forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Neverijana – Libellus NN knjižice
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2009 : 23:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
hmmm...

sad sam uzeo malo stare epizode prije nego odem kupiti ove nove...
U "Bratstvu sjene" nakon 48 strana ima 7 hommagea, od kojih je 5 vezano uz Star trek.

U kojem kvantitativnom trenutku "hommage" prestaje biti "hommage" i postaje plagijat?

Malo sam grub, znam, ali mislim da pretjeruju.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 03/02/2009 : 18:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
mmm baš...
hommage je do one granice dokle prica stripa ima svoj vlastiti tok,zaplet i kraj
ako je baš i scernarij s pocetkom i krajem isti onda je rijec o plagijatu

još nisam sreo nastavak u kojem bi rekao da je plagijat u pitanju,tu je "Srce tame" bio najbliži po meni ali...odlicno odraden strip kojem se samo mogu poklonit kao hommageu Apokalipsi,a nikako plagijatu...

onda je tu i pitanje namjere scenarista i crtaca...
da li doista plagiraju ili rade izvrsan hommage nekim filmskim uspješnicama,
pogledaj npr. 2. gigant...majstorsko vrhunsko strip djelo u kojem je hommage "20 000 milja pod morem" izravan i namjeran,kao što je i izgled nekih dronova namjerno isti kao Aliena...tu nije u pitanju nespretna slucajnost i nemaštovitost kao u plagijata, vec izravna namjera hommagea uvrštena u cjelokupnu pricu i sliku...

mislim da je nathanov staff vec odavno dao do znanja da su kroz serijal vrlo zainteresirani za posvete odredenim filmovima i taj smjer ja npr. prihvacam s oduševljenjem kad god ga primjetim

to me npr. oduševljavalo u prošlosti i kod dylana,dok sam ga citao,no on je postao prezamoran i preistrošen po meni,kad dvaput il više puta ponoviš "hommage" kroz cijeli scenarij,ideju nekog horror filma prožvaceš više puta,to postaje plagiranje...
a da ne pricam o nadrealizmu u mnogim scenarijima kad se nema ideja

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/02/2009 : 20:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Naravno, oko namjere crtaca da odaju pocast pojedinim djelima nema dvojbe, ali samim time što im je namjera neskrivena, nije automatski i imuna na kvantitativne opsege. Nadalje, sama baza price je skoro uvijek neovisna o "posvetama", ali opet, neki izrazito bitni elementi poput izgleda svemirskih brodova ili stanica ipak ne bi trebali biti toliko slicni originalima, ili bar ne u tolikom broju. Jedan moj prijatelj, inace ultrasfovac, covjek sa najvecom kolekcijom sf literature na ovim prostorima a i šire, ide i dalje pa kaže da "Nathan Never ni nije sf, nego kopija sf-a"
Ja ipak ne bih išao tako daleko, meni je Nathan,kada ga stavimo u univerzum znanstvene fantastike, jedan solidan(da ne kažem prosjecan) sf strip, ali ne mogu se oteti dojmu da scenaristi kad im ponestane originalnih ideja, posegnu za nekim provjerenim "hommageom".

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/02/2009 : 22:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Naravno, oko namjere crtaca da odaju pocast pojedinim djelima nema dvojbe, ali samim time što im je namjera neskrivena, nije automatski i imuna na kvantitativne opsege. Nadalje, sama baza price je skoro uvijek neovisna o "posvetama", ali opet, neki izrazito bitni elementi poput izgleda svemirskih brodova ili stanica ipak ne bi trebali biti toliko slicni originalima, ili bar ne u tolikom broju.



Npr, ona svemirska stainca na kojoj obitavaju ultra-sapiensi je pljunuta DS9! Dobro, ne pljunuta, ali oni krakovi ne nagovestavaju nista drugo!
A sto se tice onog tvog prijatelja, sigurno je u pravu. Ja bih rekao da je cela ideja sa mutantima, njihovom primenom, ubistvima....preslikana ideja iz Blejd Ranera. To je jedna od stvari koje mogu da prepoznam, nisam bas toliko merodavan za SF.

