forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolji Zagor specijal
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 11/06/2008 : 02:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by Raga

Zanimljivo kako su stajališta ovdi potpuno razlicita...Nekima najbolji stripovi su drugima najlošji i obrnuto...



Baš zato i jeste svet zanimljiv. Bilo bi krajnje dosadno kad bi svi razmišljali isto i imali isti ukus. Naše razlicitosti nas i cine posebnim, zar ne?

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Mlaki
New Member

Croatia
139 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 11/06/2008 : 09:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mlaki a Private Message
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by Mlaki

quote:
Originally posted by GeneziS

U principu, vecina zagorovih specijala je dosta loša mada ima par jako zanimljivih. Dvoumio sam se izmedu Andeo smrti, Crna duša i Vitezovi grala i odlucio se za ovaj poslednji iako ne bih pogrešio ni da sam glas dao nekim od dva preostala.

Princ elfova i Posejdonovo prokletstvo nisam citao tako da ne znam kakvi su.

Najlošiji su mi svakako Vojska duhova ( od koje sam mnogo ocekivao ), Kineska sekta i naširoko hvaljeni Nulta godina Darkwooda koji je imao potencijal za odlicnu pricu o zagijevoj mladosti, medutim sve je to traljavo uradeno, loše scenaristicki izvedeno uz preterano naivne scene u kojima onaj vrac hrani neko cudovište ljudskim mesom da ojaca u nekoj provaliji.

Burattiniju bi pod hitno trebalo oduzeti glavnu scenaristicku palicu u zagor stafu ili ga bar rasteretiti nekim novim kvalitetnim scenaristima jer je uspio da sroza sve što je Nolita izgradio, Boselli unapredio i Sclavi zacinio.



Vec si to rekao preko nekoliko puta. Ali oh, gle cuda, pored toliko Bosellijevih prica u ovom pollu uvjerljivo vodi jedna koju je napisao... Tko ono? Bu - ra---



Pa šta? Nije moje mišljenje sveto pismo Na kraju krajeva i ja sam glasao za Bu - ra--- pricu. Ne vidim ništa cudno.



pa ništa, samo mislim da pretjeruješ s pljuvanjem buratinija. meni je on dobar, evo kao što i poll pokazuje imao je i jako dobrih prica (iako meni nulta godina nije pri vrhu). medutim slažem se da je problem u kvantiteti, previše je na njemu i naravno da onda ima i sranja, kao insekti ubojice. hiperprodukcija sve sjebe...
Go to Top of Page

dino1984
Junior Member



Austria
493 Posts

Member since 31/05/2007

Posted - 11/06/2008 : 15:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dino1984 a Private Message
Najbolji Kineska sekta a najlosiji Nulta godina Darkwooda

Good night white pride!!
Go to Top of Page

dino1984
Junior Member



Austria
493 Posts

Member since 31/05/2007

Posted - 11/06/2008 : 15:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dino1984 a Private Message
Od onih koje sam citao ali prekinuo sam sa Zagorom tako da neznam kakvi su ovi noviji specijalci!!

Good night white pride!!
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 11/06/2008 : 15:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message
nisam sve procita al "crna duša" i "nulta godina darkwooda" su mi jedini ostali u sjecanju
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 11/06/2008 : 17:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Glas za Nultu godinu Darkvuda, naravno! Bolje bi bilo sprovesti anketu koji specijalac je najgori!!!

Jel to štos iz Minhena?

Edited by - culfis on 11/06/2008 17:25:47
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 12/06/2008 : 00:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by Raga

Zanimljivo kako su stajališta ovdi potpuno razlicita...Nekima najbolji stripovi su drugima najlošji i obrnuto...



Baš zato i jeste svet zanimljiv. Bilo bi krajnje dosadno kad bi svi razmišljali isto i imali isti ukus. Naše razlicitosti nas i cine posebnim, zar ne?



Govoriš ko iz knjige...

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.

Edited by - Raga on 12/06/2008 00:15:51
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 12/06/2008 : 04:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by culfis

Glas za Nultu godinu Darkvuda, naravno! Bolje bi bilo sprovesti anketu koji specijalac je najgori!!!



Posto su ovde nekako ukusi bas totalno suprotni, mozda bi isti specijalac pobedio i u jednoj i u drugoj anketi.
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 12/06/2008 : 11:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by Mlaki

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by Mlaki

quote:
Originally posted by GeneziS

U principu, vecina zagorovih specijala je dosta loša mada ima par jako zanimljivih. Dvoumio sam se izmedu Andeo smrti, Crna duša i Vitezovi grala i odlucio se za ovaj poslednji iako ne bih pogrešio ni da sam glas dao nekim od dva preostala.

Princ elfova i Posejdonovo prokletstvo nisam citao tako da ne znam kakvi su.

Najlošiji su mi svakako Vojska duhova ( od koje sam mnogo ocekivao ), Kineska sekta i naširoko hvaljeni Nulta godina Darkwooda koji je imao potencijal za odlicnu pricu o zagijevoj mladosti, medutim sve je to traljavo uradeno, loše scenaristicki izvedeno uz preterano naivne scene u kojima onaj vrac hrani neko cudovište ljudskim mesom da ojaca u nekoj provaliji.

