forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 još malo o prijevodima
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 14/02/2009 : 23:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Sve mi se cini da od vas nitko nije nikada rekao sendvic vec složenac od kruha sa šunkom i sirom ili vi srbi ne govorite fudbal vec šta ti ja znam. Dalmatinci ne govore pomidora, a purgeri ne govore špajza.
Neš ti hrvatskih i srpskih rijeci.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/02/2009 : 00:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ako ti je to argument za patern, stajling, event, apdejtiranje... zbilja nam se ne pise dobro...
zato treba zatomiti i naizgled dobrocudan šaraf, pa neci biti ni ovog uzasa
a poma u dalmaciji ostaje poma, to su narjecja, nitko to ne dira... kao ni prihvacene i nezamjenjive sendvice, ducane i što ja znam sve ne... osim samuraja, on bi pisao sandwich

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 15/02/2009 : 00:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Samo sam htio napomenuti da nisu tudice sada odjednom uletile u naš jezik(govor) vec ih imamo nekoliko stoljeca, pa mi je nerazumljiva ova vaša reakcija. Ja sam ti za zrakomlate,okolotrbušne pantalodržace, milokliz itd
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 15/02/2009 : 00:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

samuraju, ajd priznaj da si ovo procitao "korp"

ma kakvi, ja bez onog s u korpS ne izlazim ni na ulicu!

(Zaboga choveche, naravno da znam da se izgovara kor, poreklom iz francuskog, a josh vishe unazad latinskog, shto znachi telo, korpus itd. c c c, al me okleveta )
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12306 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/02/2009 : 00:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho


Samo sam htio napomenuti da nisu tudice sada odjednom uletile u naš jezik(govor) vec ih imamo nekoliko stoljeca, pa mi je nerazumljiva ova vaša reakcija. Ja sam ti za zrakomlate,okolotrbušne pantalodržace, milokliz itd


Posebno je dobra ova milokliz, genijalna rijec

Have mercy
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 15/02/2009 : 01:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Kit Carson

Osecam se direktno prozvan, a ovde kad pisem postove moram da obracam paznju i na apostrofe, posto imam direktan nadzor od Curunira.



nemas vise. ona bitanga obec'o mi je 100 evra mesecno, a nista ne placa


eh,Dobro maLo dase opustimm?

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/02/2009 : 04:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

ako ti je to argument za patern, stajling, event, apdejtiranje... zbilja nam se ne pise dobro...
zato treba zatomiti i naizgled dobrocudan šaraf, pa neci biti ni ovog uzasa
a poma u dalmaciji ostaje poma, to su narjecja, nitko to ne dira... kao ni prihvacene i nezamjenjive sendvice, ducane i što ja znam sve ne... osim samuraja, on bi pisao sandwich





Cujem da Bure radi na nastavku Ciko serijala i da se novi broj zove "Cico & sandwiches"
Jedva cekam da vidim pod kojim ce to nazivima izaci u izdanjima "Ludensa" i "Veselog cetvrtka"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/02/2009 : 04:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Bardho


Samo sam htio napomenuti da nisu tudice sada odjednom uletile u naš jezik(govor) vec ih imamo nekoliko stoljeca, pa mi je nerazumljiva ova vaša reakcija. Ja sam ti za zrakomlate,okolotrbušne pantalodržace, milokliz itd


Posebno je dobra ova milokliz, genijalna rijec



Pored nekoliko losih, jedan dobar primer. Genijalno, zaista.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/02/2009 : 05:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

u hrvatskom je jedna jako lijepa rijec uzela maha. event. pa noc evenata. i tako.
stoga, ostro, najostrije po tome. šamar? ma kakav šamar, delboj. batinom ili bicem, i to 10 najmanje.
katkad se moze reci da pretjerujemo, ali nema drugog nacina. nema. cak i uz takvu strogost, ako uspijemo sacuvati 20 posto jezika bit ce dobro.
a talijani i jezik... pa to je smijesno uopce navoditi. oni svoga jezika vise nemaju. jednostavno nemaju.

samuraju, ajd priznaj da si ovo procitao "korp"
dakako, kao su ti rekli, usporedba s nazivima mjesta i sl. je suluda...
ljudolovce, ako ti je stajling normalna rijec, nabij se
meni je strasno i sto u srbiji na srpskom jeziku moze izaci jedan cico, izvorno pogresno opet od talijana s obzirom da je svatko drugi dobio ime na "svom" jeziku u zagoru...




