdano i trziste ce to da kazni.

Dakle stampajte stripove sa kvalitetom minimum Veselog cetvrtka, a ne trazite vecu cenu od 190 dinara. Sve sto iskoci iz tog okvira naici ce na odziv samo kod okorelih striparosa. A njih nema 100 000.



o boze...



Ti prestani da bozakas kao zadisna baba nego bolje skloni onu sramotnu aukciju gde planiras da oderes nekog 1000 dniara za prvi broj AF Klasika kad vec izlazi Super ako nisi obavesten.

A ako ces da raspravljas napisi ako imas klikera a ne da sernjas.



pa napisao bi ja, ali ne znam na koju glupost prvu da odreagujem, ali eto, ajde na nekoliko da ti odgovorim >>>

quote:
Originally posted by darthJa sam recimo kupio najnoviju knjigu iz serijala Tocak vremena za 450 dinara. A ima da se cita i cita i da se uziva. Za te pare dobijes 450 strana teksta. A papir, omot i vezanje je duplo kvalitetnije od Veselog cetvrtka ili Ludensa.

Dakle te cene nisu prirodne za strip. Strip treba da bude masovno dostupan jer samo veliki tiraz spasava isti.[/quote]

... idiotsko poredjenje knjizevnost i strip... Zasto? Pa iz prostog razloga sto je knjizevnost jedna vrsta umetnosti, a strip druga, koja pored toga u sebi kombinuje vise vrsta umetnosti... Po toj logici mozes da poredis knjizevnost i slikarstvo, te da dodjes do zakljucka da neka jebena Dalijeva skrabotina kosta nekoliko miliona dolara a da Tocak vremena koji ima 450 strana kosta 450 dinara... pfffff...

...cena od 1000 din nije prirodna za strip... po kom to pravilu, zakonu ili cemu vec? I imas li ti uoopste predstavu o tome koliko vremena, truda i novca i cega vec je potrebno da nastanu dela poput Watchmena, From Hell, Outlaw Nationa.... koja imaju i po vise stranica od tog tvog Tocka vremena???



quote:
Originally posted by darthLavirint na suprotnoj strani ima prihvatljivu cenu od 150 dinara ali za to jako malo nudi. Ima oko 50 stranica. I zato nece proci. Propasce. Zato ce svako pre uzeti MV za 190 dinara ili Veseli cetvrtak za 150, ili pak Ludens za 150.

Kao zakljucak samo uporedite jedan Lavirint (Zabava za celu porodicu) sa novim izdanjem Magicnog Vetra. Jednak kvalitet, a duplo manje strana u Lavirinta. To nije opravdano i trziste ce to da kazni.[/quote]

... mozda ces ti, koji imas takvo poimanje uzeti pre MV-a, VC ili Ludens... ja svakako necu...i tu ti prica odmah pada u vodu...

... a porediti Magicnog Vetra sa Zabavom za celu porodicu govori samo o tome koliko nisi upucen, posto prava za jednu epizodu MVa kostaju znatno manje od onog koliko je potrebno da bi nastala jedna epizoda ZZCPa...



quote:
Originally posted by darthS druge strane Libelus je jos pre godinu dana izbacio vise od polovine HC izdanja koja i dan danas vise u Darkwood-u (osim izuzetaka). Magicnom se to nece desiti jer u Srbiji postoji 500 zaljubljenika u strip. A ocigledno da na celokupnim prostorima bivse SFRJ nema 500 bogatih stripomana koji bi taj Libelus kupili.[/quote]

... ponovo glupoost... Libelus sebi moze da dozvoli da mu izdanja vise po striparnicama, jer se otplacuje na 200-250 prodatih primeraka, a sve preko je zarada... e sad da ne spominjemo jos sto u Hrvatskoj i biblioteke otkupe jedan deo tireaza... sto svakako nije slucaj sa MV-om...


quote:
Originally posted by darthTi prestani da bozakas kao zadisna baba nego bolje skloni onu sramotnu aukciju gde planiras da oderes nekog 1000 dniara za prvi broj AF Klasika kad vec izlazi Super ako nisi obavesten.[/quote]

... i znas sta je najgore od svega tu, sto cu da ga prodam... zamisli nacice se neko nevinasce koje cu ja zajebati i prodati mu to za 100 kuna.... a onda cu da kupim 8 tih Super klasika te da sacekam 5 godina da se rasprodaju i onda i svaki od njih da prodam po 100 kuna...

... postoji nesto sto se zove kolekcionarstvo... e sad ne znam koliko si u stanju to da shvatis, pa necu vise da palamudim...



