forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellusova izdanja za MaFest
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/04/2009 : 00:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Gil-galad

Nego, pitanje za Gastona: na nekolicini topica (najavama) NN biblioteke sam video isto pitanje, ali bez odgovora... Da li postoji, makar kao ideja, mogucnost da NN krene ikada od broja 1?


Nisam Gaston, ali mogu odgovoriti...
Na zalost to ne ovisi o nama, a sve dok ne bude mogucnosti da se objavi i prvi broj tesko je razmisljati o tim knjigama od pocetka.
Naravno da bi i mi sami voljeli imati cjelovitu biblioteku od pocetka, i ako ikad bude mrvica sanse za to mi cemo je zgrabiti.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/04/2009 : 00:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Gil-galad

Nego, pitanje za Gastona: na nekolicini topica (najavama) NN biblioteke sam video isto pitanje, ali bez odgovora... Da li postoji, makar kao ideja, mogucnost da NN krene ikada od broja 1?



Cuj, mi bismo sutra da mozemo, no nazalost za sada nema sanse zbog toga sto je Castellini nacrtao taj broj 1. Doduse, razradjujemo neke zamisli da i to premostimo, ali to je ipak na dugome stapu, no nikad ne reci nikad! Uglavnom, dajemo sve od sebe i po tom pitanju.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/04/2009 : 00:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Nevjerojatno!!!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/04/2009 : 00:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
A stvarno... da smo se dogovarali nebi ovako...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/04/2009 : 00:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Hehehe, strava!

Hvala na odgovorIMA!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 25/04/2009 : 10:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ha ha!!!
Ovo je ispalo odlicno!!!
Oba odgovaraju u isti mah!!!

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18747 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/04/2009 : 13:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
ipak je u odgovorima 56 sek. razlike,taman koliko je vremenska razlika izmedu Luzerna i Makarske
valjda.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/04/2009 : 13:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
dovoljno za ctrl c ctrl v

:D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/04/2009 : 13:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
naravno da je isti odgovor :D
natana od prvig broja :D ali kada se stigne zaostatak za italijom :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 26/04/2009 : 00:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Malo bolje procitaj moje postove pa ces vidjeti sto sam tocno napisao, a cjenovna razlika zbog formata je otprilike ista onolika kolika bi bila razlika kad bi MV-a radili npr. bez kolornih naslovnica unutra. I sto bismo onda dobili? Npr. 20 kn jeftinije i 10 puta losije izdanje... I isplati li se onda to? Isplati li se vise kupiti knjigu MV-a s originalnim naslovnicama unutra za 120 kn ili bez naslovnica za 100 kn? Kao da 100 kn vec nije skupo i kao da takvom svojom cijenom samo sebe ne bi i tada definiralo kao luksuzno izdanje?


ako je zbog nepostojanja kolor naslovnica unutar stripa, izdanje lošije 10 puta, onda ja taj strip više uopce ne razumijem.
Da li mi to kupujem i citamo zbog onih crno bijelih stranica punih nekih slicica unutar korica, ili zbog nekih naslovnica unutar tih korica ?
Ne postoji strip zbog naslovnica, nego naslovnice postoje zbog stripa.
Svaka kuna uštede u tom segmentu je dobro došla...jer, ljudi nakon nekog vremena skuže da je malo preskupo davati neku lovu za neka dugorocna izdanja. Pogotovo za Bonellia u HC. Pa ako na 5 izdanja, možemo ušparati za još jedno, onda je to ok.
Zato sam prestao uzimati MV-a ( jedino kaj sam od vas i uzimao... Klara i Spirou su ipak rjedi, pa si ih uzmem ).
Kupio sam prve 4 knjige, procitao, svidjelo mi se, ali dalje ne idem. Pokušam ih posuditi, nekako išceprkati, procitati, ali nikako kupiti...
Jer, nekako mi je bliži Corto uz malu nadoplatu umjesto MV-a, integrali Bookglobea, nekaj od Fibre...

poštujem tuda mišljenja i svoje sam iznio cisto da se cuje i drugacije mišljenje, jer je ovdje nekako atmosfera unisona...sve je dobro, nije skupo...jebiga, je...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/04/2009 : 01:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

ako je zbog nepostojanja kolor naslovnica unutar stripa, izdanje lošije 10 puta, onda ja taj strip više uopce ne razumijem.



