forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Emocija...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 04/04/2009 : 01:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Stripove citam nešto više od cetrdeset godina.
Nisam naravno jedini. Mnogi su kao i ja kroz to vrijeme prevrnuli brojne strip žanrove, pristupe, stilove; najrazlicitije sadržaje, koncepte, konstrukcije...
O svemu navedenom vodili su se i vodio sam brojne razgovore; od onih za šankom, pa do onih šire medijski eksponiranih...
U toj bujici rijeci, zaista smo moji sugovornici i ja (kao i mnogi autori koje smo citali)pretresli strip uzduž i popreko, pa i naglavacke. A opet, kroz sva ta nadmudrivanja, cini mi se da nismo dotakli jednu bitnu temu.
Ne sjecam se najme, da smo ikad govorili o emociji u stripu.
Pitanje je:
Da li ste ikada neki strip doživjeli i emotivno?
Koji je to strip i kakve je emocije pobudio u vama?
Da li je moguce da vas neki strip rasplace n.p. (meni se to cesto dešava sa filmovima n.p.)?

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 04/04/2009 : 02:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Da, itekako da se rasplaceš, ovjeri: http://stripovi.com/ShowHeroPage.asp?Hero=BGEN
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 04/04/2009 : 02:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Da, itekako da se rasplaceš, ovjeri: http://stripovi.com/ShowHeroPage.asp?Hero=BGEN
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/04/2009 : 03:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Ja osjecam odredene emocije kad citam Druunu...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26541 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/04/2009 : 03:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Nisam baš naricao,ali Grendel tales od Macana i Biuovica sa onim cudovištem mi je izmamio suzu.
A i Ledeni Covjek od Berardija i Millaza sa pasom i medvjedicima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 04/04/2009 : 11:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Meni je Sclavi znao izmamiti suzu, pogotovo u tandemu s Marchesellijem... 'Dugacki pozdrav' i 'Dok vas smrt ne rastavi' su najboji primjer... Ili onaj djecak Ghor iz specijalca 'Strava iz nekog drugog kad'... To me stvarno pogodilo...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/04/2009 : 11:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Naravno da stripovi izazivaju emocije,da nije tako nebi ih vjerovatno ni citali.
Bas sad da sam se rasplakao zbog stripa nije se desilo ali bilo ih je koji su ostavili tuzan osjecaj,vecinom neka BD izdanja,bas kao prije nekog vremena Feé na primjer

Edited by - King Warrior on 04/04/2009 11:40:06
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3127 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/04/2009 : 11:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Ne sjecam se najme, da smo ikad govorili o emociji u stripu.
Pitanje je:
Da li ste ikada neki strip doživjeli i emotivno?
Koji je to strip i kakve je emocije pobudio u vama?
Da li je moguce da vas neki strip rasplace n.p. (meni se to cesto dešava sa filmovima n.p.)?




Nisam bas neki placljiv tip, ali onaj kome svagdanja borba nije izazvala nekakvu emociju, trebao bi se zapitati da li je uopce ziv.

Jesi citao?

Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 04/04/2009 : 13:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Dugin most - zagor. Šmrc

No sikiriki
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2455 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/04/2009 : 13:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Dule

Ne sjecam se najme, da smo ikad govorili o emociji u stripu.
Pitanje je:
Da li ste ikada neki strip doživjeli i emotivno?
Koji je to strip i kakve je emocije pobudio u vama?
Da li je moguce da vas neki strip rasplace n.p. (meni se to cesto dešava sa filmovima n.p.)?





Nisam bas neki placljiv tip, ali onaj kome svagdanja borba nije izazvala nekakvu emociju, trebao bi se zapitati da li je uopce ziv.

Jesi citao?





Je,slažem se s tebom, svagdanja borba izaziva osjecaje, neka melankonija, nostalgija, stvarno neloše.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/04/2009 : 14:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Kod mene svi stripovi izazivaju emocije. Razlicite vrste i intenziteta.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 04/04/2009 : 16:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Dovoljno je reci da su stripovi sami po sebi u meni izazivaju duboke emocije,pogotovo oni koji bude secanja na bezbrižne dane , detinjstvo i druge dogadaje..
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7913 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 04/04/2009 : 17:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
emocije nad emocijama ,ken komplet.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20990 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/04/2009 : 18:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Dovoljno je reci da su stripovi sami po sebi u meni izazivaju duboke emocije,pogotovo oni koji bude secanja na bezbrižne dane , detinjstvo i druge dogadaje..