Edited by - Duh_koji_hoda on 20/06/2008 16:49:26
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/06/2008 : 17:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by darth
Mozda si u pravu. Vreme ce pokazati. Pitanje je da li je MV jeftin ili je mozda Ludens u paketu sa Veselim cetvrtkom skup. Mislim da je cena od 190 dinara sasvim zadovoljavajuca za izdavaca. Ubedjen sam da ce ceo tiraz Magicnog da se rasproda i da iz toga izvire uspeh Magicnog, kao i isplativost.

S druge strane Libelus je jos pre godinu dana izbacio vise od polovine HC izdanja koja i dan danas vise u Darkwood-u (osim izuzetaka). Magicnom se to nece desiti jer u Srbiji postoji 500 zaljubljenika u strip. A ocigledno da na celokupnim prostorima bivse SFRJ nema 500 bogatih stripomana koji bi taj Libelus kupili.

Definicija uspeha stripa je sto jeftiniji a sto bolji. Gde se ne sme preci donja granica kvaliteta niti gornja granica cene. Mislim da ce trziste kupiti sve sto je minimum Ludens kvaliteta a ne skuplje od 250 dinara.

Moramo da znamo da je srpsko trziste kao veliko veoma bitno za strip na jugoslovenskim prostorima. U Srbiji ima 7,5 miliona stanovnika. I moramo da znamo da je Srbija doyivela eksplozivan razvoj srednje klase i poslednje tri godine. U tu klasu su stasali mladi bankari, profesori, sudije, lekari, ostali drzavni cinovnici, privatnici itd. Sada se moze dobro plasirati "pametno" strip izdanje. I zato ce i Magicni i Veseli doziveti uspeh. Libelus nece jer je prevelikog kvaliteta a i cene za siroku potrosnju stripa.

Da su ove godine sa izdanjima krenuli Maverick ili SC, Abaton, Vanini oni ne bi doziveli krah. U Srbiji je danas mnogo vise srednje klase koja strip apsorbuje.

Razvoj srednje klase u Srbiji utice i na plasman hrvatskog stripa. Ali on nije toliko primetan (kao recimo rulanje Veselog Cetvrtka) jer ga nema na trafikama. Ludens kao stub hrvatskog stripa danas nije zastupljen na srpskim a verujem ni na trafikama drugih bivsih republika. Medjutim najveci gubitak je neprisustvo na srpskom trzistu, jer su druga relativno manja.

S toga ce svaki strip u normama koje sam gore naveo u Srbiji da uspe. I ne samo srpski nego i hrvatski ukoliko se ne bude oslanjao samo an stripoteke. Mada cak i u ovoj situaciji primecujem da se hrvatska izdanja dobro plasiraju u Srbiji.

Onog momenta kad se epizode Veselog i Ludensa pocnu poklapati u Srbiji, Ludens nece imati vise prodju.

Tako da moj zakljucak ostaje strip minimum Ludens - VEC kvaliteta a cene do 250 dinara.


Svaki put se sam sebi cudim sto mi ovo sve treba.
Gle, ti si u UBIJEÐEN da je izdavacu cijena MV isplativa, a ja ZNAM da nije.
Bavim se izdavastvom dovoljno dugo, znam ulazne troskove, marze, poreze, prireze, rabate i sva ostala sranja koja treba ukljuciti u kalkulaciju i jednostavno NEMA SANSE da ovaj MV prezivi po toj cijeni. Sva ova tvoja prica poslije je potpuno nebitna u ovom slucaju. Po ovoj cijeni to izdanje ne moze prezivjeti, tocka.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/06/2008 : 17:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Zato sam ja prije par stranica ovog topica i kalkulisao sa cijenom od oko 35-40 kuna po komadu, ne mogavši da povjerujem da ce izdanje biti toliko "jeftino".
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 18:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
@Duh koji hoda

Vidim brale da si se napalio sto sam cimao Lavirint. Ama Lavirint ce da pukne jer je los. losi su stripovi i los je izbor stripova. Neinteresantni su. A nadasve domaca produkcija. Domace moze da bude i dobro ali ce uvek biti bolje misljenje o stranom proizvodu. Svaka cast Lavirintu i autorima ali to ovde ne moze da zivi.

A da ti kazem da dajem 150 dinara za neke inkognito stripove a la Vidovita Zorka za koje niko nikad nije ni cuo, a koju sam i citao i kja mi se ni najmanje nije dopala, ne pada mi na pamet. A pogotovo sto izlaze na 50 strana. Nisam verovao da postoji tako mali strip. Bolje da su stanjili papir a povecali broj strana. I ne samo da ne pada na pamet meni nego vecini citaoca. A MV je nesto drugo.

