forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Imperija? uzvraca? udarac?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 17/06/2009 : 18:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Zato i služe blogovi, da ljudi izbace svoje frustracije... Gosp. Radica je ta recenica tištila, pa se za svoju dušu obrušio na cijenjenog urednika Fibre. Jel na pomolu novi Rat Izdavaca? ILi Osveta Bookglobea?

Sve ostalo su vec rekli prethodni postovi pa se necu ponavljati... Markos, ne daj se!




ono što ja ne kužim je zašto? bookglobe drži naslove koji bi trebali biti komercijalni eldorado - marko ide s drugim stvarima i nije im konkurencija u tom smislu - a na kraju krajeva recenica se odnosila na nesto sto izdaje treci izdavac - tim vise cudi spomenuta reakcija
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2009 : 18:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

dobar mi je i komentar ispod teksta

markos, vec te vidim pred ogledalom kako guštaš a duga kosa ti vijori na vjetru ventilatora!


Can't beet the feeling!

Dok Nebojša tocno zna što i zašto piše, ovaj je jednostavno glup. Klasican troll, a takve ne treba hraniti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2009 : 18:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by DeeCay

Zato i služe blogovi, da ljudi izbace svoje frustracije... Gosp. Radica je ta recenica tištila, pa se za svoju dušu obrušio na cijenjenog urednika Fibre. Jel na pomolu novi Rat Izdavaca? ILi Osveta Bookglobea?

Sve ostalo su vec rekli prethodni postovi pa se necu ponavljati... Markos, ne daj se!


ono što ja ne kužim je zašto? bookglobe drži naslove koji bi trebali biti komercijalni eldorado - marko ide s drugim stvarima i nije im konkurencija u tom smislu - a na kraju krajeva recenica se odnosila na nesto sto izdaje treci izdavac - tim vise cudi spomenuta reakcija


trebali, da. A što ako nisu?

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/06/2009 : 18:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Gand je naveo odlican primjer sa U2 koncertom, koji u potpunosti pase kao odgovor na cijeli tekst tog tipa.
Kako cijenjeni kolega jednom rece:

quote:
Originally posted by Inferno

Ljudi, ma šta se vi mucite nešto dokazivati i braniti nešto što nije ni napadnuto kako triba.

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 17/06/2009 : 19:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

trebali, da. A što ako nisu?



onda je stvar traženja u vlastitu dvorištu - možda bi kažem samo možda, bi trebali razmisliti o kritikama upucenim ih jer najlakše ih je otpisati kao to zli jezici protivnika govore...mozda ponekad treba obratiti paznju na ono sto govore...i možda jezici ne ispadnu skroz zli...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 17/06/2009 : 19:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Gand je naveo odlican primjer sa U2 koncertom, koji u potpunosti pase kao odgovor na cijeli tekst tog tipa.
Kako cijenjeni kolega jednom rece:

quote:
Originally posted by Inferno

Ljudi, ma šta se vi mucite nešto dokazivati i braniti nešto što nije ni napadnuto kako triba.




Ha, ha, di si to izvuka..

Šta se ostaloga tice, ne mogu virovat...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 17/06/2009 : 19:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Gand je naveo odlican primjer sa U2 koncertom, koji u potpunosti pase kao odgovor na cijeli tekst tog tipa.
Kako cijenjeni kolega jednom rece:

quote:
Originally posted by Inferno

Ljudi, ma šta se vi mucite nešto dokazivati i braniti nešto što nije ni napadnuto kako triba.




i loš napad je napad i ne smije ostati neodgovorenim dapace uvjek je poželjniji od dobrog napada
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2009 : 19:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:


onda je stvar traženja u vlastitu dvorištu - možda bi kažem samo možda, bi trebali razmisliti o kritikama upucenim ih jer najlakše ih je otpisati kao to zli jezici protivnika govore...mozda ponekad treba obratiti paznju na ono sto govore...i možda jezici ne ispadnu skroz zli...


Ma to je nemoguce. Sve je to urota.

Trouble will find me
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 17/06/2009 : 19:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:


onda je stvar traženja u vlastitu dvorištu - možda bi kažem samo možda, bi trebali razmisliti o kritikama upucenim ih jer najlakše ih je otpisati kao to zli jezici protivnika govore...mozda ponekad treba obratiti paznju na ono sto govore...i možda jezici ne ispadnu skroz zli...


Ma to je nemoguce. Sve je to urota.


naravno baš kao što si i ti posredno bio strucni savjetnik romanu (ne stripu) vec polanskom
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 17/06/2009 : 20:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
ne mislim da je onaj tekst nekaj posebno uvredljiv...
i odgovor isto tako
Svojedobno je jedan strip autor (koji piše i za djecu) objavio tekst u kojem je jednog covjeka nazivao govnom pa se oko toga nije digla prevelika prašina.
U usporedbi s tim, ovi napadi su sviranje one stvari.

konstatacija o vecem uspjehu je diskutabilna.
Ne slažem se da je veci uspjeh prodati 500 SB od 2000 tristotki.
SB je proglašen najboljim strip izdanjem 2006.godine ako se ne varam, ima jaku podršku citatelja, nema negativnih komentara, razvlacio se po novinama...
300 je skuplje izdanje, lošiji strip, negativnih komentara je bilo, a i rijec je o 4 puta više primjeraka

Mislim da se te stvari ne mogu usporedivati, i opcenito je glupo kad netko istakne neki svoj uspjeh,to odmah ici smanjivati isticanjem nekog drugog uspjeha

Uspjeh je prodati 500 komada Sb i uspjeh je prodati 2000 komada tristotke i to se ne treba usporedivati...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25154 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/06/2009 : 20:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

Ne slažem se da je veci uspjeh prodati 500 SB od 2000 tristotki.




