forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellusova izdanja za MaFest
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 24/04/2009 : 18:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Tako je, tamo da idete pa od naredne godine da organizujete Gofest... a sa sobom povedite i onog Markosa sto narodu skida kozu sa ledja nehumano skupim izdanjima koja slicno ne kostaju ni u jednoj svetskoj zemlji. Ako nece da prodaje za 5 kuna, onda i njemu katanac na Firm(br)u...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/04/2009 : 19:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

Tako je, tamo da idete pa od naredne godine da organizujete Gofest... a sa sobom povedite i onog Markosa sto narodu skida kozu sa ledja nehumano skupim izdanjima koja slicno ne kostaju ni u jednoj svetskoj zemlji. Ako nece da prodaje za 5 kuna, onda i njemu katanac na Firm(br)u...



Slazem se. Sve ostalo bi bilo parcijalno rjesenje, a to ne bi bilo dovoljno dobro. Sugeriram i puzanje na koljenima...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 24/04/2009 : 19:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Samo ako u suzama budete molili za oprostaj zbog svega uradjenog za strip scenu... u suprotnom, nista od puzanja.
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/04/2009 : 19:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Ajde dobro... Neka to bude na +40 stupnjeva, cisto da nam ne bude prelagano...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 24/04/2009 : 19:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Ova zhalba na cene je kao kad bih sad ja ishao da se zhalim Jaguaru i trazhio da prave malo shugavija i jefitinija kola da bih ja mogao da ih priushtim, jer para imam samo za Spacheka. Proizvodjach odluchuje svoju cenu svojom kalkulacijom, pa za to kupaca ima ili nema. Zato kada kupish Jaguara, znash shta si kupio i na shta si potroshio pare.

Libellus drzhi kvalitet na nivou kakav je retko gde moguce naci, i van bivshe Jugoslavije. To ce teshko bilo ko osporiti. Da se razumemo, i za mene su cene Libellusa visoke (ne prema vrednosti izdanja, nego prema mom budzetu), ali zato sam na petom Magichnom Vetru, a ne na 16tom. Kupim kad imam za koliko imam, i uzhivam.

Samo ste vi Dade previshe fini i komunikativni, pa se onda svako nadje pametan da vas uchi vashem poslu. :)

Pored toga, zashto je loshe reci da su ova izdanja za perfekcioniste i fetishiste? To se mozhe shvatiti samo kao kompliment, i pohvala radu koji je u ova izdanja ulozhen. Iz tih izdanja je evidentan sav trud, ljubav, pazhnja i profesionalnost kojim momci iz Libellusa pristupaju svojim izdanjima. To su izdanja ZA perfekcioniste OD perfekcionista, plasirana po najnizhoj ceni po kojoj je ovakav model izdavanja odrzhiv.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/04/2009 : 19:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
izdanja su skupa jer ih se tiska u malo primjeraka.
Tiska ih se u malo primjeraka zato što nema dovoljno kupaca da ih se tiska u više primjeraka.
Sam eksluzivitet ne diže previše od cijene, a dobiva se puno.
Ne postoji opcija skuplje ili jeftinije. Postoji opcija skupo ili nikako.
Na žalost.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/04/2009 : 19:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

nisi fetišist???



On je tajkun

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2009 : 19:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by lwood

da budemo precizni Srbija ima 1,689 puta više stanovnika


A kad se pribroji Crna Gora?



1,829 puta više

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/04/2009 : 19:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Colt
btw, jel Goli Otok jos funkcionalan?


nažalost,nije...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22298 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/04/2009 : 19:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Colt
btw, jel Goli Otok jos funkcionalan?


nažalost,nije...


