forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Neverijana – Libellus NN knjižice
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 21/11/2009 : 17:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Slika je koma. Vidi onoga što lupa glavom o zid. Ali interesantno - slika je nastala u 16. stoljecu, a oslikana je tehnikom iz 14. st / 15. st.(Razvijeni srednji vijek) -- jer nije radena u pravoj geometrijskoj perspektivi. Motiv je, naravno, i dalje renesansni...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 21/11/2009 17:31:26
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/11/2009 : 18:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Da, no, sakupiti i natrpati u sliku 118 poslovica iz tog vremena, to je vec dostignuce samo po sebi. Koliko vidim cijeli opus je više-manje raden ovakvim stilom.
Michelazzo je odlicno kopirao sliku u stripu, da ima malo ispoliraniji crtež, slika bi bila ko original!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 21/11/2009 18:10:35
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 22/11/2009 : 13:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
pa nije bas cudno...covek se u ovoj fazi ugledao na Bosha...ranije je radio pejzaze

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/11/2009 : 22:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
NN #96 "Zavjesa tišine"

Fattori/Casini

Kako sam vec negdje i spomenuo, politicki najangažiranija epizoda Nevera. Autor Fattori doslovno je napisao jedan mali roman. Casini je u punoj formu, ovaj covjek zaista postaje sve bolji! Ovo nije epizoda za svakoga...

Nastavak je ovo price o Hoenzollerovoj politici prema mutantima. Naime, u tijeku politicka je bitka je izmedu Hoenzollera i Josepha Housemana, dok se prvi bori za oružano cišcenje Hell Islanda, drugi se bori za mirnu inegraciju i pregovore... No, nakon atentata na Housemana na površinu ispliva i njegova prljava prošlost. Nažalost, i za drugog suparnika možemo takoder reci slicnu stvar.


NN #97/98 "Onkraj vremena i prostora"
Vietti/Di Clemente/Olivares


Nastavak na epizodu o Štovanima (Tajna Babilona), a u ovom nastavku saznajemo za frakciju opozicije pod nazivom Shra (Tamni). Zla metamorfna masa koja prijeti Zemlji i cijelom svemiru, a jedina prepreka su naravno agenti agencije Alfa! Neka epska borba protiv same esencije zla zapocne!

Vietti je uspostavio cijelu mitologiju sa Štovanima, samo šteta što ce iste te Štovane povezati s subplotom s ludim Odakom (opet space-time loop petljancije). Ono što je meni bilo potencijalno zanimljivo u pricu jest najava stvar koje tek dolaze!

O cemu to Raiser i Sigmund pricaju da se nalazi dolje i ko rabi veliku kolicinu energije i tehnologije (mislim da je jedan dio toga najavljen i u Sigmunodovom flashbacku pri susretu sa Shra)? Saga Alfa od #104?

Nathanov odlazak u dimenziju s Nautilusom (giganti, a nakon ove epizode dolazi #5 "Nemo"). Da li je Nathan tijekom prolaska vratima otišao u drugu dimenziju ili tek u buducnost iste njegove dimenzije? Prvo Selena, a zatim ostale makinacije vezane u Alfu... Jedva cekam!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 03/01/2010 : 12:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Ovaj nastavak o Štovanima me uvelike razocarao , jer meni inace, smeta kada je u jednoj knjizi prica u 2 nastavka , a još je gore sranje ako prica nije na nekoj visini , ali pošto se tako poklapaju epizode...
JOŠ MALO PA STIŽU BROJEVI 99 i 100 !!!!!!!

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 09/01/2010 : 16:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
Evo i ja malo da se osvrnem na nove Nathanove knjizice.

Grad poroka - Piani u zacudjuce dobroj formi, pise zanimljivu pricu u kojoj se kao rijetko kada do sada otkriva pervertiranost zitelja Nathanovog svijeta i opisuje seksualna eskploatacija u buducnosti. Poveznice sa korumpiranim politicarima i pristojan krimi zaplet, daju jako dobru ocjenu ovoj nepretencioznoj stand alone pricici.

