forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Hoce li Nick Raider?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/05/2008 : 10:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message
Jel zna tkogod planira li Libellus izdavanje ovih epizoda? Ako je Almanah bio proba, je li prošao dovoljno dobro?

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2008 : 10:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ja bih rade da se radi neki novi junak umjesto starog isprobanog koji se nije previše iskazao... NIje vam dosta Nizzija u Texu?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 30/05/2008 : 11:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by andi

Jel zna tkogod planira li Libellus izdavanje ovih epizoda? Ako je Almanah bio proba, je li prošao dovoljno dobro?


Ide za probu još jedan Almanah.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/05/2008 : 11:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nick Raider almanasi su najgori moguci izbor za probu, posebno sljedeca cetiri koje crta jadni Caramuta (a i poslije su to uglavnom crtaci kojima je Bonelli iz ovog ili onog razloga htio dati nekakav posao, da nesto rade). Neki specijalci bi bili puno, puno bolji izbor, ali razumijem razloge zasto je izbor takav kakav je. U svakom slucaju, Nick Raidera je, po meni, za razliku od recimo Mister Noa ili Martija, potpuno pojelo vrijeme i to nema nikakvog smisla raditi u luksuznom izdanju, pogotovo ne cijeli serijal. Neki izbor od recimo dvadeset trideset probranih epizoda, jos nekako, ali cijeli serijal, to je suludo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 30/05/2008 : 12:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ovih prvih cetrdesetak NR-a od Dnevnika, kojer cu ja uskoro sve da sakupim (još samo par naslova), je sve u rangu od vrlo dobro prema odlicnom... tu prakticki nema loše epizode. Fantastican i meni jako drag junak i serijal.
Ako bi vec netko išao izdavati barem nekoliko probranih prica, neka to bude razdoblje poslije cetrdesete epizode... dosad neobjavljeno. Meni bi to bilo jako atraktivno i primamljivo izdanje.
Go to Top of Page

KGB
New Member



Serbia
125 Posts

Member since 08/04/2008

Posted - 30/05/2008 : 12:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send KGB a Private Message
dnevnikova izdanja sto sam procitao su vrh...mozda se prevare ovi iz veselog cetvrtka pa pocnu da ga izdaju.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/05/2008 : 12:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Ovih prvih cetrdesetak NR-a od Dnevnika, kojer cu ja uskoro sve da sakupim (još samo par naslova), je sve u rangu od vrlo dobro prema odlicnom... tu prakticki nema loše epizode. Fantastican i meni jako drag junak i serijal.
Ako bi vec netko išao izdavati barem nekoliko probranih prica, neka to bude razdoblje poslije cetrdesete epizode... dosad neobjavljeno. Meni bi to bilo jako atraktivno i primamljivo izdanje.


To i je najbolje razdoblje, tih prvih 40ak su zaista jako dobre, gotovo da nema lose epizode. Nizzi s puno ideja i entuzijazma i volje za svog junaka... kojeg je onda ostavio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2453 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 30/05/2008 : 13:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Po meni tu trebaju zatvorit krug sa Zagorom i Dylanom i Nathanom od prve knjige.Ne triba ništa drugo, elita Bonellija u HC a bi bila tu:
- Zagor, DD, Marty, Tex, Mr.No i NN.

Lipo izgleda, a?

Dylan i Nathan po principu Magicnog (3 u 1), Zagor 1 prica= 1 knjiga, i to ide ko ludo. Al eto, ludens je tu...šta se ne može, ne može se.A Nathana prce naslovnice...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/05/2008 : 14:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Jedino što nikad necu oprostiti tvorcima NR-a je cinjenica da su ga nacrtali po Nicolasu Cageu... Pa kud baš crni Cage??? Mogli su, štajaznam, uzet jednako popularnog Mela Gibsona ili cak i Brucea Willisa, ali ne... Oni moraju Cagea i gotovo :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/05/2008 : 14:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nick Raider je crtan po Robert Mitchumu.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/05/2008 : 14:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Nick Raider je crtan po Robert Mitchumu.



