forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD LU #105 Misterij Venecije
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 15/04/2009 : 20:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
DD LU #105 Misterij Venecije

Ruju/Stano



Da cujemo dojmove...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/04/2009 : 20:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Inferno, ti si moj covek, ajde molim te skoci u topic Pomoc u kupovini i daj mi neke preporuke.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 15/04/2009 : 20:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
Osobno, meni jedan od dosadnijih Dylana
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/04/2009 : 20:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Ali ima zescu naslovnu!

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 15/04/2009 : 20:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Kratka ocena : lose, predvidljivo, uzasan kraj, likovi slabo razvijeni, crtez jako varira. Nesto opsirnije cu reci kada budem procitao pricu.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 15/04/2009 : 20:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Ja ga danas kupio i prolistao. Ako ce Stano ovako nastaviti crtati onda je i bolje da što manje crta.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/04/2009 : 20:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

Kratka ocena : lose, predvidljivo, uzasan kraj, likovi slabo razvijeni, crtez jako varira. Nesto opsirnije cu reci kada budem procitao pricu.



To bi covek mogao reci za skoro svaku Ludensovu pricu u poslednje vreme,a da ih i ne procita

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

aleksa crnobrnja
New Member



276 Posts

Member since 19/02/2009

Posted - 15/04/2009 : 21:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send aleksa crnobrnja a Private Message
Sjajan Stano. Užitak za gledanje, dok me, on the other hand, citanje smorilo. Ruju je (valjda) pokušao biti poetican, romantican, no to mi u konacnici lici samo na gomilanje, eksploziju uobicajenih rujuovskih instant ideja i raspleta (takoreci, pretjerivanja), i to ne baš narocito dobro ili interesantno rasporedenih iliti realiziranih.

Ali Stano je faca.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/04/2009 : 21:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
sad si me zaintrigirao. novi dd mi je Boze oslobodi, ali ako je stano slucajno postao jos leprsaviji i slobodniji (sto naslucujem po negativnim komentarima pojedinaca), mogao bi to biti praznik za oci, cisto za gledati. ima li tko kakav sken makar jednog kadra?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/04/2009 : 21:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
to neki nastavak:

Go to Top of Page

aleksa crnobrnja
New Member



276 Posts

Member since 19/02/2009

Posted - 15/04/2009 : 22:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send aleksa crnobrnja a Private Message
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/04/2009 : 22:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
hvala mnogo!
nazalost, za mene, stano je otisao u suprotnom smjeru od leprsavosti... ne svidja mi se nimalo...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/04/2009 : 22:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
tipicno Stanovo tusiranje,ali faca ove cure me podsjeti na Piccatta
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/04/2009 : 22:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ova faca trebe je vec bila u nekom stripu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/04/2009 : 22:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
podsjeca malo na onu trebu iz Irske sto je otisla na nebeske pasnjake
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 15/04/2009 : 23:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Decki s UBC-a su ovoj prici dodijelili velikih 78% i zato su moja ocekivanja nenormalno porasla. Nažalost, epizoda je ispala slabija cak i od nekih Rujovih uradaka cija je ocjena bila i do 30% manja.

Svejedno može proci. Nekakav mediokritet...

Prica: 5
Scenarij: 5
Crtež: 7
Naslovnica: 8

Ukupno: 59%

"Misterij Venecije" je slican kao i MM "Zlatni Buda". Tamo se na široko pricalo o misticnoj Kambodži, a ovdje o misticnoj Veneciji. Znaci, pricalo se o svemu što tematski nema neke velike veze sa MM-om, odnosno DD-om. I zato je radnja ove Rujuve price prilicno nezanimljiva DD fanovima, pogotovo kad uvidimo da ne bi cinilo razliku kad bi na mjestu Venecije stajao bilo koji drugi grad bogate povijesti i kulture (dakle: Padova, Firenca, Rim...). Ruju se referira na epizode: #126 (Venecija); #141 (Saul); #155 (Obasjani). Svega se toga površno dotakao, a i ti elementi na kraju nisu ispali od neke velike važnosti za epizodu. Štoviše, zahvaljujuci tom okolišanju možete steci dojam nedovršenosti ili se priupitati o cemu se ovdje zapravo prica i koja je uloga Dylana Doga u svemu tome!? Ruju je pokušao povezati nepovezivo i opet ubacuje scenaristicke viškove (kremirani leševi u kanalima, nepotrebni treci ortak, Dylan neaktivan i ne utjece na radnju, previše Casanovinih flashbackova, sve u svemu - kompliciran projekt tih "Obasjanih" (opet droge)...).

