forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mister No SA br.47 - Tajna kripte
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 09/09/2008 : 17:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message


novi broj stigao u "SNK"

a kad ce na kioske...
to pitajte kicu

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke

Patak15
New Member



South Sandwich Islands
220 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 10/09/2008 : 11:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Patak15's Homepage  Send Patak15 a Private Message


Scenarij:Stefano Marzorati
Crtež:Di Vitto

Šreta što nema niti jedne price koja ima više stranica(proteže se na više brojeva)pa da je SA objavi cjelovitu


Go to Top of Page

MladenT
New Member

Croatia
259 Posts

Member since 16/10/2007

Posted - 10/09/2008 : 11:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit MladenT's Homepage  Send MladenT a Private Message
sad budu sve price vezane uz mexico ili sad do konacnog obracuna s japancima, ali ovim tempom to bumo vidli za par godina :(
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 10/09/2008 : 12:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by MladenT

sad budu sve price vezane uz mexico ili sad do konacnog obracuna s japancima, ali ovim tempom to bumo vidli za par godina :(



Da,nažalost.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 10/09/2008 : 13:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
jel to ova prica kao cjelovita epizoda na 96str?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

MladenT
New Member

Croatia
259 Posts

Member since 16/10/2007

Posted - 10/09/2008 : 13:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit MladenT's Homepage  Send MladenT a Private Message
da. cijelovita. procitao. ok epizoda - klasicni mr. no.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 10/09/2008 : 23:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Ma svaka cast na Mr.No ali i da se ugasi nebi me bilo puno briga ... Kupujem radi kolekcije nažalost a ne radi neke super price ... Živia Libellus što imamo pravog Mr.NO-a a bravo i SA što je ovo izdanje još uvik ''živo''
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 11/09/2008 : 08:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
Svim ljubiteljima Zagora
Novi Mister No stigao na kisoke!

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16387 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/09/2008 : 11:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Tek poneka epizoda bude podnošljiva, dobro je da još izlazi, pa makar i poslije skoro cetiri mjeseca.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/09/2008 : 15:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Eto,napokon dobra epizoda Mister Noa iz ovoga ciklusa bjekstva iz Manausa.
Nema japanaca nit legije neživih
al ima mumija,groblja i kripti

malo podsjeca na Izbacivac:Kainovo Oko ili je to samo slicna tema...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/09/2008 : 15:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Eto,napokon dobra epizoda Mister Noa iz ovoga ciklusa bjekstva iz Manausa.
Nema japanaca nit legije neživih
al ima mumija,groblja i kripti

malo podsjeca na Izbacivac:Kainovo Oko ili je to samo slicna tema...



Jeli došlo ovo i Marti na kioske, Kico?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/09/2008 : 15:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Spock
Jeli došlo ovo i Marti na kioske, Kico?


Aha.
Jutros.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18424 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/09/2008 : 12:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
U zadnji cas-vec sam si stavljao omcu oko vrata.Bernarde spasio si mi život.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 15/09/2008 : 15:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Procitao i mogu kazat da mi je ova epizoda, za promjenu, odlicna!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 16/09/2008 : 19:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Prica: 8
Je, ova prica je nešto bolja od ostalih u ciklusu. Marzorati zna napisati solidne epizode ("Strah na visokoj Sierri"), cesto s morbidnom tematikom. Pa je tako i ovdje rijec o groblju, mrtvacima, sadistima... Dosta ozbiljna tema za MrNo-a, što nije loše, ali ja i dalje više volim onaj stari veseljacki pristup.

Scenarij: 6
Sve je to sasvim solidno posloženo, svi su likovi dobro iskorišteni, postoji pocetak i kraj (gavran). Medutim nemam više volje trpiti te sitne nebuloze bez kojih ne moža proci nijedna epizoda:
- Mister No se iz neobjašnjivih razloga otišao odmoriti kraj groblja (?) i onda...
- Enrique je umro zbog par šamara i dva izbijena zuba; ali važno da je dovoljno dugo živio kako bi sve ispicao Jerryju.
- Sarino neoplakivanje muža, jer je ovaj više vremena posvecivao mumijama i grobovima. Aj dobro! Ali što bi onda tek ucinila da ju je varao ili sl. Ta ravnodušnost me uvijek živcira.
- Pickens se izvukao iz plamteceg automibila
- Jel stvarno trebalo ostaviti plijen u utrobi jednog covjeka ?????? Pa mogli su ga (plijen) zakopati ispod jedne male stine, a ne bezrazložno komplicirati stvari.


Crtež: 7
Di Vitto je okay; malo grez, ali okay. Volim te crtace - "odradivace posla". Dobro je nacrtao mumije.

