forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Emocija...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/04/2009 : 21:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

Thorgal u kojem odlazi u svijet mrtvih (scena s leptirom na kraju)



Uf, sad sam se naježio... Odlicna scena, stvarno me pogodilo kad sam to citao...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3127 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/04/2009 : 21:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Neki su pomješali nostalgiju sa emotivnom reakcijom na konkretan strip.
Predvidivo, neki su u ovom postu našli priliku za dobru šalu, a tek rijetki su prepoznali pitanje.
Vecina se uhvatila tog "plakanja", iako je to bila tek ilustracija pitanja.
To me navodi da to pitanje malo dopunim i preformuliram.
Dakle:
Da li je bilo koji strip probudio/izazvao u vama neku emociju blisku ili jednaku onima kakve doživljavate u svakodnevnom životu?
Drugim rijecima: Postoji li strip u kojem ste prepoznali sebe, svoje probleme, probleme svog okruženja? Imaju li stripovi koje citate ikakve veze s životom koji živite. Postoji li strip "junak"/karakter u kojem se makar i djelom prepoznajete i zašto je to baš "taj" i "takav"?



Ponavljam pitanje, Dule. Da li si citao svagdanju borbu, i ako jesi da li je probudila/izazvala u tebi neku emociju blisku ili jednaku onima kakve dozivljavas u svakodnevnom zivotu?

Edited by - Mord on 05/04/2009 21:32:07
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 05/04/2009 : 23:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Dobro Mord, kud si zapeo?
Polako...
Najprije malo matematike. Glede godina.
Dakle, 2003.godine imao sam 45 godina. (Kako je i navedeno u mom "profilu")
Šest godina kasnije (5 plus 6)t.j ove 2009.,
imam (za koji dan) 51. godinu.
Ako sam stripove citao "nešto više od cetrdeset godina", onda bi to bilo sa cca 7-8 godina, što dokazuje da nisam bio wunderkind, a cini mi se dokazuje i to, da nisam navodio krive podatke.
Ali i da jesam; pa što? Dobar dio prisutnih nije ni navelo taj podatak u svom profilu.
Uostalom, telo mi jest malo zraubano (neke sam djelove vec zamjenio, neke trajno odacio), ali duhovno/emotivno i psiicki još sam u znatiželjnom pubertetu.
Inace Mord, nisam citao (ili se posebno ne sjecam) naslova koji navodiš.
Osobno, iako sam brojne stripove doživljavao i emotivno, moram reci da gotovo ni u jednom nisam prepoznao ili nalazio sadržaje koji se ticu okruženja i svakodnevice u kojoj živimo.
Netko je ovdje lijepo spomenuo osjecaje usamljenosti u Dilan Dogu, Kena Parkera koji je uspješno dotakao vecinu opceljudskih tema n.p., a sam se sjecam i prezrenih stripova iz djetinjstva tzv. "Crtanih romana" (koji nisu ni potpisivani), u vecini kojih je zaista bila prisutna ta ljudskost...
Ali opet, uz sve divote koje nalazimo u suvremenim stripovima, teško cete naci scenarije koji obraduju bilo što što utjece na naš svakodnevni život.
Strip kao da je cjepljen od potrebe da ubode/nade temu u politici, aktualnom kriminalu ili licemjerju institucija n.p.
Film je tu ipak nešto angažiraniji.
To me navodi na ideju o recimo "dokumentarnom stripu", "istraživackom stripu" ...




Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/04/2009 : 00:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Auh brate, al si ti zaglibio, ti na osnovu Doga i Parkera govoriš o emocijama? ... procitaj dedera ga neke naslove koje su ljudi vec naveli ovdje, pa onda razmišljaj o ideji dokumentarnih i istraživackih stripova...
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 06/04/2009 : 02:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Emire, nemam nikakvog brata. Jedinac sam.
Dilan Doga i Parkera spomenuli su drugi, ja sam to samo ponovio, jer se s tim slažem.
Tko je što procitao i tko što još mora procitati, a da bi mogao nešto zanimljivo promumljati, to je zaista jedna druga tema...
Glede "dokumentarnog stripa", odnosno i moguceg "istraživackog stripa", to su tek nabacene ideje o kojima se može, ali i ne mora razgovarti. Po želji.
Ja se eto usudujem reci (ponavljam), da uz sve zanimljivosti i ljepote koje donosi suvremeni strip, ne nalazim ni jedan koji se na bilo koji nacin bavi životnim problemima danas (i ovdje).
Možda se varam. Nisam ni ja najpametniji.





Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 06/04/2009 : 02:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Ja se eto usudujem reci (ponavljam), da uz sve zanimljivosti i ljepote koje donosi suvremeni strip, ne nalazim ni jedan koji se na bilo koji nacin bavi životnim problemima danas (i ovdje).

a meni se chini da se bash svaki bavi time. strip je umetnost, ne pamflet za ideologiju. ili, shto bi rekao hichkok, "ukoliko imate poruku, ostavite je posle zvuchnog signala."
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/04/2009 : 02:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Kad naucim crtati napravit cu strip di ce glavni junaci samo okolo pucati po emocijama i sve ih rasturiti.
Nedavno san pogleda "Taken". To je to... Emocije koje ne ostavljaju svjedoke a samim tim ni neprijatelja za ledima.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 06/04/2009 : 04:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Pomenuše vec Torgala... Taj serijal je baš-baš nabijen jakim emocijama. Meni je najdraža 14. epizoda "Arisija", koja nas (još jednom) vraca u detinjstvo glavnih junaka. Deo sa slepim bogom, npr.

Slažem se sa Gandom i za Konana, i "Death on the Black Coast"... Najpre kadar kada Konan ugleda obešenu Belit, svaki put kada sam citao, tu zastanem... Onda se ona "vraca" iz mrtvih, upucuje mu pogled...: "Were I still in death, and you fighting for your life, I would come back from the abyss to aid you!" - kasnije smo dobili Valeriju kao filmski ekvivalent za ovu scenu... I konacno, Konan koji stoji na obali i posmatra brod Tigress kako gori i odlazi na poslednje putovanje... - prizor koji je vec pre toga jednom ugledao u zastrašujucoj Tot-Amonovoj viziji...



I još puno, puno toga, ali da spomenem još epizodu iz Valianta ("Vitez iz Andelkraga"), gde su Huni pokorili citavu Evropu, a jedino taj zamak odoleva... Meni je tih desetak strana najbolje što sam ikada video i procitao u nekom stripu!



Kada ponestane hrane i vode, dame dobrovoljno odlaze u najvišu kulu zamka, a vitez Kameron potom pali baklju. One ne žele da padnu Hunima u ruke, a vitezovi krecu u poslednju bitku... Valiant je jedini preživeli i potom krece u rat protiv Huna... Savršeno!

Kod takvih kadrova se jednostavno u potpunosti iskljucim iz stvarnosti i prebacim se u svet stripa.

Edited by - Gil-galad on 06/04/2009 04:08:15
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/04/2009 : 09:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Dule
Ja se eto usudujem reci (ponavljam), da uz sve zanimljivosti i ljepote koje donosi suvremeni strip, ne nalazim ni jedan koji se na bilo koji nacin bavi životnim problemima danas (i ovdje).


Ama nije mi jasno šta si onda citao? Jesi išta citao od onog što su nabrojali ljudi ovdje, jer tu ima MASA stvari koje se bave stvarima DANAS i OVDJE? Daj neku listu tog "modernog" stripa koji si procitao, i nije ti aktuelan, daj pokaži da si procitao NEŠTO pa da uzmemo raspravljati, a ne, ja mislim da je to sve loša fikcija, šta vi mislite o tome?
Šta, sad hoceš da ljudi pricaju o emocijama, a ti ceš da stojiš sa strane kao autoritet i "da pricaš da, da, ali nisam ja to imao na umu kad sam postavio pitanje"??? Koji si ti kurac da si viši od ostalih?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/04/2009 : 18:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Evo, baš sam procitao Tom's bar i na zadnjoj stranici sam se nekako naježio. Dosta emotivna stranica za placka kao što sam ja.
Sretan božic, Iris ...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8119 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/04/2009 : 19:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
da mi ne bude emocije, sigurno ih ne bih ni citao, oni koji me dirnu i daju mi mislit su mi najdraži
puno je gore spomenuto lijepih i tužnih stripova, i nije istina da se ne bave svagdanjim problemima, sve je više takvih, i sve više se objavljuju, a i oni koji su opceljudski se bave s ovdje i sada