Sto se tice insinuacija tvojih na moju intelEgenciju pretpostavljam da si mlad i zelen i iskompleksiran jos pa da mislis da se i uvredama moze postici nesto. :D Tako je to kod dece koju roditelji ne vole. Valjda to posle prodje.

@Markos

Ok ne kazem ja da s ti ne razumes u izdavastvo, ja kazem da je SFERA krenula da izdaje strip iz entuzijazma a sa ciljem SAMO da se pokrije. I to ce i uspeti. I dok je taj entuzijazam ziv izlazice i MV. A boga mi i drugi junaci koje su vec najavili. Dalje ti nisi bre kvalifikovan da poredis izdavastvo u Srbiji i Hrvatskoj... ovde je bre sve jeftinije. Hrvatska je najskuplja drzava u okruzenju.


PS Ne znam sto sa toliko zustrine ulazite u pricu. Ovo je forum a ne bojno polje.
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 20/06/2008 : 18:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Meni je ovo veoma zanimljiva prica, ali mislim da smo malo poranili sa ovakvim prognozama kada je Sfera u pitanju. Prvi broj se prodaje tek nekoliko dana, skoro svi su se slozili da je izdanje kvalitetno, i nek ostane ne tome za sad. Mislim da ce se jako brzo pokazati da li ce ovaj izdavac sa ovakvom cenom izdrzati ili ne.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 18:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by regar

Meni je ovo veoma zanimljiva prica, ali mislim da smo malo poranili sa ovakvim prognozama kada je Sfera u pitanju. Prvi broj se prodaje tek nekoliko dana, skoro svi su se slozili da je izdanje kvalitetno, i nek ostane ne tome za sad. Mislim da ce se jako brzo pokazati da li ce ovaj izdavac sa ovakvom cenom izdrzati ili ne.



ma kako.. pa mora uvek neki baksuz da se javi da posere neciji trud..

Edited by - darth on 20/06/2008 18:27:00
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 20/06/2008 : 18:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by darth

@Duh koji hoda

Vidim brale da si se napalio sto sam cimao Lavirint. Ama Lavirint ce da pukne jer je los. losi su stripovi i los je izbor stripova. Neinteresantni su. A nadasve domaca produkcija. Domace moze da bude i dobro ali ce uvek biti bolje misljenje o stranom proizvodu. Svaka cast Lavirintu i autorima ali to ovde ne moze da zivi.

A da ti kazem da dajem 150 dinara za neke inkognito stripove a la Vidovita Zorka za koje niko nikad nije ni cuo, a koju sam i citao i kja mi se ni najmanje nije dopala, ne pada mi na pamet. A pogotovo sto izlaze na 50 strana. Nisam verovao da postoji tako mali strip. Bolje da su stanjili papir a povecali broj strana. I ne samo da ne pada na pamet meni nego vecini citaoca. A MV je nesto drugo.

Sto se tice insinuacija tvojih na moju intelEgenciju pretpostavljam da si mlad i zelen i iskompleksiran jos pa da mislis da se i uvredama moze postici nesto. :D Tako je to kod dece koju roditelji ne vole. Valjda to posle prodje.

@Markos

Ok ne kazem ja da s ti ne razumes u izdavastvo, ja kazem da je SFERA krenula da izdaje strip iz entuzijazma a sa ciljem SAMO da se pokrije. I to ce i uspeti. I dok je taj entuzijazam ziv izlazice i MV. A boga mi i drugi junaci koje su vec najavili. Dalje ti nisi bre kvalifikovan da poredis izdavastvo u Srbiji i Hrvatskoj... ovde je bre sve jeftinije. Hrvatska je najskuplja drzava u okruzenju.


PS Ne znam sto sa toliko zustrine ulazite u pricu. Ovo je forum a ne bojno polje.



... hm... toliko o tome da si spreman na raspravu sa argumentima... a to sto potenciras da si stariji samo govori o stanju tvoje svesti... tj. ako ti je to jedini argument u raspravi, onda ti svaka cast... i nemoj molim te sad da napises kako svako ima pravo na svoje misljenje ... jer to ce onda biti jos bednije...


Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/06/2008 : 18:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by darth
Ok ne kazem ja da s ti ne razumes u izdavastvo, ja kazem da je SFERA krenula da izdaje strip iz entuzijazma a sa ciljem SAMO da se pokrije.


A Lavirint, Fibra, Libellus, Van Gogh, Dani, Mentor kao nisu?

quote:
Originally posted by darth
I to ce i uspeti.