Ledena dama - Ruju bezvezan kao i obicno. Najslabija prica u ovoj turi sa viskom pretencioznosti i manjkom scenaristickog umjeca. Medjutim, prica je citljiva, pa ocjena nije bas toliko negativna, a koliko se sjecam, ovo je prvi put da Nathan odbija zavodnicu koja ga frontalno napada, pozivajuci se na Hadiju i njihovu vjeridbu. Sjeticemo se da u Nocnoj mori u svemiru nema problem da se "druzi" sa Janine, iako je vec dobrano zapoceo vezu sa Hadijom.

Put u slobodu - Cijenim Ostinijev rad, ali mislim da mu osnovna postavka u ovoj prici nije bilo pretjerano zanimljiva, kao i da je prva polovina stripa nepotrebno razvucena. Drugi dio stripa podize kompletan utisak, i postaje jasna autorova ideja da akcenat stavi na ljudsku pricu i specifican odnos krimosa u bjegu (koji naravno nije uopste zao) i djevojcice u borbi sa teskom bolescu. Solidno, ali nista vise. Jedno od slabijih Ostinijevih djela.

Zavjesa tisine - Najbolja prica u novoj turi i dostojan nastavak Giganta broj 4. Fattori je sposoban i tacno zna sta hoce da kaze od pocetka do kraja, prenosi atmosferu karakteristicnu za "mutantske" epizode i ugradjuje jos jedan znacajan dio u mozaik "mutantskog" i politickog kontinuiteta u NN svijetu. Za razliku od Viettia koji u Nebeskim rijekama zapada u preveliko detaljisanje, koje vodi padu ritma, pa mozda cak i povremenoj dosadi, Fattori sve vrijeme drzi paznju, a umjesto odgovora i razresenja postavlja nova pitanja i unosi nove dileme u "konacno rjesenje" pitanja mutanata. Casini, koji mi je i inace drag, je ovdje nikad bolji. Crtez prljaviji, sa vise sjencenja, ali ujedno i realisticniji, uz staro dobro kadriranje i posvecenost detaljima.

Stovani-Shra dvodjelna epizoda je mozda najkontroverznija u ovoj turi. Prvi dio sa Viettievim prepoznatljivim bravurama (energetska vrata u Agenciji Alfa nijesu unistena zajedno sa svim ostalim, jer su bila iskljucena?!, pa onda posljednji Stovani u Nathanovim mislima saznaje sve o Sigmundu, ali ne saznaje da su oni dosli sa dobrim namjerama, itd.) i Di Clementeovim diletantskim crtezom je nesto losiji, dok u drugom imamo cistu akciju, dobrog Olivaresa i epsku borbu izmedju Stovanih i Shra, uz poznate ideje o jedinstvu Dobra i Zla, i katastrofalnim posljedicama njihovog vjestackog razdvajanja, koje Vietti kasnije razradjuju u svojoj trilogiji giganata (6,7 i 8). Ne znam, meni je ovo dobro, iako nije epohalno. Vidjecemo sto ce dalje biti sa Stovanima, a sada bi vrijedjelo opet procitati i gigante u kojima se, koliko sjecam, pominju Shra mutanti i Shra mislioci i slicno.

Edited by - Djuro on 09/01/2010 16:18:41
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17759 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/01/2010 : 17:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
u ovoj turi Grad poroka je najbolja

dugo sam razmišljao o toj epizodi

koja izopacenost u buducnosti... brrr odron

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/02/2010 : 22:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
NN #99 "Selenina osveta" Serra/De Angelis

Kako sam u #76/77 "Feniks" bio oduševljen Serrinom mracnom izvedbom price i jakim karakterima likova; toliko sam sada razocaran raspletom sage o Seleni/Ravenu/Krissy. Nespretno nadovezivanje na prošlu epizodu, telekineticki fajtovi koji su tek pusta demonstracija snaga Selene i male Ann u X-men stilu, posljednji boyscout Gabriel, nema mracne atmosfere, itd. Ne volim ovakve superherojska Nathane. Angelis kao da žuri nekud, ocito su mu natrpali posla preko glave jer radi i naslovnice, a i 100-ti broj u boji. No, konacno je došlo do cina oplodnje i zacetka prvog pravog Tehnodroida u redovnoj seriji, kojeg smo vec toliko puta vidjeli u gigantima.

