forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izbor za najbolji strip (Oscar 2008.)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 26/10/2009 : 01:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
To ima smisla, ali se ovde ipak bira izdanje. Onda bi ona izdanja koja sadrže više prica(maxi npr.) trebalo podeliti po pricama i za svaku glasati posebno.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/10/2009 : 09:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

A onaj prijedlog od prošle godine, da se kiosk izdanja spoje po svakoj prici a ne svaka epizoda zasebno?


To bi imalo smisla, ali onda je tu taj problem s maxijima, mada bi to nekako moglo proci - ali tu je i problem s "duplim" pricama, ne znam - veseli cetrvtak - ludens, što i kako to prikazati, itd itd. Razmisljao sam dugo o tome, svaki prijedlog ima svoju dobru i lošu stranu:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 26/10/2009 : 10:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
Problem je u tome sto se u biti ni ne zna za sto se glasa. Netko npr. glasa za najbolji strip koji je procitao, neko za tvrdokoriceno luksuzno izdanje stripa koji uopce nije citao niti ce, neko za najdrazu epizodu najdrazeg junaka, neko zato sto voli izdavaca, ... Siguran sam da ima i jako puno ljudi koji ce uvijek glasati za istog junaka, jer samo njega citaju, ili zato da on bude ispred drugog junaka.

Sad mi je tek jasno zasto eisner ima toliko kategorija. Ali to je i dvosjekli mac jel kad ima previse kategorija stvar se razvodni nekako.

Mada neke stvari mi nikako ne leze, jer mi neka glasanja dodju kao da se u natjecanju za oskara natjecu npr. Titanic i 17. epizoda 4. sezone prijatelja. Ako to preslikamo na forum lako je moguce da bi potonja pobjedila.

Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 26/10/2009 : 11:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Mord

Titanic i 17. epizoda 4. sezone prijatelja. Ako to preslikamo na forum lako je moguce da bi potonja pobjedila.

Takoreci vrlo izvesno. I ubedljivo.
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 06/12/2009 : 18:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message
Kada pocinju izbori za 2009. godinu :-)? Ovi važniji, za strip godine :-)?

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20955 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/12/2009 : 19:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

A onaj prijedlog od prošle godine, da se kiosk izdanja spoje po svakoj prici a ne svaka epizoda zasebno?


Ovaj predlog mi je prepametan!!!
I jedini logican za kiosk izdanje!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/12/2009 : 21:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Vjerojatno cu stici sve pripremiti za 1.1. Vidjet cemo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/12/2009 : 22:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Plz, plz, plz stavi podelu na "Sveske" i "Albume", a ne "Kiosk izdanja".

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/12/2009 : 23:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Da, to bi bilo preciznija definicija.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/01/2010 : 20:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Hej nije li vrijeme za ovako nešto ponovo?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26452 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/01/2010 : 20:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Je li se glasuje za kvalitetu stripa ili njegove tehnicke izvedbe i opreme?Je li se glasa za strip godine ili za izdanje godine?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26452 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/01/2010 : 20:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
da bi bilo realno glasovanje svi glasaci bi trebali procitati barem 80% izdanja u toj godini a to nije slucaj.koliko je važan moj glas za kiosk izdanja ako npr.sam citao samo tex-a?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2010 : 20:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Od ove godine Oscar se seli u drugi mjesec, da damo malo vremena izdanjima iz prosinca da dodju do ljudi.
Glasa se, NARAVNO, za strip, a ne za izdanje.
Što se tice realnog glasovanja, ako citaš samo texa, znaci da ti svi ostali nisu dovoljno dobri da bi ih kupio i citao, tako da je to glasovanje za tebe realno. I kad se to proširi na cijelu publiku, pa napravi presjek, dobiješ prilicno realnu sliku.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/01/2010 : 20:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Koliko je uopce bitno izabrati strip izdanje godine? Svodi se na puko klikanje jer rezultat nije i ne može biti mjerodavan.... No dokazano je da ove godine svinjska gripa ima konkurenciju u izbornoj gripi...

Bilo koje vrste.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 03/01/2010 20:38:32
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2010 : 20:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Koliko je uopce bitno izabrati strip izdanje godine? Svodi se na puko klikanje jer rezultat nije i ne može biti mjerodavan.... No dokazano je da ove godine svinjska gripa ima konkurenciju u izbornoj gripi...

Bilo koje vrste.


Ne slazem se da rezultat nije mjerodavan. Na sceni u kojoj prakticno sva albumska izdanja izlaze u 500 primjeraka, 459 glasaca predstavljaju itekako relevantan uzorak.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 03/01/2010 : 20:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Nezavisno od izbora, sta kazete kakva je bila prosla strip godina? Meni je najbolja do sada.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/01/2010 : 20:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
@marko

Nisan to mislija no svejedno. I sam znaš da si takvi izbori prepucavanje tipa "kome je veci". Cisto fanovski i kao takav izbor nije mjerodavan. Primjer gori spomenutog Texa... Znaci li da je podjednako mjerodavan glas onih koji citaju samo jednu vrstu stripova/junaka kao i glas onoga tko cita sve. Da li je ista težina glasa onoga tko je procita sva izdanja samo, opet gori spomenutog npr. Texa, kao i težina glasa nekoga tko je procita 80% produkcije. Možemo se zavaravati no...

