forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog - Najbolje od najboljeg
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 11/06/2009 : 20:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

ovi postoci su prosjecna ocjena komentara, a prosjek od 100% nema nijedna prica nijednog junaka
puno dilanovih prica je dobilo 100%od recenzenata


A, ok, nijesam skapirao. Hvala na ispravci.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 11/06/2009 : 20:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
quote:
Originally posted by Panon

Nisu M&G lošdi crtaci, nego jednstavno imaju taj nekakav ''mekan'' crtež, kojim ne mogu dovoljno docarati jezivu i turobnu DD atmosferu, naravno, kad se radi o takvim pricama.
Eto, u Dvorcu straha i Dami u crnom su mi super, ali su bezveze u Tunelu straha - tamo bi pasao netko poput Roija, Marija ili Piccatta.


Mislim da je ovo manje vise sustina. M&G dobre price ne cine boljim, ali ih uglavnom ne upropascuju. Lose price uglavnom cine jos losijim, posebno u kasnijoj fazi, u kojoj uglavnom prelaze u neki manirizam i ponavljanjne vec vidjenog.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 11/06/2009 : 20:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
quote:
Originally posted by docA
Crtez Pietra Dall'agnola je odlican. U recimo "Ubici vestica",DDVC 4,kao i u crnom covjeku,Dall'agnolov crtez je jedan od retko dobrih crteza.Jednostavan, sveden na plohe, cist i oslobodjen nepotrebnog.Sto se atmosfere tice, Dall'agnol je maestralan u svojim epizodama! Retko kreativan crtac Bonellijevog staffa, ali, na zalost, malo zastupljen.Njegov se crtez ne moze posmatrati kao univerzalan "dall'agnolovski", ili klishejski..jer, npr.crtez u "Tama"DD#34 je nesto, posve drugacije nego li u kasnijim radovima.Ako uporedimo Granicu, DD SD#34, kao neku sredinu, i tu nailazimo na, takodje solidan crtez, opet drugaciji u odnosu na neke epizode ispred - cist, pravi stripski!


Uglavnom se slazem sa Docom. Meni je Dall'Agnol dobar, cak jako dobar, i u Tami i u Goblinu (koliko kapiram isti stil u obije epizode) i u Granici (drugaciji stil). Ovaj treci stil u Crnom covjeku mi se ama bas nikako ne dopada. Mozda zato sto je epizoda uzasna, a mozda i zato sto sam ocekivao nesto drugacije od Dall'Agnola, pa sam se razocarao kad sam ugledao potpuno razlicit stil crtanja.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 11/06/2009 : 21:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by Djuro

Mislim da je ovo manje vise sustina. M&G dobre price ne cine boljim, ali ih uglavnom ne upropascuju. Lose price uglavnom cine jos losijim, posebno u kasnijoj fazi, u kojoj uglavnom prelaze u neki manirizam i ponavljanjne vec vidjenog.



To bi bilo to, slazem se.


Ha Vidis kako su ukusi razliciti i tesko je o njima raspravljati.
M&G mi i losiju pricu ucine boljom.Recimo "Odblesci smrti" ili posebno "Glas iz magle" kao sasvim prosecne price da ovaj dvojac nije nacrtao ne bih upamtio uopste.
Probaj Emet da zamislis koji je meni iako sasvim jednostavna i gotovo akciona prica skoro savrsen bez njihovog crteza.Recimo Rabina "Vudi Alena" nacrtanog od Roia na primer.Nema sanse!
Meni je Dall'agnol u Tami upravo najbolji,Goblinu solidan a Vestici potpuno necitljiv.Kao da je neko protresao strip i iz njega ispalo pola nacrtanih linija.Gledam njegove crteze i uvek mi u svakom slici nesto nedostaje,nekako prazno,linije prazne....ne mogu da definisem.
Mislim da cesto zavisi i od konkurencije.Koliko god Roia nisam mogao ocima da vidim u ranim radovima na Dylanu sada se radujem svakom njegovom crtezu.Inace ne treba da isticem da ja ustvari i volim realisticne crtace i takav pristup.
Zato kazem tesko je pomiriti ukuse.
Go to Top of Page

Španac
Starting Member



Croatia
50 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/06/2009 : 21:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Španac a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by elfak nish

19-uspomene nevidljivog
11-veliki dijabolo
25-morgana
39-gospodar tisine...
A mozes i prvi -zora zivog mrtvaca



Sta zajebavas coveka?! To nije izaslo na Hr trzistu.


Inace, jedna od najboljih epizoda.

Kako mislite da broj 39 nije izisao na HR trzistu? Ja ga kupio 90 u Hrvatskoj na kiosku. Zadnji broj koji je dosao na HR trziste je broj 51.


