forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Nathan Never - Nathan Never fanovi :)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 58

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/09/2009 : 21:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
evo, ja se malo zanimao u paintu, cisto da pokazem "crno na belo" na sta sam mislio:



ili vec, ovako nekako:



totalno ugrubo, ali nadam se da shvatate sta se meni ne dopada ako bi se 100% koristile GR naslovnice. mislim, najvise bi mi smetala potencijalna slika na rikni, posto se samo to vidi na polici.
mada, kao sto je neko gore spomenuo, ako se budu radile GR naslovne, cika Klaudio bi mogao na riknu.

sto kaze darkraver, o slatkih muka


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 16/09/2009 : 21:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Gastone:

Ja se slažem sa svime i vjerujem da cete pronaci najbolje riješenje!

Naslovnice od Bartolinija su fantasticne i po meni nije nikakav veliki problem ako se ne bi baš sve naslovnice podudarile s pripadajucim knjigama. Što je kako vidim slucaj s trecom naslovnicom.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 17/09/2009 : 00:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Ili je mozda nasa najveca mana i greska to sto smo uspjeli izboksati prava na taj cuveni broj 1, jer da nismo sada ne bismo morali razbijati glavu oko svega ovoga..."

pa asu, normala da ste vi krivi, to vam je trebalo biti jasno jos od pocetka :-p

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/09/2009 : 01:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Gastone:

Ja se slažem sa svime i vjerujem da cete pronaci najbolje riješenje!

Naslovnice od Bartolinija su fantasticne i po meni nije nikakav veliki problem ako se ne bi baš sve naslovnice podudarile s pripadajucim knjigama. Što je kako vidim slucaj s trecom naslovnicom.



Njih dvojica su veci problem sami sebi nego nama sto se tih stvari tice
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 17/09/2009 : 11:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
stvoriše od bonellija instituciju kvalitete, a sad se pravdaju nepotrebno...

pih kojih li skromnih božanstava

baš za refren "moguce samo u Hrvatskoj"

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 17/09/2009 : 11:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89




totalno ugrubo, ali nadam se da shvatate sta se meni ne dopada ako bi se 100% koristile GR naslovnice. mislim, najvise bi mi smetala potencijalna slika na rikni, posto se samo to vidi na polici.
mada, kao sto je neko gore spomenuo, ako se budu radile GR naslovne, cika Klaudio bi mogao na riknu.

sto kaze darkraver, o slatkih muka






hm,malo prilagodit velicinu i boju covera bolju pogodit i to je to...
bravo na trudu...
aj sad još baci posebno GP uz libellusove DeAngelise
i C.C-a uz DeAngelisa
da vidimo kak bi ovi a kak oni stojali uz kolekciju

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/09/2009 : 13:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nathan Never n. 221, rujanski broj...
Cold case/Zaboravljeni slucaj/Hladan trag?

Soggetto e sceneggiatura: Stefano Piani
Disegni: Ivan Calcaterra
Copertina: Roberto De Angelis (koja halucinantni likovi na coveru)

Žena nestaje bez traga nakon porodaja. O njoj nitko više ništa ne zna i njezin slucaj, poput ostalih, s vremenom se zaboravlja. Godinama kasnije, tijekom rekonstrukcije Istocnog grada nakon pada Uranije, pronalaze njezino tijelo što natjera Nathana da nanovo otvori istragu. No, u meduvremenu, nepoznati komandos napadne vilu na osami, razokrivajuci tako tajnu skrovišta zlokobnog lika... Lika koji ce natjerati agenta Alfe da vidi slucaj u novom, uznemirujucem svjetlu...



KO voli pratiti Zaboravljeni slucaj, mislim da je ovo dobra prica za njega... Vidim da su u zadnje vrijeme puno tih single epizode koje se ne nadovezuju previše na glavne narativne linije. Krimi price iz metropole i tako, dosta se radnja koristi u vezi sa životom u gradu nakon pada Uranije. Ovaj svijet koji citaju Talijani nekako nema previše veze s ovim što mi citamo (osim naravno u gigantima, tu smo na tragu Talijanima)


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 17/09/2009 14:04:03
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 17/09/2009 : 14:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by Gaston

Eh, opet bi onda bio kupus.