Logicno,da jeste nebi Supermark bio na slobodi
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/04/2009 : 21:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ja bih rekao par rijeci, bez lazne skromnosti, nadajuci se da me se nece krivo shvatiti: jednom kad (i ako) Libellusa i Fibre ne bude, shvatit cete koliko ste izgubili. Jasno mi je da to, ovako receno, zvuci pateticno, uobraženo, štogod, ali ja sam duboko uvjeren da su Libellus i Fibra donijeli ogromne pozitivne pomake u domacoj strip-sceni i kad se tome doda i stripovi.com i njegov znacaj, mislim da nije pretjerano reci da smo obiljezili ovo desetljece. Uostalom, sjetite se vremena prije stripovi.com - to su doslovno dvije epohe koje je, po meni, obilježila pojava s.com. MEÐUTIM, sve to skupa stoji na tako staklenim nogama i usprkos volji, trudu i radu, i Libellus i Fibra su hobi projekti svojih vlasnika kojima sticaj okolnosti dopušta da ogroman dio svog vremena (i novca!) troše na strip i izdavaštvo. Ali, što ako se ti uvjeti promjene? Koliko god naše cijene izgledale visoke i skupe (mada realno nisu, ali dobro sad), one ni u kom slucaju ne mogu osigurati opstanak izdavacke kuce u normalnim uvjetima poslovanja (dakle, da izdavac živi i zaraduje od izdavaštva, tj. od svog rada) i da Libellus i Fibra moraju isplacivati place (ili da naplacujemo bar svoj rad i sve te silne potrošene sate!), mogli bi slobodno sutra staviti kljuc u bravu. A onda ce biti zanimljivo vidjeti kad ce se pojaviti izdavac koji ce svakodnevno komunicirati s publikom po forumima, koji ce slušati i uvažavati primjedbe i želje kupaca, koji ce se toliko beskompromisno brinuti o kvaliteti prijevoda, dizajna i tiska, kome mozete vjerovati da ce sve zapocete serijale završiti, koji ce organizirati festivale, koji ce objavljivati relevantne nove naslove i klasike u definitivnom obliku itd itd...
Mislim, jasno mi je da se ljudi lako naviknu na bolje i da se brzo zaborave loša vremena, ali mislim da smo ipak zasluzili postovanje i kredit za sve što smo napravili.

Trouble will find me
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 24/04/2009 : 21:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ja bih rekao par rijeci, bez lazne skromnosti, nadajuci se da me se nece krivo shvatiti: jednom kad (i ako) Libellusa i Fibre ne bude, shvatit cete koliko ste izgubili. Jasno mi je da to, ovako receno, zvuci pateticno, uobraženo, štogod, ali ja sam duboko uvjeren da su Libellus i Fibra donijeli ogromne pozitivne pomake u domacoj strip-sceni i kad se tome doda i stripovi.com i njegov znacaj, mislim da nije pretjerano reci da smo obiljezili ovo desetljece. Uostalom, sjetite se vremena prije stripovi.com - to su doslovno dvije epohe koje je, po meni, obilježila pojava s.com. MEÐUTIM, sve to skupa stoji na tako staklenim nogama i usprkos volji, trudu i radu, i Libellus i Fibra su hobi projekti svojih vlasnika kojima sticaj okolnosti dopušta da ogroman dio svog vremena (i novca!) troše na strip i izdavaštvo. Ali, što ako se ti uvjeti promjene? Koliko god naše cijene izgledale visoke i skupe (mada realno nisu, ali dobro sad), one ni u kom slucaju ne mogu osigurati opstanak izdavacke kuce u normalnim uvjetima poslovanja (dakle, da izdavac živi i zaraduje od izdavaštva, tj. od svog rada) i da Libellus i Fibra moraju isplacivati place (ili da naplacujemo bar svoj rad i sve te silne potrošene sate!), mogli bi slobodno sutra staviti kljuc u bravu. A onda ce biti zanimljivo vidjeti kad ce se pojaviti izdavac koji ce svakodnevno komunicirati s publikom po forumima, koji ce slušati i uvažavati primjedbe i želje kupaca, koji ce se toliko beskompromisno brinuti o kvaliteti prijevoda, dizajna i tiska, kome mozete vjerovati da ce sve zapocete serijale završiti, koji ce organizirati festivale, koji ce objavljivati relevantne nove naslove i klasike u definitivnom obliku itd itd...
Mislim, jasno mi je da se ljudi lako naviknu na bolje i da se brzo zaborave loša vremena, ali mislim da smo ipak zasluzili postovanje i kredit za sve što smo napravili.


Svaka vama cast za sve! Mislim da vam niko nije mislio nista lose u vezi ovoga sa cenama! Cene jesu visoke za nase uslove(jer koliki je prosek plata, jedva se da skupiti i za osnovne potrebe, a kamoli za stripove), ali sta je tu je! Ja jedino mogu da vam se svima zahvalim jer da nije bilo vas ne bih procitao mnoge, moram napomenuti, pre svega veoma kvalitetne stripove.
Ja, kao i mnogi sa foruma i van njega smo vam zahvalni na tome do neba!
Samo napred majstori. Najjaci ste!

Every man dies,
not every man really lives.