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/04/2009 : 20:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Tako je, prije su stripovi bili uglavnom avanturisticki, a danas stripovi bazirani samo na avanturi ne prolaze... Mislim na nove stripove, stari serijali se još drže...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 06/04/2009 : 21:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Od stripova ne ocekujem niti tražim neke extra duboke emocije.Najviše me interesuju smijeh,akcija i koliko toliko smišljena radnja.Daleko od toga da nema stripova koji izazivaju neke druge emocije,i,da,citam i to, ali ne dam se previše "uvuci" u iste.Koliko god mi laprdali o umjetnosti i intelektualnosti u stripu - koje ima napretek - on je po meni ipak smišljen radi razonode...

Wtf?
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 06/04/2009 : 22:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Pa i sreca je emocija, nisu samo tuzhne emocije emocije.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/04/2009 : 23:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

Od stripova ne ocekujem niti tražim neke extra duboke emocije.Najviše me interesuju smijeh,akcija i koliko toliko smišljena radnja.Daleko od toga da nema stripova koji izazivaju neke druge emocije,i,da,citam i to, ali ne dam se previše "uvuci" u iste.Koliko god mi laprdali o umjetnosti i intelektualnosti u stripu - koje ima napretek - on je po meni ipak smišljen radi razonode...



Ako cemo tako, i knjige su smišljene radi razonode... Ja tražim upravo suprotno, ukoliko me strip ne oduševi i ne izazove reakciju, citanje istog je izgubljeno vrijeme...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 06/04/2009 : 23:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Dule
Ja se eto usudujem reci (ponavljam), da uz sve zanimljivosti i ljepote koje donosi suvremeni strip, ne nalazim ni jedan koji se na bilo koji nacin bavi životnim problemima danas (i ovdje).


Ama nije mi jasno šta si onda citao? Jesi išta citao od onog što su nabrojali ljudi ovdje, jer tu ima MASA stvari koje se bave stvarima DANAS i OVDJE? Daj neku listu tog "modernog" stripa koji si procitao, i nije ti aktuelan, daj pokaži da si procitao NEŠTO pa da uzmemo raspravljati, a ne, ja mislim da je to sve loša fikcija, šta vi mislite o tome?
Šta, sad hoceš da ljudi pricaju o emocijama, a ti ceš da stojiš sa strane kao autoritet i "da pricaš da, da, ali nisam ja to imao na umu kad sam postavio pitanje"??? Koji si ti kurac da si viši od ostalih?




Emire,sestro...Ako ništa,šou sam rispekt prema covjekovim godinama....Pa može ti biti cukundeda vrac.




Wtf?

Edited by - bagi on 06/04/2009 23:54:30
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 07/04/2009 : 00:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Rispekt se zaslužuje, zaboli me da ima 90 a ne 45 godina. Davno sam shvatio da godine ne služe ni cemu kada je covjek neobrazovan ili jednostavno tup.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 07/04/2009 : 00:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Emire, nemam nikakvog brata. Jedinac sam.
Dilan Doga i Parkera spomenuli su drugi, ja sam to samo ponovio, jer se s tim slažem.
Tko je što procitao i tko što još mora procitati, a da bi mogao nešto zanimljivo promumljati, to je zaista jedna druga tema...
Glede "dokumentarnog stripa", odnosno i moguceg "istraživackog stripa", to su tek nabacene ideje o kojima se može, ali i ne mora razgovarti. Po želji.
Ja se eto usudujem reci (ponavljam), da uz sve zanimljivosti i ljepote koje donosi suvremeni strip, ne nalazim ni jedan koji se na bilo koji nacin bavi životnim problemima danas (i ovdje).
Možda se varam. Nisam ni ja najpametniji.









