forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellusova izdanja za MaFest
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 26/04/2009 : 23:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Kad bi naslovnice bile posve nebitne za neko izdanje zar nebi onda stripovi umjesto da imaju naslovnicu mogli odmah poceti
"s crno-bijelim stranicama punih nekih slicica". Vjerujem da bi se onda na taj nacin isto moglo ustedjeti...
Ako bi netko ipak pozelio imati i korice, uvijek se mogu dizajnirati korice koje ce imati stalno istu sliku, isti logo.
Na taj nacin bi tiskara mogla u startu tiskati 10000 korica koje bi mogle posluziti za dvadeset knjiga,
pa bi se tu ustedjelo, kao i na ne-crtanju naslovnica, ne placanju prava na iste i tako redom.
Da ne govorim kako bi tek veliki izdavaci u cijim kucama se stvaraju izdanja mogli profitirati na taj nacin.
Mislim da je to vrlo zanimljiva ideja i put kojim se u izdavastvu treba krenuti.
S obzirom da tvoje pitanje i konotaciju repliciranog teksta dozivljavam saljivo i zajebantski, takav je i odgovor.


ok
znaci, strip postoji zbog nasovnica ?
film zbog uvodne špice
knjiga zbog korica...

i kad vec govoriš da bi mogli bez naslovnica...
Koliko si stripova u životu procitao bez naslovnice ?
Ono, naideš na neki potrgani strip, bez naslovnice i procitaš ga ( ja puno )
Ok...
koliko si stripova u životu procitao koji su imali samo naslovnicu ?
( bez onih crno bijelih stranica sa slicicima...kad ti one vec nisu toliko važne...tako se iz šaljivog i zajebantskog odgovora može zakljuciti )
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/04/2009 : 00:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader
ok
znaci, strip postoji zbog nasovnica ?
film zbog uvodne špice
knjiga zbog korica...

i kad vec govoriš da bi mogli bez naslovnica...
Koliko si stripova u životu procitao bez naslovnice ?
Ono, naideš na neki potrgani strip, bez naslovnice i procitaš ga ( ja puno )
Ok...
koliko si stripova u životu procitao koji su imali samo naslovnicu ?
( bez onih crno bijelih stranica sa slicicima...kad ti one vec nisu toliko važne...tako se iz šaljivog i zajebantskog odgovora može zakljuciti )


Ma o cemu ti zbilja pricas? Jesi ti skuzio poantu, znas li o cemu je rijec ili samo izvlacis krive zakljucke
i nameces drugima neke rijeci koje nisu ni izgovorili ni napisali. Hajde se malo skuliraj, procitaj jos jednom...

Ali zbilja, ne salim se... jer znam da si ti pametan momak i uvjeren sam da kuzis sve samo se malo zezas, zar ne?

Mozda tebi izvorne naslovnice ne znace nista a kamoli 10 puta vrijednosti necega, no nama jesu, kao sto jesu,
uvjeren sam, i vecini drugih kupaca nasih izdanja. Poanta svega nije u tome da bi neko izdanje bez tih naslovnica bilo
i 10 puta jeftinije, vec u tome da bi kolekcionarima i stripofilima koji razmisljaju poput nas bilo malo manje vrijedno.
Ne u smislu samog djela, vec u smislu kvalitete neke knjige, kompletnog izdanja.

Moze se Tolstoyevu Annu Karenjinu otisnuti na WC papiru, s koricama ili bez, u katastrofalnom uvezu i dizajnu,
no kvaliteta tog djela ce ostati ista u knjizevnom smislu. Ali kao kupac i citatelj zelis li to djelo nakon citanja
i zadrzati, pogotovo ako si za njega dao velike novce, onda ti je sigurno draze da to djelo bude i kvalitetno odradjeno
u svim segmentima te ce kao takvo sigurno imati ukupnu vecu vrijednost.

To je isto da recimo imas priliku uzeti neki super sportski sredjen automobil, recimo BMW M5 za 125000 eura ili recimo
umjesto toga uzmes Trabant koji ima isti motor od tog BMWa ali sve istalo trabantovo i taj ti kosta 105000 eura... sto bi uzeo?