Naslovnica: 7
I to je okay

Ukupno: 70%

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*


Glede cijelog ovog mini-ciklusa...
Meni nijedna epizoda nije totalno loša, ali problem je to što su sve više-manje prosjecne, i što je najgore, ni ne pokušavaju biti nešto više. To se jasno vidi u tome što epizode idu na ogranicenom broju stranica (96). Isto tako, pocetni motiv (iz "Crvenog vjetra") sve više blijedi. Mislim, ništa se konkretno ne dogada u vezi Yakuza, štoviše, vlada nekakvo okolišanje (recimo, ova epizoda nije vezana za kontinuitet) u svrhu da se ciklus što više rastegne. Nisu li to znakovi bezidejnosti?! Ili ideje nije bilo ni neposredno prije ulaska u ovaj mini-projekt!? Nije vrag da su se autori nadali kako ce serijal oživjeti (ili odgoditi agoniju) s malim redizajnom naslovnice? Ne ide to tako. Jedan od najboljih Zagijevih perioda je Sjevernoamericka turneja. Ali ona sama po sebi nikad ne bi polucila rezultate da kvalitet pojedinih epizoda nije bio na razini. Serijal na samrti se ne spašava angažiranjem scenaristickih & crtackih imena poput -Del Freo i -Mignaco; Di Vitto i Diso koji je sve samo ne u formi.
Što je, tu je. Nije baš sve tako crno. Nastavit cemo pratiti ovaj mini-serijal koji u suštini nije totalno loš, ali mi moramo smanjiti ocekivanja jer malo koja epizoda ce ubuduce napraviti potrebnu razliku.
Sada nam slijede dvije price od Colomba & Disa:



Od ove potonje ocekujem dosta.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 16/09/2008 20:48:42
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7741 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 16/09/2008 : 20:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Je, prica je malo bolja od prethodnih i uopce nema veze s pricom o Japancima kao što si reka. Kao da ni ne znaju što ce s tim. Uostalom možda je i bolje da nema Japanaca jer oni Morski psi i Junacka krv pogotovo su stvarno bili ocajni. To su bili pokušaji prodavanja nekakve japanske filozofije - to nije licilo u ništa, potpuno nerazumljivo i debilno.
Za scenarij se slažem u potpunosti, takvih gluposti je takoder bilo i u prethodnim brojevima i to napretek.

Dakle, ispada da scenaristi 7 ovih epizoda (Mignacco i Del Freo) nisu napravili puno toga pametnoga dosad (osim možda Crvenog vjetra).
Što se tice sljedecih epizoda i ja najviše ocekujem upravo od Colomba. Bit ce tu i Marzorati još jednom, možda i to bude licilo u nešto.

I krivo si napisa, ovu epizodu crta Di Vitto.

Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 16/09/2008 : 20:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
O jebenti, zajebo sam se! Pardoncek! Sad cu editirati.

Što reci nego da se slažem s napisanim.

Izgleda da su bolje price one koje nemaju veze s Japancima.

Zašto se uopce išlo u spašavanje MrNo-a. Kvaliteta epzoda prije toga još uvijek nije bila alarmantna. Sad me sve to podsjeca na D-day: padobranci su trebali spašavati one na plaži, a na kraju su ti s palže spašavali padobrance.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 16/09/2008 20:51:55
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 16/09/2008 : 21:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

O jebenti, zajebo sam se! Pardoncek! Sad cu editirati.

Što reci nego da se slažem s napisanim.

Izgleda da su bolje price one koje nemaju veze s Japancima.

Zašto se uopce išlo u spašavanje MrNo-a. Kvaliteta epzoda prije toga još uvijek nije bila alarmantna. Sad me sve to podsjeca na D-day: padobranci su trebali spašavati one na plaži, a na kraju su ti s palže spašavali padobrance.


zna li se kad se konacno ta prica sa japancima završava ,koji je to broj?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/09/2008 : 22:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Prije Vaninijevih Mister Noa.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/09/2008 : 09:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ma ja cu kupovati do #50 pa odustajem... Nekako mi je sve to trla baba lan, prosjek, kao da se ništa ne dešava. Stvarno ga ostavljam zadnjeg za procitati. Gdje je to do onog Africkog ciklusa. Kad se sjetim kako su mi to bile dobre epizode... Duge, edukativne, zanimljive sa pravim duhom crnog i misterioznog africkog kontinenta.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2949 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 17/09/2008 : 16:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
odlicna epizoda mislim da ove epizode u meksiku su dobro ubacene i nadam se da ce sljedece biti isto dobre kao i ova. za sada od kada se pocelo sa ovim japancima pa do tajne kripte ima negdje pola-pola dobrih i losih prica. steta samo sto se ide po 96 stranica ali nema veze
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000