forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "KONAN - Divlji mac Simerije" - Novo!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

mikoza
New Member



107 Posts

Member since 05/01/2007

Posted - 12/09/2008 : 09:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mikoza a Private Message
quote:
Zasto nisi pregovarao s Dark Horsom umjesto s Paninijem?


Prvo i jesam kontaktirao Lance-a Kreiter-a, medjutim on je bio na nekom sluzbenom putovanju od 5-6 dana pa su me uputili na Tima Weitscha (mislim da mu je to prezime koliko se secam...mozda i gresim...), i posle mog detaljnog objasnjenja sta me zanima i odakle sam, on me je uputio na Panini Comics. To je to...nisam hteo da nesto dalje insistiram jer je ocigledno da samo Panini Comics drzi prava na Konana za ovaj deo Evrope.

Edited by - mikoza on 12/09/2008 09:05:40
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2008 : 09:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
hm.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mikoza
New Member



107 Posts

Member since 05/01/2007

Posted - 12/09/2008 : 10:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mikoza a Private Message
.

Edited by - mikoza on 17/03/2011 15:09:38
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2008 : 10:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
A nista, ocito nisi imao srece. Kao prvo, ti uvjeti su bezobrazno skupi (7 Eura po stranici!??! WTF?), a kao drugo, nije lako uvjeriti nekoga da ti proda nesto, cak i po tim uzasnim cijenema, ako mu nemas sto pokazati, neka prijasnja izdanja, web ili bar ako se ne pojavis osobno na nekom sajmu, da vide s kim pricaju. Mozda kreni s necim drugim, pa im se onda vrati i pokazi "evo, ovo smo napravili u medjuvremenu, ozbiljni smo, mozemo li sad pricati opet?".

Trouble will find me
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18727 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/09/2008 : 11:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Predstavi se kao Bernard, Markos,Tally,Dado,Slobo, sa malo kozmetike-perika i brkovi valjda nekome sliciš.
Oprosti-šala mala, šteta za Konana,poveži se sa SAF-om imajo oni još dosta izdanja, koja nisu objavljena. Istina vecinom Bonelli ali bar ta su dosta sigurna, ko drži prava za Kapetana Mikija?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/09/2008 : 11:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Predstavi se kao Bernard, Markos,Tally,Dado,Slobo, sa malo kozmetike-perika i brkovi valjda nekome sliciš.
Oprosti-šala mala, šteta za Konana,poveži se sa SAF-om imajo oni još dosta izdanja, koja nisu objavljena. Istina vecinom Bonelli ali bar ta su dosta sigurna, ko drži prava za Kapetana Mikija?





Kakav kulturni sok za coveka!

Sa Konana na Kapetana Mikija!


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mikoza
New Member



107 Posts

Member since 05/01/2007

Posted - 12/09/2008 : 11:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mikoza a Private Message
OK! Veliko hvala Markose, a i tebi teller, na savetima. Ko zna...ako Konan nece u ove krajeve, mozda neko drugi hoce.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/09/2008 : 17:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
7 € po stranici se i meni ucinilo preskupo... Plus autorska prava? Ludo.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 12/09/2008 : 20:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message
quote:
Originally posted by mikoza

OK! Veliko hvala Markose, a i tebi teller, na savetima. Ko zna...ako Konan nece u ove krajeve, mozda neko drugi hoce.



Zasto ne probas sa tirazom od 1000? Znam da mozda zvuci zastrasujuce na prvu loptu, posebno ako ste tanki sa novcem, ali moglo bi da uspe ako izdrzite prve dve knjige. OK, izlazi veliki broj izdanja svake godine i vecina luksuznih stvari se jako tesko proda i u 500 primeraka u neko dogledno vreme. Medjutim ako bi povecanjem tiraza znacajno umanjio troskove prava i izrade,skoro duplo i napravio kalkulaciju da se pokrijes u periodu od 6, 7 meseci sa nekih 500, do 600 komada, ubedjen sam da bi prosli. Malo stripova moze da se proda u HC opremi, sa visokim cenama u vise stotina primeraka, ali mislim da Konan moze, posebno sto se u zadnjjih godina strip ipak malo "prosirio". Uz solidnu distribuciju na sva trzista ex YU, tvrdim da prolazi.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 12/09/2008 : 21:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Sloba se izgleda baš naložio na domace izdanje. Cak je pre neki dan odbio da kupi ovo na engleskom. Rekao je: 'NE! Kupujmo domace!'. Treba ceniti takvog coveka.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 12/09/2008 : 21:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Ako nece,tj.ne moze, Milan,moze li to Veseli Cetvrtak da izgura...Slobo?