NN #100 "Broj sto" Vigna/De Angelis
Prišao sam s podcjenjivanjem ovoj "what if.." prici, što zbog Vigne, što zbog tih ekskluziva u boji. No, s druge strane, bilo je interesantno pogledati "što bi bi bilo kad bi bilo", odnosno kad bi Nathan bio negativac, Ned Mace mrtav, a Laura živa! Još jedan prikaz postojanja paralelnih svjetova u NN univerzumu s opipljivim instrumentom putovanja (u obliku znaka za beskonacnost). Omaž Robertu Sheckleyu i Fredricu Brownu, dvojici SF pisaca...



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 15/02/2010 22:18:43
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/02/2010 : 11:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Pa nije vrag da je broj 100 ispalo razocaranje ?!

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7228 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/02/2010 : 13:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
Vidi se da je Vigna dosta podcijenjen scenarist, a u prilog mu ide najmanji broj kvalitetnih epizoda.
S druge strane kad ubode pravu pricu onda je to vrhunsko ostvarenje. Jedva cekam stici do ovog stotog broja što zbog kolora, što zbog izvrsnog predloška price.
Volim ove "what if..."price i vjerujem da me nece iznevjeriti.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 17/02/2010 : 09:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Idem danas po stotku s velikim gnjevom što na svijetu ima retardiranih ljudi poput mojih srodnika koji su krivi za to , a još sam i malko boležljiv.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 17/02/2010 : 13:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Izvrsna kvaliteta boja i stranica. Ipak , molio bih ove iz Libellusa da malo bolje ophode sa strip-knjigama. Ja sam vec trebao nauciti da ne uzimam brojeve s vrha jer ocito ti imaju ošteceni hrbat

Go kneel and weep
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/02/2010 : 15:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

Izvrsna kvaliteta boja i stranica. Ipak , molio bih ove iz Libellusa da malo bolje ophode sa strip-knjigama. Ja sam vec trebao nauciti da ne uzimam brojeve s vrha jer ocito ti imaju ošteceni hrbat



Dosad sam uvijek dobio (uzeo) odlicne primjerke. Zadnjih par tura je cak u zaštitnoj foliji...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17759 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/02/2010 : 15:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ja sam oštetim svoje primjerke
zakacim od stol ili radijator
izgrebu se dok ih nosim u torbi
i tako :(

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/02/2010 : 16:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
#101 "Strava iz dubina" Piani/Mutti

Netko ili nešto vreba mlade djevojke iz kanalizacije, te izvrši seksualni delikt nad njima. Agenti Alfe krecu u potragu za cudovištem u gradsku kanalizaciju, za koje se pretpostavlja da samo traži nacin prokreacije. Malo i zvuci kao horror flick iz osamdesetih, moram priznati... Akcijska epizode s ponešto atmosfere "mutiranih aligatora iz kanalizacije", malo atipicna za Pianijev opus, buduci da se bavio pretežito krimicima. Nekako mi je falilo nešto, previše akcijskih scena i premalo bavljenja samim Andrasom i odnosom sa Skotosom.

Prvi put kao prikazuju prisutnost nanoida u ljudima koji previše koriste tehnologiju, nisam mislio da je to opca pojava u društvo koju vec i doktori detektiraju.

Opet tajanstvena primjedba sa strane Reisera, kao Nathan spominje malo predobro održavani podrumski prostor zgrade Alfa. Kao da se nešto tu odvija, no to cemo ocito saznati malo kasnije tijekom Sage Alfa...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/04/2010 : 23:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Vec dugo nisam posjecivao ovaj mali topicak...


Nathan Never n. 105
Missione ad alto rischio/Misija visokog rizika
Subject and Script-Writer: Stefano Piani
Artwork: Mario Alberti
Cover Illustration: Roberto De Angelis

Stvari se zahuktavaju u sagi Alfa! Direktan napad agencije Alfa na Skotosovo utocište. Malo me jest razocaralo što je epizoda tako izrazito akcijski usmjerena (Piani, jesi li to stvarno ti?) i I mada ima zgodnih otkrovenja i razvoja radnje u nevidenom smjeru, fali mi nešto. Alberti valjda ne ide niti u krevet bez svojih racunalnih efekata, no moram priznati da je cijela scenografija interijera i dizajn robotickih stvarcica vrlo dobra, ko da imamo japansku animaciju.