Burattiniju bi pod hitno trebalo oduzeti glavnu scenaristicku palicu u zagor stafu ili ga bar rasteretiti nekim novim kvalitetnim scenaristima jer je uspio da sroza sve što je Nolita izgradio, Boselli unapredio i Sclavi zacinio.



Vec si to rekao preko nekoliko puta. Ali oh, gle cuda, pored toliko Bosellijevih prica u ovom pollu uvjerljivo vodi jedna koju je napisao... Tko ono? Bu - ra---



Pa šta? Nije moje mišljenje sveto pismo Na kraju krajeva i ja sam glasao za Bu - ra--- pricu. Ne vidim ništa cudno.



pa ništa, samo mislim da pretjeruješ s pljuvanjem buratinija. meni je on dobar, evo kao što i poll pokazuje imao je i jako dobrih prica (iako meni nulta godina nije pri vrhu). medutim slažem se da je problem u kvantiteti, previše je na njemu i naravno da onda ima i sranja, kao insekti ubojice. hiperprodukcija sve sjebe...



A pa ti rece da preterujem i onda navede sve isto što sam i ja rekao i mislim U svakom slucaju previše Buratinija.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 12/06/2008 : 17:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
U svakomn slucaju nemojte zasrati topic sclavijem...

I da, urota bogova mi je tako smece da je to cudo jedno!

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-

Edited by - npetros2@htnet-dsl on 12/06/2008 17:05:57
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/06/2008 : 17:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Nulta godina Darkvuda-Buratini odlican.
Nije tako loš, kako ga neki ne vole. Meni je zakon.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 12/06/2008 : 20:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message
Ko nije procitao "Prokletstvo posejdona" ne zna šta je smece!
Al naslovnica me privukla kod tog stripa, al brzo sam ga prodao, ne želim da mi takvo nešto stoji na polici...

To je inace izašlo u Italiji 2006., a redovne epizode koje kod nas izlaze trenutno, izašle su tamo 2004. Znaci da kriza još traje...
Nije Burattini meni loš pisac, samo mislim da bi se trebao malo odmorit...:)

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 12/06/2008 : 20:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message
quote:
Originally posted by GeneziS


Burattiniju bi pod hitno trebalo oduzeti glavnu scenaristicku palicu u zagor stafu ili ga bar rasteretiti nekim novim kvalitetnim scenaristima jer je uspio da sroza sve što je Nolita izgradio, Boselli unapredio i Sclavi zacinio.


Sjajno si ovo srocio.Inace, meni Burattini još uvijek nije uspio "ogaditi Zagora" ali ako se ovako nastavi...
On topic, najbolji spec je Crna duša a najgori, i to za 3 klase Kineska sekta
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/06/2008 : 20:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Ako ti se ogadi bit ce zbog dežurnih kriticara svega što napiše.
Ima i on padove i uspone, da je tako loš vec bi Zagora ukinuli i u Italiji.
Dok nema boljeg scenarista......

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 12/06/2008 : 21:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
Kamen ubica najbolji po meni iz mnogo razloga
1.jedan od poslednjih i poslednji zagorov specijal od dnevnika 15 je ciko spec.zar ne
2.na jugoslovenskom je itd...
a najbolji pirat mi je Princ elfova savrsenstvo koje ce tesko neko ponoviti(mislim kako je uradjen) e sad neznam dal g aima ima u Hc varijanti al i ovako je savrsen
A najgori Ovaj zadnji Vojska Duhova jkad se pojavio toliko sam patio da ga procitam pa sam nabavio skeniranog pitara i ......GRRRRRR..... vecu glupost nisam citao
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 12/06/2008 : 22:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message
Jedino "Pustolovina u Kanadi" nema nijednog glasa...
Nisam ga citao, jel sranje il smece?

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 12/06/2008 : 23:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

U svakomn slucaju nemojte zasrati topic sclavijem...

I da, urota bogova mi je tako smece da je to cudo jedno!



Da te pitam nešto. Jel citaš ti stripove koje je radio Sclavi?

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 12/06/2008 : 23:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Ako ti se ogadi bit ce zbog dežurnih kriticara svega što napiše.
Ima i on padove i uspone, da je tako loš vec bi Zagora ukinuli i u Italiji.
Dok nema boljeg scenarista......



Jel to znaci da ako je nešto komercijalno mora biti dobro? I ne kritikuje ovde niko Buratiniju sve što napiše, a i da kritikuje, ima pravo na to, ako vec da 16 kuna za strip svako ima pravo da kaže da li je zadovoljan tim stripom ili ne.

I budi siguran da zagorov opstanak ( ukinuce ) nije buratinijeva zasluga, svec sasvim drugi faktori nevezani za njega.

A znaš li zašto ja kritikujem buratinija? Zato što verovao ili ne volim Zagora uz kojeg sam odrastao.