Edited by - William_Wallace on 24/04/2009 21:59:49
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/04/2009 : 22:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Da ne ispade da si nas sad podstakako da pisemo hvalospeve, ali podrzavam to sto si rekao.
Moja jedina "zamerka" (ako se moze tako reci) jeste cista cinjenica da se nova izdanja pojavljuju mega brzinom, a skoro sve budi interesovanje. Time zapravo dolazimo do paradoksa jedne takve izdavacke price. Izdavaci su zapravo sami kolekcionari odn. fanovi koji zele da priuste drugima isto sto i sebi, a trziste je surovo pa se to mora odradjivati sa niskim tirazima, odakle slede i visoke cene. Tacnije, cene pojedinacnih izdanja i ne ispadnu visoke, kao sto smo vec i zakljucili u vise navrata. Ali kad se nakupi 4-5 albuma, novcanik pada u jamu.
No....izdrzali smo do sada, izdrzacemo i od sada!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/04/2009 : 22:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by William_Wallace


Ja, kao i mnogi sa foruma i van njega smo vam zahvalni na tome do neba!
Samo napred majstori. Najjaci ste!




Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 24/04/2009 : 22:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Da ne ispade da si nas sad podstakako da pisemo hvalospeve, ali podrzavam to sto si rekao.
Moja jedina "zamerka" (ako se moze tako reci) jeste cista cinjenica da se nova izdanja pojavljuju mega brzinom, a skoro sve budi interesovanje. Time zapravo dolazimo do paradoksa jedne takve izdavacke price. Izdavaci su zapravo sami kolekcionari odn. fanovi koji zele da priuste drugima isto sto i sebi, a trziste je surovo pa se to mora odradjivati sa niskim tirazima, odakle slede i visoke cene. Tacnije, cene pojedinacnih izdanja i ne ispadnu visoke, kao sto smo vec i zakljucili u vise navrata. Ali kad se nakupi 4-5 albuma, novcanik pada u jamu.
No....izdrzali smo do sada, izdrzacemo i od sada!


Apsolutno se slazem za ovu mega brzinu!
Naslovi izlaze toliko brzo da ne mogu da pohvatam ni ono odabrano!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/04/2009 : 22:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Da ne ispade da si nas sad podstakako da pisemo hvalospeve, ali podrzavam to sto si rekao.
Moja jedina "zamerka" (ako se moze tako reci) jeste cista cinjenica da se nova izdanja pojavljuju mega brzinom, a skoro sve budi interesovanje. Time zapravo dolazimo do paradoksa jedne takve izdavacke price. Izdavaci su zapravo sami kolekcionari odn. fanovi koji zele da priuste drugima isto sto i sebi, a trziste je surovo pa se to mora odradjivati sa niskim tirazima, odakle slede i visoke cene. Tacnije, cene pojedinacnih izdanja i ne ispadnu visoke, kao sto smo vec i zakljucili u vise navrata. Ali kad se nakupi 4-5 albuma, novcanik pada u jamu.
No....izdrzali smo do sada, izdrzacemo i od sada!



Ajd' samo da se nadovezem - jeste tesko pratiti,ali ne mora sve odmah nego prioriteti(kod mene ne po kvalitetu,vec po brzini kojom se neki strip prodaje,da mi ne izmakne).
Vise me je strah da izdavaci ne posustanu zbog vremena potrebnog da im se vrati ulozeno,a u medjuvremenu se ulaze u nova izdanja. Al' nadam se da nece.
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 24/04/2009 : 22:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message
Poštovanje zaista zaslužujete. Cijela ova scena ovisi o nekoliko entuzijasta i zato vam svaka cast. Prije nekoliko mjeseci sam se vratio pracenju stripova, kupio dvadesetak albuma za sada, dao gomilu love, ali covjece, kakva su to izdanja i kakvi stripovi! Konacno razbijanje tabua o trivijalnosti stripa. Tko sad kaže da je Svagdanja borba, Bilješke za ratnu pricu, Ken Parker ili Pakao neka glupost za klince deklarira se kao kreten. A za to ste vi zaslužni.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/04/2009 : 22:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Da ne ispade da si nas sad podstakako da pisemo hvalospeve, ali podrzavam to sto si rekao.
Moja jedina "zamerka" (ako se moze tako reci) jeste cista cinjenica da se nova izdanja pojavljuju mega brzinom, a skoro sve budi interesovanje. Time zapravo dolazimo do paradoksa jedne takve izdavacke price. Izdavaci su zapravo sami kolekcionari odn. fanovi koji zele da priuste drugima isto sto i sebi, a trziste je surovo pa se to mora odradjivati sa niskim tirazima, odakle slede i visoke cene. Tacnije, cene pojedinacnih izdanja i ne ispadnu visoke, kao sto smo vec i zakljucili u vise navrata. Ali kad se nakupi 4-5 albuma, novcanik pada u jamu.
No....izdrzali smo do sada, izdrzacemo i od sada!