A kupus je i ovako i onako, kad ste poceli s brojem 63, umjesto s 64 ili 61, pa makar to znacilo reprizirati one 2 Ludensove epizode.



Nisi u pravu vezano za kupus. U trenutku kad smo mi krenuli s NN-om objavljivanje broja 1 bilo je misaona imenica. Zbog toga smo i krenuli s brojem 63 jer nismo htjeli preskociti epizodu u kojoj se prvi put pojavljuje Branko buduci nam je kronologija oduvijek najbitnija. Naime, to nam je bilo puno vaznije od neizvjesnog cekanja hoce li i kada NN 1 postati dostupan i tek onda potom objaviti NN 63 uz brojeve 61 & 62. Nadalje, znali smo da cemo, ako jednom NN 1 postane dostupan, tu knjigu odraditi na nacin da u njoj objavimo brojeve 0, 1 i 2 + predgovor koji ce posluziti kao savrsen uvod u NN svijet. Dakle, nitko ne bi bio na gubitku, dapace. To sto su sad Talijani poceli objavljivati "granderistampu" i sto za nju naslovnice radi Bertolini, apsolutno nema veze s nasim konceptom jer smo mi uvijek za naslovnicu knjige uzimali jednu od tri koje su bile vezane upravo za te epizode. Dakle, nije nam vanjske naslovnice crtao netko treci (kao kod MV-a i NR-a), nego smo birali nama najbolju od tri zadane. Naravno, da smo mi kojim slucajem tek sada krenuli s cijelim projektom NN-a - onda bi imalo smisla. Ovako - jok.

Sto se tice tvoje sugestije da smo trebali objaviti prvu knjigu s brojevima 61, 62 & 63 (od kojih su 61 & 62 bili upravo objavljeni), smatram da je potpuno neutemeljena jer je, opet ponavljam, u tome trenutku objava NN 1 bila mission impossible. Zamisli molim te da smo to tada napravili i rekli da je to zbog toga sto ce mozda jednom NN 1 biti dostupan i da ce mozda Talijani raditi granderistampu za koju ce mozda netko treci raditi nove naslovnice itd... Ljudi bi nas (s pravom) poslali u kurac i rekli da nismo normalni.

Na kraju, cak i da smo ipak bili vidoviti i mogli predvidjeti sto ce se ove godine dogoditi, definitivno bi napravili isto kao sto smo napravili i onda kad smo zapocinjali. Naime, sto smo trebali uciniti? Reci da necemo objavljivati NN-a, nego da cemo krenuti s njim jedino ako Talijani pocnu objavljivati nekakvu ristampu? I sto da onda ucinimo? Da prvo reprintiramo prva 62 broja koja svaki NN fan vec ima? Ne, to ne bi imalo smisla... Puno vaznije je bilo ubrzati NN-a jer smo vec u jebenom zaostatku te posloziti kronologiju objavljujuci sve specijalce, almanahe i Agencije Alfa te jednom zauvijek krenuti s Nathanom kako spada: kronoloski (gigante tu ne ubrajam jer smo s njima krenuli prije nego s redovnom serijom i zato smo s njima u kronoloskom plusu).

Na kraju, apsolutno sam uvjeren da ce svaki NN fan s odobravanjem gledati na nas stav jer mu je sve ono sto smo ucinili vezano za nastavak objavljivanja NN-a bilo puno vaznije od eventualne dvojbe koje ce naslovnice ici na prvim knjigama, ako jednom dodje do toga da se one mogu objaviti, je l'...

Ili je mozda nasa najveca mana i greska to sto smo uspjeli izboksati prava na taj cuveni broj 1, jer da nismo sada ne bismo morali razbijati glavu oko svega ovoga...