Ja sam negdje procitao da je po Cageu, a frizura je identicna :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/05/2008 : 14:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Evo, s Bonellija:

IS NICK RAIDER'S FACE REMINISCENT OF ANY PARTICULAR ACTOR?
When Claudio Nizzi, Nick Raider's creator, entrusted the illustrator Claudio Villa with the task of creating the character's appearance, he mentioned, as a reference, the actor Ryan O'Neal and, in particular, the character he played in the movie The Driver.


Svi drukcije govore...

A Casertanov Nick stvarno podsjeca na Cagea...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/05/2008 : 15:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
I hajde nakon ovoga kaži da nema slicnosti :)


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/05/2008 : 15:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 30/05/2008 : 16:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Ma,super bi bilo da ide 3 u 1 kao MV i sve ispocetka.
Ionako je zavrsen serijal,pa nema razloga za zurbu.
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 30/05/2008 : 19:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message
kupovao bi ako bi izašle samo best of epizode, recimo neka kolekcija od 20-ak knjiga
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 30/05/2008 : 19:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Po meni tu trebaju zatvorit krug sa Zagorom i Dylanom i Nathanom od prve knjige.Ne triba ništa drugo, elita Bonellija u HC a bi bila tu:
- Zagor, DD, Marty, Tex, Mr.No i NN.

Lipo izgleda, a?

Dylan i Nathan po principu Magicnog (3 u 1), Zagor 1 prica= 1 knjiga, i to ide ko ludo. Al eto, ludens je tu...šta se ne može, ne može se.A Nathana prce naslovnice...

Ne,ne i ne .... Zagor nikako ima ga dovoljno da ga Tromislavski više i ne najavljuje ... DD ima svoju extra seriju kojoj netriba još jedno skupljanje osim spor brojeva ... Nathan da kad se riješi spor a to je nikada ... elita je vec u HC Martin Mystere ,Tex i Mr.NO
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 30/05/2008 : 19:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
Nick Raider je malo slicniji Cageu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/05/2008 : 20:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
teško. oci, podocnjaci, rupica, bore...
mitchum, 99 postotni...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/05/2008 : 23:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

teško. oci, podocnjaci, rupica, bore...
mitchum, 99 postotni...



Sve to što si nabrojao ima i Cage... Dakle, što hoceš reci :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/05/2008 : 23:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Pa dobro, možda i lici na Kaveza, ali sumnjam da je netko 1988. išao raditi junaka koji lici na Nicholasa Cagea (cak i u Italiji). :)

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/05/2008 : 02:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Pa dobro, možda i lici na Kaveza, ali sumnjam da je netko 1988. išao raditi junaka koji lici na Nicholasa Cagea (cak i u Italiji). :)



Ja sam to negdje procitao, a Cage je tada bio ultra-popularan... Recimo, odlican film 'Raising Arizona' je iz 1987.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/05/2008 : 02:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
A evo i boljih slika Roberta Mitchuma, ja baš i ne vidim da je, bar Casertanov, crtan po njemu... Plus što je Nicolas Cage porijeklom Talijan, baš kao i Raider, pa su ga možda zbog toga tako crtali... Kažem možda...


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 31/05/2008 : 14:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Meni je prva asocijacija kod citanja Nicka bio Robert Mitchum.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/05/2008 : 18:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Curunir

teško. oci, podocnjaci, rupica, bore...
mitchum, 99 postotni...



Sve to što si nabrojao ima i Cage... Dakle, što hoceš reci :)



ima. ima i usi, zube, usne i cir na zelucu. ali nisu raiderovi
e da, nema kosu, a raider i bobby imaju

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/05/2008 : 19:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Curunir

teško. oci, podocnjaci, rupica, bore...
mitchum, 99 postotni...



Sve to što si nabrojao ima i Cage... Dakle, što hoceš reci :)



ima. ima i usi, zube, usne i cir na zelucu. ali nisu raiderovi
e da, nema kosu, a raider i bobby imaju



Siguran? Pogledaj gore :)

Ma ustvari ne znam ni gdje sam to procitao, nije ni važno, stvar je u tome da mene Casertanov (naglasak na Casertanov) Nick stvarno podsjeca na Cagea... A to mi se ne svida..

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000