forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Komandant Mark - Staro-Novo pitanje!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 12/11/2008 : 09:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

Jos pre par godina na forumu postavio sam pitanje u vezi jedine redovne epizode Komandanta Marka koja nije objavljena kod nas - Collana Araldo 244 Sotto due bandiere, da li je identicna epizoda sa albumom sa slicicama Komandanta Marka "Cena casti". Tada nisam dobio konkretan odgovor (neki tvrdili su da je, a neki rekli su da nije ista epizoda) i obe strane bez nikakvih dokaza. Tada jedini clan foruma koji trebao je dati dokaz i pomoci bio je Dado, ali nije nista pomogao jer mrzilo ga je da skenira neke stranice iz njegovog italijanskog originala koje ga je tada imao, da bih uporedio sa sadrzajem iz mojeg albuma "Cena casti". Stalno sam mu ponavljao neka skenira te stranice da bi popis Komandanta Marka bude kompletiran, ali bez uspeha.

Od tada pronasao sam neke stare-nove informacije u vezi ove epizode i ovog albuma. Molim forumase koji citaju ovo dole za malo pomoci da zajedno otkrijemo da li je ovo ista epizoda Komandanta Marka ili nije. Juce 24 sata dopunjavao sam popis Komandanta Marka na forumu i jedino sada sto fali je odgovor na ovo pitanje.

U vezi ovoga, molim te pogledajte ova 2 italijanska linka o epizodi 244-Sotto due bandiere:

Kod prvog linka http://www.sergiobonellieditore.it/auto/scheda_speciale?collana=12&numero=122&subnum= spominju se Fort Knudson i Jones.

Sada otvorite drugi link http://www.comandantemark.com/home%20h.htm (nakon ulaska na glavni sajt idite na "Le Figurine di Mark") bas ove reci (Fort Knudson i Jones) ima u tekstu ispod slicice 49 i 50 na stranici broj 8 - levoj stranici (to je levo iznad reci INTERNO na sajtu - slicica 49 je dole levo, a slicica 50 nalazi se dole.

U istom ovom albumu pise sledeci tekst:

slicica broj 49 - Tako je. Pitali ste me ko sam - rece nepoznati. - Zovem se Dzons i rodoljub sam. Sve ostalo nije vazno.
slicica broj 50 - Da porazgovaramo o Fort Knudsonu - nastavio je razgovor Mark. - Svi su govorili da je neosvojiv. Kako je onda mogao pasti Englezima u ruke?

Isto tako kod ovog drugog linka u onom tekstu (koliko sam razumeo italijanski) sa velikim plavim slovima pise:

"U Italiji razni strip junaci imali su albume sa slicicama kao Tex, Zagor, Diabolik, ali ne i Komandant Mark. Da bi se eliminirao ovaj nedostatak u Jugoslaviji u 1988 godine (tamo pogresno pise 1998 g.) objavili su album sa slicicama, a naslovnica ovog albuma preuzeli su je iz kartonca Cepim iz 1979 godine. Album sadrzi 42 stranice i 300 slicice. Umesto da bi objavili najlogicniju autobiografsku epizodu 100 "Prica o Komandantu Marku" koji bi trebala biti kao album sa slicicama, izbor je pao na epizodu 244 "Sotto due bandiere"."

Najzad, zanimalo me koja epizoda je u ono italijanskom kartoncu Cepim iz 1979 godine. Prelistavao sam bezuspesno web stranice vec nekoliko godina za nekakvu informaciju o ovome, ali pred 20-ak dana nasao sam na e-bay-u je neki italijan prodavao ovaj kartonac i dao informacije da je stampan u oktobru 1979 godine i sadrzi 3 epizode:

1. LA STORIA DI MARK (znaci epizoda 100 La Storia Del Comandante Mark = 313 Prica o Komandantu Marku);
2. LA TIGRE DELLA MARTINICA (znaci epizoda 32 La Tigre Della Martinica = 116 Tigar sa Martinika);
3. LE FURIE UMANE (znaci epizoda 35 Le Furie Umane = 119 Dzelati ne kasne)

Sta mislite o ovoj epizodi? Da li je u ovom albumu doista epizoda 244-Sotto due bandiere?


Apparently I've signed the death warrant of a whole army of beavers... Badgers, Minister. What? Well, beavers would have a navy!

Edited by - SainT on 14/11/2008 09:59:34

EL GANCHO
Starting Member

Croatia
11 Posts

Member since 27/10/2008

Posted - 12/11/2008 : 11:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send EL GANCHO a Private Message
Pozdrav iz Rijeke
vidim da nisam jedini koji voli Marka
kao klinac najviše sam volio Marka,Malog rendžera,
Zagora,Alan Forda... sa stripovima se bavim i živim
preko 35god. Danas u ime te divne prošlosti sakupljam
reprinte ali imam i neke stare ZS i LMS
što se tice tvog pitanja bacit cu malo oko
pozdrav EL GANCHO
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 12/11/2008 : 18:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

quote:
Originally posted by misterx381

quote:
Originally posted by SainT


Najzad, zanimalo me koja epizoda je u ono italijanskom kartoncu Cepim iz 1979 godine. Prelistavao sam bezuspesno web stranice vec nekoliko godina za nekakvu informaciju o ovome, ali pred 20-ak dana nasao sam na e-bay-u je neki italijan prodavao ovaj kartonac i dao informacije da je stampan u oktobru 1979 godine i sadrzi 3 epizode:

1. LA STORIA DI MARK (znaci epizoda 100 La Storia Del Comandante Mark = 313 Prica o Komandantu Marku);
2. LA TIGRE DELLA MARTINICA (znaci epizoda 32 La Tigre Della Martinica = 116 Tigar sa Martinika);
3. LE FURIE UMANE (znaci epizoda 35 Le Furie Umane = 119 Dzelati ne kasne)


MOLIM ZA VASU POMOC!