Ok, ok, shvatio sam.
Mogo si to reci i u jednoj recenici.

A kupus inace nije loša stvar, pogotovo salata od kupusa.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 17/09/2009 : 15:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Nathan Never n. 221, rujanski broj...
Cold case/Zaboravljeni slucaj/Hladan trag?

Soggetto e sceneggiatura: Stefano Piani
Disegni: Ivan Calcaterra
Copertina: Roberto De Angelis (koja halucinantni likovi na coveru)

Žena nestaje bez traga nakon porodaja. O njoj nitko više ništa ne zna i njezin slucaj, poput ostalih, s vremenom se zaboravlja. Godinama kasnije, tijekom rekonstrukcije Istocnog grada nakon pada Uranije, pronalaze njezino tijelo što natjera Nathana da nanovo otvori istragu. No, u meduvremenu, nepoznati komandos napadne vilu na osami, razokrivajuci tako tajnu skrovišta zlokobnog lika... Lika koji ce natjerati agenta Alfe da vidi slucaj u novom, uznemirujucem svjetlu...



KO voli pratiti Zaboravljeni slucaj, mislim da je ovo dobra prica za njega... Vidim da su u zadnje vrijeme puno tih single epizode koje se ne nadovezuju previše na glavne narativne linije. Krimi price iz metropole i tako, dosta se radnja koristi u vezi sa životom u gradu nakon pada Uranije. Ovaj svijet koji citaju Talijani nekako nema previše veze s ovim što mi citamo (osim naravno u gigantima, tu smo na tragu Talijanima)





super ove nove single epizode...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 18/09/2009 : 13:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Wow..baš prava vijest.I idealna prilika da se serijal napravi onako kako treba.Posebno ovaj prvi broj sa 0,1 i 2.epizodom.Tu vidim šansu da se uz dodatan pisani materijal (kojeg bi mogli npr. Deecay i Djole napisati) napravi nekakav temelj za daljnje pracenje serijala,jer puno puta sam cuo od kolega stripofila da ne citaju NNa jer im je prekomplicirano pratiti.E sad,dodaci u Libellus almanasima su sjajna stvar jer puno toga objašnjavaju,ali svakako u ovoj prvoj knjizi vidim priliku da se to još poboljša.
Inace,ja sam za nove naslovnice na koricama te naravno sa nenadmašnim Castellinijem unutra.

A nisam ni sumnjao u Libellus.Ne bih se cudio da jednog dana objave da ce im pokojni Galep raditi zamjenske naslovnice za Texa..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 22/09/2009 : 19:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
http://www.ubcfumetti.com/nathannever/?18804

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 22/09/2009 : 21:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

Evo i jedna vijest koja ce zasigurno razveseliti sve Nathanovce.

Kako i sami vec sigurno znate, Dado i ja se vec 3 godine borimo i rukama i nogama kako bismo uspjeli dobiti prava na objavljivanje prvog broja Nathana Nevera kojeg je nacrtao Claudio Castellini i sretni smo sto mozemo potvrditi da smo taj posao uspjesno priveli kraju! Dakle, vrlo brzo mozete ocekivati od nas informacije kako ce sve to izgledati, a ono sto vec sada mozemo potvrditi jest to da ce u prvoj knjizi svoje mjesto pronaci i kratka prica "Broj nula", cisto da budete mirni zbog kronologije.

Kao sto vec rekoh, o ostalim pojedinostima (posebno o izgledu 1. knjige) opsirnije cemo u dogledno vrijeme te vas stoga molimo za jos malo strpljenja oko toga, a razlog za to je nekoliko detalja koji su jos u fazi dogovora i realizacije...



Bravo, bravo i opet bravo! Ne citam sve topice i tek sam sad ovo primjetio. Nathan mi je omiljeni Bonellijevac i super je što ste uspili dobiti prava na taj prvi broj i da cete krenuti sa Nathanom od prvog broja u vašoj opremi. Što se tice izgleda knjiga, mislim da ne trebate odstupati od dosadašnjeg. Ovo je odlicno i ostanite kod toga.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 22/09/2009 : 21:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

ovo je za mene vijest godine! eto,baš jest... nijedna rijecca hvale ne bi nikad bila dovoljno velika za ono što vi decki radite...

moja nada (i preporuka) kao ultimat fana nathana bila bi:

1. broj: 0.,1. i 2. epizoda...

