forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD LU #105 Misterij Venecije
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

teller
Advanced Member



Slovenia
18424 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/04/2009 : 16:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
ni ja ne vidim da crtež nešto posebno ne valja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 16/04/2009 : 19:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Inferno je sve rekao. Tipicni Ruju koji jednostavno ne zna. Stano je car. Cista desetka!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9223 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/04/2009 : 19:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Inace Ruju ne samo da ne zna vec i ne želi nešto reci , ali tu je nešto htio reci, pokazati ali... loše je to ispalo. Sve price na koje referira su sto puta bolje od ove, i boleština od crvene smrti, i lepet krila palih andela i novo pleme ali.... ovo ipak crta stano koji je svakako plus, a za mene je i plus i uvodna scena sa truplima u kanalima šteta što nije nastavio u takvom tonu...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 16/04/2009 : 20:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Da... Nakon prespavane noci :D, prica mi djeluje još odbojnije nego jucer. ...Ništa, bezveze, nula...

Sad nam ide jedna manje uspješna Paolina prica: Phobia: http://www.cravenroad7.it/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1334

P.S. Može netko reci kakva je epizoda "Vješticji vrh"? Idem je procitati, pa tako...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/04/2009 : 21:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ne znam šta ima loše u datim primjerima crteža?



kad bi ti znao sto je meni lose (unatoc tome sto se iz aviona vidi razlika prema pocetnom stanu), onda bi ti bio ja, a to ne bi valjalo ni za te ni za me... to uz uvjet cak i da sam rekao da je lose, a nisam... samo sam rekao da mi je udaljen od naviknuta stana i da mi se ne svidja taj pomak...
tako da po obicaju prije nego lupnes, pokusaj razmisliti koliko je blesavo ovako postavljeno u upitnoj formi nesto pitati o necemu sto nije ni izreceno...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/04/2009 : 21:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Renky

Ne znam šta ima loše u datim primjerima crteža?



kad bi ti znao sto je meni lose (unatoc tome sto se iz aviona vidi razlika prema pocetnom stanu), onda bi ti bio ja, a to ne bi valjalo ni za te ni za me... to uz uvjet cak i da sam rekao da je lose, a nisam... samo sam rekao da mi je udaljen od naviknuta stana i da mi se ne svidja taj pomak...
tako da po obicaju prije nego lupnes, pokusaj razmisliti koliko je blesavo ovako postavljeno u upitnoj formi nesto pitati o necemu sto nije ni izreceno...



quote:
Originally posted by Colt

Kratka ocena : lose, predvidljivo, uzasan kraj, likovi slabo razvijeni, crtez jako varira. Nesto opsirnije cu reci kada budem procitao pricu.


Nije ni procita ali ima vrlo uvjerljiv stav
quote:
Originally posted by mpavin

Ja ga danas kupio i prolistao. Ako ce Stano ovako nastaviti crtati onda je i bolje da što manje crta.


Još uvik neprocitano no crtež se cesto može procijeniti prelistavanjem ako nije baš samo da se osjeti miris papira.

---------------------------------------------------------------------

Dalje, kao što ne vidim razlog kritici crteža ( ponavljam, na datim primjerima ) tako ni ne vidim razlog zbog cega si se baš ti naša prozvan. Evo citata koji su me naveli na pomisao da je crtež loš. Ok, ukusi su razliciti pa me zanimalo zašto je njima loš a meni ne. Drugi su obrazložili svoja zapažanja, pa caki i ti, tako da si promašija temu no neka si se javija. Cak necu biti toliko zloban pa smatrati da netko lupa kad neprocitani strip na osnovu 3 videne table proglasi... bilo kakvim. A baš to si ti uradio.
Za kraj, ne želim polemizirati bez razloga jer iz svega je vidljivo da se tebi nisam obraca. Tako da po obicaju prije nego što lupneš, pažljivo procitaj temu, pa ponovo, pa ponovo ako triba... i pokušaj razmisliti moraš li se baš uvik javit.
E da, ne daj Bože da sam ja ti... ostalo je tebi na slobodu.

PS
I dalje stoji upitnik iza komentara bez obrazloženja. Meni je crtež sasvim ok.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
693 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 19/04/2009 : 15:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message
Evo mojih dojmova(koji su,cini se,drukciji od drugih):

Prica-super!Iako je tema apokalipse malo isfurana,Ruju ju je dobro napravio!
Crtež-nije uopce loš!
Naslovnica-dobro izgleda,ali come on!Stano je uzeo tamo neku scenu iz price,obojao ju i stavio Dylana,a kladim se da je upotrebljavao Photoshop da mu to sve uspije!