Napisah kako mi pada mrak na oci od reci "pattern" a ti upravo navede jos jednu koja me jednako iritira. Primetio sam i ja to na hrvatskom TV-u i nisam mogao da verujem da to tako prolazi jer sam imao utisak da vi mnogo vise vodite racuna o ocuvanju jezika nego mi u Srbiji. Kad sam cuo "event" prvi put, prosto nisam mogao da verujem. Mogu da shvatim prodor izraza za koje nemamo vremena da smislimo odgovarajuce reci u nasem jeziku a koje se ticu novih pojmova, predmeta, dogadjaja, kao sto su izrazi vezani za razvoje novih tehnologija i slicno, ali za "event" nisam mogao da nadjem opravdanje osim da se radi o najobicnijem izdr*avanju. U pravu si Curunir, treba to po novcaniku, pa neka svako misli za sebe

Edited by - ---dp--- on 15/02/2009 05:05:34
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16813 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/02/2009 : 09:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Ovdje neki opet miješaju babe i žabe. Ne možemo mi sad uraditi mnogo toga da izbacimo rijeci koje su ušle u upotrebu prije 100, 200 ili više godina, ali možemo se boriti protiv nepotrebnih novih stranih rijeci. Pa vecina ljudi nema pojma šta to uopšte znaci. U svijesti bi trebalo da postoji neka granica do koje se smije ici. I prije je bilo bespotrebnog korištenja takvih rijeci, recimo disparatan, što je preuzeto iz francuskog, u znacenju (približno) išcezli, nestali, a za takvu rijec nikako nije bilo potrebe. Ali ljudi su smatrali da nisu dovoljno strucni ako ne koriste takve rijeci.

Kad bi bar na televiziji radili obrazovani ljudi, onda bi ovog bilo daleko manje. Nažalost, oni su jedni od glavnih krivaca za sve ovo.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/02/2009 : 12:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Mi mozemo lepo kao islandjani. Oni ljudi lepo imaju specijalan komitet koji se bavi stvaranjem reci u duhu islandskog jezika koji ce da zameni sve nadiruce strane izraze. Vrlo su konzervativni po tom pitanju.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 15/02/2009 : 15:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

Ovdje neki opet miješaju babe i žabe. Ne možemo mi sad uraditi mnogo toga da izbacimo rijeci koje su ušle u upotrebu prije 100, 200 ili više godina, ali možemo se boriti protiv nepotrebnih novih stranih rijeci. Pa vecina ljudi nema pojma šta to uopšte znaci. U svijesti bi trebalo da postoji neka granica do koje se smije ici. I prije je bilo bespotrebnog korištenja takvih rijeci, recimo disparatan, što je preuzeto iz francuskog, u znacenju (približno) išcezli, nestali, a za takvu rijec nikako nije bilo potrebe. Ali ljudi su smatrali da nisu dovoljno strucni ako ne koriste takve rijeci.

Kad bi bar na televiziji radili obrazovani ljudi, onda bi ovog bilo daleko manje. Nažalost, oni su jedni od glavnih krivaca za sve ovo.



Nije to mješanje baba i žaba vec je to "normalna" pojava vec stoljecima. Ovisi samo ko nam je "in" a ko "out". Sada su nam ameri in pa tako preuzimamo rijeci iz njihovog jezika. Dok su nam bili in turci, madari, talijani ili habsburgovci preuzimali smo njihove rijeci. Ja mislim da balkanci jednostavno vole biti "in"!!
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 15/02/2009 : 15:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Curunir

ako ti je to argument za patern, stajling, event, apdejtiranje... zbilja nam se ne pise dobro...
zato treba zatomiti i naizgled dobrocudan šaraf, pa neci biti ni ovog uzasa
a poma u dalmaciji ostaje poma, to su narjecja, nitko to ne dira... kao ni prihvacene i nezamjenjive sendvice, ducane i što ja znam sve ne... osim samuraja, on bi pisao sandwich






Cujem da Bure radi na nastavku Ciko serijala i da se novi broj zove "Cico & sandwiches"
Jedva cekam da vidim pod kojim ce to nazivima izaci u izdanjima "Ludensa" i "Veselog cetvrtka"



Ciko i složenac od 1 kg kruha sa medvjedom šunkom, pecenicom od jelena, par jaja, ovcjim sirom...!!!

Edited by - Bardho on 15/02/2009 15:49:53
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000