forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ima li nade za essentialse?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 22/11/2008 : 18:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message
Zanima me, dakle, razmislja li itko od nasih izdavaca o izdavanju Marvel/DC crno-bijelih klasika iz 50-ih, 60-ih, 70-ih?

jaki
Advanced Member



Croatia
26478 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/11/2008 : 18:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
zašto?Ima ih vec na Eng. i nisu skupi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/11/2008 : 19:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

zašto?Ima ih vec na Eng. i nisu skupi.


Ti baš po svojem.
Po toj logici, ima i Bonellija na talijanskom, albuma na francuskom i mangi na japanskom i nisu skupi. No, mi se ipak nekako nadamo da što više toga vidimo na ocima milom hrvatskom jeziku.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26478 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/11/2008 : 20:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Engleski je svjetski jezik za razliku od Jap, Tal,Fr(ma koliko oni željeli biti u uvjerenju da je i on) i skoro svatko ga zna dovoljno dobro da bi mogao citati stripove(barem bi trebao znati).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/11/2008 : 20:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Engleski je svjetski jezik za razliku od Jap, Tal,Fr(ma koliko oni željeli biti u uvjerenju da je i on) i skoro svatko ga zna dovoljno dobro da bi mogao citati stripove(barem bi trebao znati).


Pa nam ni ne trebaju stripovi na recimo hrvatskom...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 22/11/2008 : 21:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by jaki

Engleski je svjetski jezik za razliku od Jap, Tal,Fr(ma koliko oni željeli biti u uvjerenju da je i on) i skoro svatko ga zna dovoljno dobro da bi mogao citati stripove(barem bi trebao znati).


Pa nam ni ne trebaju stripovi na recimo hrvatskom...


Ma i da ih prevedu, nebi imao ko da ih cita...
Essentialsi iz 50-ih i nisu baš na top listama najcitanijih- barem ne u ovom veku...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/11/2008 : 23:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by jaki

Engleski je svjetski jezik za razliku od Jap, Tal,Fr(ma koliko oni željeli biti u uvjerenju da je i on) i skoro svatko ga zna dovoljno dobro da bi mogao citati stripove(barem bi trebao znati).


Pa nam ni ne trebaju stripovi na recimo hrvatskom...


Ma i da ih prevedu, nebi imao ko da ih cita...
Essentialsi iz 50-ih i nisu baš na top listama najcitanijih- barem ne u ovom veku...


Ne pricamo mi ovdje (jaki i ja) o essentialsima (nisam ni ja lud za njima), vec o necemu drugom... On je ljubitelj stripova na engleskom, dok ja neuporedivo više volim prevedena izdanja. Ne znam zašto, ali tako je. Skupio sam u zadnje vrijeme i nešto stripova na engleskom i ok. su mi, ali suza bi mi kanula tek da ih vidim na hrvatskom ili srpskom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/11/2008 00:01:10
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26478 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/11/2008 : 07:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
I ja ih više volim na HRAli npr.sad da mi pocnu esencijalsi pa da cekam da izadu a vec ih ima na eng masu,a i cijena bi vjerovatno bila veca od domaceg izdanja,tako da ne vidim nekog smisla,ali opet tko zna?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/11/2008 : 13:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Treba njegovat domaci jezik, iako ce nas engleski satrat kad tad.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7611 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/11/2008 : 14:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

zašto?Ima ih vec na Eng. i nisu skupi.



