forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Kako postupiti u sljedecoj situaciji ?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/07/2008 : 17:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Poll Question:

Na aukcijama:
U slucaju kada prodavac ima malo pozitivnih komentara ili ništa (relativno je nepoznat), a kupac ima velik broj pozitivnih komentara (svi ga znaju kao ozbiljnu osobu), treba postupiti na sljedeci nacin:


Results:
kupac mora prvo uplatiti bez obzira kome i koliko [46%] 38 votes
stvar dogovora (mogucnost nepostizanja istog) [30%] 25 votes
onaj s malo komentara treba prvo poslati stripove [24%] 20 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 83 counted »» Last Vote: 20/04/2011 22:23:12

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/07/2008 18:01:52

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30716 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 25/07/2008 : 18:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Glasao sam za prvu opciju, pravila su jednaka za sve, uvijek se kupac mora javit prodavacu, iako je i druga opcija prihvatljiva, treca nikako...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Predo
Junior Member



Montenegro
332 Posts

Member since 27/01/2003

Posted - 25/07/2008 : 19:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Predo's Homepage  Send Predo a Private Message
Slazem se!
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 25/07/2008 : 20:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
Stvar dogovora...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/07/2008 : 20:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
dogovor,
ali ne bih uzimao u obzir opciju da onaj sa malim brojem komenatara ili bez istih ceka uplatu ili stripove osobe sa vise komenatara
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
878 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 25/07/2008 : 20:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
Inace sam dao glas za 3. opciju....ali i dogovor je takoder dobra opcija....!
Inace,treba da se 3. opcija glasi: onaj s manj komentara uradi prvi korak (kao decki kod cura-nepisano pravilo) bilo to ili placanje ili kupovina!
Ako su oba dvije osobe poštene,uopce nije ni važno....stvar se brzo završi,kako treba naravno!

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/07/2008 : 21:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

Glasao sam za prvu opciju, pravila su jednaka za sve, uvijek se kupac mora javit prodavacu, iako je i druga opcija prihvatljiva, treca nikako...


1.Gdje si ti procitao ta pravila?
2. Poll nije tko se treba javiti vec tko treba prvi slati.
Pravo je cudo kako si uspio na tako malom prostoru toliko stvari pogrešno shvatiti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/07/2008 21:30:37
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 25/07/2008 : 23:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by tex2

Glasao sam za prvu opciju, pravila su jednaka za sve, uvijek se kupac mora javit prodavacu, iako je i druga opcija prihvatljiva, treca nikako...


1.Gdje si ti procitao ta pravila?
2. Poll nije tko se treba javiti vec tko treba prvi slati.
Pravo je cudo kako si uspio na tako malom prostoru toliko stvari pogrešno shvatiti.



Boys do the magic!

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30716 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 25/07/2008 : 23:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by tex2

Glasao sam za prvu opciju, pravila su jednaka za sve, uvijek se kupac mora javit prodavacu, iako je i druga opcija prihvatljiva, treca nikako...


1.Gdje si ti procitao ta pravila?
2. Poll nije tko se treba javiti vec tko treba prvi slati.
Pravo je cudo kako si uspio na tako malom prostoru toliko stvari pogrešno shvatiti.




i nisam neki Tex , nisam procitao nigdje pravila, al sam si valjda tak sam predocil da kupac prvi kontaktira...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2008 : 23:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
kupac uvik prvi.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/07/2008 : 16:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ne ovaj kupac...
Kada mi netko nov prodaje ili se ponaša cudno (preko poruka), tražim da mi prvo pošalje. To je najbolje jer ga ja sigurno necu zeznuti. Trecina me otpili, trecina se necka pa pristane, a trecina odmah pristane. I moram reci da oni što su me otpilili, u principu skoro uvijek ispadnu mucci (dobiju gomilu negativnih na aukcijama).
To što pricam naravno vrijedi za nove, mlade, nepoznate clanove. S kim sam vec poslovao ili tko ima dosta komentara ili koga znam preko foruma - naravno ne tražim da šalju prvi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/07/2008 16:47:52
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/07/2008 : 16:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by tex2

Glasao sam za prvu opciju, pravila su jednaka za sve, uvijek se kupac mora javit prodavacu, iako je i druga opcija prihvatljiva, treca nikako...


1.Gdje si ti procitao ta pravila?
2. Poll nije tko se treba javiti vec tko treba prvi slati.
Pravo je cudo kako si uspio na tako malom prostoru toliko stvari pogrešno shvatiti.




i nisam neki Tex , nisam procitao nigdje pravila, al sam si valjda tak sam predocil da kupac prvi kontaktira...