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/06/2009 : 23:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by Djuro

Mislim da je ovo manje vise sustina. M&G dobre price ne cine boljim, ali ih uglavnom ne upropascuju. Lose price uglavnom cine jos losijim, posebno u kasnijoj fazi, u kojoj uglavnom prelaze u neki manirizam i ponavljanjne vec vidjenog.



To bi bilo to, slazem se.


Ha Vidis kako su ukusi razliciti i tesko je o njima raspravljati.
M&G mi i losiju pricu ucine boljom.Recimo "Odblesci smrti" ili posebno "Glas iz magle" kao sasvim prosecne price da ovaj dvojac nije nacrtao ne bih upamtio uopste.
Probaj Emet da zamislis koji je meni iako sasvim jednostavna i gotovo akciona prica skoro savrsen bez njihovog crteza.Recimo Rabina "Vudi Alena" nacrtanog od Roia na primer.Nema sanse!
Meni je Dall'agnol u Tami upravo najbolji,Goblinu solidan a Vestici potpuno necitljiv.Kao da je neko protresao strip i iz njega ispalo pola nacrtanih linija.Gledam njegove crteze i uvek mi u svakom slici nesto nedostaje,nekako prazno,linije prazne....ne mogu da definisem.
Mislim da cesto zavisi i od konkurencije.Koliko god Roia nisam mogao ocima da vidim u ranim radovima na Dylanu sada se radujem svakom njegovom crtezu.Inace ne treba da isticem da ja ustvari i volim realisticne crtace i takav pristup.
Zato kazem tesko je pomiriti ukuse.



tamu nisam citao, a u Goblinu mi je DalAgnol dosta dobar
u svim drugim radovima mi je teška katastrofa, toliko loš da nisam mogao vjerovati da je to isti crtac
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/06/2009 : 00:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Budos

Eh kad bi DD crtao Claudio Villa ,to bi bilo super.
Pa šta je sa njim, jel on uopšta crta, koji strip za Bobelli?
Ili samo naslovnice radi.



crta, ali rijetko i sporo (naravno, za Bobellija )
uglavnom samo radi naslovnice za texa i DD superbook
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 12/06/2009 : 00:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
millazzo probaj epizode sa smrcu koje su meni jedne od najboljih epizoda dilana:

1: Igra sa smrcu
2: Sa druge strane smrti
3: specijal Snovi obavezno prochitaj,tu su i uspomene nevidljivog itd...

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/06/2009 : 00:10:48  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Španac

Kako mislite da broj 39 nije izisao na HR trzistu? Ja ga kupio 90 u Hrvatskoj na kiosku. Zadnji broj koji je dosao na HR trziste je broj 51.



Da, izasao je Dnevnikov. Ja sam mislio na Ludensova izdanja.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/06/2009 : 00:26:45  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by dubac

Ha Vidis kako su ukusi razliciti i tesko je o njima raspravljati.
M&G mi i losiju pricu ucine boljom.Recimo "Odblesci smrti" ili posebno "Glas iz magle" kao sasvim prosecne price da ovaj dvojac nije nacrtao ne bih upamtio uopste.
Probaj Emet da zamislis koji je meni iako sasvim jednostavna i gotovo akciona prica skoro savrsen bez njihovog crteza.Recimo Rabina "Vudi Alena" nacrtanog od Roia na primer.Nema sanse!
Meni je Dall'agnol u Tami upravo najbolji,Goblinu solidan a Vestici potpuno necitljiv.Kao da je neko protresao strip i iz njega ispalo pola nacrtanih linija.Gledam njegove crteze i uvek mi u svakom slici nesto nedostaje,nekako prazno,linije prazne....ne mogu da definisem.
Mislim da cesto zavisi i od konkurencije.Koliko god Roia nisam mogao ocima da vidim u ranim radovima na Dylanu sada se radujem svakom njegovom crtezu.Inace ne treba da isticem da ja ustvari i volim realisticne crtace i takav pristup.
Zato kazem tesko je pomiriti ukuse.



Nije rec o ukusima ili afinitetima.Rec je o poimanju "crteza u stripu" ili onoga sto nazivamo "kreativnost u crtezu".

Mozda sam lose objasnio neke stvari?

Elem, volim ja i M&G, meni uopste ne smetaju, daleko od toga, jako su mi dragi i nisu losi kao dvojac, standardni crtaci - to sam mislio.Bez obzira na misljenje ostalih, mislim da je Dall'agnol odlican i natprosecan crtac, kao i A.Stano, kao i (verovali mnogi ili ne) L.Piccatto.Vecina epizoda koje su nacrtali M&G su mi posebno drage, a i posebne.Cak se mogu i sloziti sa onim "Probaj Emet da zamislis koji je meni iako sasvim jednostavna i gotovo akciona prica skoro savrsen bez njihovog crteza.Recimo Rabina "Vudi Alena" nacrtanog od Roia na primer.Nema sanse!".Ne vrsi se, takodje, ni slucajan odabir crtaca pri odluci o crtacu za neku epizodu.