Sigurno je da su autori uz svoje, uzimali skup ideja iz drugih dela, ali je sve to lepo sintetisano u jedan vrlo citljiv i interesantan strip univerzum!
I pored svog tolikog "plagiranja" Nathan mi je i dalje na vrhu Bonelli liste!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/02/2009 : 23:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89



Sigurno je da su autori uz svoje, uzimali skup ideja iz drugih dela, ali je sve to lepo sintetisano u jedan vrlo citljiv i interesantan strip univerzum!



touche

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 03/02/2009 : 23:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
sve receno stoji, ali ja se ne opterecujem time...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/02/2009 : 11:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa, nitko od NN staffa niti ne skriva da se zna poslužiti idejama iz drugih SF podrucja... Pa procitajte samo uvode u prva tri giganta gdje serra lijepo navodi otkud mu ideje. U nije sam DS9 stanica kopirana, ima tu i sami letjelica tipa Enterprise, pa raznih vrsta robota iz desetak mangi/anime koje su se vrtjele na talijanskim televizijama...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/02/2009 : 11:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa, nitko od NN staffa niti ne skriva da se zna poslužiti idejama iz drugih SF podrucja... Pa procitajte samo uvode u prva tri giganta gdje serra lijepo navodi otkud mu ideje. U nije sam DS9 stanica kopirana, ima tu i sami letjelica tipa Enterprise, pa raznih vrsta robota iz desetak mangi/anime koje su se vrtjele na talijanskim televizijama...



Naravno, ali to ih opet ne opravdava u (ipak) laganom pretjerivanju. Jedno je "poslužiti se idejama iz druih SF podrucja", a drugo je doslovce prekopirati veliki broj krucijalnih elemenata price. Ali dobro..šta je tu je, citljivo je

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/02/2009 : 11:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by DeeCay

Pa, nitko od NN staffa niti ne skriva da se zna poslužiti idejama iz drugih SF podrucja... Pa procitajte samo uvode u prva tri giganta gdje serra lijepo navodi otkud mu ideje. U nije sam DS9 stanica kopirana, ima tu i sami letjelica tipa Enterprise, pa raznih vrsta robota iz desetak mangi/anime koje su se vrtjele na talijanskim televizijama...



Naravno, ali to ih opet ne opravdava u (ipak) laganom pretjerivanju. Jedno je "poslužiti se idejama iz druih SF podrucja", a drugo je doslovce prekopirati veliki broj krucijalnih elemenata price. Ali dobro..šta je tu je, citljivo je



Ma gledaj to sa vedrije strane, Nathan ti dodje maltene ko The best of: SF

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/02/2009 : 12:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by DeeCay

Pa, nitko od NN staffa niti ne skriva da se zna poslužiti idejama iz drugih SF podrucja... Pa procitajte samo uvode u prva tri giganta gdje serra lijepo navodi otkud mu ideje. U nije sam DS9 stanica kopirana, ima tu i sami letjelica tipa Enterprise, pa raznih vrsta robota iz desetak mangi/anime koje su se vrtjele na talijanskim televizijama...



Naravno, ali to ih opet ne opravdava u (ipak) laganom pretjerivanju. Jedno je "poslužiti se idejama iz druih SF podrucja", a drugo je doslovce prekopirati veliki broj krucijalnih elemenata price. Ali dobro..šta je tu je, citljivo je



Ma gledaj to sa vedrije strane, Nathan ti dodje maltene ko The best of: SF



Tako je Lorde
Nisi ti bez veze Lord

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/02/2009 : 12:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo
Naravno, ali to ih opet ne opravdava u (ipak) laganom pretjerivanju. Jedno je "poslužiti se idejama iz druih SF podrucja", a drugo je doslovce prekopirati veliki broj krucijalnih elemenata price. Ali dobro..šta je tu je, citljivo je



Meni je to kopiranje zabavno... No, ne možeš reci da sve te ideje nisu bila nadogradene uvelike, a s obzirom da smo mi procitali manje od 40% epizoda NN-a, ne možemo reci kakvo je stanje u daljnim epizodama, buduci da serijal evoluira. Poceti sa vec iskušanim idejama to ja mislim da je bila njihova dobra ideja jer su time navukli ljude na serijal. Kasnije mogu raditi što god žele, te su sad vec uvelike odmakli od cistih omaža...

