forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Princ Valiant napokon medu odabranim društvom!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/06/2008 : 20:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Ako kojim slucajem još niste vidjeli odlican tekst o legendarnom Princu Valiantu - skoknite na naslovnu stranicu stripovi.com!

Šta kažete? Meni se cini jako dobar tekst!



Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 22/06/2008 20:19:59

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 22/06/2008 : 23:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
Jos malo o autoru:

http://www.bpib.com/illustra2/foster.htm
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 23/06/2008 : 00:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Svaka cast. Detaljno odradeno.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/06/2008 : 11:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
E jeste neki strip entuzijasti...


BTW; i Delboj je napisao dobar tekst o Fantomu, zaboravio sam ga pohvaliti


Trebalo bi dodati imena Fantoma i Princa Valianta na onaj popis junaka.



Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 23/06/2008 : 15:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
Bravo! Ovo je falilo...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 23/06/2008 : 17:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

E jeste neki strip entuzijasti...


BTW; i Delboj je napisao dobar tekst o Fantomu, zaboravio sam ga pohvaliti


Trebalo bi dodati imena Fantoma i Princa Valianta na onaj popis junaka.






Da, odlican tekst o Princ Valijantu, a boga mi odlican i o Fantomu. Fali sajtu toga. Nekako smo se zatvorili na ovom forumu i zaboravili glavnu stranicu.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 23/06/2008 : 23:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
Jedna napomena. U tekstu piše i ovo:

"Brojne su legende o Arturu, a jedna od najcuvenijih je ona po kojoj je izvukao mac Ekskalibur (Kaliburn) iz kamena i tako postao kralj Engleske. U “Princu Valiantu” medutim, do maca je došao na obalama jezera Dozmari, u Merlinovoj pratnji, kada se pojavila Gospa od Jezera, držeci mac, nepobedivi Ekskalibur, u ruci."

Dodao bi samo, da takav slucaj nije samo u Princu Valijantu nego tu prica pominje gotovo svi pisci, koji su zapisivivali price o kralju Arturu. A za onaj maca koga je izvukao iz kamena, da bi postao kralj nikada nisam vidio, da bi bilo spomenuto da je taj mac bio baš Excalibur tako, da je moguce, da se i ne radi o istom macu. A Excalibur je kasnije kada je Artur umro vracen nazad u jezero.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 23/06/2008 : 23:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
"Artur, smrtno ranjen, biva prenešen na ostrvo Avalon (neki poznavaoci smatraju da je zapravo rec o Glastonberiju), gde mu zaceljuju rane i gde spava vekovima; smatra se da ce se on, “once and future king”, vratiti kada Britancima bude bio najpotrebniji."

O tome kako i kada je kralj Artur Britancima bio napotrebniji možete citati u izvrstnom stripu Camelot 3000 Briana Bollanda i Mika Barra.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 23/06/2008 : 23:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by Vid

"Artur, smrtno ranjen, biva prenešen na ostrvo Avalon (neki poznavaoci smatraju da je zapravo rec o Glastonberiju), gde mu zaceljuju rane i gde spava vekovima; smatra se da ce se on, “once and future king”, vratiti kada Britancima bude bio najpotrebniji."

O tome kako i kada je kralj Artur Britancima bio napotrebniji možete citati u izvrstnom stripu Camelot 3000 Briana Bollanda i Mika Barra.



I u Snu zimskog jutra, Huga Prata.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/06/2008 : 08:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
[quote]Originally posted by Vid
smatra se da ce se on, “once and future king”, vratiti kada Britancima bude bio najpotrebniji."


Ako se nije vratio sada i pomogao im na kvalifikacijama za euro, ne znam kada hoce


Btw, Lijep tekst. Izvrsno

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/06/2008 : 10:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Vid

Dodao bi samo, da takav slucaj nije samo u Princu Valijantu nego tu prica pominje gotovo svi pisci, koji su zapisivivali price o kralju Arturu. A za onaj maca koga je izvukao iz kamena, da bi postao kralj nikada nisam vidio, da bi bilo spomenuto da je taj mac bio baš Excalibur tako, da je moguce, da se i ne radi o istom macu. A Excalibur je kasnije kada je Artur umro vracen nazad u jezero.

Koliko ja znam, to je samo dio mitologije o kralju Arthuru, a teško je citavu tu mitologiju znati. No, mislim i ja da to nije bio Excalibur, jer njega ce godinama kasnije Arthur dobiti na dar od one božice iz jezera, a ovo je prica iz vremena kad je Arthur bio siromašni djecak koji je radio kao štitonoša za sina nekog bogatog plemica. Tako da je ovaj mac vjerojatno bio tek simbolika, pošto su se viteške price uvijek vrtile oko maceva. Nebi valjalo da je iz kamena/nakovnja morao izvlaciti buzdovan ili sjekiru...

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/06/2008 : 22:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Evo i ja da se javim. :))

Hvala svima na komentarima za tekst, kao i na primedbama.

Što se tice Excalibura i price o macu iz kamena, na umu sam imao neke filmove, Disneyev klasik "The sword in the stone" (1963) i "Excalibur" (1981), u kome Uther pred smrt zabija mac u kamen, koji ce Arthur kasnije izvuci i postati kralj. To mnogima prvo pada na pamet kada sa ova legenda pomene, mada je meni omiljeni klasik iz 1953., "Knights of the Round Table" sa Robertom Taylorom i Avom Gardner...

I da, jedan od vitezova Okruglog stola, Percival (po nekim drugim izvorima Sir Bedivere), na kraju ce vratiti mac Gospi od jezera, što je bila Arthurova poslednja želja.

