forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izbor za najbolji strip (Oscar 2008.)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/01/2009 : 15:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Deers

Ne znam kakav je Usagi ali Sergej je vrh hrvatskog stripa što Usagi po defaultu ne može biti


Usagi nije vrh Hrvatskog stripa - u pravu si. No, nisam to ni rekao. Rekao sam da me naslovnica Sergeja vuce na Usagija. Sada sam procitao 100-tinjak strana Sergeja (preko linka od Djoleta) i mogu reci da me osjecaj nije prevario. Ima dosta slicnosti sa Usagijem. Inace, odlican strip (mislim Sergej), jako mi se svida.
Takoder ti preporucujem Usagija.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 25/01/2009 : 13:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan
Inace, odlican strip (mislim Sergej), jako mi se svida.



u tom sluchaju - sergej:stare priche, kao i MMM 01-04 + Sergej Strip #00 mozete pazariti/naruchiti kolko sutra u striparnici Libellus

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 25/01/2009 : 14:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Mislim da je Obi vishe Novi sad-bound (ako nisam omanuo).
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 25/01/2009 : 14:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
josh bolje - obozavam da prodajem robu bez posrednika i na ruke($$$:)
...uz ogradu da Stare Priche nemamo u ponudi(pretpostavljam da je Alan Ford dobio svoju turu za distro s ove strane barikade)...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/01/2009 : 14:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

Mislim da je Obi vishe Novi sad-bound (ako nisam omanuo).


Nekada davno, više ne. Odem jednom godišnje na sajam knjiga.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/01/2009 : 20:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

josh bolje - obozavam da prodajem robu bez posrednika i na ruke($$$:)


Džaba se trudiš, Obi Wan je još uvek kivan na Lavirint zato što nema više NeOMa. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/01/2009 : 21:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by BlekenDekara

josh bolje - obozavam da prodajem robu bez posrednika i na ruke($$$:)


Džaba se trudiš, Obi Wan je još uvek kivan na Lavirint zato što nema više NeOMa. ;)


Šmrc...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 26/01/2009 : 14:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Evo, nabrzake sam glasovao. Samo ono sto sam citao. Albume nisam pola procita.

Kiosk izdanja:
1. Dylan Dog LUGG 4: Duga noc (10 bodova)
2. Tex Willer mx 5: Sjeverozapadni teritorij (9 bodova)
3. Zagor LU 148: Mocvara robijaša (8 bodova)
4. Zagor ALM 4: Krvavi ocnjaci (7 bodova)
5. Dampyr VEC 3: Pešcane utvare (6 bodova)
6. Dampyr VEC 5: Ispod kamenog mosta (5 bodova)
7. Dylan Dog LU 100: Nocni lov (4 bodova)
8. Zagor mx 7: Marinci (3 bodova)
9. Tex Willer LU 84: Moriscov povratak (2 bodova)
10. Martin Mystere SASP 6: Kontrapunkt, skerco, fuga (1 bodova)

Strip albumi:
1. Magicni Vjetar LIB 11: Hoganova neman - cikaški požar - Kradljivac bizona (10 bodova)
2. Magicni Vjetar LIB 13: Tamna staza - Crni zastor - Cetiri šamana (9 bodova)
3. Magicni Vjetar LIB 12: Vrata pakla - Mjesec lišca koje pada - Bjegunica (8 bodova)
4. Magicni Vjetar LIB 9: Pod kožom neprijatelj - Sijaci smrti - Posljednja zasjeda (7 bodova)
5. Magicni Vjetar LIB 16: Bitka na rijeci - Placeni ubojica - Aiwassova tajna (6 bodova)
6. Magicni Vjetar LIB 14: Tigrov klan - Dvojnik - Vatrena voda (5 bodova)
7. Magicni Vjetar LIB 10: Maska boga ljudoždera - Žena s portreta - Shado (4 bodova)
8. Magicni Vjetar LIB 15: Wild Bill - Duhovi utvrde Laramie - Osvajaci (3 bodova)
9. Ken Parker FB 62: Dah i san (2 bodova)
10. Ken Parker FB 60: Normin princ (1 bodova)