Da, i što bi bilo još kad bi bio mangafan, osim toga što si SF-ovac i treker? Ti bi poludio na Neveru, s obzirom koliko je tu toga implementirano.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 04/02/2009 14:12:56
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 04/02/2009 : 14:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
meni su to malo notorne usporedbe...

to je kao da ti ja velim da je Tex pun Zanea i ostalih pisaca westerna,pun referenci na "Tocno u podne","Wyatt Earpa",Serga Leonea i ama baš svih ostalih western klasika
da je MNo pun "Indiane Jonesa" i "James Bonda"
da je Marti preslika "dosjea X" i "Zone Sumraka"...
o Dylanu da i ne pricam

itd,itd

da ne pricamo o americkom stripu gdje možeš bacat usporedbe tipa "Superman" pun "betmena,"betmen" pun "Spidermana" i tako unedogled i unatrag

evo npr. nedavno procitani klasik "Eternaut" pun je "Rata Svjetova"...


serijal stripovi to i jesu,prežvakavanje starih uz dodavanje manje novih motiva
ako želiš originalnost moraš pokušat s strip albumima...
al i tu u 90% slucajeva...ništa novo

kao i situacija s filmom danas,jedan jedini baš originalni film kojeg sam pogledao u zadnjih 15 god.,koji me onako baš iznenadio je Matrix 1. dio
ostalo je sve prežvakavanje vec videnog ili procitanog,što uspješno odradeno što neuspješno
;)

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 08/02/2009 : 00:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
Procitah konacnu knjigu petu i dajem sve pohvale za pricu Feniks/Gospodarica smrti! Indija je samo jos jedna Rujuova krimi prica, smjestena u SF i manga milje, tako da na to ne bih trosio previse energije niti bih savjetovao buducim citaocima da polazu prevelike nade u ovu pricu.

S druge strane ostatak knjige ima sve sto jedan sjajan NN treba da ima: svemirsko pjesastvo, jakog protivnika (Susan Coneri), tehnodroide, objasnjenja koja smo dugo cekali, Hadiju, Legs i May ;), i,sto je meni posebno drago,legendarnog Jinxa upotrebljenog na jako suptilan i pametan nacin. Must have cak i za povremene citaoce Nathana Nevera!

De Angelis je ovdje i u Gigantu 1 odradio mozda i najbolje crteze u karijeri. Ono sto mi se posebno svidjelo je sto na momente njegov crtez lici na Roi-a, i to Roi-a iz najboljih dana, uz mnogo preciznije liniije i pametnije koriscjenje sijenki. Cista 10-ka!

E sad jedna stvar me malo buni (SLIJEDI SPOILER). Raven nastao od Selene?! Zar nije Selena zavrsila u srednjevjekovnom Japanu poslije upada pobunjenika u tvrrdjavu tehnodroida i puta kroz vrijeme? Otkud sad da se pojavi bas krajem 21 vijeka i to bas u Metropoli? Nijesu mi giganti pri ruci da to provjerim, pa ako neko ima logicno objasnjenje nek javi, jer mi ovo malo mirise na nategnuto scenaristicko resenje, sto bi dalo minus ne samo ovoj epizodi, nego bi malo poljuljalo i kredibilitet Ravena kao lika uopste...
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 08/02/2009 : 12:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
selena je u vremenskom vorteksu u zadnji tren pogodena od Dakkar,sama selena je otišla u vrijeme nathana kako ti je objašnjeno u feniksu te postala Raven,a dio njenog roga odlomljen je završio u drugom vremenskom toku te završio u srednjovjekovnom Japanu i time nastavio kao Selena u epopeji giganata...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 08/02/2009 : 12:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
ja procita sve do Smrtonosnog Koncerta,
Indija je odlicna,
Feniks-Gospodarica fenomenalna,
Crveni Andeo cist pristojan
Nocna mora u svemiru,zanimljiva ali malko naivna
Nakon revolucije vrlo dobar...

a sad idem dalje :D

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/02/2009 : 13:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
5. knjiga predstavlja pravi uzitak za citanje. Uz Agenciju Alfa 2 nesto najbolje sto sam procitao od Nathana u posljednjih godinu dana.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/02/2009 : 14:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

meni su to malo notorne usporedbe...

to je kao da ti ja velim da je Tex pun Zanea i ostalih pisaca westerna,pun referenci na "Tocno u podne","Wyatt Earpa",Serga Leonea i ama baš svih ostalih western klasika
da je MNo pun "Indiane Jonesa" i "James Bonda"
da je Marti preslika "dosjea X" i "Zone Sumraka"...
o Dylanu da i ne pricam

itd,itd

da ne pricamo o americkom stripu gdje možeš bacat usporedbe tipa "Superman" pun "betmena,"betmen" pun "Spidermana" i tako unedogled i unatrag

evo npr. nedavno procitani klasik "Eternaut" pun je "Rata Svjetova"...