Nathan Never n. 106
Il patto/Pakt

Subject and Script-Writer: Bepi Vigna
Artwork and Cover Illustration: Roberto De Angelis

Vigna je baš nenadano upao u sagu s ovim elementima koje se ticu povijesti agencije, Sigmunda i Raisera. I dok naši agenti pokušavaju pronaci svog šefa, nova figura stupa na scenu: Solomon Darver! Sigmund nas vraca u prošlost, i konacno cemo saznati nove-stare stvari za koje su nas scenaristi zakidali od samoga pocetka?! Da,da. Vozi dalje, ovo je samo intermezzo jer krecemo do masterminda koji vuce konce iza kulise. Hm, ovo zaista nisu zasebne epizode. De Angelis se i dalje mijenja...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 01/05/2010 : 20:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
Stvarno se ovo ne moze smatrati zasebnim epizodama. Ja spicih danas citavu knjigu 15, koju treba posmatrati kao jednu cjelinu i svima preporucujem da je citaju iz jednog daha. Skoro i da se ne vidi da su sve tri price pisali razliciti autori, posto svi disciplinovano prate glavnu narativnu liniju, bez nekih izleta, ali i bez nekog individualnog autorskog pecata. Vjerovatno je postojao jedan idejni vodja (Vietti?) koji je postavio osnovne smjernice, a ostali autori su samo odradili zanatski dio.

Crtaci jako dobri, ponajbolji, naravno, De Angelis, ali se i Alberti sasvim fino ovdje pokazao sa svojim dosta specificnim stilom, koji je cini mi se nesto avangardniji od uglavnom mainstream pristupa koji je imao u G2. Olivares takodje sasvim pristojan.

Sve u svemu, ovo je za sada jako dobro, iako je ostala gomila neodgovorenih pitanja, koja ce nadam se bar donekle biti razrijesena u sledecoj knjizi.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/05/2010 : 20:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djuro

Stvarno se ovo ne moze smatrati zasebnim epizodama. Ja spicih danas citavu knjigu 15, koju treba posmatrati kao jednu cjelinu i svima preporucujem da je citaju iz jednog daha. Skoro i da se ne vidi da su sve tri price pisali razliciti autori, posto svi disciplinovano prate glavnu narativnu liniju, bez nekih izleta, ali i bez nekog individualnog autorskog pecata. Vjerovatno je postojao jedan idejni vodja (Vietti?) koji je postavio osnovne smjernice, a ostali autori su samo odradili zanatski dio.



Da povezane su #105-107 (ko jedna epizoda), zato i naziv "safa Alfa". Ove tri bi mogli nazvati "klon minisaga"!
Možda Vietti, no volio bih misliti da su se ipak više angažirali Medda i Vigna (ipak su koautori), mada je Vigna koliko vidim mislima u nekoj drugoj galaktici (AA #5, pa onda ideje za asteroid Argo). Serra se pogubio takoder, ko da je završio svoje s #99, Seleninom osvetom. Sprema li tu negdje onog svojeg svemirskog rendžera?

Ima i AA #5 neke dijelove koji se uklapaju u knjigu #15, ja sam takoder danas sve procitao plus AA #5.

P.S. Procitao sad na ubc-u da je za soggetto zaslužan ipak Serra, ocito je on planer narativne linije o Alfi, samo što nije sudjelovao osobno u scenarijima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 01/05/2010 21:23:49
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17759 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/05/2010 : 21:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ja sam danas procitao gigant 1
i dajem mu bolju ocjenu sada kada kronološki citam nathana :D
stvarno je ona lista važna

zanima me kada je drugi superbook u kronologiji citanja
nikako ne mogu naci na listi :??

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/05/2010 : 21:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

ja sam danas procitao gigant 1
i dajem mu bolju ocjenu sada kada kronološki citam nathana :D
stvarno je ona lista važna

zanima me kada je drugi superbook u kronologiji citanja
nikako ne mogu naci na listi :??