Plus ove price je svakako pojava košmara nad Venecijom, tek toliko da ne kažemo kako nema horora. Ali i dalje je to pomalo traljavo koketiranje sa snovima od strane Rujua.

Stano me nije oduševio. Usporedio sam broj #1 s ovom epizodom i razlika je ocigledna. Imam osjecaj da je previše petljao s detaljima. Ni tuširanje nije kao nekada. Ovdje izgleda ko da je tuširao s istrošenim flomasterom (v. valovi na vodi i zgrade). Podsjetilo me na Gieza, a on mi nije drag. Ovo što sam rekao, ne odnosi se na flashbackove koji su divno oslikani. Pogledajte samo zadnju vinjetu. Predivno. Crtež je u konacnici dobar, ali ocekivao sam više od Stana.

Zadnja vinjeta:


Flashbackovi:


(...)
http://i41.tinypic.com/10h0izl.jpg

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 15/04/2009 : 23:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Da kažem još...
-Postoji mogucnost da me Stano nije oduševio zbog nezanimljive price.

-Epizoda je nekakva posveta Veneciji i to je sve što možete ocekivati od price.

-Šteta. Baš sam se nadao da ce ovo valjati i da cu "Misterij Venecije" moci pridružiti "Nocnom lovu" i "Vjecnoj iluziji" (niz epizoda od #180 do #195)... Tada bi mogli reci kako Ruju ima nešto telenta, a ovako opet ništa :(.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/04/2009 : 00:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

to neki nastavak




nije, ali obje radnje se dogadjaju u veneciji
sto se tice stripa: 5/10
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/04/2009 : 08:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

hvala mnogo!
nazalost, za mene, stano je otisao u suprotnom smjeru od leprsavosti... ne svidja mi se nimalo...



hmmmm, tesko da je stano ikad imao leprsav stil.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/04/2009 : 10:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
dakle i dalje smaraju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 16/04/2009 : 12:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
Jako loše. Konfuzno, dosadno i krajnje neoriginalno. Starija prica koja je isto bila u Venciji "Crvena smrt" par klasa bolja. Teško da cu ovo ikad više uzeti u ruke.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/04/2009 : 13:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

hmmmm, tesko da je stano ikad imao leprsav stil.



Upravo tako, samo što se meni sa svakim radom sve više svida... Osim DD 100, naravno, od toga bolje ne može...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/04/2009 : 13:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
leprsav u smislu slobode, minimuma detalja, ne bas realisticna crteza... na ovoj gore stranici (ne infernovi flahbackovi - slazem se da su prekrasni) uopce ne slici na sebe, izgleda ko neki zanatlija, tehnicar... ako vam je to stano iz dd br. 1, onda ne znam sto reci...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/04/2009 : 13:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

leprsav u smislu slobode, minimuma detalja, ne bas realisticna crteza... na ovoj gore stranici (ne infernovi flahbackovi - slazem se da su prekrasni) uopce ne slici na sebe, izgleda ko neki zanatlija, tehnicar... ako vam je to stano iz dd br. 1, onda ne znam sto reci...



Meni je tu gore bolji nego u DD 1, i ne izgleda mi uopce kao zanatlija... Covjek je arhitekt (koliko sam cuo) pa ima specifican stil, dosta precizan i sa mnoštvom pravih linija, koji se izgleda vecini ljudi ne svida... Meni su glavni likovi, a tu je fenomenalan, s tim da mi se kod Stana svida sve... Tek kad probaš crtati tako, vidiš koliko je lakše crtati 'prljavo' i koliko truda je uloženo u taj crtež...

Mada, najnormalnija je stvar da se nece svakom svidjeti, bilo bi cudno da je obratno...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 16/04/2009 : 14:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message
Manei je Stano do sada najbolji baš u ovoj epizodi. Samo mu nešto ne leže ženska lica.
One njegove linije me baš nisu nikad oduševljavale ...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/04/2009 : 15:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ne znam šta ima loše u datim primjerima crteža?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000