forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Nathan Never - Nathan Never fanovi :)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 58

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 19/10/2009 : 02:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

a cega molicu Surfera Nathana Nathana+Surfera
doticne naslovnice ....





quote:
Originally posted by Gil-galad

HBaš bih voleo da vidim neki fanovski, trasherski team up Nathana i Norrina. Konjska doza melanholije...


Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/10/2009 : 02:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
kad odgovoris na mail
salu na stranu, imacu u vidu....pa ono....kad dobijem inspiraciju+vreme

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 19/10/2009 : 12:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message


Univerzum Alfa...
evo i 4. sastojka napokon...

jednostavno odlican recept za prave gurmane

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 19/10/2009 : 12:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
jok,greška..vec je bio Squadra Fantasma
imamo Sezione Euroasia, Area 51...

al trebal bi još jedan sastojak bit ako sam dobro razumil,ili?

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/10/2009 : 11:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

jok,greška..vec je bio Squadra Fantasma
imamo Sezione Euroasia, Area 51...

al trebal bi još jedan sastojak bit ako sam dobro razumil,ili?



Neki Serrin serijal unutar tog serijala, no on je odgoden na neko (neodredeno?)vrijeme...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 21/10/2009 : 12:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
e zato i velim,što nije trebao biti Serrin Greystorm unutar Universo Alfa?

ma vjerovatno sam pobrka loncice...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 21/10/2009 : 12:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
e zato i velim,što nije trebao biti Serrin Greystorm unutar Universo Alfa?

ma vjerovatno sam pobrka loncice...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/10/2009 : 13:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

e zato i velim,što nije trebao biti Serrin Greystorm unutar Universo Alfa?

ma vjerovatno sam pobrka loncice...



Jesi! Serijal se morao zvati Stirpe segreta, a prolog imamo u njegovoj NN epizodi Il Mondo di domani (Svijet sutrašnjice), #203.
Greystorm je zasebni serijal izvan NN univerzuma, odnosno nema veze jedno s drugim. Ovaj stirpe segreta bi se morao baviti nekakvim superjunacima (ili bogovima?) koji hodaju medu nama. Ko remake nekog starijeg americkog stripa...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 21/10/2009 16:30:08
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 24/10/2009 : 22:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message
Kao prvo, pozdrav svim forumasima.
Oglasavam se na ovoj temi mada sam fan Dylana i Martija, no, Nathan me je u poslednje vreme privukao i iskreno odusevio. Kako sam procitao skoro sve sto je objavljeno (putem skenova), pozeleo sam da ga sakupljam i u papirnoj formi. Naravno, obradovala me je vest o izlasku GR od 0. broja, pa bih s tim u vezi pitao Gastona sledece (mada je mozda jos preuranjeno o tome zboriti u ovom trenutku): kakva je politika daljeg izdavanja GR nakon broja 62? Hoce reci, da li ce se nastaviti dalje sa serijalom u okviru GR (sa novim naslovnicama) ili ce se tu jednostavno stati? Ovo pitam iz razloga da li sada da kupujem postojece knjige od broja 63 ili da sacekam da GR pocne i sa reprintom tih knjiga?

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/10/2009 : 22:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Dobrodošao u geto ludaka!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/10/2009 : 00:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Isto sam htio danas da pitam... Skupljao bih GR, ali mi se ne kupuju ove knjige koje su vec izdate sada, tesko cu se ubaciti finansijski pores svega sto skupljam, jer sam u zaostatku 10 knjiga :(
Pitanje za ostale, da li giganti Nathana imaju veze sa pricom u redovnoj seriji?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/10/2009 : 00:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
sve u nathanu je povezano i isprepletano medjusobno. to je nathanova najveca lepota (prokletstvo)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/10/2009 : 01:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by Elesar

kakva je politika daljeg izdavanja GR nakon broja 62? Hoce reci, da li ce se nastaviti dalje sa serijalom u okviru GR (sa novim naslovnicama) ili ce se tu jednostavno stati? Ovo pitam iz razloga da li sada da kupujem postojece knjige od broja 63 ili da sacekam da GR pocne i sa reprintom tih knjiga?




Ma, sredice oni to vec nekako - bice izvesnih razlika u dizajnu, ali who cares kakve su korice (naslovnice), ne kupuješ stripove da bi citao korice... Oglasice se vec Gaston, ali sam prilicno ubeden da ce se NN od broja jedan samo nadovezati na postojeca izdanja.

quote:
Originally posted by Elderane84

Isto sam htio danas da pitam... Skupljao bih GR, ali mi se ne kupuju ove knjige koje su vec izdate sada, tesko cu se ubaciti finansijski pores svega sto skupljam, jer sam u zaostatku 10 knjiga :(
Pitanje za ostale, da li giganti Nathana imaju veze sa pricom u redovnoj seriji?



