forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MaFest 2008. - Sluzbeni topic
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 22

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 09/05/2008 : 23:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Aco

Na pocetnoj stranici pregršt tekstova o glavnim gostima, Tex-u i Magicnom vjetru.Svaka cast svima koji su ih pisali a posebno moram pohvaliti rommela na izvrsnom eseju o Fontu.


hvala aco....u jednom trenutku sam pomislio da dado odgadja stavljanje zato sto nis nevalja


pizdo stara,upravo mi jedan teta iz matulja došla u hotel...dobra je ko dobar daninicijali M.P. GODINA 36,CRNKA...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/05/2008 : 23:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Aco

Na pocetnoj stranici pregršt tekstova o glavnim gostima, Tex-u i Magicnom vjetru.Svaka cast svima koji su ih pisali a posebno moram pohvaliti rommela na izvrsnom eseju o Fontu.


hvala aco....u jednom trenutku sam pomislio da dado odgadja stavljanje zato sto nis nevalja


pizdo stara,upravo mi jedan teta iz matulja došla u hotel...dobra je ko dobar daninicijali M.P. GODINA 36,CRNKA...


Dobri moj barba globinjo, cuvaj se crnih zena.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 09/05/2008 : 23:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
jbga- ja ti nikad necu postati matuljac - mogu provesti 100 godina tu i ostati cu prišlic - da krenemo na bitno: kažeš dobra teta? podatke šalji na pm
Go to Top of Page

Hollingsworth
Starting Member

Croatia
48 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 10/05/2008 : 14:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hollingsworth's Homepage  Send Hollingsworth a Private Message
The first set of pictures from MAfest 2007 are up on my blog now. I will post more each day for the next few days leading up to the show next week.

http://matthollingsworth.blogspot.com/

Of course, Esad is hamming it up, as usual.



See you guys in Makarska soon!



http://www.matthollingsworth.net/

http://matthollingsworth.blogspot.com/


Edited by - Hollingsworth on 10/05/2008 14:59:16
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 10/05/2008 : 21:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Pogled iznutra na drugi MaFest

Premda stiže treci MaFest, meni su još uvijek svježa sjecanja na onaj drugi, gotovo kao da je bio prije mjesec, a ne prije skoro godinu dana.

Centralna licnost MaFesta 2007. bio je bard scenaristickog zanata i tata Martina Mysterea Alfredo Castelli, a sekundirao mu je Lucio Filippucci, simpaticni crtac prije navedenog junaka. Castelli je svojim dolaskom doveo i apsolutnog fanatika MM-serijala Darka aka Prozirnu Senku u Makarsku iz slobodarskog New Yorka. Oni koji su imali tu cast vidjeti Darka u društvu Castellija i Filippuccija, vjerojatno su imali osjecaj da, iako je svibanj, gledaju neki od božicnih filmova. Darko je u društvu djedomrazolikog Castellija i njegovog vilenjaka Filippuccija izgledao kao (doduše, ne baš lijepo :)) dijete koje su irvasi MaFesta odvukli na mjesto iz najljepših (koliko je god to u realnosti uopce moguce) snova.

Vecernji eventi bili su jako zanimljivi, no zbog ranog ustajanja, Armin i ja smo preferirali otici što ranije u sobu. Prve noci smo tako ustanovili da su arhitekti u Makarskoj raznovrsni u kreaciji koliko i vezni red nogometne reprezentacije BiH. Provjerili smo svaku stopu Makarske u potrazi za svojim apartmanom, upitali pregršt mladih dama (džentlmenski smo nastojali dati znacaj damama koje su u vidnoj oskudici s odjecom) za ulicu u kojoj nam se apartman nalazi i zakljucili da nam je smisao za orijentaciju ravan onome kod ostarjelog Indijanca s ocima Stevieja Wondera i ušima Ludwiga van Beethovena. Dvosatni Tour de Makarska ipak je završio hepiendom - pronašli smo apartman vec prije zore. Nisam mogao ne sjetiti se Brdara, cuvenog Seminole Od Biokova (skraceno: SOB), koji je moj prirodni talent da se izgubim i u Lihtenštajnu uspio kompenzirati svojom snalažljivošcu. Nažalost, zbog objektivnih razloga, Brdara uopce nije bilo na MaFestu, a siguran sam da bi on znao cijeniti prisutnost božanstva medu crtacima.