Guess what - nitko od ovih gore se nije pokrio.

quote:
Originally posted by darth
I dok je taj entuzijazam ziv izlazice i MV. A boga mi i drugi junaci koje su vec najavili.


Ne povise li cijenu, nece.

quote:
Originally posted by darth
Dalje ti nisi bre kvalifikovan da poredis izdavastvo u Srbiji i Hrvatskoj... ovde je bre sve jeftinije. Hrvatska je najskuplja drzava u okruzenju.


A po cemu si ti kvalificiran da pricas o necemu o cemu nemas pojma? Ja govorim o izdavastvu, pokrivanju troskova, kalkulaciji cijene i opstanku izdanja na trzistu - a tu znam puno. dok, sudeci po tvojim postovima, ti bas i ne znas previse. Po svim pokazateljima, ovo izdanje ne moze prezivjeti po toj cijeni. To sto je kod vas sve jeftinije - u smislu cijena robe na trzistu - u ovom slucaju nista ne znaci. Jedino sto je jeftinije u Srbiji po pitanju izdavastva je cijena rada. Nesto je jeftiniji tisak, prijevod i priprema jer je cijena ljudskog rada manja. I to je to. Ali cak i uz to sve, ta cijena je jednostavno pre-ma-le-na.

Trouble will find me
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 18:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by darth

@Duh koji hoda

Vidim brale da si se napalio sto sam cimao Lavirint. Ama Lavirint ce da pukne jer je los. losi su stripovi i los je izbor stripova. Neinteresantni su. A nadasve domaca produkcija. Domace moze da bude i dobro ali ce uvek biti bolje misljenje o stranom proizvodu. Svaka cast Lavirintu i autorima ali to ovde ne moze da zivi.

A da ti kazem da dajem 150 dinara za neke inkognito stripove a la Vidovita Zorka za koje niko nikad nije ni cuo, a koju sam i citao i kja mi se ni najmanje nije dopala, ne pada mi na pamet. A pogotovo sto izlaze na 50 strana. Nisam verovao da postoji tako mali strip. Bolje da su stanjili papir a povecali broj strana. I ne samo da ne pada na pamet meni nego vecini citaoca. A MV je nesto drugo.

Sto se tice insinuacija tvojih na moju intelEgenciju pretpostavljam da si mlad i zelen i iskompleksiran jos pa da mislis da se i uvredama moze postici nesto. :D Tako je to kod dece koju roditelji ne vole. Valjda to posle prodje.

@Markos

Ok ne kazem ja da s ti ne razumes u izdavastvo, ja kazem da je SFERA krenula da izdaje strip iz entuzijazma a sa ciljem SAMO da se pokrije. I to ce i uspeti. I dok je taj entuzijazam ziv izlazice i MV. A boga mi i drugi junaci koje su vec najavili. Dalje ti nisi bre kvalifikovan da poredis izdavastvo u Srbiji i Hrvatskoj... ovde je bre sve jeftinije. Hrvatska je najskuplja drzava u okruzenju.


PS Ne znam sto sa toliko zustrine ulazite u pricu. Ovo je forum a ne bojno polje.



... hm... toliko o tome da si spreman na raspravu sa argumentima... a to sto potenciras da si stariji samo govori o stanju tvoje svesti... tj. ako ti je to jedini argument u raspravi, onda ti svaka cast... i nemoj molim te sad da napises kako svako ima pravo na svoje misljenje ... jer to ce onda biti jos bednije...



Ne, ja tvoje godine postujem i jesi mladji ali nisi previse mlad za ozbiljan razgovor.
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 18:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by darth
Ok ne kazem ja da s ti ne razumes u izdavastvo, ja kazem da je SFERA krenula da izdaje strip iz entuzijazma a sa ciljem SAMO da se pokrije.


A Lavirint, Fibra, Libellus, Van Gogh, Dani, Mentor kao nisu?

Slabo trziste. Nije bilo dostpuno milionima stanovnika Srbije. A Hrvatska nije SFRJ, manja je.

quote:
Originally posted by darth
I to ce i uspeti.


Guess what - nitko od ovih gore se nije pokrio.

Sfera radi u Srbiji. Mislim da je strip u stvari najpopularniji u Srbiji. Jacanjem srednje srpske klase jaca i strip. MV se odrzava i razvija. I jos nekoliko drugih izdavaca potpuno novih.

quote:
Originally posted by darth
I dok je taj entuzijazam ziv izlazice i MV. A boga mi i drugi junaci koje su vec najavili.


Ne povise li cijenu, nece.