Ne znam da li si imao priliku da citas pomenutu Svagdanju borbu. Mozda je to ono sto trazis. Velicanstven je to strip[b]

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 07/04/2009 : 18:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Nope, rekao sam neobrazovan ILI jednostavno tup. Možeš biti i jedno i drugo, ali ako si neobrazovan a nisi tup, onda se s tobom može normalno razgovarati i diskutovati o stvarima.
I nisam rekao srednje ili cak više obrazovanje , mislio sam više opce obrazovanje. Kao npr. opcepoznato je da je Maus jedan od najboljih dokumentaraca svih vremena o Holokaustu - u stripu - što bi svaki stripadžija trebalo da je barem nacuo, a kamoli procitao, ne do bog.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 07/04/2009 : 19:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

Svagdanja borba je stvarno dobar strip, ali koliko je hvalite, pomislio bi covjek da se niste maknuli od skolske lektire, da ne govorim da je upitno opce citateljsko ili filmofilsko znanje. Pa ima stvari kojima Svagdanja borba ne bi bila podmetac za pivo.



Da, naravno. Ja sam Duletu preporucio bas njega zato sto je trazio nesto zivotno i meni je prvo Svagdanja pala na pamet. Sto se filmofilskog znanja tice, tu sam malo tanak. Ja filmove ne volim bog zna koliko.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3127 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/04/2009 : 21:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

Svagdanja borba je stvarno dobar strip, ali koliko je hvalite, pomislio bi covjek da se niste maknuli od skolske lektire, da ne govorim da je upitno opce citateljsko ili filmofilsko znanje. Pa ima stvari kojima Svagdanja borba ne bi bila podmetac za pivo.



Jedan od emotivnijih stripova koje sam procitao, a o emocijama je bilo rijec (cak se i plakanje spominjalo ), te lako dostupan na hrvatskom jeziku, to je bio razlog za preporuku. A sigurno da ima jos dobrih, pa i boljih stripova. Radi toga bijah malo dosadan pa covjeku dvaput preporucih isti strip, jer njegov post se lako shvati kao nema emocije u stripu, nadjite mi u stripu emociju kao u filmu.

p.s.

Volio bi, ipak, da mi nabrojis desetak stripova kojima svagdanja ne bi bila ni podmetac za pivo. Vrlo rado bi procitao, ako vec nisam.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3127 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/04/2009 : 21:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by Gand
Ja sam recimo zavrsio samo 7 razreda osnovne skole, cini li me to manje pametnim od tebe?





Dobro si ih zajebao ako su te pustili u srednju sa samo 7.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 07/04/2009 : 22:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ogromno i zapanjujuce knjizevno i filmsko nepoznavanje kod vecine stripofila (bar na forumu) i jest razlog sto se neka djela uzdizu u nebesa, jer se s odredjenom materijom ocito susrecu prvi put i ocito se malo toga procitalo ili pogledalo... eto, nek mi netko kaze da je From Hell i sjena filma Murder by Decree, serem mu se na sve... moze biti odlican samo ako to nisi nikad pogledao... jel tako, feldmarsale?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 07/04/2009 : 23:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Ne sican se sad tocno kako se strip zove, ali me je raznjezio, pa mogu reci dosta.Radi se o tome da je Ciko bijo gladan, masu gladan, i pitao je Zagora da moze li stati da upecaju velikog soma, na nekoj rijeci, kao brzaci, a Zagor mu je opsovao nesto kao da je predebeo, da moraju naci skloniste, prije mraka, i onda kadar cikinog tuznog lika, onako samo kako Ferri zna nacrtat, brale.
Pozelijo sam da Zagora pojede s raznja. jer je bijo zlocest. inace mi je i zagor super.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/04/2009 : 23:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

eto, nek mi netko kaze da je From Hell i sjena filma Murder by Decree, serem mu se na sve... moze biti odlican samo ako to nisi nikad pogledao...


Davno bejaše, ali mislim da Murder by decree nije imao izraženu metafizicku notu kao From hell...?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000