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 12/09/2008 : 21:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

Ako nece,tj.ne moze, Milan,moze li to Veseli Cetvrtak da izgura...Slobo?



Ne znam, u redakciji sam vec proglasen nezajazljivim sto se zahteva tice, moramo malo da usporimo, da vidimo kako ce se sve odvijati sa trenutnim serijalima. Ako sve prodje po planu i stabilizujemo prihode od postojecih izdanja, bice mesta za jos dosta stripova, a sve ide u tom pravcu.
Medjutim do tada, nista ne smeta da oni vec krenu sa ovim Konanom, on ima sigurno i vise od 1000 kupaca koji su spremni da to pazare, naravno za dve, tri godine ceo tiraz, ali da se pokriju mogu za 6 do 12 meseci. Niza cena ce sigurno stimulisati veci broj ljudi da to kupi.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2008 : 21:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Sloba

quote:
Originally posted by mikoza

OK! Veliko hvala Markose, a i tebi teller, na savetima. Ko zna...ako Konan nece u ove krajeve, mozda neko drugi hoce.



Zasto ne probas sa tirazom od 1000? Znam da mozda zvuci zastrasujuce na prvu loptu, posebno ako ste tanki sa novcem, ali moglo bi da uspe ako izdrzite prve dve knjige. OK, izlazi veliki broj izdanja svake godine i vecina luksuznih stvari se jako tesko proda i u 500 primeraka u neko dogledno vreme. Medjutim ako bi povecanjem tiraza znacajno umanjio troskove prava i izrade,skoro duplo i napravio kalkulaciju da se pokrijes u periodu od 6, 7 meseci sa nekih 500, do 600 komada, ubedjen sam da bi prosli. Malo stripova moze da se proda u HC opremi, sa visokim cenama u vise stotina primeraka, ali mislim da Konan moze, posebno sto se u zadnjjih godina strip ipak malo "prosirio". Uz solidnu distribuciju na sva trzista ex YU, tvrdim da prolazi.


Ne znam, ali nekako sumnjam da bi se to prodalo u 500, 600 primjeraka. Mozda i bi, po nekoj izrazito povoljnoj cijeni. Ali ako ga stranica košta 7 Eura, znaci da za jednu knjigu mora dati 2000 Eura samo za materijale, a to je jednostavno pre-stra-sno, i na 1000, a pogotovo na 500 komada.

Trouble will find me
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 12/09/2008 : 21:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Sloba

quote:
Originally posted by axle munshine

Ako nece,tj.ne moze, Milan,moze li to Veseli Cetvrtak da izgura...Slobo?



Ne znam, u redakciji sam vec proglasen nezajazljivim sto se zahteva tice, moramo malo da usporimo, da vidimo kako ce se sve odvijati sa trenutnim serijalima. Ako sve prodje po planu i stabilizujemo prihode od postojecih izdanja, bice mesta za jos dosta stripova, a sve ide u tom pravcu.
Medjutim do tada, nista ne smeta da oni vec krenu sa ovim Konanom, on ima sigurno i vise od 1000 kupaca koji su spremni da to pazare, naravno za dve, tri godine ceo tiraz, ali da se pokriju mogu za 6 do 12 meseci. Niza cena ce sigurno stimulisati veci broj ljudi da to kupi.



Hvala na odgovoru Slobo...iskreno se nadam da ce sve oko VC ici po planu i da cemo docekati i ona izdanja koja nisu vezana za Bonellija...a ima toliko toga sto bi trebalo objaviti,izbor je ogroman...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 12/09/2008 : 22:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message

[/quote]
Ne znam, ali nekako sumnjam da bi se to prodalo u 500, 600 primjeraka. Mozda i bi, po nekoj izrazito povoljnoj cijeni. Ali ako ga stranica košta 7 Eura, znaci da za jednu knjigu mora dati 2000 Eura samo za materijale, a to je jednostavno pre-stra-sno, i na 1000, a pogotovo na 500 komada.
[/quote]

