forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 IZDANJA BELOG PUTA U HRVATSKOJ!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Beli Put PRESS
Average Member

552 Posts

Member since 27/10/2008

Posted - 14/04/2009 : 16:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Beli Put PRESS's Homepage  Send Beli Put PRESS a Private Message
Mnoštvo mailova koje redakcija Belog Puta dobija sa pitanjem kad cemo se i kako pojaviti u Hrvatskoj, kao i postovi na forumima, najzad dobijaju kvalitetan odgovor.

Posle dva neuspešna pokušaja da se organizovano pojavimo i citaocima ponudimo svoja izdanja na kvalitetan nacin, pronašli smo najbolji model. Od ove nedelje, naša izdanja možete nabaviti u knjižarama Profila!

Trenutno se knjige mogu kupiti u Megastore-u u Zagrebu, ali ce uskoro biti dostupne u svim Profilovim knjižarama.

Radujemo se pocetku uspešne saradnje sa Profilom i susretima sa citaocima u Hrvatskoj.

jaki
Advanced Member



Croatia
26524 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/04/2009 : 16:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
hoce li i cijene biti kao u SR ili približne?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Beli Put PRESS
Average Member

552 Posts

Member since 27/10/2008

Posted - 14/04/2009 : 16:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Beli Put PRESS's Homepage  Send Beli Put PRESS a Private Message
Zbog aktuelnog kursa eura, ne možemo da postavimo sasvim tacne cene, odredio ih je Profil. Naravno da su veoma približne onima u Srbiji. U toku sutrasnjeg dana istaci cemo cene svih knjiga, cim nam ih Profil dostavi.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/04/2009 : 17:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Za svaku pohvalu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/04/2009 : 17:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
i stvarno ekspeditivno. Riješili ste sve za jedno popodne
Željno ocekujemo cijene.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/04/2009 : 18:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Uh... znajuci Profilove marže...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 14/04/2009 : 18:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message
Mudro zboris Renky. Watchmeni kostaju 250 kn, a sin city albumi po 99. Mislim da su u libellusu povoljniji, moyda se varam?

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/04/2009 : 18:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Doduše, sad kad je zvanicno, možda se mijenjaju neki uvjeti pa necu biti "prof-inz" teoreticar... Možda se ( a nadam se da jesan ) varan.
Bilo kako bilo, eto službeno a sad Belom Putu preostaje samo da napokon izbace koji NOVI strip. Ovo sada su sve stari materijali od kojih se ne može ocekivati neka znacajnija prodaja ( možda Nadziraci malo zbog filma ) da obje strane budu zadovoljne. Jer loša prodaja BP nece pomoci da brže dode do love ( mada ne znam koliko je tu lova upitna ) a Profil ce zbog sporog obrta dizati marže.
Zakljucak se namece sam, u kojem god pravcu pogledali... DAJTE NEKI NOVI STRIP!!! Plizzz

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 14/04/2009 : 19:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Bilo bi lepo kada bi se neka velika knjižara u centru zagreba mogla ovako okititi stripovima:

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/04/2009 : 19:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Bilo bi... sad kad imaju cim

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 14/04/2009 : 21:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message
Danas pros'o pored i ovaj poster izgleda zaista fenomenalno uzivo...
Imate li nameru da ih stampate i prodajete?

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/04/2009 : 21:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
HC Nadziraci u Profilu 350 kuna.Mislim da je time ovaj strip postao najskuplje izdanje na ovim prostorima.
Koliko je HC varijanta u Srbiji?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 14/04/2009 : 22:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Nadziraci su najskuplje strip izdanje u Srbiji; no, istovremeno, Nadziraci su NAJOBIMNIJE kolor izdanje bilo kog stripa na ovim prostorima ikada.
Mislim da je cena u Srbiji oko 40 evra.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/04/2009 : 22:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by JefCostello

Danas pros'o pored i ovaj poster izgleda zaista fenomenalno uzivo...
Imate li nameru da ih stampate i prodajete?



Isto pitanje!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2322 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 14/04/2009 : 23:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

Nadziraci su najskuplje strip izdanje u Srbiji; no, istovremeno, Nadziraci su NAJOBIMNIJE kolor izdanje bilo kog stripa na ovim prostorima ikada.
Mislim da je cena u Srbiji oko 40 evra.