I znaš ko su "dežurni pljuvaci" na ovom forumu? Uglavnom oni koji uopšte više i ne citaju zagora ili ih nikad nije ni zanimao. Znaš, previše daju sebi za pravo. Ja nikad nisam komentarisao strip sa kojim nisam upoznat, koji nisam procitao. Ja nikad za Bleka ili Marka ili Teksa necu reci ni jednu lošu rec, jednostavno me ne zanimaju i ne citam ih i to je uredu, kada bi pljuvao po njima samo zato što se meni ne svidju to ne bi bilo uredu. U prvom postu koji sam napisao u ovom topiku komentarisao sam stripove koje sam procitao, dva specijala nisam i automacki sam se ogradio od njih jer ne znam kakvi su i da li bi mi se svideli bez obzira na kritike. Tako da ovom decku što je iznad napisao da ce mu se ogaditi bura. ne verujem da ce to biti zbog mišljenja ljudi sa foruma, nego je to napisao jer je propitao dosta njegovoh epizoda. Neka me ispravi ako gršim.

I da, definitivno treba novi scenarista sa svežim idejama da rastereti buru.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 12/06/2008 23:37:46
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 12/06/2008 : 23:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by Raga

Jedino "Pustolovina u Kanadi" nema nijednog glasa...
Nisam ga citao, jel sranje il smece?

Tu se razilaze mnogi stripomani, nekima je dobra prica, a nekima totalni odron, nisam citao još!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/06/2008 : 06:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
I ja sam odrastao u starog Zagora ali sam za razliko od nekih sa njim i odrastao. Tako kako sem se sam promjenio, menjao se i Zagor. Dolazili su novo crtaci, novi scenaristi, Bure i Boselli izvukli su ga iz govna, kad je bio pred ukinucem. Baš iz nostalgije citam i stare Extra Zagore ali od novijih ne mogu ocekivat stare price, koje su ipak preživjele vrijeme u kome su nastajale.
Kad pocnem citat novog Zagore, citam ga ne opterecivajuci se ko ga je napisao. Bure i Bose su mi jednako dobri,napravili su dosta odlicnih ali i dosta prosjecnih prica.Obadva, bez iznimke.
Ako bi imao kocnicu u glavi, da sve što je napisao Bure ne valje, onda bi sigurno bio kod citanja na Kristusovim mukama.A, ako bi slušao po milijunti put, da Bure ne valja, ta misao bi se mi zavukla u podsvijest. Nekima se je vec srasla u mozak.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 13/06/2008 : 10:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message
[quote]Originally posted by GeneziS
Tako da ovom decku što je iznad napisao da ce mu se ogaditi bura. ne verujem da ce to biti zbog mišljenja ljudi sa foruma, nego je to napisao jer je propitao dosta njegovoh epizoda. Neka me ispravi ako gršim.

Još kako sam propitao, s obzirom da posjedujem sve Zagore objavljene u Hrvatskoj.Ti si, GeneziS, nedavno napisao da ti je Burattini ogadio Zagora pa sam se poslužio tvojim rijecima...Kako rekoh, meni se još nije ogadio Zagor a sad je konacno valjda završilo ovo loše razdoblje.

Zadnji put su me nazvali decko prije jednog desetljeca otprilike

Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 13/06/2008 : 14:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by Džedson

[quote]Originally posted by GeneziS
Tako da ovom decku što je iznad napisao da ce mu se ogaditi bura. ne verujem da ce to biti zbog mišljenja ljudi sa foruma, nego je to napisao jer je propitao dosta njegovoh epizoda. Neka me ispravi ako gršim.

Još kako sam propitao, s obzirom da posjedujem sve Zagore objavljene u Hrvatskoj.Ti si, GeneziS, nedavno napisao da ti je Burattini ogadio Zagora pa sam se poslužio tvojim rijecima...Kako rekoh, meni se još nije ogadio Zagor a sad je konacno valjda završilo ovo loše razdoblje.

Zadnji put su me nazvali decko prije jednog desetljeca otprilike





propitao ( ispravka: procitao )
Joj, cesto zaboravim da sam sa svoje 23 godine nedu najmladim na forumu, toliko o novim naraštajima koji gotive strip I ja nešto kontam da dolazi bolji period i da je serija loših epizoda pri kraju. Ma sve OK, ne mrzim ja Burea, samo mu ne mogu lako prostiti onaj kiks sa Tkacem i Mortimerom. A
l evo danas procitah K
rvavi snijeg i nije loš zaplet. Nadam se da nije zajebo na kraju, kod nas u BiH je tek izašao ovaj tako da ne znam.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/06/2008 : 11:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ma nijedan nije nesto posebno, ali glas dajem... nultoj godini!
Go to Top of Page

Dash
Junior Member



Croatia
432 Posts

Member since 31/01/2008

Posted - 14/06/2008 : 18:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dash an ICQ Message  Send Dash a Private Message
Najbolji su mi Andeo smrti i Crna duša
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 14/06/2008 : 19:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message
Po meni svi specijalci mogu proc osim Posejdonovog prokletstva...
Samo nisam citao Kožno lice, Pustolovinu u Kanadi i Smrtonosnu mocvaru, a ovaj treci ne mislim ni nabavit, odreko sam se Chiarollinih radova na neko vrijeme...

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000