MIsliš NN&MM #2? U buducnosti izmedu NN #117 i #118... Znaci, još izvan "naše" kronologije, ali je to više neodredena prica u buducnosti. Ili više kao nastavak NN&MM #1.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 01/05/2010 21:38:37
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7228 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/05/2010 : 22:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Djuro

Stvarno se ovo ne moze smatrati zasebnim epizodama. Ja spicih danas citavu knjigu 15, koju treba posmatrati kao jednu cjelinu i svima preporucujem da je citaju iz jednog daha. Skoro i da se ne vidi da su sve tri price pisali razliciti autori, posto svi disciplinovano prate glavnu narativnu liniju, bez nekih izleta, ali i bez nekog individualnog autorskog pecata. Vjerovatno je postojao jedan idejni vodja (Vietti?) koji je postavio osnovne smjernice, a ostali autori su samo odradili zanatski dio.



Da povezane su #105-107 (ko jedna epizoda), zato i naziv "safa Alfa". Ove tri bi mogli nazvati "klon minisaga"!
Možda Vietti, no volio bih misliti da su se ipak više angažirali Medda i Vigna (ipak su koautori), mada je Vigna koliko vidim mislima u nekoj drugoj galaktici (AA #5, pa onda ideje za asteroid Argo). Serra se pogubio takoder, ko da je završio svoje s #99, Seleninom osvetom. Sprema li tu negdje onog svojeg svemirskog rendžera?

Ima i AA #5 neke dijelove koji se uklapaju u knjigu #15, ja sam takoder danas sve procitao plus AA #5.

P.S. Procitao sad na ubc-u da je za soggetto zaslužan ipak Serra, ocito je on planer narativne linije o Alfi, samo što nije sudjelovao osobno u scenarijima.


Pa kome sad vjerovati, tebi ili Djoletu?

Koliko sam shvatio iz Djoletovih postova saga Alfa je Viettijev show.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 01/05/2010 : 22:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Djuro

Stvarno se ovo ne moze smatrati zasebnim epizodama. Ja spicih danas citavu knjigu 15, koju treba posmatrati kao jednu cjelinu i svima preporucujem da je citaju iz jednog daha. Skoro i da se ne vidi da su sve tri price pisali razliciti autori, posto svi disciplinovano prate glavnu narativnu liniju, bez nekih izleta, ali i bez nekog individualnog autorskog pecata. Vjerovatno je postojao jedan idejni vodja (Vietti?) koji je postavio osnovne smjernice, a ostali autori su samo odradili zanatski dio.



Da povezane su #105-107 (ko jedna epizoda), zato i naziv "safa Alfa". Ove tri bi mogli nazvati "klon minisaga"!
Možda Vietti, no volio bih misliti da su se ipak više angažirali Medda i Vigna (ipak su koautori), mada je Vigna koliko vidim mislima u nekoj drugoj galaktici (AA #5, pa onda ideje za asteroid Argo). Serra se pogubio takoder, ko da je završio svoje s #99, Seleninom osvetom. Sprema li tu negdje onog svojeg svemirskog rendžera?

Ima i AA #5 neke dijelove koji se uklapaju u knjigu #15, ja sam takoder danas sve procitao plus AA #5.

P.S. Procitao sad na ubc-u da je za soggetto zaslužan ipak Serra, ocito je on planer narativne linije o Alfi, samo što nije sudjelovao osobno u scenarijima.


Pa kome sad vjerovati, tebi ili Djoletu?

Koliko sam shvatio iz Djoletovih postova saga Alfa je Viettijev show.



Dee je htio reci da je Serra napravio veliki plan i dao ga Viettiju da ga sprovede u djelo.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/05/2010 : 20:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message


Nathan Never n. 107, Alfa

Subject and Script-Writer: Stefano Vietti
Artwork: Giancarlo Olivares
Cover Illustration: Roberto De Angelis

Što se skriva u podzemlju zgrade Alfe? Otkrijmo to kroz ovaj broj koji pršti od novih otkrica i akcije... Veže se uz prijašnja dva broja i oznacava pojavu novog neprijatelja agencije. Odlican rasplet dogadaja i preokret u serijalu. Thumb up!




