forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izbor za najbolji strip (Oscar 2008.)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7098 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/01/2009 : 22:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Evo i moj izbor. Stvarno je puno teze bilo izabrati albume iako za broj jedan nije bilo dileme za mene, Dah i San mi je daleko najljepsi strip svih vremena. Kiosk izdanja su naravno u znaku

Strip albumi:
1. Ken Parker FB 62: Dah i san (10 bodova)
2. Eternaut ORKA_SP 1: Eternaut (9 bodova)
3. Svagdanja borba FB 2: Svagdanja borba 2 (8 bodova)
4. Spaghetti Brothers FB 4: Spaghetti Brothers 4 (7 bodova)
5. Ken Parker FB 53: Pioniri (6 bodova)
6. Magicni Vjetar LIB 11: Hoganova neman - cikaški požar - Kradljivac bizona (5 bodova)
7. Spaghetti Brothers FB 5: Spaghetti Brothers 5 (4 bodova)
8. Lucin pogreb ORKA 9: Lucin pogreb (3 bodova)
9. Ken Parker FB 58: Štrajk (2 bodova)
10. Alvar Mayor FB 1: Legenda o Eldoradu (1 bodova)

Kiosk izdanja:
1. Zagor LU 148: Mocvara robijaša (10 bodova)
2. Zagor LU 149: Tragican bijeg (9 bodova)
3. Zagor LEX 155: Vatreno krštenje (8 bodova)
4. Zagor LEX 156: Crveni ratnik (7 bodova)
5. Zagor LEX 157: Znak hrabrosti (6 bodova)
6. Zagor LUCI 15: Fantast Chico (5 bodova)
7. Zagor mx 7: Marinci (4 bodova)
8. Zagor LEX 158: Utvrda Smirnoffa (3 bodova)
9. Zagor LEX 159: Zadatak obavljen (2 bodova)
10. Zagor mx 6: Tajni agenti (1 bodova)

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/01/2009 : 22:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Popis je bio objavljen 15-20 dana prije pocetka izbora, ja sam pozvao ljude da jave ako vide propuste, nitko nije javio i to je to.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 30/01/2009 : 22:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Popis je bio objavljen 15-20 dana prije pocetka izbora, ja sam pozvao ljude da jave ako vide propuste, nitko nije javio i to je to.



Hebi ga ja sam tek danas glasao . Cudi me da to niko drugi nije primjetio. Izdao je Vedis par dobrih stripova ove godine, sudeci po onome što sam ja vidio. Podržavam 100% ponovno izdavanje ovih starih stripova, mocni su.

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 01/02/2009 : 11:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
šta je ovo? Rezultati objavljeni, a nema komentara? :)

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/02/2009 : 11:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ja sam, naravno, kao izdavac, izuzetno zadovoljan rezultatima, ako se izbaci Zagor koji tu ionako ne pripada (jednostavno, te epizode na nijednom izboru najboljih Zagorovih epizoda ne bi usle u top 100, ljudi su glasali za Zagora samo zato sto je to jedini Zagor u toj kategoriji), Fibra ima 4 naslova u top 5. Posebno mi je drago zbog Eternauta, ali i zbog Bilješki za ratnu pricu, koje su dobile puno glasova iako su jako kasno izasle.
Kao uredniku stripova.com, žao mi je samo što broj ucesnika nije prešao prošlogodišnju brojku, ljudi su se ocito ulijenili. Ali svejedno, buduci da su prosjecni tiraži strip albuma kod nas 500 primjeraka, 383 glasaca predstavljaju više nego dovoljan uzorak.
Sad treba samo nagraditi ucesnike, ali to cemo organizirati iduci tjedan!

Trouble will find me
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/02/2009 : 11:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
meni je jedino žao što sam zaboravio dati glas eternautu, najvjerojatnije sam ga preskocio u toj gomili naslova...a bio bi mi 3.ili 4.

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 01/02/2009 : 11:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Ne mogu vjerovat da se glasalo za Zagor VC 1. Koliko je bilo kvalitetnih albuma ove godine. Pakao ocekivan, a SZ teritorij je dobio što mi je drago i nadam se da ce i ovogodišnja dva maxija biti na nivou. Nagrade cemo vidjeti tko ce osvojit. Nadam se nagradi, posebno From Hell jer sam ga citao u knjižnici.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37759 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/02/2009 : 12:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
Zao mi je sto nisam stigao glasovati, cijeli tjedan sam jurio sa citanjem Fibrinih stripova, da bi mogao juce glasovati, kad ono, nije radilo.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7786 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 01/02/2009 : 12:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

šta je ovo? Rezultati objavljeni, a nema komentara? :)


A iman što i komentirati.
Neki stripovi su tu posve zasluženo, ali vecina ih je tu jer je to specijalno izdanje, jer je to broj 1, jer to lipo izgleda bla bla bla...itd itd

Kad ja glasam ja glasam samo za kvalitetu price, ostali imaju neke druge kriterije

Drago mi je što je SZ dobio u ovoj sveopcoj navali VC-a, a razocaran sam Mocvarom robijaša koja je jako loše pozicionirana.