+ 40ak i više stranica raznog materijala,svega i svacega(možda i kratki intervjui s više nathanovih scenarista i crtaca o samom serijalu)

+ na coveru naslovnica Granderistampe, unutra stare castellinijeve naslovnice (bilo bi to odlicno, pogotovo za sve knjige do broja 62.)



Slažem se sa svime . Ima se što dodati u prvu knjigu. Npr. "Svijet Nathan Nevera". Teško ce tu stranicu koja je kod SD bila na prednjoj korici sa unutarnje strane, a u originalu je ako se dobro sjecam na zadnjoj korici, biti upakirati u knjige, pa se možda može to staviti u tu 1. knjigu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/09/2009 : 22:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen
Bravo, bravo i opet bravo! Ne citam sve topice i tek sam sad ovo primjetio. Nathan mi je omiljeni Bonellijevac i super je što ste uspili dobiti prava na taj prvi broj i da cete krenuti sa Nathanom od prvog broja u vašoj opremi. Što se tice izgleda knjiga, mislim da ne trebate odstupati od dosadašnjeg. Ovo je odlicno i ostanite kod toga.


Puno fale, a oš ga kupovat?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 23/09/2009 : 07:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Ne, ti ceš .
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/09/2009 : 11:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

http://www.ubcfumetti.com/nathannever/?18804



Ala su im uvalili katastrofalnu ocjenu... 15% (1,1,2)
Kao, i Giez i Vietti loše i nezainteresirano odradili svoj posao, a obadva profici.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 29/09/2009 : 18:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Trenutno citam drugu i trecu knjigu.

Neko vece me je baš oduševila "Hadija" i hteo sam da ostavim poduži komentar na recenziju i zaprepastio se kad sam video da iste - nema! Nego, jedna stvar mi nije jasna... Onaj škorpion, da li je tu samo kao metafora za pretnju, strah (kao neki mac nad glavom), ili ce imati kasnije implikacije u stripu?

Jer, ako jeste, malo mi je taj detalj bezveze, tako sam za sebe, zašto baš škorpion? Ali, dobro - neka bude škorpion... Važno da je ispala sjajna epizoda. One prethodne dve sa Martinom su mi bile baš dosadne...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 01/10/2009 : 15:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
u arapskoj kulturi skorpija je sinonim za opasnost koja vreba, neocekivanu opasnost...a Hadija je arabljanka

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 01/10/2009 : 17:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Nisam znao, hvala puno za info! Sad u potpunosti taj detalj ima smisla.
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 02/10/2009 : 12:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
jedno pitanje za dade: sad kad je dogovoreno izdavanje od broja 1 ,da li se podrazumjeva i dva prva specijala što ih je ludens izdao da kompletiramo i specijalce? to bi bilo odlicno.
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 18/10/2009 : 17:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 18/10/2009 : 17:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
NN aka Silver Surfer? A de je daska??

...
Go to Top of Page

simerijanac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
57 Posts

Member since 28/09/2009

Posted - 18/10/2009 : 22:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send simerijanac a Private Message
Htio bih samo da iskazem odusevljenje ovim poduhvatom Natana Nevera od 1. broja. Sad imam razlog da kupujem ove skupe trobroje koji su vec izasli :)
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 19/10/2009 : 01:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Hahaha, kakva naslovnica!

S tim u vezi... Baš bih voleo da vidim neki fanovski, trasherski team up Nathana i Norrina. Konjska doza melanholije...

Vaderu? Makar ilustracija...?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/10/2009 : 01:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
a cega molicu Surfera Nathana Nathana+Surfera
doticne naslovnice ....


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 58 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000