Ajd' samo da se nadovezem - jeste tesko pratiti,ali ne mora sve odmah nego prioriteti(kod mene ne po kvalitetu,vec po brzini kojom se neki strip prodaje,da mi ne izmakne).
Vise me je strah da izdavaci ne posustanu zbog vremena potrebnog da im se vrati ulozeno,a u medjuvremenu se ulaze u nova izdanja. Al' nadam se da nece.



U pravu si, zato prioritiram Martina i Nathana, zbog finansija, samih stripova; ostale nazalost ne mogu da priustim Uostalom, rece Wallace - ne postize se ni ovo probrano, ali to je vec problem nas klinaca koji jos zavisimo od kucnih finansija.
No, prelazimo u offtopic; zakljucak - niko nista ne prebacuje, samo cepajte dalje

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 24/04/2009 22:26:43
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/04/2009 : 22:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nisam ovo napisao da bi nas vi tu sada hvaliti (pogotovo jer sam ja tu malo proturjecan, volim cuti pohvale, naravno, medjutim, istovremeno mi bude malo neugodno).
Što se tice brzine izlaženja, u svoje ime mogu reci da je to iz nekoliko razloga - a ponajviše zbog toga jer ne znam što ce biti za godinu, dvije, tri, da li cu biti u prilici i dalje se baviti izdavaštvom i trošiti toliko vremena i novca na njega. Dolaze djeca, tko zna kako ce se situacija na poslu razvijati itd itd. I onda radim najviše što mogu u datim okolnostima, dok mogu. A i megaloman sam:)
S druge strane, vjerujem da je i kod Libellus slicna stvar, plus što oni rade ogromne serijale koje nema smisla raditi sporo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 24/04/2009 : 22:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message
Vala meni su vecina romana koje Fibra i Libellus izdaju perfektno odradjeno,...kupujem kad mogu stripove iz skoro cijelog svijeta i stvarno sem nekih Francuskih [ovdje govorim samo o luksuznim tirage de tete izdanjima] nema im ravna....sta ces ...da se ima na hiljade citalaca koji bi kupovali sirom eks ju drzave konstantno [a ne kad im se cefne] stripove onda bi sve to izlazilo i u meke i tvrde i mini :) i A4 izdanja itd...

neko kaze meke romane...za mene su meki OK [jer su laksi od HC i uzimaju manje mjesta na polici] ali i ako bi se recimo odlucili u Fibri i Libellusu da rade te meke, ja bih ih i tada radio u istom 'top class' stilu znaci isti papir itd samo bi korice bile meke i plastificirane...sad ne znam bil to nesto popravilo u cijenama ....ne znam mozda lupam o ovome jer nisam bas neki znalac tematike..
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/04/2009 : 22:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Razlika u cijeni tvrde-meke korice bi bila cca. 15 kuna, dakle, gotovo zanemariva.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 24/04/2009 : 23:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message
Zasto onda Beli Put radi sa mekim koricama Propovednika i ostale novele?
Pa ako je to razlika, mnogo je bolje, trajnije, imati u tvrdom povezu, a ne verujem da bi bilo kome znacilo 100, 150 dinara na vec placenih 1000.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/04/2009 : 23:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by Obelix

Zasto onda Beli Put radi sa mekim koricama Propovednika i ostale novele?
Pa ako je to razlika, mnogo je bolje, trajnije, imati u tvrdom povezu, a ne verujem da bi bilo kome znacilo 100, 150 dinara na vec placenih 1000.



Neka rade i bez korica, shto se mene tiche, samo neka nastave da rade!

quote:
Originally posted by Markos


Mislim, jasno mi je da se ljudi lako naviknu na bolje i da se brzo zaborave loša vremena, ali mislim da smo ipak zasluzili postovanje i kredit za sve što smo napravili.



Apsolutno! Rekao sam vec ovde na forumu, i opet cu: vi ste etalon kako bi trebalo raditi!