Ova epizoda me podsjetila na jednu super scenu iz "Buffy",a koja ide ovako:

"Kraj je svijeta."
"Zar opet?!"
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 19/04/2009 : 21:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
quote:
Originally posted by Lucy Liu

Evo mojih dojmova(koji su,cini se,drukciji od drugih):

Prica-super!Iako je tema apokalipse malo isfurana,Ruju ju je dobro napravio!
Crtež-nije uopce loš!
Naslovnica-dobro izgleda,ali come on!Stano je uzeo tamo neku scenu iz price,obojao ju i stavio Dylana,a kladim se da je upotrebljavao Photoshop da mu to sve uspije!


Slažem se sa ovime! Ruju je stvarno dobar, što se tice i svih prethodnih scenarija koje je pisao za DD. Stano je takoder izvrsno odradio i naslovnicu koja baš zraci nekom posebnošcu, a i crtež u stripu je isto ispao u ravnini sa npr. Piccattovim, što je obilježje za jedan jako dobar crtež. Ovako vecina nije navikla na Stanov crtež, pa ga zato kritiziraju. Inace, da Stano cešce crta epizode, bilo bi samo pohvala

Edited by - Panon on 20/04/2009 09:23:21
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 20/04/2009 : 11:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Panon

Ruju je stvarno dobar, što se tice i svih prethodnih scenarija koje je pisao za DD.

? Stvarno? Niko nije imao vishe loshih scenarija za Dilana od Rujua. Zabode neshto pristojno svaki deseti, inache chemer.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 21/04/2009 : 03:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Ne mozete porediti ovog Stana,i onog iz Zore zivih mrtvaca,jer je ovde promenio stil.Mislim,pogledajte Br1,linije su se sastavljale pod nekim uglom,nisu bile zaobljene kao sad.
Pogledajte samo Dilanovo lice.Meni Stano u svakom pogledu odgovara,meni br 1 uz Roija.
Naslovna prelepa.strip josh uvek nisam procitao.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 21/04/2009 : 05:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Zna neko kad ovo stiže u Darkwood ili Alana?

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 21/04/2009 : 05:14:50  Show Profile Show Extended Profile
Nisam procitao strip.Cekam da stigne u Darkwood, tako da o scenariju ne mogu nista reci.
Ruju - diskutabilno!

Stano je jako dobar crtac. Mislim da je fantastican u naglasavanju odredjenih psiholoskih momenata kod portreta(karaktera), i mislim da jako dobro vrsi kadriranje nekih scena.Lepo to radi i sa merom!Za sebe kaze da je spor crtac, pa ga zato i nema u mnogo epizoda a i crtanje stripova nije posao koji se zavrsava preko noci! Upravo to potvrdjuje da se radi o temeljitom i promisljenom crtacu.A zasto bi poverili izradu naslovnica nekom ko nije dobar crtac? Razumem da su afiniteti - DE GUSTIBUS NON EST DISPUTANDUM , i tu ne mozes nagovoriti, preobratiti, privoleti nekog ko ima averziju prema odredjenom, da kazem kliseu! Prve Stanove epizode #1 i #25 mozda i jesu slicne, i u njima ima vise linearnog grafizma i svodjenja crteza, kao kod austrijskog secesioniste E.Schielea.. Ali, upravo ta linearnost u crtezu, ostri prelomi sa velikom dinamikom u kretanju smerova linija i povrsina(okolina ambijenta i figura) grade jaku dramaticnost.. Npr. u Velikom snu primetno je ublazavanje ostrina i pravih linija i nije kao u #1 i #25 a prisutno je i rasterno sencanje..crtez i dalje gradi zanimljivu atmosferu, znaci prisutna je neka volshebna matematika
Izvinite neistomishljenici - imate pravo na suprotno.
Da ne tupim, ali.. Nisam izdrzao da ne budem apologet Angela Stana. Zato sam i uputio ovaj post..retko sam na forumu i obicno ne serem van sopstvenog Wc-a..
JEDVA CEKAM TAJ MISTERIJ VENECIJE!

Edited by - docA on 21/04/2009 05:38:09
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/04/2009 : 07:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
odlican post doco ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 22/04/2009 : 20:10:07  Show Profile Show Extended Profile
Vidim da se ovaj topic gasi, ali vraticu se da prokomentarisem posto nabavim strip i procitam ga..
Jako me interesuje ta prica...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 22/04/2009 : 23:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message
Procitao.
Prica i atmosfera dobre do zadnje cetvrtine, kada se pretvara u uradak djeteta iz vrtica.

Crtež i naslovnica maestralni.

PS
Ko je bio onaj lik na kraju (treci sanjar)?
Jel to neki Dylanov scenarist ili nekakav pisac kojeg bi mi kao trebali prepoznat?
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 22/04/2009 : 23:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Neznam što da kažem za ovu pricu ... iman osjecaj da cilo vrime išcekujem nešto zaista veliko .. a nakraju se skupe par nocnih mora malo se zabavljaju sa Venecijom i to je to.Eto to je ukratko sadržaj stripa.Jednostavno prelijevanje iz šupljega u prazno.
Crtež je s druge strane malo remek djelo.
Uvik sam za pricu ispred crteža, ali ovaj put je crtež nadmašio pricu za puno, puno bodova ...
Stano je zaista majstor.Šteta što je to ispalo vako lip crtež na ovoj ''armageddon-skoj '' prici po DD.