Kupac treba prvi kontaktirati, to piše u izvješcu sa aukcije. No, to nije ni važno, ovdje pricamo o necemu sasvim desetom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

COLUMBO
Senior Member

Croatia
1615 Posts

Member since 21/11/2002

Posted - 26/07/2008 : 18:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send COLUMBO a Private Message
Mislim da prvo treba poslati osoba sa manje pozitivnih komentara,bez obzira radi li se o slanju stripova ili novca( pogotovo kada se radi o prvoj transakciji te dvije osobe). Za daljnje suradnje uvijek postoji dogovor.
Prvi kontakt treba uspostaviti kupac.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2008 : 21:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ne ovaj kupac...
Kada mi netko nov prodaje ili se ponaša cudno (preko poruka), tražim da mi prvo pošalje. To je najbolje jer ga ja sigurno necu zeznuti. Trecina me otpili, trecina se necka pa pristane, a trecina odmah pristane. I moram reci da oni što su me otpilili, u principu skoro uvijek ispadnu mucci (dobiju gomilu negativnih na aukcijama).
To što pricam naravno vrijedi za nove, mlade, nepoznate clanove. S kim sam vec poslovao ili tko ima dosta komentara ili koga znam preko foruma - naravno ne tražim da šalju prvi.



ali pazi ,on tebe isto ne zna.zašto bi on tebi virova a ti njemu ne?
opet dolaziš u pat poziciju.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/07/2008 : 22:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ne ovaj kupac...
Kada mi netko nov prodaje ili se ponaša cudno (preko poruka), tražim da mi prvo pošalje. To je najbolje jer ga ja sigurno necu zeznuti. Trecina me otpili, trecina se necka pa pristane, a trecina odmah pristane. I moram reci da oni što su me otpilili, u principu skoro uvijek ispadnu mucci (dobiju gomilu negativnih na aukcijama).
To što pricam naravno vrijedi za nove, mlade, nepoznate clanove. S kim sam vec poslovao ili tko ima dosta komentara ili koga znam preko foruma - naravno ne tražim da šalju prvi.



ali pazi ,on tebe isto ne zna.zašto bi on tebi virova a ti njemu ne?
opet dolaziš u pat poziciju.


Zato što ja imam 600 komentara, a on 9. Nije ti dovoljan razlog?
Cemu komentari služe? Zar su potpuno beskorisni? Ako jesu, treba ih ukinuti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/07/2008 22:01:01
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/07/2008 : 07:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
komentari mi služe da vidim da li je prodavac ozbiljan kad ja kupujem i ako ocijenim da je onda bidam na strip.a kad ja prodajem uvijek tražin da mi se prvo uplati lova pa me tako nije ni briga za njegove komentare.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 27/07/2008 : 09:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by tex2

Glasao sam za prvu opciju, pravila su jednaka za sve, uvijek se kupac mora javit prodavacu, iako je i druga opcija prihvatljiva, treca nikako...


1.Gdje si ti procitao ta pravila?
2. Poll nije tko se treba javiti vec tko treba prvi slati.
Pravo je cudo kako si uspio na tako malom prostoru toliko stvari pogrešno shvatiti.




Ta pravila , nepisano postoje odkad je interneta i ove i slicnih stranica ...
Dakle prvo kupac se šalje novce a onda stripovi, ili ako baš ne odgovara može se poslati pouzecem ,ili nekom kurirskom službom naravno onda je poštarina skuplja ,pa kome odgovara a kome ne ..

A nabijanje negativnih zato što ti ko kupac neceš prvo platiti , ne znam , jednostavno mi ne stoji, ...

I u trgovini ako kupuješ preko neta ili bilo cega slicnog , prvo plati , kad je para na racunu onda roba ,nema vise peti primjerak virmana i slicne fore

http://www.appaloosa.hr/

Edited by - Guffy on 27/07/2008 09:41:53
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 27/07/2008 : 13:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
pa koliko znam svagdje u trgovinskom svijetu je da se prvo uplati roba pa se tek onda šalje kupcu


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/07/2008 : 19:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

pa koliko znam svagdje u trgovinskom svijetu je da se prvo uplati roba pa se tek onda šalje kupcu




:)
kako uplatiti robu?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/07/2008 : 20:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

komentari mi služe da vidim da li je prodavac ozbiljan kad ja kupujem i ako ocijenim da je onda bidam na strip.a kad ja prodajem uvijek tražin da mi se prvo uplati lova pa me tako nije ni briga za njegove komentare.



takvog san i ja mišljenja.rjetko cu kupit od nekog ko nema nijedan komentar(nikad nisan dosad).a ako u mene kupuje neko bez komentara,ionako prvi placa tako da je u toj situaciji sve cisto.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/07/2008 : 22:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
A šta da vam kažem ljudi...
Sretno.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1198 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 23/08/2008 : 20:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message
Dobro pitanje. Ali to je sve pitanje od osobe do osobe.
Ako su obe osobe olrajt...stvar je dogovora da ce sve lijepo proci.

https://www.youtube.com/@HororFilmPlaygroundpredstavlja/videos - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/08/2008 : 21:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
kupac mora prvo uplatiti bez obzira kome i koliko

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 23/08/2008 : 22:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
kupac mora prvo uplatiti bez obzira kome i koliko

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/09/2008 : 08:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
sto bi kupac morao uplatiti prvi.
Mislim stvar je dogovora npr. ja uglavnom placam prvi ali bilo je i slucajeva kad sam platio stripove a dobio kupuse i od tada tog prodavca prvo cekam da posalje stripove pa teko onda ako zaista su oni koje sam biodvo platim.
Do sada nisam imao problema u kupovini osim sa jednim likom koji je "izgubio" strip koji sam bidovo i poslao mi dva stripa bez korice u zamenu

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 10/09/2008 : 11:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
mislim da treba uvesti neko posteno pravilo koje bi uzelo u obzir sve faktore, t.j. da ovisno o datumu pocetka aukcije kupci salju prvu ako je neparni dan a prodavaci ako je parni.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000