forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Crno bijelo ili u boji?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 17/04/2009 : 19:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Ja sam glaso sa crno-bijelo, ali moram priznati da vecina stripova koju sam cito su c-b bonelli, tako da one prave u boji zapravo nisam ni upozno. Prošo sam malo kroz par brojeva drunne, koja ima fantastican kolor, likovi izgledaju kao da su živi, tako da je tu svakako bolja opcija u boji, dok mi užasno idu na živce jubilarni brojevi bonelli junaka u boji, jer su boje nekako neprirodne, plus šta sam nenavikao na Zagora u boji. Osim toga, dobar crtac ljepše docara atmosferu šume u c/b varijanti, nego u boji kad je sve jednako zeleno. Možda je onda problem u farbanju, jer jubilarni zagori nekako imaju 10 razlicitih boja kojima sve pofarbaju, tako da nema onih finih efekata sjene kao u c/b varijanti. Da se više potrude, možda bi ofarbani dobili prednost, ali ovako ne.

U crno-bijeloj varijanti mi se posebno svidaju sjene i mracne atmosfere, to su mi prava umjetnicka djela. Ferri i Della Monica puno koriste sjenu i njihov mi je stil fantastican.

Evo primjera, ovaj c/b mi je puno prirodniji za zagora, dok ovaj u boji nekako ima premalo boja, kao da ga je klinac farbo s drvenim bojicama (na papiru izgleda još gore)




No sikiriki
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/04/2009 : 20:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by zlatan bihac

u boji nekako izgleda kao djecija slikovnica ili sl.

Jel ti i Karavadjo izgleda kao slikovnica? Jer, on je slikao u boji.

A Klimt? Ili Vistler? Ili Van Gog?
Go to Top of Page

Keltoslav
Starting Member



Poland
84 Posts

Member since 15/04/2009

Posted - 18/04/2009 : 11:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Keltoslav a Private Message
E jesi ga i ti naš'o, porediti kolorirane stripove i ove velikane.

Komedijašu baci taj revolver!
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
280 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 18/04/2009 : 11:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message
Ovisi, ako je crtac karakteristican po crnilu(kontrastu crnog i bijelog) kao npr.Magnus i Ortiz onda naravno bolje c/b.Kolor ima smila ako je dobar,raznovrsan,a ne da se upotrebljavaju samo 4,5 boja:)

Ali najtocniji odgovor je vec recen;"onako kako je u orginalu"

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita

Edited by - Andrey on 18/04/2009 11:17:54
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2314 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 21/04/2009 : 17:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
Bitan je sadržaj,(a onda i crtež),a dali je u boji ili ne to je manje važno.

#!??
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2126 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 21/04/2009 : 19:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
Meni je prirodnije vidjeti crno bijelo nego kolor, ali kod autora kojima je kolor u malom prstu super mi je kolor(u tom slucaju bolji i od crno-bijelog)

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000