forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Mali78
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

laroche
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 17/12/2006

Posted - 10/04/2008 : 10:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send laroche a Private Message
Da podjelim iskustvo s Vama.
Osoba koja je nova na aukciji (Mali78) osvoji paket stripova Zagora u ediciji SD od 1 do 71 koji sam stavio na aukciju. (http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=751154).
E sad, covjeka cekam od kad je završila aukcija (25.03.) da se javi. Pošto svi imamo ponekad problema, mislio sam da covjek ima ili druge obveze ili jednostavno nedostatak novaca, pa se iz tog razloga ne javlja. Inace sam protivnik davanja negativnih komentara covjeku pogotovo ako nije zaslužio. Iskreno, sacekao bih i nekoliko mjeseci ako je potrebno da se covjek javi, ili da objasni radi cega se ne javlja. No danas, za divno cudo, ta ista osoba meni stavi negativan komentar. E sad, ili su neka nova pravila na aukciji za koje neznam, pa se osoba koja je nova na aukciji (kupac) nije dužna javiti prodavacu, ili je neinformiranost kupca u pitanju. Sklon sam ipak misliti da je u pitanju neinformiranost kupca. No ubuduce, na koji nacin rješavati neopravdane komentare osoba koji su novi na aukciji, osoba koje se ne javljaju prodavacima i još ostave negativan komentar ???
Molio bih Vaše komentare i iskustva.

hvala

LP, laroche

once we accept our limits, we go beyond them

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 10/04/2008 : 11:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Ja posaljem mail kupcu ako se na javi u nekih tjedan dana, sadrzaja "Oce biti sta od ovog?", pa ako se javi s razumnom isprikom ok. Ako ne minus...

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 10/04/2008 : 11:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
Evo ovdje jedinog njegovog posta u kojemu spominje taj slucaj..Izgleda da je došlo do nasporazuma..

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=29783&SearchTerms=,
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40003 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/04/2008 : 11:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Strasno!!! Treba stvarno takve stvari da zavrse na javnom sudjenju ovde pa tek onda da dobiju zeleno svetlo od Markosa za negativan...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/04/2008 : 11:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ocito je rijec o nesporazumu, kontakritaj ga i to rijesite, a onda on moze izbrisati negativan komentar.

Trouble will find me
Go to Top of Page

laroche
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 17/12/2006

Posted - 10/04/2008 : 12:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send laroche a Private Message
Da, po ovom linku koji je napisao Vjeko1980, izgleda da je covjek pokušao kontaktirati me, samo mi nije jasno na koji nacin. Sve poruke dosad koje mi je netko slao stigle su mi. A ovu njegovu (ako ju je slao) nisam dobio. No ja kad nekome pošaljem poruku, onda sacekam neko vrijeme dok se ne javi, i onda ponovno pokušam poslati poruku jer uvjek postoji šansa da ju netko ne dobije. Dosad sve poruke stigle a od navedene osobe nisam primio apsolutno nikakav mail. Ništa, sad ja idem pokušati njega kontaktirati, možda moja stigne :)

once we accept our limits, we go beyond them
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/04/2008 : 16:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ja ni ne cekam uvijek da se kupac javi. Nije mi se teško javiti prvi. Pošaljem mail odmah. Ako nema odgovora pošaljem za 2-3 dana ponovo, ako nema odgovora pošaljem za 10 dana ponovo. I na kraju ako ništa ne bude 30 dana, stavim strip ponovo na aukcije...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