Prošao sam nedavno kroz istu dilemu. Jeste teško to ispratiti, plus sporedna izdanja (prva dva giganta su me koštala "kao Sv. Petra kajgana"...), ali mogu samo jedno da ti kažem - predivan strip koji vredi svakog dinara (kune, evra...)!!! Batalio sam neke druge serijale zbog ovog i ne kajem se uopšte.

Giganti... Procitao sam ih prvo onako same za sebe (trilogiju Buducnost), može to tako da se cita, kao i Martinovi, prilicno lepo legne, ali ti stripovi ne mogu se posmatrati sami za sebe, jer su ipak deo jedne mnogo šire celine.

Tek nakon nekoliko regularaca, pa i almanaha, a onda drugog citanja tih giganata su stvari baš-baš legle na svoje mesto.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/10/2009 : 01:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

sve u nathanu je povezano i isprepletano medjusobno. to je nathanova najveca lepota (prokletstvo)



Yup, we're cursed and we love it!!!
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 25/10/2009 : 10:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message
@Mhejl
Hvala puno na dobrodoslici, vise sam pasivno pratio forum ovih par meseci, ali sam – nakon 3 decenije uzivanja u ludilu zvanom deveta umetnost – zakljucio da je najprirodnije da i ja zavrsim u getou!


@Gil-galad
Slazem se naravno sa tobom Gile, vecina moje kolekcije bas zbog toga i jeste sarena kao Kinder jaje, ali ne marim… Pa ipak, vise bih voleo da zbog konzistentnosti dizajn korica za kolekcionarska izdanja ili ona sa prefiksom “biblioteka tog-i-tog junaka” bude uniforman (narocito kada se radi o junacima koje sam resio da sakupim u celini ). Na stranu to sto su ove nove naslovnice prijatno osvezenje i zaista vrhunski izvedene. No, ipak je presudni faktor samo u nabavljivosti – ako ne bude GR-a nakon 62. broja onda bih to nekako voleo da znam sada kako bih mogao da kupim postojece knjige. U suprotnom, bojim se da ce se rasprodati do trenutka dok Libellus ne izbaci svih 20 knjiga (i onda na primer kazu “ne idemo dalje sa GR-om”). Ukoliko, pak, nastave, e onda je to razlog da preskocim ove stare i sa zadovoljstvom se prepustim pravljenju kolekcije...

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/10/2009 : 14:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Kazem, neshto sumnjam da ce ici opet ovi sadashnji brojevi posle 62., ali ima ih josh uvek trenutno. Prve 4 knjige su po staroj ceni od 1.400 dinara, a glede ovih od pete pa na dalje, nema ni godinu dana kako su izashle, tako da ce toga biti.

Sad, para nikad dovoljno za sve shto hocesh...

A naslovnice i taj dizajn - Melina josh nijednom nije omanula, bice to uklopljeno na najbolji moguci nachin.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/10/2009 : 15:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Ja jos vagam izmedju Marti knjiga i Nathanovih... Kako za Martija imam bar neku alternativu, mozda bih mogao citati Nathana. Procitao sam prvih nekoliko brojeva skeniranih, i strip mi je dobar, a kapiram po recenzijama i vasim pricama da je kasnije tek prava prica. Kakva su SA/Libellus izdanja? Da li ima preskocenih brojeva/stranica? Ako nema, mozda bih ipak to imao u SC varijanti, a nastavio sa Libellus-ovim Nathanom, ipak je to dosta jeftinija varijanta...
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/10/2009 : 03:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Elderane, pogledaj onda najbolje NN aukcije.
http://www.stripovi.com/AuctionList.asp?CategoryID=20

Cena primerka je u proseku od 8-12 kuna, tj. kako kaze nasha drugarica http://www.kursna-lista.com/ od prilike 100-150 dinara komad.

Prochitao sam oko 25 tih starijih brojeva i prestao nakon Libellusovog saopshtenja da ce krenuti od pochetka, ali mi se chini da je prevod Slobodne Dalmacije (zapravo adaptacija, jer nemam original, niti znam italijanski da bih poredio...) za nijansu bolji od Ludensovog. (Ili beshe Strip-Agent, jbm li ga... Isto je.)

Razlika je u formatu, tj. SD izdanja su malkice duza od Ludensovih (nepun 1 cm), ali za relativno male pare moze vrlo lako da se nadje chitav taj komplet.

Sad, problem je taj shto kod nas u Srbiji to retko ko ima, ali ako uzmesh sve brojeve od jednog, ili dva choveka, lako cesh se dogovoriti i za transport.