s 300postotnom sigurnoscu ti tvrdim da Gaston nije tako mislio (malo nespretno sroceno, sto jest jest). To je covjek kojemu je prijevod, kako je sam vise puta javno napisao, daleko najvazniji dio strip izdanja. Htio je reci, malo bi se ušparalo, a bez tih naslovnica ne bi bilo kompletno. Meni isto ne znace previse, al budi siguran da ima mnogo onih koji nece ni da cuju bez njih.
A da je 50 kn razlike zbog njih, bila bi druga pjesma. Ovako, prevelik rez a premala usteda. Ne isplati se maknuti ih s obzirom da ispod 100 kn ionako ne moze. Jbga, ne da je sve to skupo, nego je papreno. Nitko to ne negira, bar nitko iz Libellusa. Al ne mere drugovacije. Jbga na kvadrat. Pa kad je vec tako, nek bude vrhunski. Zato i naslovnice u boji vnutrlj.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 26/04/2009 : 01:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by darth-vader

ako je zbog nepostojanja kolor naslovnica unutar stripa, izdanje lošije 10 puta, onda ja taj strip više uopce ne razumijem.



s 300postotnom sigurnoscu ti tvrdim da Gaston nije tako mislio (malo nespretno sroceno, sto jest jest). To je covjek kojemu je prijevod, kako je sam vise puta javno napisao, daleko najvazniji dio strip izdanja. Htio je reci, malo bi se ušparalo, a bez tih naslovnica ne bi bilo kompletno. Meni isto ne znace previse, al budi siguran da ima mnogo onih koji nece ni da cuju bez njih.



Ja prvi!99% da tad ne bih kupovao.Sta cu kad sam tvrdoglava matora kamila.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/04/2009 : 02:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
kupio bi, ne brini. jer za bolje ne bi znao

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 26/04/2009 : 10:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message
Koliko ce otprilike bit sniženje novih izdanja na MaFestu...naprimjer...šta ja znam reprinta MM giganta i prvih dvaju knjiga MM-a i MNo-a?
pozdrav
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 26/04/2009 : 10:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message
quote:
Originally posted by Luk-San

Koliko ce otprilike bit sniženje novih izdanja na MaFestu...naprimjer...šta ja znam reprinta MM giganta i prvih dvaju knjiga MM-a i MNo-a?
pozdrav



Mene više zanima (iako i cijena nije nevažna) hoce li imati štand u Makarskoj.

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 26/04/2009 : 10:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message
Mene to zanima.Ja znam DA MORAJU IMAT ŠTAND!!!! hehe
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 26/04/2009 : 11:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
quote:
Originally posted by bacho

quote:
Originally posted by Luk-San

Koliko ce otprilike bit sniženje novih izdanja na MaFestu...naprimjer...šta ja znam reprinta MM giganta i prvih dvaju knjiga MM-a i MNo-a?
pozdrav



Mene više zanima (iako i cijena nije nevažna) hoce li imati štand u Makarskoj.



Ako se ljudi iz Libellusa uspiju dogovoriti s ovima što organiziraju festival onda možda i bude Libellusov štand. Ali poznavajuci koliko su tvrdoglavi jedni i drugi, teško je za ocekivat.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/04/2009 : 11:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21


Ako se ljudi iz Libellusa uspiju dogovoriti s ovima što organiziraju festival onda možda i bude Libellusov štand. Ali poznavajuci koliko su tvrdoglavi jedni i drugi, teško je za ocekivat.



Teske mazge i jedni i drugi. Tako da ne bi reko da je tesko nego skoro pa nemoguca misija.
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 26/04/2009 : 18:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21

quote:
Originally posted by bacho

quote:
Originally posted by Luk-San

Koliko ce otprilike bit sniženje novih izdanja na MaFestu...naprimjer...šta ja znam reprinta MM giganta i prvih dvaju knjiga MM-a i MNo-a?
pozdrav



Mene više zanima (iako i cijena nije nevažna) hoce li imati štand u Makarskoj.



Ako se ljudi iz Libellusa uspiju dogovoriti s ovima što organiziraju festival onda možda i bude Libellusov štand. Ali poznavajuci koliko su tvrdoglavi jedni i drugi, teško je za ocekivat.