laroche
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 17/12/2006

Posted - 10/04/2008 : 21:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send laroche a Private Message
To je stvar percepcije. No praksa na vecini aukcija (ne samo onih vezanih uz stripove) je da se kupac javlja prodavacu. I to mi ima logike. Uz to, možda kupac trenutno nema sredstava ili je poslovno zauzet, zašto ga forsirati da nešto momentalno kupi. Ja osobno puštam na volju kupcu da se javi, normalno da cu se zabrinuti ako to prijede mjesec-dva, pa i više. U tom slucaju bih ga pokušao svakako kontaktirati, da vidim gdje je zapelo. I tad bih ga kontaktirao nekoliko puta, da budem sigurniji da je primio poruku. Možda se ja varam, ali definitivno smatram da ovo nije u redu. Pojavi se novi kupac na aukciji, osvoji strip, prode 10 dana i ostavi negativan komentar !!! A ja, s druge strane, puštam tom istom kupcu vremena da mi se javi (pokušavam biti susretljiv i pustiti covjeka da se javi kad stigne). Možda je poslao mail a možda i nije. Ja 100% tvrdim da nisam primio nikakav mail. Vjerovat cu na rijec pa smatrati da je poslan. Zar je normalno ostaviti negativan komentar bez da se provjeri što se tocno dogodilo s mailom i covjek bude siguran da se radi o namjeri ???

once we accept our limits, we go beyond them
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 10/04/2008 : 21:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja ni ne cekam uvijek da se kupac javi. Nije mi se teško javiti prvi. Pošaljem mail odmah. Ako nema odgovora pošaljem za 2-3 dana ponovo, ako nema odgovora pošaljem za 10 dana ponovo. I na kraju ako ništa ne bude 30 dana, stavim strip ponovo na aukcije...


ti si inace poznati mazohista

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/04/2008 : 21:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by laroche

To je stvar percepcije. No praksa na vecini aukcija (ne samo onih vezanih uz stripove) je da se kupac javlja prodavacu. I to mi ima logike. Uz to, možda kupac trenutno nema sredstava ili je poslovno zauzet, zašto ga forsirati da nešto momentalno kupi. Ja osobno puštam na volju kupcu da se javi, normalno da cu se zabrinuti ako to prijede mjesec-dva, pa i više. U tom slucaju bih ga pokušao svakako kontaktirati, da vidim gdje je zapelo. I tad bih ga kontaktirao nekoliko puta, da budem sigurniji da je primio poruku. Možda se ja varam, ali definitivno smatram da ovo nije u redu. Pojavi se novi kupac na aukciji, osvoji strip, prode 10 dana i ostavi negativan komentar !!! A ja, s druge strane, puštam tom istom kupcu vremena da mi se javi (pokušavam biti susretljiv i pustiti covjeka da se javi kad stigne). Možda je poslao mail a možda i nije. Ja 100% tvrdim da nisam primio nikakav mail. Vjerovat cu na rijec pa smatrati da je poslan. Zar je normalno ostaviti negativan komentar bez da se provjeri što se tocno dogodilo s mailom i covjek bude siguran da se radi o namjeri ???


Nevezano za ovaj slucaj:
Smatram da ne treba biti blag prema onima koji odugovlace. Zašto je licitirao ako nema novca za platiti? 30 dana je više nego dovoljno da se ostvari kontakt i izvrši uplata (dovoljno je i tri dana, ali ajde...) Tko nateže više od 30 dana je u najmanju ruku neozbiljan.


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15507 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/04/2008 : 09:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by alanmaras

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja ni ne cekam uvijek da se kupac javi. Nije mi se teško javiti prvi. Pošaljem mail odmah. Ako nema odgovora pošaljem za 2-3 dana ponovo, ako nema odgovora pošaljem za 10 dana ponovo. I na kraju ako ništa ne bude 30 dana, stavim strip ponovo na aukcije...


ti si inace poznati mazohista



a ti SADISTA - kad bu hrbati

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 11/04/2008 : 12:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
vidim pise mu njemacka u proflu. sigurno je naviknut na ebay. onako, joj kupac, crveni tepih, fanfare, danke, danke...