POTPISUJEM !!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20990 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/04/2009 : 18:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Posebno ZS i LMS od 18, 20 i 23 dinara.Te stripove kad vidim, sve brige nestaju i preplave me talasi onih iskrenih i bezbrižnih osecaja i secanja

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 04/04/2009 : 18:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Macanov zeko Hop. Tulio sam ko idiot. Bio je još i "Zagor prica" kada su mu ubijeni roditelji tad su mi se zasuzile oci. U zadnje vrijeme mi BoI pobuduje snažne emocije. Ne za plakati, ali snažne.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 04/04/2009 : 20:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
Ma uopste mi se place kad vidim koliko dobrih stripova ima, a koliko malo para.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 04/04/2009 : 22:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Neki su pomješali nostalgiju sa emotivnom reakcijom na konkretan strip.
Predvidivo, neki su u ovom postu našli priliku za dobru šalu, a tek rijetki su prepoznali pitanje.
Vecina se uhvatila tog "plakanja", iako je to bila tek ilustracija pitanja.
To me navodi da to pitanje malo dopunim i preformuliram.
Dakle:
Da li je bilo koji strip probudio/izazvao u vama neku emociju blisku ili jednaku onima kakve doživljavate u svakodnevnom životu?
Drugim rijecima: Postoji li strip u kojem ste prepoznali sebe, svoje probleme, probleme svog okruženja? Imaju li stripovi koje citate ikakve veze s životom koji živite. Postoji li strip "junak"/karakter u kojem se makar i djelom prepoznajete i zašto je to baš "taj" i "takav"?
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 04/04/2009 : 23:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Citas stripove nesto vise od 40 godina'Onda si lagao o svojim godinama u profilu.He he he .
Go to Top of Page

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 05/04/2009 : 01:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message
quote:
Originally posted by fumettisti

Citas stripove nesto vise od 40 godina'Onda si lagao o svojim godinama u profilu.He he he .



pa kaj, s 5 godina je poceo
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/04/2009 : 09:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Pa, nekako mi je najslicniji Dylan Dog, jedina je razlika što sam ja monogaman :) Pronalazim se u tom stripu i, mogu i tako reci, djelomicno je taj strip utjecao na moje formiranje kad sam bio mladi... Samim tim izaziva u meni razne emocije, i srecu, i tugu, mada malo kad bijes, jednostavno nisam takav... Junaci koje takoder volim jer sam se dijelom prepoznao u njima su Thorgal i Aster Blistok...

A Dule, bio bi red da ti daš nekakav primjer, pa ljudi onda nece promašivati temu!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 05/04/2009 : 18:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
dylan dog.....emocije da. samoca, tuga, bol,ljubav, smrt....izdvojila bih tu meni najdraže epizode po tom pitanju: Povratak cudovišta, Igra sa smrcu, Bogomoljkini zlocini, Mozaik straha, Uspomene nevidljivog, Emet.....
a onda Tom's bar opet tuga, cežnja, nostalgija, nemoc. onda Lucin pogreb - tuga, tuga, tuga, nemoc.
Svagdanja borba - sve u jednom. životni strip s najraznovrsnijim osjecajima. od malih problema, do velikih odluka. neprekidan strah, anksioznost, nesigurnost, neodlucnost, probijanje kroz život, olakšanje, mali užici.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 05/04/2009 : 18:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
Kod mene strip može probuditi emocije poput srdžbe ili ljutnje kada se pokaže nemoc malog covjeka nasuprot korumpiranom sustavu i nepravdi mocnika...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18761 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/04/2009 : 19:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Ken Parker-Lovceva Lili a negativne emocije kod svakog novog Alan Forda extra kad me raz...izdi
kako su srozali taj vrhunski serijal i kako je to Bunker mogo da dopusti.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/04/2009 : 19:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
njjaca emocija u stripu pobudjena mi je zadnjom stranicom mmg10... nije to tuga, vise bijes i nemoc...
imo, ono sto je na tih par kadrova receno, nije jos dostignuto u stripu... samo, treba malo promuckati glavom...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3493 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/04/2009 : 20:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
Maus, Fun Home, Persepolis na momente, rani Zezelj, poneki Savovic... A kad sam bio klinac skoro svaki strip.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000