Necu da kazem 100%, ali mozemo da se kladimo, ako smes

Neka krenu, posle dve knjige i nakon perioda koji sam rekao ako ne budu mogli da nastave, ja se prihvatam da dovrsim posao do kraja, ako uspeju, ti po mom izboru se obavezujes da izguras jedan serijal, hoces
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 12/09/2008 : 23:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
...fair bet proposal...ajde Markose...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2008 : 23:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Sloba



Necu da kazem 100%, ali mozemo da se kladimo, ako smes

Neka krenu, posle dve knjige i nakon perioda koji sam rekao ako ne budu mogli da nastave, ja se prihvatam da dovrsim posao do kraja, ako uspeju, ti po mom izboru se obavezujes da izguras jedan serijal, hoces


Ma nemoj, pa da mi uvališ Jonathana Steela
U biti, sto da ne. Ako sam spalio toliko novca, mogu i jos malo

Trouble will find me
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 12/09/2008 : 23:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Sloba



Necu da kazem 100%, ali mozemo da se kladimo, ako smes

Neka krenu, posle dve knjige i nakon perioda koji sam rekao ako ne budu mogli da nastave, ja se prihvatam da dovrsim posao do kraja, ako uspeju, ti po mom izboru se obavezujes da izguras jedan serijal, hoces


Ma nemoj, pa da mi uvališ Jonathana Steela
U biti, sto da ne. Ako sam spalio toliko novca, mogu i jos malo




Dogovoreno, kum opkladi ce biti axle m. Sad jos da Mikoza krene sa time i sve reseno, ali naravno cena mora biti osetno niza i ispostovan tiraz od 1000, te adekvatna distribucija, gde cu ja pomoci koliko mogu. Inace ne brini, nece biti strasno nema uvaljivanja, nesto stvarno dobro, Bonelli sigurno ne.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/09/2008 : 23:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ma nemoj, pa da mi uvališ Jonathana Steela


Pssst... cilja na Kapetana Mikija

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 12/09/2008 : 23:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

Ma nemoj, pa da mi uvališ Jonathana Steela


Pssst... cilja na Kapetana Mikija



Eto, znao sam da se ne treba intenzivnije druziti sa tim spadalom, upozna coveka i provali ga za cas, pokvari mi iznenadjenje
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/09/2008 : 00:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Sloba

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Sloba



Necu da kazem 100%, ali mozemo da se kladimo, ako smes

Neka krenu, posle dve knjige i nakon perioda koji sam rekao ako ne budu mogli da nastave, ja se prihvatam da dovrsim posao do kraja, ako uspeju, ti po mom izboru se obavezujes da izguras jedan serijal, hoces


Ma nemoj, pa da mi uvališ Jonathana Steela
U biti, sto da ne. Ako sam spalio toliko novca, mogu i jos malo




Dogovoreno, kum opkladi ce biti axle m. Sad jos da Mikoza krene sa time i sve reseno, ali naravno cena mora biti osetno niza i ispostovan tiraz od 1000, te adekvatna distribucija, gde cu ja pomoci koliko mogu. Inace ne brini, nece biti strasno nema uvaljivanja, nesto stvarno dobro, Bonelli sigurno ne.



...it's a deal...prihvatam kumstvo...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2008 : 09:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

Ma nemoj, pa da mi uvališ Jonathana Steela


Pssst... cilja na Kapetana Mikija


Zato postoje prijatelji Unistio bi mi ugled, ali i popravio stanje na racunu

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2008 : 09:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Sloba
Inace ne brini, nece biti strasno nema uvaljivanja, nesto stvarno dobro, Bonelli sigurno ne.


Sumnjiv mi je ovaj smijeh

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2008 : 09:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by mikoza

OK! Veliko hvala Markose, a i tebi teller, na savetima. Ko zna...ako Konan nece u ove krajeve, mozda neko drugi hoce.


Nego, ako te mogu pitati nesto, kolika bi bila cijena tiska po onoj specifikaciji koju si poslao? Zanima me razlika izmedju Hrvatske i Srbije, cisto znatizelje radi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2008 : 12:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by mikoza

quote:
Nego, ako te mogu pitati nesto, kolika bi bila cijena tiska po onoj specifikaciji koju si poslao? Zanima me razlika izmedju Hrvatske i Srbije, cisto znatizelje radi.


Oko 3000€ sa PDV-om za 400 primeraka.


3000 Eura za jednu knjigu ili za obje? Vjerojatno za obje. Hm, ispada nekih 20-25% jeftinije.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000