forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Povratak Vuka Samotnjaka...Zagor
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 11/02/2009 : 02:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Jedno pitanje za sve, sta mislite zasto jos uvek nismo dobili drugu epizodu sa jednom od najinteresantnijih zagorovih prijatelja/neprijatelja, Vuka Samotnjaka (uz Supermajka, Zimsku Zmiju i Dzimi Gitaru),lik je kreiran od strane Sclavija i samim tim ne podleze zabrani Nollite da novi scenaristi ne koriste likove koje je on stvorio vec da smisljaju nove. Eto svedoci smo da je Robert Grej vracen, zatim Rendal Mutant, pa Demonska maska, sve u svemu ne mogu da verujem da je interesantnije imati Mortimera po 4 put ili pak onu vampiricu treci, a Vuka samo jednom. Ne znam kako se ova epizoda kotira kod Italijana ali meni je u top 10, sa onom sneznom atmosferom tuge i usamljenosti glavnog junaka (da Vuka Samotnjaka a ne Zagora jer je on ovde samo katalizator price).Dakle pitanje, sta mislite o tome da neko posalje kakav mail Buretu da razmotri ideju, naravno ako budu u stanju da napisu dobar scenario da se ne bi potrosio lik kao sto je to uradjeno sa Demonskom maskom u 500 broju.

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/02/2009 : 02:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Meni licno bi se svidelo da se on ponovo pojavi, ali obzirom koliko je bilo come back-ova u poslednje vreme ne bi me zacudilo da ga uskoro ponovo vidimo na Zagorovim stranicama
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 11/02/2009 : 13:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message
quote:
Originally posted by tiberije

Jedno pitanje za sve, sta mislite zasto jos uvek nismo dobili drugu epizodu sa jednom od najinteresantnijih zagorovih prijatelja/neprijatelja, Vuka Samotnjaka (uz Supermajka, Zimsku Zmiju i Dzimi Gitaru),lik je kreiran od strane Sclavija i samim tim ne podleze zabrani Nollite da novi scenaristi ne koriste likove koje je on stvorio vec da smisljaju nove. Eto svedoci smo da je Robert Grej vracen, zatim Rendal Mutant, pa Demonska maska, sve u svemu ne mogu da verujem da je interesantnije imati Mortimera po 4 put ili pak onu vampiricu treci, a Vuka samo jednom. Ne znam kako se ova epizoda kotira kod Italijana ali meni je u top 10, sa onom sneznom atmosferom tuge i usamljenosti glavnog junaka (da Vuka Samotnjaka a ne Zagora jer je on ovde samo katalizator price).Dakle pitanje, sta mislite o tome da neko posalje kakav mail Buretu da razmotri ideju, naravno ako budu u stanju da napisu dobar scenario da se ne bi potrosio lik kao sto je to uradjeno sa Demonskom maskom u 500 broju.


Da i njega upropasti ko što je ostale prethodne nedavno malocas?

Dobra je to prica, al trebali bi to dobro odradit al ne na brzaka nešto nabacit, na naslovnu stavit Vuka Samotnjaka, mi se svi napalimo a govno u prici.
Bilo bi dobro da to Sclavi o5 riješi ili cak Boselli...

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.

Edited by - Raga on 11/02/2009 13:25:00
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 11/02/2009 : 14:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
vuk samotnjak je ispricao svoju pricu...on se ne može kvalitetno vratiti ni u kom kontekstu...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/02/2009 : 17:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by piquet

vuk samotnjak je ispricao svoju pricu...on se ne može kvalitetno vratiti ni u kom kontekstu...


Upravo tako!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/02/2009 : 17:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Problem je u tome što Vuk samotnjak nema mnogo prostora za nadgradnju,osnovna namena mu je ispucana...mada u svetu mašte sve je moguce...mislim da cemo ga uskoro videti...ali setite se povratka Zimske zmije,dosta bledo..
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 11/02/2009 : 20:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
pa dobro ali opet mogao bi zagora da nanese put u neke predele gde bi sreo vuka Samotnjaka koji je uspeo da izgradi novi zivot ali je u nekim problemima sa lokalnim probisvetima itd itd, dakle moglo bi nesto da bude od svega toga, jer lik kao lik je izuzetan, ne mogu a da ne zaboravim scenu kada se zagor pravi dasa i krece ka njemu da ga pita sta radi u njegovom kraljevstvu i cap, zgazi u zamku, i sledeceg trenutka visi kao slepi mis naglavacke dok Vuk mirno jede svoj dorucak