serijal stripovi to i jesu,prežvakavanje starih uz dodavanje manje novih motiva
ako želiš originalnost moraš pokušat s strip albumima...
al i tu u 90% slucajeva...ništa novo

kao i situacija s filmom danas,jedan jedini baš originalni film kojeg sam pogledao u zadnjih 15 god.,koji me onako baš iznenadio je Matrix 1. dio
ostalo je sve prežvakavanje vec videnog ili procitanog,što uspješno odradeno što neuspješno
;)



viva oratoris!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 08/02/2009 : 14:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

selena je u vremenskom vorteksu u zadnji tren pogodena od Dakkar,sama selena je otišla u vrijeme nathana kako ti je objašnjeno u feniksu te postala Raven,a dio njenog roga odlomljen je završio u drugom vremenskom toku te završio u srednjovjekovnom Japanu i time nastavio kao Selena u epopeji giganata...


A da, sad se prisjecam tog roga! Sad ima vise smisla, ali mozda ipak ostaje malkice nategnuto. Ali dobro, necemo cjepidlaciti. ostajem pri ocjeni da je epizoda vrhunska.

Hvala darkraveru.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 09/02/2009 : 06:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

5. knjiga predstavlja pravi uzitak za citanje. Uz Agenciju Alfa 2 nesto najbolje sto sam procitao od Nathana u posljednjih godinu dana.



Potpisujem!

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2009 : 18:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djuro
E sad jedna stvar me malo buni (SLIJEDI SPOILER). Raven nastao od Selene?! Zar nije Selena zavrsila u srednjevjekovnom Japanu poslije upada pobunjenika u tvrrdjavu tehnodroida i puta kroz vrijeme? Otkud sad da se pojavi bas krajem 21 vijeka i to bas u Metropoli? Nijesu mi giganti pri ruci da to provjerim, pa ako neko ima logicno objasnjenje nek javi, jer mi ovo malo mirise na nategnuto scenaristicko resenje, sto bi dalo minus ne samo ovoj epizodi, nego bi malo poljuljalo i kredibilitet Ravena kao lika uopste...



Nisi pažljivo citao gigante (a bome ni ja)... Zbunjuje kad procitaš prvo sve gigante pa se onda vracaš na neke dogadaje. Pa, buduci da su tehnodroidi stvorili sami sebe, nije niti ništa manje cudna cinjenica kako je Raven nastao iz Selene. Interesantno je cak i to da Serra prvo prica pricu kako su nastali Tehnodroidi u G1, nastavlja s pricom u G2 (znamo samo da je 1 rog otišao u prošlost) pa tek onda u #76/77 prica o nastanku Tehnodroida još detaljnije i daje nam cinjenicu da je ostatak tijela otišao u sadašnjost gdje ga nalazi Skotos i "pretvara" u Ravena. MIslim da ce July Frayn Raven/Selena geneticki oploditi u #99, a rodenje Neosa i dogadaji pripovijedani u G2 ce se konacno desiti u #108.

Uz zbrku smo prvo dobili G5 sa drugim povratkom Susan COnnery, a tek nedavno #76/77, prvi njezin povratak.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 09/02/2009 22:11:50
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 09/02/2009 : 23:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
Jes' vala, zbog pogresnog redosljeda citanja mogu nastati brojni problemi i zabune. A opet, bez obzira na to, lakse mi je nekako da progutam to da su tehnodroidi stvorili sami sebe (predestinacija, zatvoreni krug, itd.), nego da se Selena tek tako duplira, i rasprostre u dva razlicita vremenska trenutka ofrlje odredjena.

Ali dobro, da ne tupim vise, takvo resenje je izabrano i gotovo. Inace, ovaj G5 mi je daleko najgori gigant do sada, bez konkurencije. Mozda utice i cinjenica da u to doba jos ne bijah procitao prvi povratak Susan Connery, ali mislim da je generalno Piani obavio dosta los posao.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 09/02/2009 : 23:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
haj nemojte mi spojlat tu, još nisam uspio nabaviti knjige...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/02/2009 : 23:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Gaston

5. knjiga predstavlja pravi uzitak za ***anje. Uz Agenciju Alfa 2 nesto najbolje sto sam procitao od Nathana u posljednjih godinu dana.



Potpisujem!





ide li hrk ili drk???

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 10/02/2009 : 19:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
Kako je samo Fantasticna naslovnica novog NN Giganta 12 u Italiji
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/02/2009 : 19:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Uffff, strava izgleda, malo netipicno doduse....ali je super stvarno! Da nema mozda neke veze sa Ned Maceom i Nathanovom familijom Mislim, vidim zove se "Memoria nesto", i krv i sve, pa reko da mu ono nisu zena i cerka....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000