forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog Ludens 103 Safara
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 25/12/2008 : 03:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Nije losh Freghieri...bilo je od njega na Dilanu dosta gorih (i ne, ne mislim na predivne M&G, naravno) :)
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4625 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 25/12/2008 : 08:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Slazem se da smo voleli freghierija kad smo ga prvi put sreli, i odlicna je poenta sa pocetnim odabirom prica koje je crtao.Ali one brljotine koje radi u zadnjih, pa recimo 10 godina, su totalno odbojne vec.

Inace, radujem se Safari, Hamlin uvek doda neki smek DD epizodama.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 25/12/2008 : 10:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by Djuro

Jeste, i meni je nekako "Smrt ljubav smrt" ljepsi naslov za epizodu nego "Crni uzas" i bolje mi odslikava atmosferu stripa na koju u dobroj mjeri utice i jako originalan (barem je tada bio) i zanimljiv Freghieriev stil. Ispade da je u svojim slobodnim prevodima i u najmanju ruku nekonvencionalnoj izdavackoj politici i "Dnevnik" ponekad (ajde dobro, dosta rijetko) znao dati novi kvalitet Bonelijevim stripovima.

Ipak, posto je Ludens bio dosta dosljedan kod prevodjenja, pretpostavljam da ce ovaj specijalac biti preveden kao "Crni uzas".

Inace, kad pomenuh Freghierija, znam da ga mnogi ne vole, ali meni njegov rad u periodu iz kasnih 80-tih i pocectkom 90-tih godina, spada u sam vrh crtackih ostvarenja u Boneliju. A nekako su i epizode koje je radio u tom periodu (npr. Posljednja stanica uzas za DD i MM ili Dani More i Operacija Dorijan Grej za MM) dosta kompleksne i pune nekih psiholoskih disekcija glavnih junaka za koje su naravno zasluzni scenaristi, ali po mom misljenju i Freghieri, koji je dosta doprinio kvalitetu ovih epizoda sa svojim "close up" nacinom crtanja i odlicnim senzibilitetom za prikazivanje emocija jedva primjetnim promjenama u facijalnim ekspresijama likova u stripu. Kasnije je i on poceo da se ponavlja i da crta stalno iste likove, posebno zenske, pa je postao manje zanimljiv, ali je meni i dalje drag crtac.



A ne, ne, svi se varate. Ukoliko Ludens bude bio dosledan, prevod ce glasiti: "Strava crna".

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1578 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 25/12/2008 : 21:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Ovaj Dylan je prestrašan. Umirao od dosade.Nebuloza na tragu "Dostave smrti"; samo što je ona makar bila zabavna. Crtež monoton a scenarija tragikomican. Naprosto ne možeš vjerovat šta sve ljudi pišu i objavljuju.
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1578 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 25/12/2008 : 21:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
quote:
Originally posted by morrison

quote:
Originally posted by Djuro

Jeste, i meni je nekako "Smrt ljubav smrt" ljepsi naslov za epizodu nego "Crni uzas" i bolje mi odslikava atmosferu stripa na koju u dobroj mjeri utice i jako originalan (barem je tada bio) i zanimljiv Freghieriev stil. Ispade da je u svojim slobodnim prevodima i u najmanju ruku nekonvencionalnoj izdavackoj politici i "Dnevnik" ponekad (ajde dobro, dosta rijetko) znao dati novi kvalitet Bonelijevim stripovima.

Ipak, posto je Ludens bio dosta dosljedan kod prevodjenja, pretpostavljam da ce ovaj specijalac biti preveden kao "Crni uzas".

Inace, kad pomenuh Freghierija, znam da ga mnogi ne vole, ali meni njegov rad u periodu iz kasnih 80-tih i pocectkom 90-tih godina, spada u sam vrh crtackih ostvarenja u Boneliju. A nekako su i epizode koje je radio u tom periodu (npr. Posljednja stanica uzas za DD i MM ili Dani More i Operacija Dorijan Grej za MM) dosta kompleksne i pune nekih psiholoskih disekcija glavnih junaka za koje su naravno zasluzni scenaristi, ali po mom misljenju i Freghieri, koji je dosta doprinio kvalitetu ovih epizoda sa svojim "close up" nacinom crtanja i odlicnim senzibilitetom za prikazivanje emocija jedva primjetnim promjenama u facijalnim ekspresijama likova u stripu. Kasnije je i on poceo da se ponavlja i da crta stalno iste likove, posebno zenske, pa je postao manje zanimljiv, ali je meni i dalje drag crtac.



A ne, ne, svi se varate. Ukoliko Ludens bude bio dosledan, prevod ce glasiti: "Strava crna".



Prije "Crna strava"...
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
698 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 28/12/2008 : 10:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message
Evo,"Safara"(#103) je izašla,i evo mog komentara:
UBERCOOL!!!
Iako su mogli malo promisliti naslov(jer se sama trgovina pojavljuje u drugoj polovici), a i ne bi bilo loše da su uzeli nekog drugog crtaca(nekog koji ima vlastiti stil,a ne da samo kopira iz onih udžbenika o crtanju i slikanju,FREGHIERI!).
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 28/12/2008 : 12:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Epizoda se teshko mozhe svrstati medju najgore, ali josh tezhe medju najbolje. Chista je glupost shto se zove Safara, jer sama Safara zaista nema skoro pa nikakve veze sa radnjom, ali inache sasvim pristojno.