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 11/02/2009 : 20:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Epizoda je neponovljiva.Nemojmo kvariti savrsenstvo ako ga ne zamenimo jos vecim,posto je epizoda zavrsena u duhu Vuka Samotnjaka neka tako i ostane.
Pouceni glupavim povratkom Demonske Maske sa kojom se zagor palamudi na bednih 96 strana.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/02/2009 : 20:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Raga

quote:
Originally posted by tiberije

Jedno pitanje za sve, sta mislite zasto jos uvek nismo dobili drugu epizodu sa jednom od najinteresantnijih zagorovih prijatelja/neprijatelja, Vuka Samotnjaka (uz Supermajka, Zimsku Zmiju i Dzimi Gitaru),lik je kreiran od strane Sclavija i samim tim ne podleze zabrani Nollite da novi scenaristi ne koriste likove koje je on stvorio vec da smisljaju nove. Eto svedoci smo da je Robert Grej vracen, zatim Rendal Mutant, pa Demonska maska, sve u svemu ne mogu da verujem da je interesantnije imati Mortimera po 4 put ili pak onu vampiricu treci, a Vuka samo jednom. Ne znam kako se ova epizoda kotira kod Italijana ali meni je u top 10, sa onom sneznom atmosferom tuge i usamljenosti glavnog junaka (da Vuka Samotnjaka a ne Zagora jer je on ovde samo katalizator price).Dakle pitanje, sta mislite o tome da neko posalje kakav mail Buretu da razmotri ideju, naravno ako budu u stanju da napisu dobar scenario da se ne bi potrosio lik kao sto je to uradjeno sa Demonskom maskom u 500 broju.


Da i njega upropasti ko što je ostale prethodne nedavno malocas?

Dobra je to prica, al trebali bi to dobro odradit al ne na brzaka nešto nabacit, na naslovnu stavit Vuka Samotnjaka, mi se svi napalimo a govno u prici.
Bilo bi dobro da to Sclavi o5 riješi ili cak Boselli...



Tek bi ga Boselli upropastio.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/02/2009 : 21:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Epizoda je neponovljiva.Nemojmo kvariti savrsenstvo ako ga ne zamenimo jos vecim,posto je epizoda zavrsena u duhu Vuka Samotnjaka neka tako i ostane.
Pouceni glupavim povratkom Demonske Maske sa kojom se zagor palamudi na bednih 96 strana.



Na 96 strana je jako tesko napraviti dobru pricu
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/02/2009 : 22:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Meni je Vuk Samotnjak u top 5 Zagorovih prica. I nema potrebe da se vraca. Ni u kom slucaju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/02/2009 : 09:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Pa mogao bi se vratiti kako da ne ili zašto da ne?
Samo je problem što ne može još jednom da se ponavlja ista prica.Znaci bet veze da on još uvijek sam traga šumom i te stvari.Sada bi trebali napraviti kako se Vuk Samotnjak sreo sa nekim plemenom i živio uz njih ili da je u tom plemenu umro poglavica pa su ga došli neki potražiti ili tako nešto,uglavnom on se nade na celu tog plemena koji je okružen belcima koji ih stisšcu sa sve strane(zlatokopi,vojska,lovci na krzna,doseljenici,....) pa su tražili od Vuka Samotnjaka da ih povede na put slobode.Nešto u stilu Ocajnicko putovanje,Beli poglavica,....i tako recimo Vuk Samotnjak,pošto je uvijek bio sklon samoubistvu on ide do krajnih granica i krci svoj put ka slobodi tako da ubija bijelce(što mu nije teško kad su baš oni krivci za njegovu tugu),....tada iz nekog utvrdenja pozovu Zagora da spasi stvar.Zagor na pocetku ne zna da je voda ovih indijanaca Vuk Samotnjak pa onda krene sa namjerom da sredi stvar dobro za bijelce kada jednom naleti na ovog indijanca u lovu i tako se ova dvojica spopadnu u borbi(koja bi bila vrhunac,borba izmedu Vuka i Zagora) i zašto ne bi recimo jednom Zagor izgubio pa bi ovaj put pobijedio Vuk Samotnjak koji bi ga mogao ubiti ali bi ga prepoznao i rekao bi mu nešto u stilu"Vuk Samotnjak ti poklanja život.Idi u miru duše sa sekirom,ali ako mi još jednom staneš na put necu biti tako milosrdan".I to bi opet bilo nešto što bi Zagoru ukazalo na to kako ga ovaj indijanac ignorira,kako je ovaj jedini koji mu se ne klanja,...i sve te stvari i tako bi Zagor odlucio da bolje vidi svu situaciju,što je navelo ove indijance na tako nešto,na ovu borbu i kada bi mu Vuk Samotnjak ispricao pricu šta se dešavalo Zagor bi odlucio da im pomogne da pobjegnu iz ovog podrucja a da vojska za to ne sazna.Pa onda ova dvojica udruže snage.....
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/02/2009 : 09:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
cak ni ako to sam želi?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/02/2009 : 10:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Nije loše za scenarij. Svaka cast.