Edited by - mpavin on 01/02/2009 12:08:43
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 01/02/2009 : 12:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ocekivano je i objektivno bilo da pobedi From Hell, kao sto je ocekivano bilo da i Indijansko leto bude tu negde. 2008. je generalno bila najbolja strip godina ikada. Nije ni bilo lako odluciti se, mnogo dobrih stripova je izaslo.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2009 : 12:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Poli

Zao mi je sto nisam stigao glasovati, cijeli tjedan sam jurio sa citanjem Fibrinih stripova, da bi mogao juce glasovati, kad ono, nije radilo.


Pa dobro, glasanje je trajalo ipak samo mjesec dana. Razumljivo da nisi stigao.
Bit ce nagodinu opet.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37759 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/02/2009 : 12:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Poli

Zao mi je sto nisam stigao glasovati, cijeli tjedan sam jurio sa citanjem Fibrinih stripova, da bi mogao juce glasovati, kad ono, nije radilo.


Pa dobro, glasanje je trajalo ipak samo mjesec dana. Razumljivo da nisi stigao.
Bit ce nagodinu opet.


Ma, nisam htio glasovati, a da mi je doma jos hrpa stripova iz 2008, koje jos nisam procitao, a koji bi mogli uci u izbor. Ovaj mjesec smo imali toliko toga na poslu, da sam bio vise mrtav nego ziv, da bi mogao vise citati.
Kad ono juce hteo glasovati, a nigdje na desnoj strani se ne vidi te stripove koje sam odabrao, nista???

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 01/02/2009 : 12:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Fini su rezultati, uglavnom su sve dobri stripovi. Opet je Boneli surovo izdominirao (gde je moglo) ali raduje lepo kotiranje raznih Fibrinih i Lavirintovih izdanja.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 01/02/2009 : 14:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Slažem se s mpavinom. Opet su mnogi shvatili ovo kao izbor za izdanje godine, a ne kao izbor za strip(prica) godine.
Ne mislim pritom na ove pri vrhu nego na ostatak liste, ovo gdje su sve broj 1, gdje je sve oslikano s bojicama, gdje hrbat lijepo izgleda na polici.
Jadno.
Npr. 60 ljudi je dalo glas MM VC 1 "Sudbina Atlantide" koja se popela na visoko 7. mjesto, a najvišu mogucu ocjenu može dobiti 6/10. Mogao bih razumjeti da se to dosta svidjelo desetorici, ali šezdesetorici????!!?!?
To nema veze s nicim. To ne zaslužuje 7. mjesto. Odnosno, na sedmom je mjestu samo zato što je "VC 1". Isto vrijedi i za "Mefisto".

Srecom, pobjednici su stvarno okay.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 01/02/2009 14:15:49
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 01/02/2009 : 15:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Ocekivano je i objektivno bilo da pobedi From Hell, kao sto je ocekivano bilo da i Indijansko leto bude tu negde. 2008. je generalno bila najbolja strip godina ikada. Nije ni bilo lako odluciti se, mnogo dobrih stripova je izaslo.



Definitivno dva najvažnija izdanja, uz Metabarone (znam da su izašli krajem 2007., samo kažem...) od ponovnog uspona exYu strip scene. Kao i Alvar, naravno.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 01/02/2009 : 15:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
U 200.8. je izasla i sila BD albuma. Prednjacili su Bukglob i Fibra. Svi ti stripovi su kapitalna izdanja iz te oblasti, koja nece biti ponovljena na nasim jezicima u narednih 10, 15 godina. Takodje Beli put je objavio i nekoliko novig grafickih novela. Pored toga, sa veilkom marketinskom mudroscu je uspeo da trziste zainteresuje za ovu vrstu literature. Beloputi su naceli Torgala, objavili neverovatno dobro Indijansko leto...
Treba spomenuti i inpresivan ucinak Veselog cetvrtka. Ljudi su na kioske Srbije prosle godine izbacili oroman broj stripova Boneli produkcije.
Libelus je cepao svoje Bonelije, ali je i osvezio katalog odlicnim stripo albumima. Imali smo dva perfektna albuma Alfonsa Fonta, pa Cikanose, pa Noc bez kraja, pa Odmetnute....

