forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Stoni tenis
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 02/12/2010 : 21:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras

@ srdjandj,

svaka cast






Hvala, upravo se mali DELIJA vratio sa turnira. Za nagradu, placam mu prevoz do Beograda za utakmicu sa Vojvodinom!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/05/2011 : 09:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Kupili stari, brat i ja stol neki dan.
I sada igramo (u dvorištu na travi) svaki dan naravno. Dobili uz stol neke jeftine rekete i loptice pa bi vjerovatno trebali kupiti nešto bolje.
Šta znace one zvjezdice 1-5 na reketima i lopticama?
Kakav reket (koji tocno) biste preporucili i koje loptice? Nisam totalni pocetnik - imam pravilan forhend i bekend, ali naravno nisam ni blizu nekom takmicarskom nivou. Znaci neka oprema da bi rekreativac uznapredovao svoju igru. Takoder, servis mi je katastrofa, a o spinu nemam pojma.
Pa bilo kakvi savjeti dobrodošli...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 21/05/2011 09:50:19
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/05/2011 : 14:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Kupio sam Butterfly TBC 402 reket (Yuki gume) za 150 kn. i osjecam da ce mi unaprijediti igru. Ne moram toliko mahati za jak napad, u odbrani fino amortizira i spin se može izvesti puno bolje nego sa reketom od 30 kn. (s kojim sam do sada igrao).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/07/2011 23:53:59
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 29/05/2011 : 15:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
ne mozes sa takvim reketom da napravis dobar spin...moras da kupis dobro drvo i dobre gume.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/05/2011 : 15:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Bljak

ne mozes sa takvim reketom da napravis dobar spin...moras da kupis dobro drvo i dobre gume.


Ne pretjeruj.
Ja sam ipak amater.
Razlika izmedu reketa od 30 kn. i ovoga za 150 kn. je za mene jako osjetna.
A 100 eura za reket... Možda jednog dana kada osjetim da mi je ovaj slab.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/05/2011 18:48:59
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 29/05/2011 : 20:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
samo ti kazem...sa takvim reketom nema spina, nego se udara ravno. ponasa se pomalo i kao antispin.
ali ima vremena, prevazicices to.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/05/2011 : 16:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Bljak

samo ti kazem...sa takvim reketom nema spina, nego se udara ravno. ponasa se pomalo i kao antispin.
ali ima vremena, prevazicices to.


Kada se zasitim ovog rekata, preporucit ceš mi neki da bude baš pravi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 30/05/2011 : 17:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Evo moj sin je profesionalac i oni imaju gume koje koriste samo mesec dana i onda ih menjaju, dobijaju nove, baš zbog kvalitetnog spina. Sad koji su reketi najbolji i koje su gume najbolje, to sve zavisi od igraca i stila koji gaji, takode zavisi i od opredeljenja, da li igra ofanzivno ili defanzivno, ma mogla bi se tu istorija napisati, ali da više ne filozofiram, za tebe kao pocetnika su dobre bilo koje gume i bilo koje drvo, samo da je novo i da ga cuvaš i dugo ce ti trajati.
Inace, stoni tenis, za ne poverovati, je jedan od najtežih sportova i iziskuje dobru kondiciju i izuzetam refleks, cak neki kažu da je to veština, a ne samo sport.

Prijatnu igru vam želim, igrajte stoni tenis, to je jedan od najlepših sportova, šteta što nije toliko popularan, ali možete ga igrati i u poznim godinama i kad ne budete u zavidnoj kondiciji, zato što je to, opet ponavljam, veština!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/05/2011 : 20:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Hvala i hocemo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 30/05/2011 : 21:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
srjdan je napisao sustinu. stoni tenis je mnooooooogo kompleksan sport iako onima koji ga ne igrau ne izgleda tako.
gume profesionalni igraci menjaju veoma brzo, jer se istrose, ali tebi ce da traju sigurno godinu dana, a razlika izmedju gotovog reketa i onog u koji ces malo vise da ulozis je ogromna. osim toga naucices da igras pravilno, jer ces da se trudis da povuces spin kako treba sto je veoma bitno, jer moderan stoni tenis pociva na spin igri.
izuzetno lep sport, meni mnooogo lepsi od tenisa!
videces kako ce brzo da ga zavolis.
kod nas u kragujevcu postoji i liga rekreativaca i sve se bolje igra zahvaljujuci njoj.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 30/05/2011 : 21:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
himna stampeda
http://www.youtube.com/watch?v=NVXKGbdsEu4

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 30/05/2011 : 21:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
?????