No sikiriki
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/02/2009 : 11:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Archy

Nije loše za scenarij. Svaka cast.

hvala
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/02/2009 : 16:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Ma vratice ga pre ili kasnije,stavice ga u neki kontekst...stare face održavaju i osvežavaju serijal....
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 12/02/2009 : 17:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Vuk samotnjak?! Da li je on u nekom od hr izdanja?
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/02/2009 : 17:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube

Vuk samotnjak?! Da li je on u nekom od hr izdanja?

U Hrvatskoj ce izaci 2011 u extra seriji..
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 13/02/2009 : 00:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Meni je Vuk Samotnjak u top 5 Zagorovih prica. I nema potrebe da se vraca. Ni u kom slucaju.



S jedne strane si potpuno u pravu. No, velika je zelja za pravim i kvalitetnim pricama kod Zagora pa bi jedan kvalitetan lik kao sto je Vuk Samotnjak mogao da donese jedan poseban kvalitet novijim pricama, naravno uz uslov da se iskoristi na pravi nacin
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 13/02/2009 : 02:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
evo ga euro napravio je covek bolji sinpsis za pricu od bosellija i buratinnija

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/02/2009 : 17:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by manhunter

Meni je Vuk Samotnjak u top 5 Zagorovih prica. I nema potrebe da se vraca. Ni u kom slucaju.



S jedne strane si potpuno u pravu. No, velika je zelja za pravim i kvalitetnim pricama kod Zagora pa bi jedan kvalitetan lik kao sto je Vuk Samotnjak mogao da donese jedan poseban kvalitet novijim pricama, naravno uz uslov da se iskoristi na pravi nacin


problem je u tome sto je karakter Vuka S. ogranicen,tj.njegova prica.Ubaciti ga u neku potpunu drugu pricu je bespotrebno jer za tako nesto moze da se uzme i neki drugi lik.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 13/02/2009 : 18:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Pricu o Vuku Samotnjaku sam prvi put procitao davne '82-'83 godine kada se je i pojavila na kioscima u izdanju ZS. Mislim da sam je kasnije možda još jednom procitao, i evo uprvo ovaj topik me je inspirisao da je ponovo procitam. Ovog puta u skeniranoj verziji, to ipak nije uticalo da se sam uverim u ono što mnogi tvrde, da je prica izvrsna, sa posebnom atmosferom osecanja, koja istovremeno izazivaju i tugu ali i veru za novu nadu Mogu se sada složiti sa svima ostalima koji tvrde da prica zaslužuje svoje mesto u top 10 Zagora
Da li treba nastavak u novoj prici o Vuku Samotnjaku, možda, ali plašim se da u ovom trenutku niko od scenarista Zagora nije u stanju da napiše takvu pricu koja bi bila bar približna prvoj. Setimo se Super Majka i njegovog provratka, to je daleko bilo iza one prve, verovatno bi se to desilo sa Vukom

Edited by - Bruce Springsteen on 13/02/2009 18:32:55
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 13/02/2009 : 22:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Pa kad su Bure i Boske nesposobni
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7098 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/02/2009 : 22:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Ja isto mislim da ne bi trebalo vracati Vuka Samotnjaka. Sve je receno u prvoj prici. A sto se tice Supermike-a, bilo bi ga lijepo ponovno vidjeti. Taj zadnji susret je ostavio stvari otvorene i izgledalo je kao da ce sigurno jos sresti. Inace meni ni Burattinijev povratak Tkaca nije uopce los. Potpuno drugacije (i ipak slabije) od legendarnog prvog susreta, ali je prica stvarno slozena i zanimljiva za citati.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

zveky
New Member



109 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 13/02/2009 : 23:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zveky a Private Message
Opet Vuk samotnjak? Ne,nikako!!!
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 14/02/2009 : 02:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
trebao sam da napravim pol pa da vidim da li nas ima vise za povratak ili ne

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000