forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Happy birthday, Mickey!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 18/11/2008 : 04:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message


Ova ikona pop kulture danas slavi 80 rodendan. Gotovo da nema ljubitelja stripa koji druženje s njima nije zapoceo baš uz Mickeya, ili nekog drugog Diznijevog junaka, a secam se da sam kao klinac uživao u epizodama koje je crtao Flojd Gotfredson... Kod nas je verovatno najpoznatija "Miki i njegov dvojnik".



Evo sad sam pogledao cuveni crtac "Parobrod Vili"...
http://www.youtube.com/watch?v=AEEaT_UQnVM

Legenda. Koja je život zapocela kao nekoliko krugova - glava, uši i telo...

Što rece jednom sam Volt Dizni: "I hope that we never loose sight of one thing - that it all started by a Mouse."

Edited by - Gil-galad on 18/11/2008 04:40:30

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 18/11/2008 : 10:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
80 godina?
Konacno netko stariji od Mladena Viskica.
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 18/11/2008 : 10:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
Sjecam se kad je Mikiju bilo 60 godina- poslala sam mu rodendansku cestitku u Mikijev zabavnik :)

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 18/11/2008 : 10:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
Sjecam se kad je Mikiju bilo 60 godina- poslala sam mu rodendansku cestitku u Mikijev zabavnik :)

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2125 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 18/11/2008 : 10:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
Sretan rodjendan! ;)

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 18/11/2008 : 10:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
Neka živi vjecno! BTW- tko se sjeca albuma Psihomodo popa "Tko je ubio Miki Mausa?" i plakata "Tko je nategnuo Mini Maus?"

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26488 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/11/2008 : 10:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by Betty Page

Sjecam se kad je Mikiju bilo 60 godina- poslala sam mu rodendansku cestitku u Mikijev zabavnik :)



Pa koliko ti imaš godina?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 18/11/2008 : 11:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by Betty Page

Sjecam se kad je Mikiju bilo 60 godina- poslala sam mu rodendansku cestitku u Mikijev zabavnik :)



Daaa, secam se jubileja...naslovne strane M. Almanaha iz tog perioda,...Bože, da li je moguce da je toliko prošlo?

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10214 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/11/2008 : 11:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Najbolji link za Gottfredsona (Mickey Mouse) i Barksa, Rosu i Taliaferra (Donald iliti Paja, Paško):

http://disneycomics.free.fr/index.php
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 18/11/2008 : 13:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
quote:
Originally posted by morrison

quote:
Originally posted by Betty Page

Sjecam se kad je Mikiju bilo 60 godina- poslala sam mu rodendansku cestitku u Mikijev zabavnik :)



Daaa, secam se jubileja...naslovne strane M. Almanaha iz tog perioda,...Bože, da li je moguce da je toliko prošlo?



Da, prošlo je 20 godina, naslovnica je bila žuta s velikim Mikijem iza kojeg je nekakv krug bio, koloko se sjecam...

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 18/11/2008 : 13:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
Bilo je danas na telki nešto o Mikiju na HRT1.

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/11/2008 : 14:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Tako star, a vecito mlad!!!!
I cini mladima one oko sebe!

Junak koji mi je obelezio detinjstvo! Mislim da su Mikijevi (i prateci) crtaci i stripovi jedni od najlepsih i najiskrenih stvari sa kojima jedo dete moze da se susretne!

I dan danas se secam gde mi ja mama kupila prvi Mikijev zabavnik, koliko ga je platila, koja je bila prva prica u njemu....


Sad sam sav u nostalgiji i lepim osecanjima!
Bas sam pre neki dan uzeo iz biblioteke skup stripova od Flojda Gotfredsona, pa idem malo da se podmladujem!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 18/11/2008 : 14:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
Ja znam lika koji sa 30 i nešto godina cita i skuplja Topolina...

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2008 : 15:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Sretan rodendan!!

Vani su te Disneyeve knjige puno popularnije, kod nas toga baš i nema previše u ponudi. Bolji su mi Pajo Patak i ekipa.

betty, neš ti nije u redu sa avatarom, pa što si ga pobogu ne središ

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 18/11/2008 : 15:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
Sretan rodendan!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/11/2008 : 16:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Betty Page

Ja znam lika koji sa 30 i nešto godina cita i skuplja Topolina...



Ja i danas rado citam neke Diznijeve stripove. Pozebno one dobre koje su izlazile u "Mikijevom zabavniku"
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 18/11/2008 : 16:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
quote:
Originally posted by kico

80 godina?
Konacno netko stariji od Mladena Viskica.



Kico, jeb'o te led, zar nije stariji i Broj 1?
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 18/11/2008 : 17:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

quote:
Originally posted by kico

80 godina?
Konacno netko stariji od Mladena Viskica.



Kico, jeb'o te led, zar nije stariji i Broj 1?