Prica 5/10 Crtež 9/10
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1856 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 25/04/2009 : 21:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message
Jel zna itko zašto Stano crta tako malo epizoda Dylana? Mislim, radi li možda i na nekim drugim projektima, ili je jednostavno lijen Kolko se ja sjecam, nacrtao je 1. epizodu, 25., "Pricu ni o kome" (nisam siguran za broj), 100., onu kratku epizodu u Systemovom gigantu ("Vucja krv", ako se ne varam)... Jebeno mi se svida njegov stil, pa mi je žao što ga se ne vida više...

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2009 : 23:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Jedan od rijetkih koje sam uspio procitat do kraja. Valjda zbog Stana. Ruju ko uvijek .

Jack the Black.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 26/04/2009 : 00:42:19  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Hajo

Jel zna itko zašto Stano crta tako malo epizoda Dylana? Mislim, radi li možda i na nekim drugim projektima, ili je jednostavno lijen Kolko se ja sjecam, nacrtao je 1. epizodu, 25., "Pricu ni o kome" (nisam siguran za broj), 100., onu kratku epizodu u Systemovom gigantu ("Vucja krv", ako se ne varam)... Jebeno mi se svida njegov stil, pa mi je žao što ga se ne vida više...


Italijanski nazivi epizoda koje je nacrtao A.Stano:
# 1 L’alba dei morti viventi
# 25 Morgana
# 43 Storia di nessuno
# 100 La storia di Dylan Dog
# 184 I misteri di Venezia
# 217 Il grande sono

Dovde negde sam u toku sto se regularne serije tice, a pored "vucje krvi", nedavno sam procitao jos dve kratke price, koje ce moguce objaviti Ludensov ili neki od narednih Sc Giganata.. To su price iz Giganta regularnog br.8 (ja bio nabavio pirata) "Crna macka" i "Bunar prokletih" .. . Scenario za Crnu macku napisao T.Sclavi u saradnji sa G.Puccioni a u drugoj prici je radio G.Anon…..znam da sigurno postoji jos najmanje jedna epizoda koju ce VC uskoro objaviti...

Edited by - docA on 26/04/2009 18:40:08
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4561 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 26/04/2009 : 07:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Postoji:
# 233-L'ospite sgradito
U VC-u br.24

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5624 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/04/2009 : 11:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Postoji:
# 233-L'ospite sgradito
U VC-u br.24



Crtao je Stano i brojeve 243 (Sclavi/Stano) i 258 (Ruju/Stano)...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 26/04/2009 : 16:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by Hajo

Jel zna itko zašto Stano crta tako malo epizoda Dylana? Mislim, radi li možda i na nekim drugim projektima, ili je jednostavno lijen Kolko se ja sjecam, nacrtao je 1. epizodu, 25., "Pricu ni o kome" (nisam siguran za broj), 100., onu kratku epizodu u Systemovom gigantu ("Vucja krv", ako se ne varam)... Jebeno mi se svida njegov stil, pa mi je žao što ga se ne vida više...


Italijanski nazivi epizoda koje je nacrtao A.Stano:
# 1 L’alba dei morti viventi
# 25 Morgana
# 43 Storia di nessuno
# 100 La porta dell’inferno
# 184 I misteri di Venezia
# 217 Il grande sono

Dovde negde sam u toku sto se regularne serije tice, a pored "vucje krvi", nedavno sam procitao jos dve kratke price, koje ce moguce objaviti Ludensov ili neki od narednih Sc Giganata.. To su price iz Giganta regularnog br.8 (ja bio nabavio pirata) "Crna macka" i "Bunar prokletih" .. . Scenario za Crnu macku napisao T.Sclavi u saradnji sa G.Puccioni a u drugoj prici je radio G.Anon…..znam da sigurno postoji jos najmanje jedna epizoda koju ce VC uskoro objaviti...




mala korekcija:
#100 Prica o Dylanu Dogu

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/04/2009 : 17:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
crtao je stano i u gigantima 4,6,8,16
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/04/2009 : 17:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
a i u kolorfest 2
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 26/04/2009 : 18:31:41  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by supermark

crtao je stano i u gigantima 4,6,8,16


Da, u pravu si..u gigantu 4 SC prica "Bila je mrtva" i naravno Sclavijev scenario..u 6-ici je pomenuta "Vucja krv" a za Gigant 16-icu ne znam kao i za kolorfest 2? Sigurno imas neke italijane u posed..?!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000