-zato što živim u malom gradu i ne mogu ici u veliki (glavni) da tražim po knjižarama, jer put previše košta.
- zato što nemam kreditnu karticu i ne narucujem preko interneta
- zato što imam kreditnu karticu, ali nigde ne ostavljam svoje podatke i ne narucujem preko interneta
- zato što je poštarina (carina i šta vec) suviše velika za narucivanje iz inostarnstva pa se ne isplati
- zato što domace knjižare koje imaju ta izdanja ne šalju poštom
- zato što sporadicnim dolascima do knjižara koje sadrže izdanja ne mogu da nabavljam izdanja kontinuirano, po redu, jer kad ja dodem u veliki grad brojeva koje tražim nema ili ih ima a ja nemam pare ili su rasprodani ili ce tek stici
- zato što ne znam engleski
- zato što iako znam engleski ne znam ga perfektno pa zapnem oko nekih reci što mi kvari uživanje u citanju
- znam eng. jezik perfektno ali više volim da citam na svom jeziku, a tako mogu da dajem i drugima i maloj deci bez prevodenja
- zato što objavljivanje stripova na jeziku jedne zemlje obogacuje kulturu te zemlje
- zato što domaca izdanja mogu biti lepše uradena
- zato što naš izbor može biti probraniji i bolji
- zato što želim da i naša mala privreda bude uspešna a ne samo americka (kupujmo domace)
- zato što strana izdanja po knjižarama znaju da budu pohabana
itd
itd
itd
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26478 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/11/2008 : 19:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
odgovori;
1)ako izadu na domacem jeziku opet ti nece doci na kioske,vec ceš morati narucivati poštom ili ici u veci grad.
2)danas nije nikakvo opravdanje nemati kreditnu karticu,jedino ako si nezaposlen,ali i onda možeš naci prijatelja koji ima i da naruciš preko njega.
3)Šta ce ti onda kartica?uokviri je i stavi na zid!Amazon je prilicno siguran.
4)carina na knjige i stripove za hr ne postoji ako se uzme do cifre oko 400 kn.
5)svi šalju poštom ili bi trebali.
6)Amazon.
7)nauci.
8)tako sam i ja u pocetku ali citanjem nauciš i puno rijeci koje nisi znao.a ako koju i neznaš lako se prati jer imaš slike.
9)ta ti je valjana:)
10)zaboli me za kulturu.za svoje novce kupit cu ono šta meni odgovara.ako je na eng povoljnije i brže kupujem.
11)Ameri rade esencijalne baš kako treba.jeftin papir,puno stranica stripa i relativno mala cijena.da je luksuznije ne bi valjalo.
12)Govorimo o esencijalnima koji idu kronološkim redom a ne znam šta bi u eventualnom domacem izdanju bilo promijenjeno?
13)Ipak ako i dode do domaceg objavljivanj to ostaje usa strip,a meni je isto da li je novce dobila neka usa ili domaca firma.
14)Zar tako ne bi bila i domaca izdanja pohabana po knižarama?nema razlike.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/11/2008 : 19:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Engleski je svjetski jezik za razliku od Jap, Tal,Fr(ma koliko oni željeli biti u uvjerenju da je i on) i skoro svatko ga zna dovoljno dobro da bi mogao citati stripove(barem bi trebao znati).



ja se takoder cudim (pogotovo 20+ ekipi) kojima je problem citanje stripa na engleskom. dakako da se on ne moze ni priblizno usporediti s ostalim jezicima. zato nam bonelli ili francuzi trebaju na hr, essentiali ne. druga je stvar ono sto ide na kioske, neka toga sto vise, makar danas i prvasici vec uce engleski...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/11/2008 : 19:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

odgovori;
1)ako izadu na domacem jeziku opet ti nece doci na kioske,vec ceš morati narucivati poštom ili ici u veci grad.
2)danas nije nikakvo opravdanje nemati kreditnu karticu,jedino ako si nezaposlen,ali i onda možeš naci prijatelja koji ima i da naruciš preko njega.
3)Šta ce ti onda kartica?uokviri je i stavi na zid!Amazon je prilicno siguran.
4)carina na knjige i stripove za hr ne postoji ako se uzme do cifre oko 400 kn.
5)svi šalju poštom ili bi trebali.
6)Amazon.
7)nauci.
8)tako sam i ja u pocetku ali citanjem nauciš i puno rijeci koje nisi znao.a ako koju i neznaš lako se prati jer imaš slike.
9)ta ti je valjana:)
10)zaboli me za kulturu.za svoje novce kupit cu ono šta meni odgovara.ako je na eng povoljnije i brže kupujem.
11)Ameri rade esencijalne baš kako treba.jeftin papir,puno stranica stripa i relativno mala cijena.da je luksuznije ne bi valjalo.
12)Govorimo o esencijalnima koji idu kronološkim redom a ne znam šta bi u eventualnom domacem izdanju bilo promijenjeno?
13)Ipak ako i dode do domaceg objavljivanj to ostaje usa strip,a meni je isto da li je novce dobila neka usa ili domaca firma.
14)Zar tako ne bi bila i domaca izdanja pohabana po knižarama?nema razlike.



bravo!
ad 12) pa, prijevod bi najcesce bio ocajan-do-prosjecan...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7611 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/11/2008 : 21:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
Da se razumemo - Jaki je pitao "zašto?" a ja sam mu ponudio niz odgovora iz razlicitih uglova koje mogu dati razliciti ljudi.

Ja njega nisam pitao "zašto (mu više odgovaraju izdanja na engleskom)?", jer sam vec znao "zašto" pa mi je njegov odgovor-replika suvišan.

I dalje tvrdim da je njegova reakcija na ideju pokretaca topika besmislena. Umesto da tražimo od izdavaca da izdaju što više kvalitetnih stvari, mi se pitamo - zašto, cemu i sl?

Takvo pitanje se, uz neko prigodno obrazloženje, može postaviti za bilo šta, zato i jeste bez smisla.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/11/2008 : 21:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Evo, odgovorit cu mu ja iducim postom. I to ce biti odgovor na koji nema protuargumenata.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/11/2008 : 21:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

zašto?Ima ih vec na Eng. i nisu skupi.


Zato da bismo mi mogli birati i kupiti šta nam se više svida.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/11/2008 21:45:18
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26478 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/11/2008 : 22:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by jaki

zašto?Ima ih vec na Eng. i nisu skupi.


Zato da bismo mi mogli birati i kupiti šta nam se više svida.


Vrlo dobar odgovor.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/11/2008 : 00:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nije li neko jednom pricao o Esentialsima? Neki izdavac?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000