Definitivno. A i na popisu poznanika Broja Jedan su barem dvojica starija, jer je u epizodi Sjecam se rekao, da su njegova prva dva poznanika Neandertalac te decko iz pecine pored Krapine.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 18/11/2008 : 18:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Kico, eto ti ga na!!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/11/2008 : 19:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
danas probili glavu na radiju. Pitali ko je najomiljeniji diznijevac, Paja Patak pobijedio.
Kazu da interesovanje za stripove stalno opada jer danasnji teenajgeri vise vole Mangu
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 18/11/2008 : 20:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
Meni je Miki pozitivniji lik od Paška Patka, no PP je pun ljudskih slabosti, ima posve drugaciji karaktet pa pretpostavljam da je ljudima zato zanimljiviji. Miki je 100% pozitiva, pravi car.

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2008 : 20:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Miki je totalni papucar, a Pajo/Paško je frajercina vraškog temperamenta koji zan što hoce, no (ne)srecom je totalni šeprtlja. I ja rade biram nekog dinamicnijeg lika, Miki je prepasivan...

Nije mi jasno u kojem su kontekstu pricali o mangama i disneyu. Jel to loše što su se neki novi klinci okrenuli istoku, a ne zapadu? MIslim da tu ima malo prizvuka starih antagonizama izmedu istoka i zapada...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/11/2008 : 20:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Miki je totalni papucar, a Pajo/Paško je frajercina vraškog temperamenta koji zan što hoce, no (ne)srecom je totalni šeprtlja. I ja rade biram nekog dinamicnijeg lika, Miki je prepasivan...

Nije mi jasno u kojem su kontekstu pricali o mangama i disneyu. Jel to loše što su se neki novi klinci okrenuli istoku, a ne zapadu? MIslim da tu ima malo prizvuka starih antagonizama izmedu istoka i zapada...



Ma ne znaju ti klinci ni jednu jedinu razliku izmedu istoka i zapada, nego se okrecu kuda vetar duva....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2008 : 20:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by DeeCay

Miki je totalni papucar, a Pajo/Paško je frajercina vraškog temperamenta koji zan što hoce, no (ne)srecom je totalni šeprtlja. I ja rade biram nekog dinamicnijeg lika, Miki je prepasivan...

Nije mi jasno u kojem su kontekstu pricali o mangama i disneyu. Jel to loše što su se neki novi klinci okrenuli istoku, a ne zapadu? MIslim da tu ima malo prizvuka starih antagonizama izmedu istoka i zapada...



Ma ne znaju ti klinci ni jednu jedinu razliku izmedu istoka i zapada, nego se okrecu kuda vetar duva....



Govorim o starijima koji komentiraju razloge zašto su mange popularnije od Disneyevaca... Klinci/patuljci/tinedžeri pojma nemaju, dakako.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/11/2008 : 20:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by DeeCay

Miki je totalni papucar, a Pajo/Paško je frajercina vraškog temperamenta koji zan što hoce, no (ne)srecom je totalni šeprtlja. I ja rade biram nekog dinamicnijeg lika, Miki je prepasivan...

Nije mi jasno u kojem su kontekstu pricali o mangama i disneyu. Jel to loše što su se neki novi klinci okrenuli istoku, a ne zapadu? MIslim da tu ima malo prizvuka starih antagonizama izmedu istoka i zapada...



Ma ne znaju ti klinci ni jednu jedinu razliku izmedu istoka i zapada, nego se okrecu kuda vetar duva....



Govorim o starijima koji komentiraju razloge zašto su mange popularnije od Disneyevaca... Klinci/patuljci/tinedžeri pojma nemaju, dakako.




Ja sam iz Warriovog posta zakljucio da su naveli da klinci danas vise cene mangu nego Disney produkciju, kao cinjenicu. I rekao bih da su u pravu, da nema nikakve (anti)propagande bilo cega.
Evo, gledam ovde, klinci kad su mali citaju casopise sa Pajom Patkom i ekipom, pa se od neke 13-14 preorijentisu na mange, i onda su svi cool! Pa onda sledi treniranje borilackih vestina, ucenje japanskog i slicne gluposti....

Sto se tice klinaca i tinejdzera, po meni je sva ta manga i anime i ostalo, samo jos jedna propaganda....
Ali podvlacim, samo zbog tih klinaca mislim to, nemam ja nista protiv navedenih stvari, i siguran sam (da ne kazem ubeden) da obilje kvaliteta u tom moru ceka da bude pronadeno od strane mene!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/11/2008 : 23:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

danas probili glavu na radiju. Pitali ko je najomiljeniji diznijevac, Paja Patak pobijedio.
Kazu da interesovanje za stripove stalno opada jer danasnji teenajgeri vise vole Mangu


Pa dobro, tko je ovdje lud? Pa što su mange, ako ne stripovi? To mi ne ide u glavu. Zašto se mange tretiraju kao nešto posebno, i zašto je nekome važno da se tretiraju kao nešto posebno? Manga je strip, i tu je gotova prica. Da mi je vidjeti tu definiciju sekvencijalne umjetnosti po kojoj se manga ne ubraja u stripove.

Neka klinci citaju što žele (naravno, ukoliko je tematika primjerena njihovom uzrastu).

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000