Ma, prosla godina je bila odlicna, neka recesivna 2009. bude upola tako dobra, ja cu biti zadovoljan.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/02/2009 : 15:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
2009 ce biti sigurno jos bolja, jer ce Booklobe, koji je prosle godine ipak malo podbacio , objaviti vjerojatno triput više naslova nego u 2008. (ako sam dobro prebrojio - 14 albuma), a vjerujem da ce i Beli Put, pa i Fibra objaviti poneki album više nego 2008.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 01/02/2009 : 15:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

Slažem se s mpavinom. Opet su mnogi shvatili ovo kao izbor za izdanje godine, a ne kao izbor za strip(prica) godine.
Ne mislim pritom na ove pri vrhu nego na ostatak liste, ovo gdje su sve broj 1, gdje je sve oslikano s bojicama, gdje hrbat lijepo izgleda na polici.
Jadno.
Npr. 60 ljudi je dalo glas MM VC 1 "Sudbina Atlantide" koja se popela na visoko 7. mjesto, a najvišu mogucu ocjenu može dobiti 6/10. Mogao bih razumjeti da se to dosta svidjelo desetorici, ali šezdesetorici????!!?!?
To nema veze s nicim. To ne zaslužuje 7. mjesto. Odnosno, na sedmom je mjestu samo zato što je "VC 1". Isto vrijedi i za "Mefisto".

Srecom, pobjednici su stvarno okay.



Moze biti da tih 60 citatelja iskljucivo kupuju MArtija od VC i da druga izdanja ne citaju/ne kupuju.

I ako se odluce glasat na takvome izboru jasno da glasat za osrednjeg Martija jer drugo nisu niti citali.

Tako da je to po meni OK
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 01/02/2009 : 15:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

quote:
Originally posted by Inferno

Slažem se s mpavinom. Opet su mnogi shvatili ovo kao izbor za izdanje godine, a ne kao izbor za strip(prica) godine.
Ne mislim pritom na ove pri vrhu nego na ostatak liste, ovo gdje su sve broj 1, gdje je sve oslikano s bojicama, gdje hrbat lijepo izgleda na polici.
Jadno.
Npr. 60 ljudi je dalo glas MM VC 1 "Sudbina Atlantide" koja se popela na visoko 7. mjesto, a najvišu mogucu ocjenu može dobiti 6/10. Mogao bih razumjeti da se to dosta svidjelo desetorici, ali šezdesetorici????!!?!?
To nema veze s nicim. To ne zaslužuje 7. mjesto. Odnosno, na sedmom je mjestu samo zato što je "VC 1". Isto vrijedi i za "Mefisto".

Srecom, pobjednici su stvarno okay.



Moze biti da tih 60 citatelja iskljucivo kupuju MArtija od VC i da druga izdanja ne citaju/ne kupuju.

I ako se odluce glasat na takvome izboru jasno da glasat za osrednjeg Martija jer drugo nisu niti citali.

Tako da je to po meni OK


Može i ta logika...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 01/02/2009 : 16:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message
Dobro, ocekivano i zasluzeno Pakao i Indijansko leto prva dva mesta strip albuma. Malo razocaran sto Ostrica nije pobedila, ali ni cetvrto mesto nije lose.

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 02/02/2009 : 22:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

šta je ovo? Rezultati objavljeni, a nema komentara? :)



sto je nuzno komentirati?:)
izbori ko izbori- izadjes, 'obavis svoju gradansku duznost', pritom tocno znas kak ce sve ispasti, i to je to:)
sto se tice ovog 'pogresnog shvacanja' koje uzrokuje da se glasa za pakiranje, a ne sadrzaj, ono nije pogresno- ono jest shvacanje, simptom vremena:))

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 03/02/2009 : 18:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Sad sam tek vidio rezultate!
Ocekivano prva dva mjesta su zaslužila i Pakao i SZ Tex maxi.
Ono što me (možda) iznenadilo jest Dilan Dog VC epizoda na drugom mjestu ispred MNo Maxija,jer vidim da je tu dosta ljudi glasalo za pricu,a ne za izdanje.


Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 04/02/2009 : 18:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
Jel bilo kakvih nagrada ove godine?
Dobitnici?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/02/2009 : 18:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
pa, mislim da ne bi bilo loše na home page staviti rezultate
onako, posebna vijest: Izabrani najbolji stripovi 2008, s naslovnicama SZ teritorija i Pakla

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2009 : 20:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Stavit cemo vijest uskoro, a izvlacenje ce biti ovih dana, cim uhvatimo malo vremena.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000