U jednom Ludensovom Marku imaš tekst o ovom izdanju. Koliko se secam gore navedene epizode su ispravne. Koji je to tacno broj ne mogu ti reci jer su mi svi stripovi kod kuce. Ali može neko od forumaša da proveri.



Proveri kada se vratis kuci o epizodi 244 Collana Araldo (122 Tutto Mark) Sotto due bandiere. A koje stripove Komandanta Marka imas, da li su to italijanske originale? Ova epizoda o koju pricam kod nas sigurno nije objavljena u nase strip edicije (Zlatna Serija, Ludens, Horus, Porin, Strip Zabavnik, Strip Razonoda i Veseli Cetvrtak) pa zato ne bilo od koristi ako nemas originale. Ako imas originale molim te posalji neki sken od ove epizode da uporedim sa albumom sa slicicama.

Apparently I've signed the death warrant of a whole army of beavers... Badgers, Minister. What? Well, beavers would have a navy!
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 12/11/2008 : 18:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message
quote:
Originally posted by EL GANCHO

Pozdrav iz Rijeke
vidim da nisam jedini koji voli Marka
kao klinac najviše sam volio Marka,Malog rendžera,
Zagora,Alan Forda... sa stripovima se bavim i živim
preko 35god. Danas u ime te divne prošlosti sakupljam
reprinte ali imam i neke stare ZS i LMS
što se tice tvog pitanja bacit cu malo oko
pozdrav EL GANCHO



Vidi i ti ako mozes pomoci da jos ovo resimo u popisu Komandanta Marka.

Apparently I've signed the death warrant of a whole army of beavers... Badgers, Minister. What? Well, beavers would have a navy!
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 12/11/2008 : 18:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

Collana Araldo-243 Uno Sporco Gioco = Zlatna Serija-916 Na silu skvo

Collana Araldo-244 Sotto Due Bandiere - ?????????

Collana Araldo-245 Veleno! = Zlatna Serija-919 Otrov


Album sa slicicama Komandanta Marka "Cena casti" je Dnevnikovo izdanje, isto kao sto je i Zlatna Serija. Ovaj album izasao je 1988 godine, a isto tako ZS-916 Na silu skvo i ZS-919 Otrov izasli su te 1988 godine.


Apparently I've signed the death warrant of a whole army of beavers... Badgers, Minister. What? Well, beavers would have a navy!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 12/11/2008 : 18:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by SainT


Collana Araldo-243 Uno Sporco Gioco = Zlatna Serija-916 Na silu skvo

Collana Araldo-244 Sotto Due Bandiere - ?????????

Collana Araldo-245 Veleno! = Zlatna Serija-919 Otrov


Album sa slicicama Komandanta Marka "Cena casti" je Dnevnikovo izdanje, isto kao sto je i Zlatna Serija. Ovaj album izasao je 1988 godine, a isto tako ZS-916 Na silu skvo i ZS-919 Otrov izasli su te 1988 godine.




N.244 sigurno nije objavljen u ZS.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 12/11/2008 : 18:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by SainT


Collana Araldo-243 Uno Sporco Gioco = Zlatna Serija-916 Na silu skvo

Collana Araldo-244 Sotto Due Bandiere - ?????????

Collana Araldo-245 Veleno! = Zlatna Serija-919 Otrov


Album sa slicicama Komandanta Marka "Cena casti" je Dnevnikovo izdanje, isto kao sto je i Zlatna Serija. Ovaj album izasao je 1988 godine, a isto tako ZS-916 Na silu skvo i ZS-919 Otrov izasli su te 1988 godine.




N.244 sigurno nije objavljen u ZS.



To naravno znam, ja sam na forumu popisao Komandanta Marka. Pred 50 minuta napisao sam ovaj post:

Proveri kada se vratis kuci o epizodi 244 Collana Araldo (122 Tutto Mark) Sotto due bandiere. A koje stripove Komandanta Marka imas, da li su to italijanske originale? Ova epizoda o koju pricam kod nas sigurno nije objavljena u nase strip edicije (Zlatna Serija, Ludens, Horus, Porin, Strip Zabavnik, Strip Razonoda i Veseli Cetvrtak) pa zato ne bilo od koristi ako nemas originale. Ako imas originale molim te posalji neki sken od ove epizode da uporedim sa albumom sa slicicama.


Apparently I've signed the death warrant of a whole army of beavers... Badgers, Minister. What? Well, beavers would have a navy!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/11/2008 : 22:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Nije valjda da bas niko nema tutto Mark. No, ako na italijanskom sajtu pise da je "Dnevnik" to objavio u albumu sa slicicama, onda je to valjda tako.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000