Mada mozhda na to utiche moja sreca time shto je ovako brzo izashla, pa josh i odmah stigla u Darkvud.
Go to Top of Page

zveky
New Member



109 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 28/12/2008 : 17:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zveky a Private Message
Meni je epizoda sasvim ok. Kakve sam sve "krizne" periode procitao, ovo je zadovoljavajuce.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/12/2008 : 17:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

Epizoda se teshko mozhe svrstati medju najgore, ali josh tezhe medju najbolje. Chista je glupost shto se zove Safara, jer sama Safara zaista nema skoro pa nikakve veze sa radnjom, ali inache sasvim pristojno.

Mada mozhda na to utiche moja sreca time shto je ovako brzo izashla, pa josh i odmah stigla u Darkvud.



uistinu bezvezan izvorni naslov, valjda marketinski trik s obzirom na staru epizodu... safara je u prici na punih 7 stranica...
inace ne citam nove dd vec samo ako netko vikne da ima pokoja iznimka, tako da sam ocekivao puno, a dobio nista - lose, jednostavno zamorno, glupo i traljavo...
no slazem se da u moru ocajnih novih DD-ova po reakcijama publike ovo mozda i nije posve lose tj da je barem citljivo...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 28/12/2008 : 21:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message
Prica je toliko loša da se nakon 48 sati više ni ne sjecam o cemu se tu radilo :-(

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 29/12/2008 : 14:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Procitot i ja Safaru i kad je usporedim sa nekoliko prošlih brojeva regularne sasvim je OK.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5010 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 30/12/2008 : 01:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
nije tako loša prica

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 31/12/2008 : 13:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
U odnosu na ''Crnog covjeka'', ''Safara'' je uistinu bolja i zabavnija, a što se tice cijele 2008. najbolje od redovnog DD-a su mi bili upravo Safara i dvodijelni dio o vampirima.

btw. ocito ništa od drugog DD Maxija ove godine. Izgleda da Ludens ipak ostaje na jednom Maxiju po godini
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 31/12/2008 : 13:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
I ja sam kupila Safaru samo zato jer je naslov poznat! citljiva je epizoda za razliku od mnogih dylanovih koje imam doma.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 04/01/2009 : 23:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Ovaj Dylan Dog je samo štancanje horora i golotinje ... Osim crteža ništa tu nije dobro .... Vec prožvakani tipovi tema
(nešto kao Gordon Link - otkrivaci duhova od Manfredi-ja)
tako da se ovo meni nije nimalo svidilo.Crni covjek je po meni bija bolji,a ne ova Safara oko koje se toliko kukalo.Ocjena samo Fregiheri-ju 9/10.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7164 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/01/2009 : 08:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Nakon citanja ove epizode zapitao sam se ima li smisla više kupovati ove redovne brojeve DD. Srecom pa u izdanjima VC ima par dobrih i odlicnih epizoda; što mi govori da još ima nade.
Freghieri nikad lošiji, a prica je glupa do bola. Jedino što je dobra naslovnica, pa te prevari da pomisliš: "evo jedan dobar!", kad ono govno u karti

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4304 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 05/01/2009 : 14:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
meni se nije dopala safara
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 05/01/2009 : 15:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Istina, kad nika reche da je Safara najbolji Ludens DD ove godine, ja premotam film i shvatim da je to manje-vishe i istina.

Ali, eto, u VC-u izlaze epizode koje su doshle posle ovih, ali koje su znachajno bolje uz par izuzetnih, sad samo da sachekamo da se spoje, takoreci da Ludensove pochnu da pokazuju tendenciju rasta kvaliteta ka VC-ovima :)
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17688 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/01/2009 : 16:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
kolko treba vremena da se spoje...ovim tempom

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1859 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 05/01/2009 : 16:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message
Procitao Safaru... Izgleda da je naziv stavljen samo da se bolje proda... Inace, Freghieri je skoro pa podnošljiv, a prica je probavljiva...

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5010 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 07/01/2009 : 00:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
Zna li tko kada ce na kioske novi DD Ekstra?

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 07/01/2009 : 13:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

Zna li tko kada ce na kioske novi DD Ekstra?



DD Extra ''Kameni sat''? Trebao bi negdje izmedu 15. i 20. 1.
Jedva cekam Roija, mljatz
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 07/01/2009 : 15:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Polako odbrojavanje do igre sa smrcu. Iako vecinu regularne imam kupovat cu extru.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 07/01/2009 : 16:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by cibalia

Polako odbrojavanje do igre sa smrcu. Iako vecinu regularne imam kupovat cu extru.


Par godina,gori-doli.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29569 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/01/2009 : 17:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Hajo

Inace, Freghieri je skoro pa podnošljiv



freghieri legenda!
jedan mi je od najboljih crtacau DD staffu!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000