Isto tako smo se i mi mogli recimo za Magicnog Vjetra (njega si spomenuo) odluciti za jeftiniji i losiji papir, losiji otisak,
losiji uvez, losiji dizajn, prijevod koji bi bio losiji ali jos uvijek s prolaznom ocjenom, upis bez lekture i redakture,
suzeni format (koji je u vecini kiosk izdanja), izbaciti originalne naslovnice, ne raditi dodatne naslovnice za nasa izdanja
vec samo koristiti jednu izvornu kao glavnu naslovnicu, i tako redom jos neke sitnice, te tiskati to sve u 500 primjeraka...
I sto bi dobili? Jeftino izdanje? Malo sutra! To izdanje bi bilo 10-15% jeftinije od ovog aktualnog te bi i dalje to bilo
poprilicno skupo a kupac bi kupovinom tog izdanja za svoj novac dobio puno, puno manje nego sto to ima kroz aktualna izdanja.
Bi li to bilo u redu? Mislim da nebi, jer ni Gaston ni ja nikad nebi radili izdanja a jos manje bi ih nudili nekome
da sami nismo zadovoljni njima i da ih ne radimo na nacin koji odgovara nama i vecini kupaca nasih izdanja.
A mi ih mozemo raditi samo na nacin da nam je svaki segment bitan, od samog djela do dizajna, prijevoda, lekture,
otiska, uveza... sve do onog trenutka kad krajni korisnik ili kupac to ne uzme u svoje ruke.
A kupac mora dobiti maksimalnu kvalitetu za svoj novac, bez obzira o kakvoj cijeni se radilo i o kojem izdanju.
Nekome je sve to mozda svejedno, nama nije... i mi se necemo mijenjati.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/04/2009 : 01:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Malo bolje procitaj moje postove pa ces vidjeti sto sam tocno napisao, a cjenovna razlika zbog formata je otprilike ista onolika kolika bi bila razlika kad bi MV-a radili npr. bez kolornih naslovnica unutra. I sto bismo onda dobili? Npr. 20 kn jeftinije i 10 puta losije izdanje... I isplati li se onda to? Isplati li se vise kupiti knjigu MV-a s originalnim naslovnicama unutra za 120 kn ili bez naslovnica za 100 kn? Kao da 100 kn vec nije skupo i kao da takvom svojom cijenom samo sebe ne bi i tada definiralo kao luksuzno izdanje?


ako je zbog nepostojanja kolor naslovnica unutar stripa, izdanje lošije 10 puta, onda ja taj strip više uopce ne razumijem.
Da li mi to kupujem i citamo zbog onih crno bijelih stranica punih nekih slicica unutar korica, ili zbog nekih naslovnica unutar tih korica ?
Ne postoji strip zbog naslovnica, nego naslovnice postoje zbog stripa.
Svaka kuna uštede u tom segmentu je dobro došla...jer, ljudi nakon nekog vremena skuže da je malo preskupo davati neku lovu za neka dugorocna izdanja. Pogotovo za Bonellia u HC. Pa ako na 5 izdanja, možemo ušparati za još jedno, onda je to ok.
Zato sam prestao uzimati MV-a ( jedino kaj sam od vas i uzimao... Klara i Spirou su ipak rjedi, pa si ih uzmem ).
Kupio sam prve 4 knjige, procitao, svidjelo mi se, ali dalje ne idem. Pokušam ih posuditi, nekako išceprkati, procitati, ali nikako kupiti...
Jer, nekako mi je bliži Corto uz malu nadoplatu umjesto MV-a, integrali Bookglobea, nekaj od Fibre...

poštujem tuda mišljenja i svoje sam iznio cisto da se cuje i drugacije mišljenje, jer je ovdje nekako atmosfera unisona...sve je dobro, nije skupo...jebiga, je...



Polako, polako... Nije to bas tako kako si ti naveo, a i Curunir ti je vec rekao da ja tako ne razmisljam... Gle, previdio si ono moje "npr." gore, a i malo si to izvadio iz konteksta, no nista strasno, pojasnit cu.

Naime, bit svega je da visoku cijenu nasih izdanja odredjuje jedino i iskljucivo tiraz! Dakle, mogli bismo mi npr. izbaciti lekturu, objavljivati sa slabijim dizajnom, losijim papirom, smanjivati format, tiskati u losijoj tiskari... I sto bismo dobili? Drasticno jeftinije izdanje? Ma kakvi! Nazalost, taj maleni tiraz sve to ispaljuje u nebesa. E sad, kako nam je svima jasno da to nase izdanje od 500 komada tiraza i pripadajucom visokom cijenom u startu nije za najsire mase, mi smo odlucili barem odraditi ga vrhunski tako da oni koji ga budu uzeli, za dodatnih 20-ak posto (ofrlje) dobiju najbolje moguce izdanje! U tome je bit svega. Ja sam bubnuo ono za naslovnice. Istu takvu stvar sam mogao navesti za bilo koji od gore navedenih segmenata jer bit svega nije u njima, nego u malenom tirazu.

Naravno, ovu temu smo milijun puta vec prozvakali, no nije zgorega opet je ponoviti.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/04/2009 : 01:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Bah, da sam vidio da je Dado to vec pojasnio ne bih se ja zamarao...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/04/2009 : 01:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ajme, kako ti se da???

Usput, ja iz korica izbacim strip i samo držim korice na polici. Ili u korice umetnem bolji strip za kojeg nemam korice. Virujte mi...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/04/2009 : 01:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
A i tebi

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/04/2009 : 01:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Znam da ti citas pa cisto da malo procakulamo...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 27/04/2009 : 01:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Hi hi hi...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/04/2009 : 01:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Hi hi hi...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/04/2009 : 01:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Hi hi hi...?