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/04/2008 : 12:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja uvek imam razumevanja i strpljenja, jer na ovo vreme nije jednostavno ni poslati novac, onda lepo natenane objasnim kupcu sve nacine slanja novca, pa mu predlozim najsigurniji nacin i uglavnom u 98% slucajeva se dogovorim i realizujem transakciju!
Sacekam i po mesec dana u slucaju da kupac kaze da trenutno nema novca!
E tih 2% ostaje na one koji biduju, a nikad se ne jave ili pocnu da palamude za sitne pare, takvima idu negativni komentari!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40003 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/04/2008 : 19:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by laroche

To je stvar percepcije. No praksa na vecini aukcija (ne samo onih vezanih uz stripove) je da se kupac javlja prodavacu. I to mi ima logike. Uz to, možda kupac trenutno nema sredstava ili je poslovno zauzet, zašto ga forsirati da nešto momentalno kupi. Ja osobno puštam na volju kupcu da se javi, normalno da cu se zabrinuti ako to prijede mjesec-dva, pa i više. U tom slucaju bih ga pokušao svakako kontaktirati, da vidim gdje je zapelo. I tad bih ga kontaktirao nekoliko puta, da budem sigurniji da je primio poruku. Možda se ja varam, ali definitivno smatram da ovo nije u redu. Pojavi se novi kupac na aukciji, osvoji strip, prode 10 dana i ostavi negativan komentar !!! A ja, s druge strane, puštam tom istom kupcu vremena da mi se javi (pokušavam biti susretljiv i pustiti covjeka da se javi kad stigne). Možda je poslao mail a možda i nije. Ja 100% tvrdim da nisam primio nikakav mail. Vjerovat cu na rijec pa smatrati da je poslan. Zar je normalno ostaviti negativan komentar bez da se provjeri što se tocno dogodilo s mailom i covjek bude siguran da se radi o namjeri ???


Nevezano za ovaj slucaj:
Smatram da ne treba biti blag prema onima koji odugovlace. Zašto je licitirao ako nema novca za platiti? 30 dana je više nego dovoljno da se ostvari kontakt i izvrši uplata (dovoljno je i tri dana, ali ajde...) Tko nateže više od 30 dana je u najmanju ruku neozbiljan.





Ovde se ne slazem sa tobom, Obi!!! Meni su nestale pare 2-3 puta i garant ljudi misle da sam ih zajeb'o a ja nemam vise da platim pa lepo zamolim da me sacekaju, i svi su do sada imali razumevanja... Hvala im lepo... I ja bih isto tako... Pa ne zavisi zivot nikom od tih para za stripove... Sto je urgentno??? Evo ja sam na kolekcionaru "prodao" nekoliko stripova... Ljudi osvojili i ja rekao da ne treba da plate, ako imaju bilo sta sto ja nemam, dogovoricemo se i svi su pristali... Reseno na obostrano zadovoljstvo... Nisam najbolje prosao, ali mi je drago sto i ja mogu da ucinim nekom nesto, jer su meni mnogi pomogli... Treba biti tolerantan, pa nismo sultani od Bruneja... Vidim da si nesto nervozan, nije ti svojstveno... Relax care...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/04/2008 : 19:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Nemam ti ja baš strpljenja otkad sam shvatio kako je život kratak.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40003 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/04/2008 : 19:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Koji si ti lik... Mani se tog razmisljanja... Spao ti je lanac!!! :) Brate, zajebavaj se... Sve dodje na svoje, pre ili kasnije...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/04/2008 : 23:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
mali je meni poslao mail,odgovorio sam mu,ali sve je ostalo na pokušaju...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 13/04/2008 : 00:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Laroche ovo ce se vjerovatno ispraviti,vidim da si mu napisao da kupac treba da se javi prodavacu,meni djeluje logicnije da prodavac napise ono klasicno:
Slusaj krelac osvojio si moju aukciju ,toliko je postarina i hocu u roku od 2 dana da vidim lovu na racunu ,tako barem ja dobijem email kad osvojim neku aukciju :)
Salu na stranu,ali nije bitno tko ce stupiti prvi u kontakt,ako se niko ne javi za 7 dana,onda bi ja napisao email bez obzira da li sam kupac ili prodavac.

