forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 EseeGesse
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 17/11/2008 : 08:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Glasao sam za Marka, mada osamdesetih godina kod mene je bila podela na one koji više vole Bleka i one koji su više za Zagora. Inace Bleka smo uglavnom skupljali do broja 240 LMS, kasnije mi se manje svideo. Mark je uvek tu bio standardan i tako je i danas. Jesu to navine price, ali ipak mislim da je Mark za nijansu ozbiljniji od Bleka. Marku dajem prednost i iz razloga hronologije dogadaja, dok kod Bleka to nije bio slucaj, na primer u prvom broju LMS 128 "Veliki Blek", Blek je mladic, traper koji živi u šumi i još nije pocela revolucija protiv Engleza (crvenih mondira), vec se to upravo dešava u toku tog broja i LMS 129 "Sinovi šume". Takode u LMS 201 "Brzi jelen" Blek se seca dela svog detinjstva koje je proveo medu indijancima. A u epizodi "Blekovo poreklo" od Horusa i "Prica o Velikom Bleku" i "Zlatna munja" LMS je sasvim drugacije, on kao odrastao covek dolazi iz Francuske u severni deo Amerike i postaje voda trapera. Dosta nelogicnosti i nepovezanosti u serijalu o Bleku, drugim recima svaki novi scenarista je imao svoju verziju života Velikog Bleka!!!


- moram priznati da sam glasovao za Bleka iako sam pobornik i jednog i drugog cisto zbog 'nostalgije', a Bleku sam ipak dao glas zbog toga jer sam s njim poceo '74g. i znao sam da ce dobiti 'bogec' manje glasova
- razlike u pricama Bleka su tak normalne zbog razlike tj. nesuglasja crtaca (Italija-Francuska) no na žalost Blek nije postao franšiza kao Zagor pa otud i razlike
- lijepo, nabili smo ipak dvije strane kolko god mi šutjeli o tome

Edited by - lsvemir on 17/11/2008 08:56:19
Go to Top of Page

Dash
Junior Member



Croatia
432 Posts

Member since 31/01/2008

Posted - 17/11/2008 : 09:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dash an ICQ Message  Send Dash a Private Message
Mark
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/11/2008 : 09:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
po meni blekova era posle tria eseegesse,i pored losijeg crteza puno je ozbiljnija.glasam za marka ,i to za nijansu ispred bleka.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 17/11/2008 : 10:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

po meni blekova era posle tria eseegesse,i pored losijeg crteza puno je ozbiljnija.glasam za marka ,i to za nijansu ispred bleka.



Pozdrav zems!
Možda si u pravu da je kasniji period Bleka ozbiljniji, ali nama klincima u ono vreme mnogo je bio važniji crtež od price, a i veci broj stranica samog stripa!!!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 17/11/2008 : 10:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Mark je bolji strip, ali je Blek veci treš.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 17/11/2008 : 11:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by cronos six

po meni blekova era posle tria eseegesse,i pored losijeg crteza puno je ozbiljnija.glasam za marka ,i to za nijansu ispred bleka.



Pozdrav zems!
Možda si u pravu da je kasniji period Bleka ozbiljniji, ali nama klincima u ono vreme mnogo je bio važniji crtež od price, a i veci broj stranica samog stripa!!!


- o tome ja stalno pricam; jer moraš uzeti u obzir da govorimo o citaocima izmedu 7 i 10g. koji imaju sasvim drugo poimanje stvarnosti ili smo ih mi bar imali onda
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 17/11/2008 : 11:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Ja sam glasao za Marka, ali pri tome sam racunao samo esseGesse Bleka, dakle, do LMS240: "Smotra Straze" te nisam racunao one price posle te a posebno ne francuskog Bleka


- ja do 240 i priznam Bleka; ostalo je nadogradnja i nešto sasvim drugo; Mark je istina imao veci kontinuitet price i izlaženja ... ali obadva su za klince i naravno da je smješno da ih se cita na isti nacin kao i daleke '74 ...
Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 17/11/2008 : 13:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message
Ja sam glasao za Marka,nekako mi je drazi od Bleka
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/11/2008 : 14:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Fali treci izbor... Pogodi koji? :)


Evo ja cu probati pogoditi:

-Super su mi, volim ih podjednako i ne mogu se odluciti!
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 17/11/2008 : 14:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by flamboyant soul

Fali treci izbor... Pogodi koji? :)


Evo ja cu probati pogoditi:

-Super su mi, volim ih podjednako i ne mogu se odluciti!


- to volim
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 17/11/2008 : 15:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
Mark.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 17/11/2008 : 18:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by lsvemir

- o tome ja stalno pricam; jer moraš uzeti u obzir da govorimo o citaocima izmedu 7 i 10g. koji imaju sasvim drugo poimanje stvarnosti ili smo ih mi bar imali onda




Razumemo se!!!
Go to Top of Page

ismolc34
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 18/11/2008 : 08:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit ismolc34's Homepage  Send ismolc34 a Private Message
stena

...majka kretena je uvijek trudna...
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 18/11/2008 : 14:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by ismolc34

stena


- ova ozbiljna tema je sad prešla u zajebanciju
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/11/2008 : 16:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
To je zato sto niste stavili Kapetana Mikija i Tajanstvenog Alana, oni bi joj dali ozbiljnost
Go to Top of Page

ismolc34
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 18/11/2008 : 18:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit ismolc34's Homepage  Send ismolc34 a Private Message
quote:
Originally posted by lsvemir


- ova ozbiljna tema je sad prešla u zajebanciju
[/quote]

blek stena šta je tu zajebancija?

...majka kretena je uvijek trudna...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/11/2008 : 18:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by lsvemir

quote:
Originally posted by ismolc34

stena


- ova ozbiljna tema je sad prešla u zajebanciju


Zasto? Veliki Blek je poznat kao i Blek Stena
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 18/11/2008 : 22:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Trio craca i scenarista EsseGesse pre Kapetana Mikija (1951), Velikog Bleka (1954), Tajanstvenog Alena (1965) i K.Marka (1966) prvi ozbiljni strip serijal koji su zajednicki radili (posle nekoliko manjih gostovanja na manje znacajnim stip serijalima) je Kinowa (1950), ali po scenariju Andrea Lavezzolo (M.Render). Kinowa je bio westeren stip o bellcu osvetniku koje je nosio davolju masku i ubijao indijance iz razloga što mu je grupica istih ubila porodicu. Naravno kod nas se nikada nije pojavio ali je u Italiji doživeo izvestan uspeh, i nekoliko reprinta, a najsveži u izdanju "Edizioni IF" (www.ifedizioni.it).
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 19/11/2008 : 08:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Trio craca i scenarista EsseGesse pre Kapetana Mikija (1951), Velikog Bleka (1954), Tajanstvenog Alena (1965) i K.Marka (1966) prvi ozbiljni strip serijal koji su zajednicki radili (posle nekoliko manjih gostovanja na manje znacajnim stip serijalima) je Kinowa (1950), ali po scenariju Andrea Lavezzolo (M.Render). Kinowa je bio westeren stip o bellcu osvetniku koje je nosio davolju masku i ubijao indijance iz razloga što mu je grupica istih ubila porodicu. Naravno kod nas se nikada nije pojavio ali je u Italiji doživeo izvestan uspeh, i nekoliko reprinta, a najsveži u izdanju "Edizioni IF" (www.ifedizioni.it).


- eto, može se komentirati post i na ozbiljan nacin, a ne se ponašat ko djeca
- no nisam sarkastican; volim ovakve podatke o stripovima ...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000