Nathan Never n. 108, Iz pepela

Subject and Script-Writer: Alberto Ostini
Artwork: Ernestino Michelazzo
Cover Illustration: Roberto De Angelis

Agencija Alfa rada se iz pepela nakon tragicnih dogadaja, a ovaj posljedni broj sage Alfa pokušava još odgovoriti na pitanje tko je krivac za tragicni kraj jednog od junaka. Isto tako postavlja temelje za rad novi i jace Alfe, a ukoliko ste primijetili scenarist se razbacuje svim kvalitetama agenata. Cak im posvecuju i liniju igracaka! Upoznajemo i blizankinje Ross, odnosno novi Alfa flight tim koji je ocito opet neka Serrina posveta mangi/animeu. Prema pricama na netu, scenaristi su si nakon ove sage uzeli nešto vremena za nastavak velike price, pa ce sad jedno vrijeme izlaziti krimi price iz metropole...

Ono što me iznenadilo je to kako su preuzeli ideju iz Neon Genesis Evangelion s klonovima i EVA biomehanickim odijelima i fino uklopili u NN svijet.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/05/2010 : 15:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nathan Never Gigante n. 12
Memorie rubate/Ukradena sjecanja

Plot and script: Stefano Vietti
Artwork e Cover: Max Bertolini



Procitao sam ga još na putu iz Makarske prema Zagrebu...

Slucajni susret u zabacenoj ulici u Nathanu izazove neki osjecaj nedostatka u njegovom sjecanju, postoje neke rupe koje Nathan nikako da popuni. Ponekad neki miris, susret ili deja-vu potegne neki davno zaboravljeni osjecaj i onda krene lavina sjecanja. Da, sve nas to podsjeca na Proustov "U traženju izgubljenog vremena", a ta je ideja vodilja bila ocito prvotna Viettijeva ideja prije same izrade price.

Usporedno s okrutnom i razrušenom realnom stvarnošcu Nathanovog svijeta, polagano poniremo i u dubine Nathanovog sjecanja kroz flashbackove koji su inducirani opasnom drogom. Na momente kroz Nathana progovara Vietti romantik i covjekoljubac, a opet se razvojem dogadaja provlaci i ona stara nota melankolije... Varljivo je sjecanje, neprijatelji ustvari mogu biti pozitivci, a necija slijepa odanost i ljubav može ustvari biti skriveni antagonist. Lijep Viettijev psihološki izlet...

VIdim da i u sljedecem 13. gigantu Vigna pokušava psihološki rašclanjivati Nathanovu osobnost i poimanje svijeta. Živo me interesira kakav je, s obzirom na ne baš lijep kratki Djoletov opis!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 28/05/2010 15:41:00
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/06/2010 : 18:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nathan Never n. 109
Torbido intrigo /Intriga

Subject and Script-Writer: Stefano Piani
Artwork: Andrea Cascioli
Cover Illustration: Roberto De Angelis

U talijanskom predgovoru piše da je strip inspiriran djelomicno krimi-noir romanom Andrewa Vachssa "Shella", odnosno dijelom price o ubojici "Shadowu" (u romanu je "Ghost") koji traži svoju davnu izgubljenu ljubav, a naravno, njihov susret prijeci kriminalni milje koji bi ubojicu opet reaktivirao... U pricu ulaze i agenti Alfe, kojima je dan zadatak štititi kandidata za guvernera, i naravno, lov na njegovu glavu tek što nije poceo. Piani ne baš narocito inspiriran, ubacio je neke elemente noir žanra, no ništa više od nižerazrednog krimi-Nathana.




Nathan Never n. 110
La star/Star

Subject and Script-Writer: Stefano Piani
Artwork: Matteo Resinanti
Cover Illustration: Roberto De Angelis

Piani opet kupi inspiraciju iz drugih izvora, ovaj put Bilalovog stripa "L'Etoile Oubliée de Laurie Bloom" iliti "Los Angeles -"The Forgotten Star of Laurie Bloom". Naime, Nathan zajedno s piscem istraživacem želi istražiti što se dogodili zaboravljenoj filmskoj zvijezdi Jessici Bloom (cak se vidi i isto prezime lika), koji je nakon nekolicine superuspješnih filmova upala u kolopleta droge, alkoholizma i pornoindustrije, da bi zatim potpuno nestala. Spomen starih redatelja i marylinke, pa scene s mackom iz Hitchcockovog filma, sve su to plusevi, no cijelo vrijeme istrage ide linearno da bi na kraju bez ikakve muke nathan samo izvukao iz šešira rješenje... Zanimljivo da Resinanti opet radi stripove o klonovima?

Obje epizode ispod prosjeka, nadam se da nece to biti daljnji trend...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000