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/01/2009 : 14:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
mogu li iz 13 puta pogoditi koji ti je najomiljeniji junak?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 26/01/2009 : 16:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
hehe, to barem nije teško, inferno je toliko u analizama magicnog da ga ni nema na forumu
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 26/01/2009 : 20:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Nakon pomnog promatranja njegovog glasovanja i njegovog profila namecu se dva ocita zakljucka: Inferno nije objektivan i ne postoji. Prvi zakljucak- u profilu mu piše Jerk Madison što znaci da se pojavio u stripu i naravno da ce mu biti drag. Drugi zakljucak- Jerk se ubio u toj epizodi i ne može biti ovdje sada u 21. st. Ko bi to otkrio, a? I da ovim putem ga molim da ne piše Pandže recenziju jer ja sam na pola i necu sad odustat. Hvala.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...

Edited by - cibalia on 27/01/2009 19:17:32
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/01/2009 : 22:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by nika331

hehe, to barem nije teško, inferno je toliko u anusima magicnog da ga ni nema na forumu



hmm... pa normalno, vjetar dolazi otamo... nadam se da koristi bateriju a ne upaljac ili zigice

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 27/01/2009 : 12:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Magicni mi je bio broj jedan dva miseca prije nego sam ga poceo kupovati i citati! :P
Pogodija mi je ukus.
- kontinuitet/povezanost/jedinstven svijet/sistematika
- visok postotak kvalitete i zato mu nije blizu NITI JEDAN drugi bonelli.
- odlicni crteži
- zanimlljive i originale ideje koje nisu puka reciklaža kao kod drugih bonellija.
- izvedba
- likovi
- mjesto radnje: metalurgija, tvornice i socijalni moment Chicaga i Pittsburga, prerija i realistican prikaz Indijanaca i njihovog položaja. Malo horora i mitologije... Realisticno osvajanje Divljeg zapada. Pseudopovijest... Uvijek sam cijenio Indijance i tako to... Sve je to bolje od meni omraženog modernog doba gdje uvijek imamo: škripu kocnica, zvonjavu telefona i svako malo skidanje ženskih do gola.:P Pošto ja živim u tom vremenu, pun mi je k.... toga, i zato volim uronit u jedan drugi svijet (mašte) kad toga nije bilo. Kad si moga udahnit cisti planinski zrak, a ne usmrdeni smog. Isto važi i za Kena. Ah, koji sam pjesnik! :DDD Da, staromodan sam, ali necu se uvrijediti ako mi netko kaže da nisam moderan. Barem se ne pravim da sam moderan.

Istina je da sam zaluden MV-om i više nego šta treba. Ne znam odakle dolazi ta uživljenost, možda zato što je to gotovo jedini strip kojeg pratim od prvog broja; šta ja znam... Zanimljivo je da sam u nekim komentarima nadopunio Manfredija onako kako meni odgovara. Cim je on nedorecen, onda ja napišem neku svoju štoriju.

Sad citam osmu knjigu i zamislite, prve dvije price su me razocarale!!!!!! One koje su se svima svidjele!!! Ne znam... Možda sam nadrkan, pa cu provat iznova.

Glede liste gdje sam nanizao sve od MV-a, to se malo glupiram!:P :P

Jerk Madison je najjace ime nekog covika (u stripu) koje sam cuo u zadnjih nekoliko godina.

@Cibalia, nažalost, moram te razocarati. Recenzija "Zvijeri" je okacena na sajtu ima vec godina dana. :))) Uvijek možeš napisati kontrarecenziju.

Ajme, kolko sam blesav. Na mojoj recki, prva tocka u zanimljivostima: trebalo bi maknit ono "(Ludens)".