Nego, pitanje za Gastona: na nekolicini topica (najavama) NN biblioteke sam video isto pitanje, ali bez odgovora... Da li postoji, makar kao ideja, mogucnost da NN krene ikada od broja 1?
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 24/04/2009 : 23:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by Inferno

quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by Inferno

quote:
Originally posted by Le Samourai

Nije ni ideja da svi kupuju sve, vec da tek poneko dubljeg dzepa mozhe sebi da tim stripovima udovolji. Tako da da, cilj Libellusovih izdanja jeste upravo da se zadovolje perfekcionisti koji sebi te cene mogu da priushte.


Eto sad se priznalo. Neka je tako, ali ne treba onda pricati lovacke price.



Nisam shvatio. Je li ovo bilo upuceno prema Libellusu za "lovacke price" ili...?


Gle, ja uzimam MV od Libellusa jer mi je strip fenomenalan i jer ide 3 epizode u 1. Pošto to nikad niko drugi ne bi završio, niti bi bilo povoljnije, meni je Libellus fenomenalna opcija. Znaci, ja na to gledam kao izdanje koje ste nam dali u tom obliku jer je to jedini nacin da kompletiramo taj strip. To ja shvacam kao jedini pravi povod za izdavanje nekog stripa, tj. da se ucini kolko se može da strip bude najoptimalniji na tržištu na kojem ne vladaju bajni uvjeti (šta je tu je). Tako da za nekim kemijanjem ne vidim razloga. Korice su tu da se ide u knjižare, 500 primejraka jer ni u SC ne bi bilo više kupaca nekog nepopularnog stripa..., dok recimo za A4 format za "Oci u tami" nema nikakve potrebe. I sad sam radi toga doveo u pitanje kupnju tog stripa.

I onda se naljutim kad netko napiše da je pravi povod izdavanje MV-a s lijepim koricama samo zato da bi se zadovoljili tajkuni i fetišisti. Eto, to je to.



Sorry, o cemi ti pricas? Gdje smo to Dado ili ja rekli da je to izdanje za "tajkune ili fetišiste"? Malo bolje procitaj moje postove pa ces vidjeti sto sam tocno napisao, a cjenovna razlika zbog formata je otprilike ista onolika kolika bi bila razlika kad bi MV-a radili npr. bez kolornih naslovnica unutra. I sto bismo onda dobili? Npr. 20 kn jeftinije i 10 puta losije izdanje... I isplati li se onda to? Isplati li se vise kupiti knjigu MV-a s originalnim naslovnicama unutra za 120 kn ili bez naslovnica za 100 kn? Kao da 100 kn vec nije skupo i kao da takvom svojom cijenom samo sebe ne bi i tada definiralo kao luksuzno izdanje?

Na kraju, molim te da nam ne stavljas u usta ono sto nikada nismo rekli. Takodjer, najljepse te molim jos jednom da mi lijepo pojasnis sto si mislio pod onim lovackim pricama? Je li to mozda insinuiras da Dado i ja nesto lazemo? Ili mozda obmanjujemo nekoga? Ako jesmo, molim te citiraj nam to lijepo ovdje na forumu pa da svi to mozemo jasno vidjeti. U suprotnom, najljepse te molim da povuces to sto si napisao.

ja vam se najviše divim samim ovim odnosom prema citateljima ,sto ljudi sto cudi ,ja bih davno pokleknuo pokušavajuci objasniti neke stvari, jeste skupo ali vrijedi svake kune pa i više . ja bih kao i vecina da imam više novca uzimao kod vas još neki serijal ali krpi koliko možeš, rijetko si ko može priuštiti baš sve što izdate.zato samo naprijed i izgurajte nathana ,mister noa i druge dokle god budete mogli jer kako rece markos ne vjerujem baš da bi poslije vas išta slicno bilo u strip-izdavaštvu.
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 24/04/2009 : 23:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by Obelix

Zasto onda Beli Put radi sa mekim koricama Propovednika i ostale novele?
Pa ako je to razlika, mnogo je bolje, trajnije, imati u tvrdom povezu, a ne verujem da bi bilo kome znacilo 100, 150 dinara na vec placenih 1000.



Neka rade i bez korica, shto se mene tiche, samo neka nastave da rade!





Nemam nista protiv, meni je isto najvazniji strip, ali pri ovoj ceni, mislim da ne igra vaznu ulogu u neznatnom poskupljenju takvo poboljsanje.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.4 seconds. Snitz Forums 2000