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 27/04/2009 : 09:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message
Pitanje za Libellus:

Kad vec nema šanse za kupovinu vaših izdanja u Makarskoj, postoji li neka šansa da se ona kupe od vas izravne, a da netko od vas (tko ce sudjelovati na Mafestu) donese kupljeno do Makarske.
Tako bi nam povodom Mafesta uštedili barem (ne malu) poštarinu.

Pitanje za Markosa:

Hoce li biti moguce kupiti tvoja izdanja u Makarskoj. Ako ne, vrijedi isto pitanje kao za Libellus.

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 27/04/2009 : 09:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Dade ce me zadavit.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/04/2009 : 09:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ma naravno da ce biti libellusovih i fibrinih izdanja na mafestu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 27/04/2009 : 09:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

Bah, da sam vidio da je Dado to vec pojasnio ne bih se ja zamarao...



zanima me dali se i stari Enzo ovako opravdavao svakome
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/04/2009 : 10:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21

Dade ce me zadavit.



"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 27/04/2009 : 11:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21

Dade ce me zadavit.


Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/04/2009 : 11:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston



Naime, bit svega je da visoku cijenu nasih izdanja odredjuje jedino i iskljucivo tiraz! Dakle, mogli bismo mi npr. izbaciti lekturu, objavljivati sa slabijim dizajnom, losijim papirom, smanjivati format, tiskati u losijoj tiskari... I sto bismo dobili? Drasticno jeftinije izdanje? Ma kakvi!

Naravno, ovu temu smo milijun puta vec prozvakali, no nije zgorega opet je ponoviti.



Ako nije zgorega opet je ponoviti da li bi izdanja bez prevoda,sa jeftinijim koncem,bez ikakvog dizajna,sa naslovnicama koje crta Dado bila jeftinija. Jeste li razmisljali o tome
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/04/2009 : 12:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
U brzini sam zaboravio mozda i kljucno pitanje - jeste li razmisljali da krenete s Texom od prvog broja u 100.000 primeraka jer bi dobra prodaja najboljeg strip-junaka mogla da snizi cenu ostalih izdanja?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/04/2009 : 13:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by bacho

Pitanje za Libellus:

Kad vec nema šanse za kupovinu vaših izdanja u Makarskoj, postoji li neka šansa da se ona kupe od vas izravne, a da netko od vas (tko ce sudjelovati na Mafestu) donese kupljeno do Makarske.
Tako bi nam povodom Mafesta uštedili barem (ne malu) poštarinu.

Pitanje za Markosa:

Hoce li biti moguce kupiti tvoja izdanja u Makarskoj. Ako ne, vrijedi isto pitanje kao za Libellus.



e roko, roko...
ali kad vec dovde dodje, treba prekinuti zajbanciju, zbuniste coveka...
bacho, glavni organizatori mafesta = libellusovo urednistvo

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 27/04/2009 : 13:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by bacho

Pitanje za Libellus:

Kad vec nema šanse za kupovinu vaših izdanja u Makarskoj, postoji li neka šansa da se ona kupe od vas izravne, a da netko od vas (tko ce sudjelovati na Mafestu) donese kupljeno do Makarske.
Tako bi nam povodom Mafesta uštedili barem (ne malu) poštarinu.

Pitanje za Markosa:

Hoce li biti moguce kupiti tvoja izdanja u Makarskoj. Ako ne, vrijedi isto pitanje kao za Libellus.



e roko, roko...
ali kad vec dovde dodje, treba prekinuti zajbanciju, zbuniste coveka...
bacho, glavni organizatori mafesta = libellusovo urednistvo



Hvala majstore.
Jebati ga, ponekad je teško skužiti tko se i kad zajebava, a kad ne.

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 27/04/2009 : 14:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
a jebiga, vidiš da Dado to dobro kuži

quote:
Ma o cemu ti zbilja pricas? Jesi ti skuzio poantu, znas li o cemu je rijec ili samo izvlacis krive zakljucke
i nameces drugima neke rijeci koje nisu ni izgovorili ni napisali. Hajde se malo skuliraj, procitaj jos jednom...

Ali zbilja, ne salim se... jer znam da si ti pametan momak i uvjeren sam da kuzis sve samo se malo zezas, zar ne?



ovaj, vidim da nije dobro utrcati s nekom recenicom..odmah krenu dugacka pisanja.
Spasit cu ti vrijeme u buduce ;-)

ovaj, da barem imam toliko energije koliko i vi, pa da stalno mogu objašnjavati jednu te istu stvar.
Dobro bi mi došlo
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 27/04/2009 : 15:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Nego šta rekoste oko "Zarobljenika zvijezda"?
Oprostite ako je pitanje ranije apsolvirano,
jako me mrzi da tražim.

...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26483 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/04/2009 : 15:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Prvi album,stotinjak c/b stranica...za mafest

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/04/2009 : 16:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Remek djelo!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 27/04/2009 : 17:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Ma što uopce odgovarate onom gore?

Odfakaj ga kad zajebava...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000