Imam svoj HC primerak i rekao bih da je to strip knjiga kakva u Srbiji nikada nije objavljena...apsolutni NO.1 u srpskom strip izdavastvu...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 14/04/2009 : 23:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
U Nadzirace je uloženo osam meseci rada i to ne jedne osobe... iznalaženje najboljih prevodilackih i grafickih rešenja, menjanje hiljada natpisa unutar crteža, proveravanje svakog detalja; na kraju, vrhunska štampa i povez; 444 stranice i svega 300 tvrdokoricenih numerisanih primeraka... to je kapitalno delo za sva vremena koje se verovatno nikada nece samo za sebe isplatiti izdavacu, bez obzira na cenu i broj prodatih primeraka. Nadziraci su broj 1 u ediciji grafickih novela, seriji koja temeljito i konacno menja odnos domace scene prema stripu.
Mnogi su sada skloni da pljujju propuste u organizaciji i ritmu izlaženja, ali mi ispisujemo stranice jedne nove, drugacije, bolje istorije stripa na ovim prostorima. Vreme Zagora je prošlo; graficke novele i mange su buducnost, ono što naša deca citaju i traže i što ce za koju deceniju biti velike i nezaobilazne stvari.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 14/04/2009 : 23:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
I cijena je ok, ako je dobijem za ovakvu?

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 14/04/2009 23:32:44
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 14/04/2009 : 23:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
Sin City u izdanju BP ima samo u sc varijanti ili i u HC varijanti?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/04/2009 : 23:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
sc

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10853 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/04/2009 : 06:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Lepo bogami, Nadziraci su izdati tamo nekog oktobra 2006. Svako malo od tada ponavljaju se iste price od strane izdavaca da je te najbolji, te najskuplji, te napopularniji, te najave za isti, te reklame za isti, te kako isti popularizuje strip i slicno. Cenim negde pred kraj 2010 da se se ponovo podici halabuka oko istog. Reko bi covek da nemaju drugoga posla
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18760 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/04/2009 : 08:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Zagoru je vreme prošlo?
pa da, vidi se po broju izdanja i tempu kojim izlazi...dok...mange i graficne novele razturaju...
samo što to možda vredi za Japan i poneke druge zemlje.
I neznam zašto nebi Zagor,Nadziraci i mange izlazili ruku pod ruku ko dosada...
bojim se da ce od svega bit puno buke-ni zašta...a do tada ce Zagor bit na svom 1000 broju.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 15/04/2009 : 09:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
U školi gde ide moja kcerka, u njenom odeljenju je napravljena anketa povodom toga šta se cita od knjiga i stripova i nije se pojavio NIJEDAN ljubitelj kvazivesterna iz nekadašnje Zlatne serije, a iznenadujuci broj osoba je na mangama i americkom stripu. To je buducnost. naravno da Zagor nece izumreti, ali poredenje Zagora i mangi je irelevantno pošto za citanje Zagora jedva da treba znati slova, a za razumevanje mangi potrebno je i nešto mozga. Ja sam tri puta u životu pokušao da citam Zagora, prvi put sa deset godina, poslednji put krajem prošlog veka, i svaki put sam se osecao kao mentalno zaostao.
O tome kuda ide savremeni strip dovoljno je pogledati šta se cita po Evropi i u samoj Italiji. Neke moje omiljene striparnice iz Milana gde sam proveo dosta vremena u poslednjih deset godina pretvorene su u mangaonice.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1921 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 15/04/2009 : 09:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message
U BL u knjizari Kultura HC Nadziraci 107 KM /54 evra
cisto da se zna
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10853 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/04/2009 : 10:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Mange u Srbiji NE izlaze, a od Amera tu i tamo iskoci neki, ponekad. Tesko da ce razultati te ankete doci do nekog izdavaca koji bi je otelotovrio
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 15/04/2009 : 10:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
quote:
Originally posted by feniks

U BL u knjizari Kultura HC Nadziraci 107 KM /54 evra
cisto da se zna


Ako si clan njihovog kluba citalaca imaš 10% popusta, cisto da se zna

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/04/2009 : 10:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by feniks

U BL u knjizari Kultura HC Nadziraci 107 KM /54 evra
cisto da se zna



super

dati šestinul plate za vocmene

cekam bolja vremena ili ako se bogato udam

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000