Videcemo? Kazi kad mislis da ce propasti?

quote:
Originally posted by darth
Dalje ti nisi bre kvalifikovan da poredis izdavastvo u Srbiji i Hrvatskoj... ovde je bre sve jeftinije. Hrvatska je najskuplja drzava u okruzenju.


A po cemu si ti kvalificiran da pricas o necemu o cemu nemas pojma? Ja govorim o izdavastvu, pokrivanju troskova, kalkulaciji cijene i opstanku izdanja na trzistu - a tu znam puno. dok, sudeci po tvojim postovima, ti bas i ne znas previse. Po svim pokazateljima, ovo izdanje ne moze prezivjeti po toj cijeni. To sto je kod vas sve jeftinije - u smislu cijena robe na trzistu - u ovom slucaju nista ne znaci. Jedino sto je jeftinije u Srbiji po pitanju izdavastva je cijena rada. Nesto je jeftiniji tisak, prijevod i priprema jer je cijena ljudskog rada manja. I to je to. Ali cak i uz to sve, ta cijena je jednostavno pre-ma-le-na.



Jos je stvari jeftinije nije smao to sto si naveo. Ovaj MV se istampa za 800 ojra brale. Te pare ja izdvojim ako treba za sledeci broj.

Edited by - darth on 20/06/2008 18:46:23
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/06/2008 : 18:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
E pa sad sebi skaces u usta. 800 Eura u Srbiji nije mali novac.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 18:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Jel' ceš da izdvajaš 800 evra svakog meseca?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 18:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

E pa sad sebi skaces u usta. 800 Eura u Srbiji nije mali novac.


Jaca plata. Pa nece neki polupismeni cistac ulica to da placa...

Edited by - darth on 20/06/2008 18:49:11
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 20/06/2008 : 18:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
@Darth
hm... ako se istampa za 800 eura... to je 64000 dinara ... sto znaci da izdavac treba da proda 337 primeraka samo da pokrije troskove stampe... e sad gde su tu prava koja su placena za strip... gde je procenat koji ide trafikama i striparnicam??? I kako ti onda mislis da se izadavacu ovo isplati?


Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/06/2008 : 18:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Gle, znam o cemu govorim. Ja sam na izdavastvo spalio otprilike 30.000 Eura. Nije mi zao ni jednog jedinog centa, ali sam u jednom trenutku rekao dosta. Ne mozes vjecno gubiti novac iz ljubavi. Negdje moras povuci granicu. Uvjeren sam da ce sa Sferom biti slicna prica, samo je pitanje kolika je ta granica.

Trouble will find me
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 20/06/2008 : 19:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ajde da malo sacekamo, pa cemo da vidimo dokle ce terati, daj Bože da istraju u svom poduhvatu.
Ko zna, možda ce povecati tiraž od sledecih brojeva? Verovatno su izdali prvi broj, da vide kakva ce biti prodaja.
Strip je izuzetno kvalitetan i nemam nikakve zamerke.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 19:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Koliko vidim, darth ima stav da sve što ne košta do 250 dinara i nije Bonelli e treba da izlazi, odnosno da ce puci ili zbog cene, ili zato što je MV "nešto drugo".

I to je okej, nek misli tako, iako bi bio blago receno slab izbor stripova da je po njegovom. Naravno, tržište ga demantuje, pošto Libellus postoji vec 4 godine i ne posustaje, Lavirint isto toliko (ako ne racunamo fanzin) i nece posustati pa makar Dekara i ja nemali šta da jedemo, a Fibra gura vec dve godine. O Q stripu da ne govorimo. Ili Belom putu.

U krajnjoj liniji, videcemo za godinu dana. Ja mogu da garantujem da ce Lavirint biti tu, nema sumnje da ce biti i Fibra i Libellus.

A problem sa izdavaštvom je što svakog meseca treba davati 800 evra, a ne samo jednom. Ukoliko se pare ne vracaju, posle odredenog vremana, covek se malo zapita.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/06/2008 : 19:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

@Darth
hm... ako se istampa za 800 eura... to je 64000 dinara ... sto znaci da izdavac treba da proda 337 primeraka samo da pokrije troskove stampe... e sad gde su tu prava koja su placena za strip... gde je procenat koji ide trafikama i striparnicam??? I kako ti onda mislis da se izadavacu ovo isplati?


Vjerojatno sve skupa kosta 800 Eura.
Dakle, proizvodnja jednog broja kosta 1,6 Eura, tj. 110 dinara.
Ako je cijena 190 dinara, izdavac od toga dobije max 70% - dakle, 130.
Iz toga ispada da treba prodati 423 primjerka da se pokrije.
Utopija.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000