Tu gde hvalim Dall'agnola ja kazem: crtez Dall'agnolov je kreativan u likovnom smislu - vristi od likovnosti!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6847 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/06/2009 : 01:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
M&G su loši crtaci.

Ne poznaju perspektive, senke, anatomiju, dinamiku, crtanje lica, kompoziciju, rakurse itd.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/06/2009 : 02:00:29  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by alexts

M&G su loši crtaci.

Ne poznaju perspektive, senke, anatomiju, dinamiku, crtanje lica, kompoziciju, rakurse itd.



AUUUUUU!
E pa prijatelju mislim da si preterao malo.Nije tacno da ne poznaju sve ovo sto nabrajas, samo to tretiraju na malo konzervativniji nacin."Senke"(i to bih voleo da mi obrazlozis)nije pravilo!
Jedno me takodje interesuje: Sta podrazumevas pod dinamikom? Ni tu ne mislim da si u pravu. Epizoda "Povratak u zonu sumraka" vapi od dinamike - postignute odlicnim kadriranjem, zanimljivim rasporedom kaisa, a ako govorimo o dinamici koja se uglavnom ostvaruje preko kontrasta povrsina, preko karakterizacija likova(portreta), preko "ekspresija figura u pokretu"...E tu su ga razvalili u ovoj epizodi!
Sto se skracenja(rakursa)tice..tu po malo imaju ispade...

Edited by - docA on 12/06/2009 02:06:30
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/06/2009 : 07:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Doco, mislim da je mislio na ovako nešto:



Pogledaj cetvrtu i petu vinjetu... To je skoro pa isti kadar, a u prvoj svijetlo dolazi negdje iz ravnine ociju i dosta udaljeno (jer se vidi lik urlatorice u prirodnoj velicini), dok u drugoj izgeda kao da je svijetlo dosta uniže i ovaj put svega nekoliko centimetara udaljeno od ovog lika... To nema smisla i nekakav je umjetan pokušaj stvaranja atmosfere... Po meni neuspio...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 12/06/2009 07:29:13
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 12/06/2009 : 14:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz
Ne mogu da verujem da vam se ovo ne svida,zanimljiva ,napeta,dobar zaplet,primese horora,nezaboravna snežna prica u prelepom dvorcu odvojenom od sveta,duža prica,dobar crtež...baš ste mi cudni...a ovamo svida vam se Dugacki pozdrav ili neka Golkonda koje nisam mogao ni da procitam koliko su dobre...



Pa zbog toga što su ova dva nastavka tek mracnija krimi prica
koja mi se, osim atmosfere u dvorcu, nikako ne uklapa u svijet
Dilana Doga koji je, recimo, idealno prikazan u Golkondi, Njujork, Njujorku, Posle ponoci, Morgani, Tami itd.

E da, docA je skroz u pravu za Dal-anjola.

...
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/06/2009 : 15:22:33  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Beva

Doco, mislim da je mislio na ovako nešto:



Pogledaj cetvrtu i petu vinjetu... To je skoro pa isti kadar, a u prvoj svijetlo dolazi negdje iz ravnine ociju i dosta udaljeno (jer se vidi lik urlatorice u prirodnoj velicini), dok u drugoj izgeda kao da je svijetlo dosta uniže i ovaj put svega nekoliko centimetara udaljeno od ovog lika... To nema smisla i nekakav je umjetan pokušaj stvaranja atmosfere... Po meni neuspio...



Da, to je dobar primer za anomalije u njihovom radu.
Ja ne pokusavam da opravdam njihove propuste(ili mozda neznanje), ni da ih nesto posebno hvalim, samo smatram da ih ne treba bas toliko degradirati kao crtace.Oni su stariji ljudi po godinama i mozda se tu moze delimicno opravdati izvesna konzervatibnost u crtezu..ali tvrditi kategoricno da: "Ne poznaju perspektive, senke, anatomiju, dinamiku, crtanje lica, kompoziciju, rakurse itd." je malo preostra kritika.
Nedostataka ima i na ovoj slici koju postavljam, ali ne toliko da ne mogu biti prihvatljivi..
E.A.Po je odlicno nacrtan, izraz lica je odlican, ne mislim da nedostaje dinamika..rakursi i perspektiva - solidno, primereno kulminaciji tog dela price...
Sta ja znam, mozda gresim? Ali mislim da ih je alexts prejako ocrnio.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/06/2009 : 17:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Ma meni su donekle i dragi u svojim ranim epizodama, iako su Dylana crtali katastrofalno... Kasnije previše 'cisto' crtaju, do te granice da postaje sterilno... A to mi se ne svida... Pa, anatomija im i nije jaca strana, no nekako navuceno još može proci... Smeta mi i njihovo kopiranje drugih crtaca, no kritiziran sam žestoko zbog spominjanja toga, pa ne želim ponovno pocinjati... Kao, 'i drugi to rade, pa je to u stripu normalno', a ja neznalica pa mi to smeta... Ma da... Ako te zanima, potraži moje stare topice...