Naravno, govorim o Mikici koji nam se prezentirao u crtackom i ljudskom svjetlu kakvo je malo tko ocekivao, imajuci u vidu da je Mikica radio za zloglasni Dnevnik. Crtež Zagora i Kapetana Mikija koji je on uradio za opravdano odsutne Travnicane je simbolika razdobljs kad su dva (manje-više naivna) junaka izlazila u istoj seriji, a mlada publika postavljala pitanje tko je najjaci medu Bonellijevcima. Mikicin crtež nije odgovorio na pitanje nego ga je postavio na drukciji nacin – nacin satkan od romanticne arome koja nedostaje današnjim tinejdžerima koji nisu imali tu cast citati Dnevnikova izdanja.

Na nogometu smo pak mogli vidjeti kako je kvaliteta Hajdukovih navijaca obrnuto proporcionalna kvaliteti samog Hajduka (dobili su nas 9:6 no Eduardo je istu vecer izjednacio na 9:9). Kljucni problem naše ekipe je bio manjak Globinjâ u protivnickim redovima: nažalost, zbog nedopuštenosti kloniranja, protivnik je imao samo jednog. Njegovi napori su bili premalo da bismo uspjeli izvuci bolji rezultat. Takoder, i sâm sam se uvjerio zašto Ludens nema konkurencije na kioscima ovih prostorima - Bernijev start po nozi me iz nekog razloga podsjetio na Vinnieja Jonesa.

Koncert Zabranjenog Pušenja bio je poseban spektakl. Nisam neki veliki poznavatelj muzike, ali mislim da bi ovi malci (kojima sam kršnim ledima i britkom cakijom osiguravao garderobu) mogli biti dobri. Ispunio sam i dugogodišnju želju njihovom frontmenu (Sucic se preziva, ako se dobro sjecam) da se slikam s njim (ponudu za snimanja filma vec nisam prihvatio; cim su brodovi blizu, bolje je izbjegavati kamere, pogotovo kad se radi o frontmenu benda kojeg skraceno zovu "Pušenje" - op. Me, Myself & I). Koncert je obilježio striptiz izvjesnog K.I. iz Brela ciji cu identitet sakriti do te mjere da necu reci da na forumu ima nick Kico.

Tamo gdje su stripovi, tu mora biti i Aleksandar /Aco/ Ðordevski (doduše, tu mora biti i Djole - pored briljantnog ukusa za stripove, pokazao je na ovom MaFestu i Prada - Diorovski ukus za torbice! Way to go, Djole!). Aco je ovog puta na MaFest doveo i malu Lunu koja je popravljala prosjek godina, baš kao i Dokov Roko. Inace, Aco je, i pored udvostrucenog broja žena u domacinstvu, uspio danonocno raditi na Festivalu. Ako bi nastala neka praznina u organizaciji, tu je bio covjek koji bi mogao pokriti i prazninu zvanu Grand Canyon – Damir /Dado/ Raic. O pticjem mlijeku za posjetioce, goste i staffovce MaFesta, koordinaciji rasporeda Festivala sa rasporedom sazviježda, kolicini radiokativnog materijala u zraku... Ukratko, o koordinaciji i dosljednoj provedbi SVEGA brinuo se naš domacin Darijo (opet Dado, op.a.) Antunovic. Znajuci njegov stupanj organizacije, smio bih se okladiti da je moje i Arminovo lutanje bilo dio njegovog plana.

I tako, dok promatram kako MaFest raste iz godine u godinu, pocnem se pitati gdje je kraj. MaFest asimilira strip-publiku na sve širem podrucju (ništa cudno - imenjaci perzijskog (Darijo) i grckog/makedonskog cara (Aleksandar) prirodno imaju aspiracije na širenje Carstva) tako da ce još malo i Milano i druga boranija na još nepokorenom strip-nebu shvatiti onu recenicu: "Resistance is futile...''