? ??????oj ????oj ????, ?????? ??? ???:
???????? ? ??????, ????-???? ???????.
???, ??? ????? ????? ??? ????? ????
????? ?????, ????? ????? ?? ?????? ?? ?????.

?????? ???? ????, ???? ?????? ?????,
????? ???? ????? ????, ?????? ????? ?????
????? ????? ?? ???????? ???? ???? ????,
? ???????? ?????? ?? ??????? ??? ????.

??????, ???????, ?? ? ?? ???
???, ????, ???? ???
? ??????, ????? ?????
??? ??????? ????? ?????.

????? ?? ??? ?????? ??? ????? ??????????,
? ? ???? ? ?????? ???? ?? „????????.
???? ????? ? ??????? ? ??????? ??????
?? ????? ?? ???? ?????, ?? ????? ?? ????.

??? ????? ?????????, ???????, ??????
????? ??? ?? ???????? ??????? ??? ????.
?? ??????? ????? ????? ?? ?????? ?????
???????? ??????????? ? ????? ? ?????.

???????, ??????, ???????? ?? ????
???? ????? ??????-????? ??? ?? ??? ????.
????? ??? ?? ????????, ???? ?? ?? ?????,
??????? ?? ????? ?????, ???? ?? ?? ????.

??????, ???????, ?? ? ?? ???
???, ????, ???? ???
? ??????, ????? ?????
??? ??????? ????? ?????.

????? ?? ??? ?????? ??? ????? ??????????,
? ? ???? ? ?????? ???? ?? „????????.
???? ????? ? ??????? ? ??????? ??????
?? ????? ?? ???? ?????, ?? ????? ?? ????.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/06/2011 : 19:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Nakon 8 dana igre s novim reketom mogu samo konstatirati da je ovo pravi reket za mene. Ide mi i forhend i bekend i napad i odbrana i servis, a režem bolje nego ikada. Ovaj reket za 150 kn. ima 5 puta bolji spin od reketa za 30 kn. - što je meni za sada super.
No, nema razloga da se polako ne raspitujem za dalje.
Koliko sam shvatio, kupi se jedno drvo i onda se gume lijepe na njega i mjenjaju povremeno.
Da li drvo ostaje isto?
Kako i cime se lijepe gume (mogu li to sam napraviti)?
Kako se skidaju gume?
Koje drvo da kupim?
Koje gume da kupim?
Ja sam igrac koji razvija sve aspekte igre podjednako tako da mi treba drvo i gume koje sve rade solidno. Za ovaj moj treci reket ne treba mi odmah sve najbolje vec neka budžet konfiguracija. A zvjerski reket cemo ostaviti za još kasnije kada postanem bolji...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 06/06/2011 19:58:23
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 06/06/2011 : 20:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
drvo kupujes jednom i trajace ti sve dok ga ne polomis ili se ne osteti furnir - znaci duuugo.
cene se krecu od 15 evra pa do 100-inak evra.
gume se lepe lepkovima iskljucivo predvidjenim za tako nesto.
preporucujem ti za pocetak friendship gume, jer su najjeftinije, a imaju dobru hvatljivost i dobre su za rezane lopte i spin, jedino su sporije od onih evropskih i prema tome skupljih.
cena friendship gume (jedne) je od 9 do 20 evra
a japanskih ili evropskih od 20 do 40