Predlažem peticiju!

www.rdv.ba
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/04/2009 : 18:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21

quote:
Originally posted by bacho

quote:
Originally posted by Luk-San

Koliko ce otprilike bit sniženje novih izdanja na MaFestu...naprimjer...šta ja znam reprinta MM giganta i prvih dvaju knjiga MM-a i MNo-a?
pozdrav



Mene više zanima (iako i cijena nije nevažna) hoce li imati štand u Makarskoj.



Ako se ljudi iz Libellusa uspiju dogovoriti s ovima što organiziraju festival onda možda i bude Libellusov štand. Ali poznavajuci koliko su tvrdoglavi jedni i drugi, teško je za ocekivat.




Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/04/2009 : 20:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Malo bolje procitaj moje postove pa ces vidjeti sto sam tocno napisao, a cjenovna razlika zbog formata je otprilike ista onolika kolika bi bila razlika kad bi MV-a radili npr. bez kolornih naslovnica unutra. I sto bismo onda dobili? Npr. 20 kn jeftinije i 10 puta losije izdanje... I isplati li se onda to? Isplati li se vise kupiti knjigu MV-a s originalnim naslovnicama unutra za 120 kn ili bez naslovnica za 100 kn? Kao da 100 kn vec nije skupo i kao da takvom svojom cijenom samo sebe ne bi i tada definiralo kao luksuzno izdanje?


ako je zbog nepostojanja kolor naslovnica unutar stripa, izdanje lošije 10 puta, onda ja taj strip više uopce ne razumijem.
Da li mi to kupujem i citamo zbog onih crno bijelih stranica punih nekih slicica unutar korica, ili zbog nekih naslovnica unutar tih korica ?
Ne postoji strip zbog naslovnica, nego naslovnice postoje zbog stripa.
Svaka kuna uštede u tom segmentu je dobro došla...jer, ljudi nakon nekog vremena skuže da je malo preskupo davati neku lovu za neka dugorocna izdanja. Pogotovo za Bonellia u HC. Pa ako na 5 izdanja, možemo ušparati za još jedno, onda je to ok.



Kad bi naslovnice bile posve nebitne za neko izdanje zar nebi onda stripovi umjesto da imaju naslovnicu mogli odmah poceti
"s crno-bijelim stranicama punih nekih slicica". Vjerujem da bi se onda na taj nacin isto moglo ustedjeti...
Ako bi netko ipak pozelio imati i korice, uvijek se mogu dizajnirati korice koje ce imati stalno istu sliku, isti logo.
Na taj nacin bi tiskara mogla u startu tiskati 10000 korica koje bi mogle posluziti za dvadeset knjiga,
pa bi se tu ustedjelo, kao i na ne-crtanju naslovnica, ne placanju prava na iste i tako redom.
Da ne govorim kako bi tek veliki izdavaci u cijim kucama se stvaraju izdanja mogli profitirati na taj nacin.
Mislim da je to vrlo zanimljiva ideja i put kojim se u izdavastvu treba krenuti.
S obzirom da tvoje pitanje i konotaciju repliciranog teksta dozivljavam saljivo i zajebantski, takav je i odgovor.

Ako je ipak bilo ozbiljno, samo reci, pa cu ti rado pojasniti, ako to Gaston u medjuvremenu ne ucini...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/04/2009 : 20:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21

quote:
Originally posted by bacho




Mene više zanima (iako i cijena nije nevažna) hoce li imati štand u Makarskoj.



Ako se ljudi iz Libellusa uspiju dogovoriti s ovima što organiziraju festival onda možda i bude Libellusov štand. Ali poznavajuci koliko su tvrdoglavi jedni i drugi, teško je za ocekivat.
[/quote]
Da budem iskren, i ja sam poprilicno sumnjicav.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 26/04/2009 : 21:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Nego,da pitam i ja...suskalo se o dve knjige Fonta,vidim najaviste samo jednu...sta bi sa Taxi?

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/04/2009 : 21:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Pa s obzirom na broj izdanja pomaknuli smo Taxi za termine poslije Mafesta, ne znam sad na pamet hoce li biti u vec iducem
nako Mafesta, no u svakom slucaju brzo...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 26/04/2009 : 21:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Hvala na odgovoru...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000