Porter
Go to Top of Page

laroche
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 17/12/2006

Posted - 13/04/2008 : 08:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send laroche a Private Message
Da, u principu možemo reci da i nije previše bitno. Ali jednostavno mu ovaj potez nije bio u redu. Uvjek se trudim biti fer, cekam da mi se javi. Da mi se nije javio ni nakon mjesec dana, tad bih ja pokušao stupiti s njim u kontakt. I kad mi se ni tad nebi javio, pretpostavio bi da je ta osoba muljator, da nema novaca, da je odustao, da nije ozbiljan kupac (i sve s tim u svezi). A on meni nakon tjedan dana udari negativan komentar, a ja ni "m" od njegovog navodnog e-maila nisam primio. Da stvar bude nelogicnija, poslao sam mu e-mail i nisam još dobio odgovor. Možda je covjek dobio poruku, možda mi je pokušao i odgovoriti, no ocito ja ponovno nisam dobio e-mail. Sve mi se više cini da nešto ne štima s njegovim odlaznim (smtp) e-mail postavkama. Ponovno ne želim misliti da je osoba takva da procita poruku pa da se ne javlja. Iako postoji mogucnost da ni on nije dobio moju poruku. Vjerujem da shvacaš poantu. Zar poslati nekom mail i 2-3 dana (ili 5) nakon poslanog e-maila zakljuciti unaprijed da se covjek ne želi javiti i opaliti negativan komentar? Pozdrav svima.

once we accept our limits, we go beyond them
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 14/04/2008 : 10:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
divno je da se clan s 562 pozitivna mora braniti te da je pod teretom dokazivanja naspram veseljaka s 0 pozitivnih. rejting kupoprodavaca je puno važniji od rejtinga forumaša te sam mišljenja da clanovi s manje od 10 ili 20 pozitivnih komentara od razlicitih osoba moraju prvi ispuniti svoje i da im treba onemoguciti davanje negativnih bez debelog obrazloženja na forumu.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/04/2008 : 18:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

divno je da se clan s 562 pozitivna mora braniti te da je pod teretom dokazivanja naspram veseljaka s 0 pozitivnih. rejting kupoprodavaca je puno važniji od rejtinga forumaša te sam mišljenja da clanovi s manje od 10 ili 20 pozitivnih komentara od razlicitih osoba moraju prvi ispuniti svoje i da im treba onemoguciti davanje negativnih bez debelog obrazloženja na forumu.


He, he, volim kada netko tako razmišlja.
A za ono da se laroche mora braniti - pa ne mora...
Ali je on ipak vjerovatno htio sve razjasniti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 14/04/2008 : 20:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
eto i meni se desilo nemoguce. ovaj suti ko zaliven. sad komunikacija komentarima.
http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=782875
obi sta se smijes???

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 14/04/2008 : 20:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

eto i meni se desilo nemoguce. ovaj suti ko zaliven. sad komunikacija komentarima.
http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=782875
obi sta se smijes???

nisam siguran tko šuti pošto sam ti poslao par mailova,možda je kakva greška,ne znam.moj broj:098 524 020.slobodno zovi.

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 14/04/2008 : 20:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
uh, cekaj da izbrisem negativni i provjerim zasto ne dobijam spam.

edit: hm, pa nije aktivan niti jedan filter na accountima za scom. i dobijam bez problema postu od drugih stripomana.

ps. kako izbrisati neg. komentar?

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Edited by - Pavel01 on 14/04/2008 20:39:22
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/04/2008 : 20:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Al negativni ti je bio originalan!!! :P :P :P

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 14/04/2008 : 20:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Al negativni ti je bio originalan!!! :P :P :P

nije dobro, nije dobro. ocito je nesporazum. daj ne kesi se i pljuni info kako to izbrisati!

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000