Da se razumijemo, nisu krš kao Cossu, jer se njihov crtež ljudima može i svidjeti, pa im cak biti i najdraži... A za Cossua se isto teško može reci...

Kad dodem kuci, pokušat cu naci još crteža za analizu, pošto jednostavno uživam u tome...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 12/06/2009 : 17:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

Ma meni su donekle i dragi u svojim ranim epizodama, iako su Dylana crtali katastrofalno... Kasnije previše 'cisto' crtaju, do te granice da postaje sterilno... A to mi se ne svida... Pa, anatomija im i nije jaca strana, no nekako navuceno još može proci... Smeta mi i njihovo kopiranje drugih crtaca, no kritiziran sam žestoko zbog spominjanja toga, pa ne želim ponovno pocinjati... Kao, 'i drugi to rade, pa je to u stripu normalno', a ja neznalica pa mi to smeta... Ma da... Ako te zanima, potraži moje stare topice...

Da se razumijemo, nisu krš kao Cossu, jer se njihov crtež ljudima može i svidjeti, pa im cak biti i najdraži... A za Cossua se isto teško može reci...

Kad dodem kuci, pokušat cu naci još crteža za analizu, pošto jednostavno uživam u tome...

I ja se evo bavim anlizom...ali matematickom (tako mi se zove predmet :-) )
Meni su M&G ok,ni crno ni belo,ali idu u gornju polovinu crtaca u DD stafu


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Upperslice
New Member



Serbia
103 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 12/06/2009 : 17:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Upperslice a Private Message
ja studiram mf
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 12/06/2009 : 17:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
quote:
Originally posted by dubac










...S tim sto kod Dnevnika i DD Extra u prvih triideset brojeva osim broja 13. nema loseg broja,pa ni prosecnog...


Sto,bre,Dubac,13-icu tako ocrni? Meni je to jako dobra epizoda.Jeziva naslovnica,jeziva prica,jeziv crtez(u pozitivnom horor-smislu)! A onaj deo kad Sindi skace na Dilana na groblju,a on se lati sekire...Deo licne karte DD-a...
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 12/06/2009 : 17:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by dubac










...S tim sto kod Dnevnika i DD Extra u prvih triideset brojeva osim broja 13. nema loseg broja,pa ni prosecnog...


Sto,bre,Dubac,13-icu tako ocrni? Meni je to jako dobra epizoda.Jeziva naslovnica,jeziva prica,jeziv crtez(u pozitivnom horor-smislu)! A onaj deo kad Sindi skace na Dilana na groblju,a on se lati sekire...Deo licne karte DD-a...


Za prvo pojavljivanje Vampira u Dylanu Dogu ja sam jos kao klinac ocekivao neku najmanje antologisku pricu.Kao detetu vampiri su mi bili olicenje horora.Spavao sam nocima sa lancicem sa krstom posto sam odgledao jednu od verzija Grofa Drakule i ziv se prepao od straha.
Kad ono tesko razocarenje.Valjda prevelika ocekivanja.Ne vredi ni do danas tu epizodu ne mogu da gledam drugim ocima sem kao propustenu sansu.Da ne ulazim sada i u scenaristicke i ostale promasaje epizode jer bi smo mogli detaljno o tome.Najveci joj je problem sto je izasla u doba kada su druge epizode bile sjajne.Mozda bi danas bolje prosla u mojim ocima da je izasla negde u ovom sadasnjem nizu Veselog Cetvrtka.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/06/2009 : 09:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Zona sumraka i Noci punog meseca su takode izuzetne Dilanove price...
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 14/06/2009 : 04:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
moj favorit Uspomene Nevidljivog, najbolji Dilan ikada

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 14/06/2009 : 09:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

M&G su loši crtaci.

Ne poznaju perspektive, senke, anatomiju, dinamiku, crtanje lica, kompoziciju, rakurse itd.

Najbolji Dilanovi crtaci,posle njih prolazi samo Frenghiri
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 14/06/2009 : 23:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
za men su najbolji Stano i Roi, mada Roi je najbolji za one mracne epizode koje nose dozu mistike

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 29/04/2010 : 04:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Pa mozemo o ovom danima, ljudi...

Poslije Ponoci
Dugacki Pozdrav
Uspomene Nevidljivog
Zlocin (Cagliostro!)
Dvorac Strave / Dama u crnom
Gospodar Tisine
Igra sa smrcu
Morgana

Eto, pocnite tu sa ovima.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000