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 27/01/2009 16:48:04
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 27/01/2009 : 20:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Ne da te razumijem nego znam kako se osjecaš. Ali jednostavno nemam srca maknuti s top liste stripove kao Zagor, MM, MN, DD da bi ostavio prostor za nove Bonellije.
Ovi gore su moji prvi stripovi uopce i nemam srca. iako znam da Bonelli u ovm vremenu može ponudit bolje. BTW i ja obožavam western, pogotovo stripove i moji najdraži stripovi su western. Ma koliko nešto bilo remek-djelo nije isto jer to danas ili prije 150 g. Magicnog nisam puno cito imam samo dvije knjige, a prvih pet sam procita, ali dobar je strip i znam da je odlican, ali nemam srca. Ovo nemam srca se odnosi samo na , , MM i DD JER kod mene je Tex uvijek siguran pobjednik. Ja Texa skupljam puno manje od velika 4 gore, a za nathana i LL nisam ni znao da izlaze na kioscima. Nick jesam no opet premalo. Inace moj prvi Tex je i moja najdraža epizoda Carsonova prošlost i radio ju je meni omiljeni scenarist Boselli.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 28/01/2009 : 09:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Kiosk lista mi je napravljena u ocaju, jedva sakupih deset izdanja, srecom BOI je spasio stvar:
1. Oštrica besmrtnika ALG 1: Samuraj dvanaest sjeciva (10 bodova)
2. Oštrica besmrtnika ALG 2: Samuraj dvanaest sjeciva (9 bodova)
3. Oštrica besmrtnika ALG 3: Oštrica besmrtnika (8 bodova)
4. Dylan Dog LEX 57: Povratak u sumrak (7 bodova)
5. Neustrašiva Zorka LV 3: Neustrašiva Zorka #3 (6 bodova)
6. Mister Macak LV 4: Mister Macak Magazin #4 (5 bodova)
7. Dylan Dog VEC 3: Nekropolis (4 bodova)
8. Dylan Dog LUGG 4: Duga noc (3 bodova)
9. Dylan Dog LUGG 2: Bezimeni (2 bodova)
10. Zabava za celu porodicu LV 1: Zabava za celu porodicu 1 (1 bodova)

Albumska lista sa druge strane je pak tesko sastavljena najvise zbog toga sto se polovina od zeljenog nije procitala/ nit kupila :( U svakom slucaju prebogata godina.

1. Hellblazer BP 2: Opasne navike (10 bodova)
2. Stranci u raju DANI 2: Sanjam te (9 bodova)
3. Ken Parker FB 62: Dah i san (8 bodova)
4. 100 metaka BP 2: Druga šansa u delicu sekunde (7 bodova)
5. Fell DANI 1: Snježni grad (6 bodova)
6. Indijansko ljeto BP 1: Indijansko ljeto (5 bodova)
7. Ken Parker FB 58: Štrajk (4 bodova)
8. Sandman BP 1: Preludijumi i nokturna (3 bodova)
9. Ken Parker FB 50: Price o vojnicima (2 bodova)
10. Vekovnici SC 2: Pasji životi (1 bodova)



Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 28/01/2009 : 15:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ja i Barker smo slicno glasali.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 28/01/2009 : 21:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
ja se pocinjem veselit nagradama....samo da nešto dobijem :držimsifige:
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/01/2009 : 22:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
gripu? mjesecnicu? trojke? otkaz?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/01/2009 : 23:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by nika331

ja se pocinjem veselit nagradama....samo da nešto dobijem :držimsifige:


Evo, strucni ziri u sastavu me, myself and I te je izabrao za Miss simpaticnosti ovogodišnjeg izbora, a nagrada je jedan fibrin album
Nema na cemu!

Trouble will find me
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 28/01/2009 : 23:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
ma daaaaaaaaj.....dosad nismo ništa komunicirali Markose, a ti sad ovako!!!!! umirem od srece.....
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/01/2009 : 23:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nemoj, trebas nam ziva!

Trouble will find me
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/01/2009 : 00:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Lijepo.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 29/01/2009 : 07:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
lep, dzentlmenski potez.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 29/01/2009 : 18:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Kakav seksizam, pa to je strašno! Ja sam iznenagjen i uvregjen! :o

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 30/01/2009 : 19:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message
ne znam je li vec bilo govora o ovome u topicu, ali cini mi se da nema Vedisovih izdanja na onoj listi albuma ili se varam...



https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000