To je lepo opevao Alfred Lord Tennyson u poemi "Morte D'Arthur":
"...with both hands I flung him, wheeling him;
But when I looked again, behold an arm,
Clothed in white samite, mystic, wonderful,
That caught him by the hilt, and brandished him
Three times, and drew him under in the mere."

Možete procitati celu na:
http://www.online-literature.com/tennyson/723/

"San zimskog jutra" se nalazi u zbirci "Kelti", Corto Maltese, ako se ne varam? Davno sam to citao...

Ko nade vremena, predlažem da pogleda sajt Camelot In Four Colors:
http://www.camelot4colors.com/
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/06/2008 : 23:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Dobro je to, Gil-galade, samo tako naprijed. (Ni ne sjecam se kad je zadnji put netko napisao novi tekst o nekom junaku/junacini.)

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 26/06/2008 : 18:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message
Da li se ima za nabaviti HC Princ Valiant u boji na engleskom? Neka stranica preko koje se može izvršiti narudžba?

Ako netko ima ovo izdanje od ZG naklade, kako je zadovoljan s izdanjem?

----Mjesto za oglas----
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/06/2008 : 19:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by Caldera

Da li se ima za nabaviti HC Princ Valiant u boji na engleskom? Neka stranica preko koje se može izvršiti narudžba?

Ako netko ima ovo izdanje od ZG naklade, kako je zadovoljan s izdanjem?



Izdanja ZG naklade su dobra, mada je štampa malkice tamnija u odnosu na Marketprintova, a sam crtež ocišcen od sive boje, gde je bilo moguce. Meni se više dopadaju ZG-ova, mada sam samo imao priliku da ih prelistam...

A što se onih u koloru tice, na ex YU prostorima, kao ni u Madarskoj, teško da ceš to naci, veruj mi. :)) Probaj preko Amazona, izdanja Fantagraphics-a.

http://www.amazon.com/Prince-Valiant-Fantagraphics-Books-order/lm/R1OK0U63IIREUX

http://www.fantagraphics.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=181&Itemid=62&vmcchk=1&Itemid=62
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/06/2008 : 10:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

E jeste neki strip entuzijasti...


BTW; i Delboj je napisao dobar tekst o Fantomu, zaboravio sam ga pohvaliti

Trebalo bi dodati imena Fantoma i Princa Valianta na onaj popis junaka.



Fantom je vec odavno dodan u popis junaka i ja sam ga btw spomenuo u novim reckama... Samo si ti kasno reagirao! Za Valianta treba opomenuti Markosa. Mada imaš pravo, trebalo bi se to malo razglasiti kad nešto novo i dobro dode na sajt!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/06/2008 : 17:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Fantom je vec odavno dodan u popis junaka i ja sam ga btw spomenuo u novim reckama... Samo si ti kasno reagirao! Za Valianta treba opomenuti Markosa. Mada imaš pravo, trebalo bi se to malo razglasiti kad nešto novo i dobro dode na sajt!

Pa ja stvarno tu naslovnu stranu rijetko i pogledam, tako da sam Fantoma vidio sa dobrim zakašnjenjem (talk about a month)...

Je dodan je Fantom, imaš pravo, sad vidjeh, ali samo 'sastrane'. Ako odeš pod sekciju ''Junaci'' onda ga/ih nema. Trebalo bi to popraviti jer ipak mislim da vecina ljudi tamo traži junake koji ih zanimaju.

Gle:
USA
Batman
Bone
Calvin & Hobbes
Catwoman
Conan
Robert Crumb
Fantastic Four
Garfield
Hellblazer
Hellboy
Hogar Strašni
The Incredible Hulk
Keepers of the Maser
Krazy Kat
Gary Larson
Marvelman
Maus
Winsor McCay
Nepobedivi
Peanuts
Preacher
Punisher
Red Star
Rip Kirby
Spawn
Spider-Man
Starman
Superman
Swamp Thing
The Maxx
The League of Extraordinary Gentlemen
Thor
Usagi Yojimbo
X-man
WildC.A.T.S.
Wolverine


Tu ih nema.

A šta znaci sad si ti zadužen i za te tekstove o junacima?



Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 27/06/2008 18:01:15
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/06/2008 : 12:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa, u biti, imam prava da radim svašta (ali ne sve)... Koliko sam zadužen, to je vec drugo pitanje.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/06/2008 : 10:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Polako preuzimaš rukovodenje sajtom :)))))

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/06/2008 : 19:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Gil-galad

Evo i ja da se javim. :))

Hvala svima na komentarima za tekst, kao i na primedbama.

Što se tice Excalibura i price o macu iz kamena, na umu sam imao neke filmove, Disneyev klasik "The sword in the stone" (1963) i "Excalibur" (1981), u kome Uther pred smrt zabija mac u kamen, koji ce Arthur kasnije izvuci i postati kralj. To mnogima prvo pada na pamet kada sa ova legenda pomene, mada je meni omiljeni klasik iz 1953., "Knights of the Round Table" sa Robertom Taylorom i Avom Gardner...


Izvrsni filmovi. Volim te price (legende) o Arthuru, Merlinu, Guinever, Excaliburu...Samo sto je prava istina o Arthuru? Mozda samo to da je bio (ako je uopce postojao, vjerujem da je) keltski vojskovodja (a ne kralj, negdje sam procitao da nije bio kralj) koji je par puta porazio nadiruce Saxsonce i tako usao u legendu.
Ostalo su sve price. Prilicno zanimljive i intrigantne.

Edited by - dsormaz1 on 30/06/2008 19:58:38
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000