Admir Pajic - Heyoka

Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/05/2008 : 09:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
http://www.glasdalmacije.com/?show=0&article=9431
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/05/2008 : 09:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
http://www.kulturpunkt.hr/index.php?page=najave&topic=home&id=2018
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/05/2008 : 05:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

U pravu si, prejaki smo:) Bilo bi dobro sloziti sto ravnopravnije ekipe, da ipak bude neke rezultatske neizvjesnosti:)


ratko,evo ti markos u ekipu,meni su dovoljni rico i pilot...cijena transfera-mala kava

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/05/2008 : 05:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
vec u cetvrtak navecer pocinje prikupljanje kotizacije za ekipe u košarci i u malom nogometu...bolje skupit lovu cim dodete,jer budem li skupljao u nedjelju,svi cete biti švorc
dakle,svi vi koji mislite igrati,obratite se meni,ili svojim izbornicima...dajte njima ili meni,svejedno je...zašto ovo skupljanje?zbog male srdane za koju se sprema humanitarna akcija u subotu...hebi ga,netko nece imati love za table,ali ovako mislim da svi možemo pomoci bar simbolicnom sumom...u biti,neka svatko da koliko može...ali mislim da je 20 kuna smiješna cifra po glavi...svi vi imate djecu ili cete je imati...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 12/05/2008 : 18:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
ako netko od splicana ide u cetvrtak i ima misto viska u autu, biljezim se sa stovanjem za dogovor na mail.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/05/2008 : 18:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by torca

ako netko od splicana ide u cetvrtak i ima misto viska u autu, biljezim se sa stovanjem za dogovor na mail.


mi idemo u cetvrtak,ali nas ima vec petero...ti,pajdo i to je sve šta se tice splita,koliko znam

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 12/05/2008 : 19:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
dovr.. kvr... prokl...
a dobro, ako netko sa strane odluci krenit nek zna da ima suvozaca.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/05/2008 : 21:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Samo da pitam, da ne citam stare postove, gdje ce se ove godine podizati akreditacije, info fascikli itd... U ART CAFEU ili?!
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 12/05/2008 : 21:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Alo Makarani!
Jel temperatura mora skocila iznad 17 Celzijusa,ili se kupanje preporuca samo onima koji oce popusit infarkt?

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47024 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/05/2008 : 21:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja iden u subotu(kako sad stvari stoje) i bicu jedan dan.ako kome triba prevoz nek se javi.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 12/05/2008 : 22:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
ja isto u subotu dolazim
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 13/05/2008 : 15:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

Alo Makarani!
Jel temperatura mora skocila iznad 17 Celzijusa,ili se kupanje preporuca samo onima koji oce popusit infarkt?


Kako stvari stoje - slobodno se možeš okupat!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 13/05/2008 : 15:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
I da : Jutros u Makarskoj Kronici prilog Festivalske novine:MaFest 2008.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26564 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2008 : 15:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
sve je to lipo ,ali da li su u tiskari zgotovili stripove koji bi tribali izaci za mafest?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 13/05/2008 : 17:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

sve je to lipo ,ali da li su u tiskari zgotovili stripove koji bi tribali izaci za mafest?


Zar sumnjaš?!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26564 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2008 : 17:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
mafest je za dva dana a nigdi ne piše da su gotovi?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/05/2008 : 17:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by supermark

moze li se nekako taj plan skenirati i staviti ovdje?



Moze i hoce. Cim zgotovimo ovih par stvari koje su nam jos preostale.




lijencine jedne makarske,
jos nije gotovo?
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 13/05/2008 : 18:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
http://slobodnadalmacija.hr/Kultura/tabid/81/articleType/ArticleView/articleId/7150/Default.aspx
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/05/2008 : 22:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Samo da pitam, da ne citam stare postove, gdje ce se ove godine podizati akreditacije, info fascikli itd... U ART CAFEU ili?!


da,i mene zanima...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/05/2008 : 02:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Samo da pitam, da ne citam stare postove, gdje ce se ove godine podizati akreditacije, info fascikli itd... U ART CAFEU ili?!



Tamo gdje su zbivanja. Bit ce info punkt u cetvrtak u Book Cafeu, u petak u hotelu Park, u subotu u Book Cafeu (do 17.30) i u hotelu Park (od 18h) te u nedjelju u hotelu Park. Ako promasite - svaka cast!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page
Page: of 22 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000