A bilo je propusta sa neka 3-4 broja, neshto nije objavljeno, neshto jeste, ali naknadno, pa postoji taj problemchic, ali no big deal...

Edited by - Gil-galad on 26/10/2009 03:30:42
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 26/10/2009 : 13:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
nathana se mora kolekcionirati u najboljem mogucem izdanju..daklem najavljenom libellusovom reprintu...:)
sve ostalo su...mrvice...mrve najbolje torte u bonelijevoj slasticarnici

pitanje je,želiš li mrvice ili želiš komadice skup s finom filom?

heheh,al sam poeta...:D

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7793 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/10/2009 : 15:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Ja želim mrvice.

Edited by - mpavin on 26/10/2009 15:44:36
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 26/10/2009 : 18:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
ond ti ih prodam kad krene libellusov reprint...
heh,poprilicno cuvana i ocuvana kolekcija do 63
:D

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7793 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/10/2009 : 21:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Ne, vec imam te mrvice i šteta što nisu nastavljene.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/10/2009 : 21:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Kao sto je vec netko spomenuo, NN od prvog broja ima namjenu da ujedinimo kolekciju odnosno spojimo s ovime gdje smo poceli.
Objektivno i realno gledano nece biti ni potrebe raditi dalje od tog broja, kad se jednom, Boze zdravlja, dodje do toga.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/10/2009 : 21:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Elesar

@Mhejl
Hvala puno na dobrodoslici, vise sam pasivno pratio forum ovih par meseci, ali sam – nakon 3 decenije uzivanja u ludilu zvanom deveta umetnost – zakljucio da je najprirodnije da i ja zavrsim u getou!


@Gil-galad
Slazem se naravno sa tobom Gile, vecina moje kolekcije bas zbog toga i jeste sarena kao Kinder jaje, ali ne marim… Pa ipak, vise bih voleo da zbog konzistentnosti dizajn korica za kolekcionarska izdanja ili ona sa prefiksom “biblioteka tog-i-tog junaka” bude uniforman (narocito kada se radi o junacima koje sam resio da sakupim u celini ). Na stranu to sto su ove nove naslovnice prijatno osvezenje i zaista vrhunski izvedene. No, ipak je presudni faktor samo u nabavljivosti – ako ne bude GR-a nakon 62. broja onda bih to nekako voleo da znam sada kako bih mogao da kupim postojece knjige. U suprotnom, bojim se da ce se rasprodati do trenutka dok Libellus ne izbaci svih 20 knjiga (i onda na primer kazu “ne idemo dalje sa GR-om”). Ukoliko, pak, nastave, e onda je to razlog da preskocim ove stare i sa zadovoljstvom se prepustim pravljenju kolekcije...


Najiskrenije, sanse da se nastavi s GR i nakon sto dodjemo do nase sadasnje prve knjige, manje su od 0,1%,
a ako uistino zelis nabaviti NN knjige, preporucam da prvu nabavis cim prije, lagano ide kraju...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 26/10/2009 : 22:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Elesar

@Mhejl
Hvala puno na dobrodoslici, vise sam pasivno pratio forum ovih par meseci, ali sam – nakon 3 decenije uzivanja u ludilu zvanom deveta umetnost – zakljucio da je najprirodnije da i ja zavrsim u getou!


@Gil-galad
Slazem se naravno sa tobom Gile, vecina moje kolekcije bas zbog toga i jeste sarena kao Kinder jaje, ali ne marim… Pa ipak, vise bih voleo da zbog konzistentnosti dizajn korica za kolekcionarska izdanja ili ona sa prefiksom “biblioteka tog-i-tog junaka” bude uniforman (narocito kada se radi o junacima koje sam resio da sakupim u celini ). Na stranu to sto su ove nove naslovnice prijatno osvezenje i zaista vrhunski izvedene. No, ipak je presudni faktor samo u nabavljivosti – ako ne bude GR-a nakon 62. broja onda bih to nekako voleo da znam sada kako bih mogao da kupim postojece knjige. U suprotnom, bojim se da ce se rasprodati do trenutka dok Libellus ne izbaci svih 20 knjiga (i onda na primer kazu “ne idemo dalje sa GR-om”). Ukoliko, pak, nastave, e onda je to razlog da preskocim ove stare i sa zadovoljstvom se prepustim pravljenju kolekcije...


Najiskrenije, sanse da se nastavi s GR i nakon sto dodjemo do nase sadasnje prve knjige, manje su od 0,1%,
a ako uistino zelis nabaviti NN knjige, preporucam da prvu nabavis cim prije, lagano ide kraju...



Hvala puno za komentar... mada bih se iskreno vise radovao drugoj opciji, no sta je tu je... Do vikenda ce pasti prva knjiga.

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page
Page: of 58 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000