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 06/06/2011 : 20:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
ako hoces da kupis nesto bolje i skuplje, preporucujem butterfly koji je definitvno broj 1.
za tebe tanje gume (sporije) debljine 1.2 m do 1.5m maksimum.
preporucujem tackiness c gumu.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 06/06/2011 : 20:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
nikako nemoj da uzimas brzo drvo, nego allround.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 06/06/2011 : 20:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
napisao sam ti debljinu gume koja je idealna za bekend, ali za forhend mozes da uzmes i malo deblju (brzu gumu) od 1.8 mm.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 06/06/2011 : 22:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Nakon 8 dana igre s novim reketom mogu samo konstatirati da je ovo pravi reket za mene. Ide mi i forhend i bekend i napad i odbrana i servis, a režem bolje nego ikada. Ovaj reket za 150 kn. ima 5 puta bolji spin od reketa za 30 kn. - što je meni za sada super.
No, nema razloga da se polako ne raspitujem za dalje.
Koliko sam shvatio, kupi se jedno drvo i onda se gume lijepe na njega i mjenjaju povremeno.
Da li drvo ostaje isto?
Kako i cime se lijepe gume (mogu li to sam napraviti)?
Kako se skidaju gume?
Koje drvo da kupim?
Koje gume da kupim?
Ja sam igrac koji razvija sve aspekte igre podjednako tako da mi treba drvo i gume koje sve rade solidno. Za ovaj moj treci reket ne treba mi odmah sve najbolje vec neka budžet konfiguracija. A zvjerski reket cemo ostaviti za još kasnije kada postanem bolji...


1.Ako ti to drvo odgovara, igraš sa njim dok ga ne polomiš ili ako napreduješ i ne odgovara ti to drvo više, kupuješ bolje drvo koje ti odgovara tada, ali to je više po osecaju.
2.Gume se polako skidaju i lepe se ponovo sa specijalnim lepkom za stoni tenis.
3.Kupi drvo za pocetnike za 200kn.
4.Kupi gume neke najobicnije za pocetnike i kako napeduješ tako ih menjaš.

Eto, ovo sam sad pitao sina, ali to se ne može ovako objasniti, nego je to stvar tehnike i svaki igrac prilagodava sebi i drvo i gume u zavisnosti od stepena igracke sposobnosti.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/06/2011 : 16:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Bljak i Dragan, hvala na odgovorima.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 07/06/2011 : 23:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
nema na cemu. ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2011 : 17:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Za ukupno 42 eura, mogu kupiti drvo Kokutaku Tulpe t-carbon i 2 gume Friendship 729-5. Sve novo.
Kakav bi bio reket ovako spojen? Da li je to pametna investicija?

Takoder se nudi nov gotov reket DHS Duoble happiness 4002 sa gumama Hurricane 3 i G888 za 34 eura. Možda je to bolja opcija?

Ako netko zna valja li ovo išta, super, jer ja još uvijek tapkam u mraku oko tih silnih reketa, drveta i guma.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/06/2011 17:37:06
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/06/2011 : 18:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Za ukupno 42 eura, mogu kupiti drvo Kokutaku Tulpe t-carbon i 2 gume Friendship 729-5. Sve novo.




Kaže moj sin Dejan stonoteniser da je ovo povoljno!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2011 : 20:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Obi-wan

Za ukupno 42 eura, mogu kupiti drvo Kokutaku Tulpe t-carbon i 2 gume Friendship 729-5. Sve novo.




Kaže moj sin Dejan stonoteniser da je ovo povoljno!


Hajd ga molim te pitaj, ima li takav reket smisla da ne kupim nešto naopako u smislu da se te gume baš i ne podudaraju s tim drvetom. Znam da puno pitam, ali ako slucajno zna, dobro bi došlo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/06/2011 : 21:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Obi-wan

Za ukupno 42 eura, mogu kupiti drvo Kokutaku Tulpe t-carbon i 2 gume Friendship 729-5. Sve novo.




Kaže moj sin Dejan stonoteniser da je ovo povoljno!


Hajd ga molim te pitaj, ima li takav reket smisla da ne kupim nešto naopako u smislu da se te gume baš i ne podudaraju s tim drvetom. Znam da puno pitam, ali ako slucajno zna, dobro bi došlo.



Svako karbon drvo je dobro, a te gume da se kupe posebno su preko 50 evra obe(mislim na crnu i crvenu), tako da, slobodno, kupi taj komplet za te pare. I uživajte u igri!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2011 : 21:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Hvala tebi i imenjaku...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000