Naravno, ne oporavam niti mi je namjera omalovažavati izbor medutim mislim da imam pravo smatrati ga nerelevantnim. Sorry, bat jebiga.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 03/01/2010 20:50:46
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2010 : 22:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

@marko

Nisan to mislija no svejedno. I sam znaš da si takvi izbori prepucavanje tipa "kome je veci". Cisto fanovski i kao takav izbor nije mjerodavan. Primjer gori spomenutog Texa... Znaci li da je podjednako mjerodavan glas onih koji citaju samo jednu vrstu stripova/junaka kao i glas onoga tko cita sve. Da li je ista težina glasa onoga tko je procita sva izdanja samo, opet gori spomenutog npr. Texa, kao i težina glasa nekoga tko je procita 80% produkcije. Možemo se zavaravati no...

Naravno, ne oporavam niti mi je namjera omalovažavati izbor medutim mislim da imam pravo smatrati ga nerelevantnim. Sorry, bat jebiga.


Cemu onda ikakvi izbori? Mislim, cemu predsjednicki ili parlamentarni izbori u državi u kojoj 50% stanovništva za docek NG gleda program s narodnjacima? I što bi ja trebao reci na to? Da izbori u kojoj sudjeluje takvo stanovništvo nisu relevantni i mjerodavni? Ali jesu. Jer odražavaju volju društva u kojoj živimo. Tragikomicnu, ali to je tako kako je.
Ista je stvar i ovdje. Imamo publiku kakvu imamo i onda glasa za ono što hoce. Presjek tih glasova je slika scene i publike, svidjelo se to nekome ili ne.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 03/01/2010 : 22:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Nezavisno od izbora, sta kazete kakva je bila prosla strip godina? Meni je najbolja do sada.




Jako dobra godina . Malo sam pogledao i podsjetio se svega što je izašlo i mogao bih komotno napraviti top 20 a ne top 10 izdanja.
Jedino, prijedlog bi bio da ne moramo glasati obavezno i za kiosk stripove i za albume. Jer recimo kiosk izdanja uopce ne pratim, a tko ce se sjetiti zagorovih i teksovih epizoda od prije dvadeset godina .

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/01/2010 : 22:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Renky

@marko

Nisan to mislija no svejedno. I sam znaš da si takvi izbori prepucavanje tipa "kome je veci". Cisto fanovski i kao takav izbor nije mjerodavan. Primjer gori spomenutog Texa... Znaci li da je podjednako mjerodavan glas onih koji citaju samo jednu vrstu stripova/junaka kao i glas onoga tko cita sve. Da li je ista težina glasa onoga tko je procita sva izdanja samo, opet gori spomenutog npr. Texa, kao i težina glasa nekoga tko je procita 80% produkcije. Možemo se zavaravati no...

Naravno, ne oporavam niti mi je namjera omalovažavati izbor medutim mislim da imam pravo smatrati ga nerelevantnim. Sorry, bat jebiga.


Cemu onda ikakvi izbori? Mislim, cemu predsjednicki ili parlamentarni izbori u državi u kojoj 50% stanovništva za docek NG gleda program s narodnjacima? I što bi ja trebao reci na to? Da izbori u kojoj sudjeluje takvo stanovništvo nisu relevantni i mjerodavni? Ali jesu. Jer odražavaju volju društva u kojoj živimo. Tragikomicnu, ali to je tako kako je.
Ista je stvar i ovdje. Imamo publiku kakvu imamo i onda glasa za ono što hoce. Presjek tih glasova je slika scene i publike, svidjelo se to nekome ili ne.



Opet smo u špade i kupe
Ne tribaju nam onda još i kvazi izbori stripova... pored svega.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/01/2010 : 22:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
zašto ne? pa jel demokracija ili nije?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2010 : 23:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
Opet smo u špade i kupe
Ne tribaju nam onda još i kvazi izbori stripova... pored svega.


Ma prekrasno. Kad npr. Vlado objavi izbor u Jutarnjem ili kad ja objavim neki strip koji je pobrao hrpu nagrada na raznim festivalima, onda idu komentari "da su te nagrade nevažne jer dolaze od kritike, a ne od publike, a to što kritika voli publika uglavnom ne voli" i bla bla bla. Sad kad publika bira, onda opet ne valja jer publika je glupa. Ko ce vama ugodit?

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26452 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/01/2010 : 23:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
kripublika
ah,zaboravija sam još i na SMG.Ipak cu imati glasati za nekoga u kiosk stripovima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/01/2010 : 00:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Renky
Opet smo u špade i kupe
Ne tribaju nam onda još i kvazi izbori stripova... pored svega.


Ma prekrasno. Kad npr. Vlado objavi izbor u Jutarnjem ili kad ja objavim neki strip koji je pobrao hrpu nagrada na raznim festivalima, onda idu komentari "da su te nagrade nevažne jer dolaze od kritike, a ne od publike, a to što kritika voli publika uglavnom ne voli" i bla bla bla. Sad kad publika bira, onda opet ne valja jer publika je glupa. Ko ce vama ugodit?


Tko kaže da moraš meni/nama ugodit.

Tvoje je da objavljuješ što smatraš kvalitetnim ( ili ima hrpu medalja ) a moje/naše da to kupujem/o ili ne.
Tvoje/vaše je da štancate raznorazne izbore a moje/naše da te izbore smatramo relevantnim ili ne.

Ako nesmin napisat da mi se fucka kako ce koji strip biti plasiran na toj listi pored zdravih ociju onda oprosti/te... necu više komentirati.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/01/2010 : 00:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

kripublika
ah,zaboravija sam još i na SMG.Ipak cu imati glasati za nekoga u kiosk stripovima.



Tak je! A uvik ( fala Bogu i Marketprintu ) postoji i Stripoteka!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000