A ja ipak mislim da jeste, koliko god ta izjava onom drugom izdavacu(a i ostalima možda) zvucala prepotentno.
2000 prodatih primeraka 300 je ogroman uspeh, ali ne treba zaboraviti i reklamu kroz film, o filmu se pricalo i u dnevnim novinama, specijalizovanim casopisima(pada mi Bravo i Teen na pamet), bilo je reci na TV, po internetu...Tako da je puno lakše prodati takvo izdanje (dva klinca sede i gledaju film, i jedan kaže "E, cuo sam da ima i ovakav strip"), koje nema nužno odredenu ciljnu publiku, nego Špagetije, koji, em što su neverovatno nepoznati, em što nece ni nekog zagriženog stripofila po defaultu naterati da kupi to izdanje.
Zato ovog puta glas za Fibru, iako su i jedni i drugi napravili ogroman uspeh sa ovim prodatim izdanjima.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 17/06/2009 : 20:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

ne mislim da je onaj tekst nekaj posebno uvredljiv...
i odgovor isto tako
Svojedobno je jedan strip autor (koji piše i za djecu) objavio tekst u kojem je jednog covjeka nazivao govnom pa se oko toga nije digla prevelika prašina.
U usporedbi s tim, ovi napadi su sviranje one stvari.

konstatacija o vecem uspjehu je diskutabilna.
Ne slažem se da je veci uspjeh prodati 500 SB od 2000 tristotki.
SB je proglašen najboljim strip izdanjem 2006.godine ako se ne varam, ima jaku podršku citatelja, nema negativnih komentara, razvlacio se po novinama...
300 je skuplje izdanje, lošiji strip, negativnih komentara je bilo, a i rijec je o 4 puta više primjeraka

Mislim da se te stvari ne mogu usporedivati, i opcenito je glupo kad netko istakne neki svoj uspjeh,to odmah ici smanjivati isticanjem nekog drugog uspjeha

Uspjeh je prodati 500 komada Sb i uspjeh je prodati 2000 komada tristotke i to se ne treba usporedivati...

ali zar netko ne bi trebao biti sretan ako je postigao veci uspjeh u dovoljnoj mjeri da ga nije briga što neko drugi kaže - reakciju u principu isprovocira pogodak u metu
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 17/06/2009 : 20:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Podrzavam i Fibru i Bookglobe kupovinom njihovih izdanja i uopste me ne zanima medjusobni odnos njihovih vlasnika...to je njihova stvar,i ako ga imaju,njihov problem,sami ce ga i resiti...licno ne poznajem,sem preko neta,ni jednog ni drugog...nemam apsolutno nikakvu potrebu da se,kako bi zluradi rekli,"uvlacim" ni jednom ni drugom...ako i ima takvih to je njihov problem...ono sto nam je svima verujem vaznije je da i jedan i drugi izdavac nastave ovo sto su do sada odlicno odradili i smatram da im je umesto verbalne mnogo vaznija podrska kupovinom njihovih izdanja...u to ime ziveli...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 17/06/2009 : 20:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
Pa koliko ja vidim on te je i lose citirao:
"Paz vamo! Odat cu vam svu mudrost uspjeha u strip izdavaštvu. Evo što je 13. lipnja 2009. na jednom strip forumu izjavio naš prominentni strip nakladnik:

«NIJE veci uspjeh rasprodati 2000 primjeraka stripa 300 nego Spaghetti brothers”"

Ispade po pocetku njegove "kolumnice" da si prodao 2000 SB!
Svaka cast
A ti ne gubi glavu zbog tog oblika zivota koji ne zna ni tvoju recenicu da prenese verno.
"Ne daj se provocirati!"


All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2009 : 21:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

ne mislim da je onaj tekst nekaj posebno uvredljiv...


Ti se, naravno, šališ, je li?

quote:
Originally posted by darth-vader
Svojedobno je jedan strip autor (koji piše i za djecu) objavio tekst u kojem je jednog covjeka nazivao govnom pa se oko toga nije digla prevelika prašina.
U usporedbi s tim, ovi napadi su sviranje one stvari.


Da te ne znam, pomislio bi da si dao account nebojsi. Ova me, kao, korektnost, gdje se kao govori opcenito o "jednom izdavacu, jednom autoru, jednom covjeku..." strahovito nervira, a svojstvena je njemu. Cemu ne imenovati ljude? U cemu je problem? Mozes srati po njima, ali ako govoris o "jednom autoru" to je ok (iako se zan o kome se radi), a ako je to "g. taj i taj" onda to nije profesionalno ili sto vec? I onda sam JA licemjeran?

quote:
Originally posted by darth-vader
konstatacija o vecem uspjehu je diskutabilna.
Ne slažem se da je veci uspjeh prodati 500 SB od 2000 tristotki.
SB je proglašen najboljim strip izdanjem 2006.godine ako se ne varam, ima jaku podršku citatelja, nema negativnih komentara, razvlacio se po novinama...
300 je skuplje izdanje, lošiji strip, negativnih komentara je bilo, a i rijec je o 4 puta više primjeraka

Mislim da se te stvari ne mogu usporedivati, i opcenito je glupo kad netko istakne neki svoj uspjeh,to odmah ici smanjivati isticanjem nekog drugog uspjeha

Uspjeh je prodati 500 komada Sb i uspjeh je prodati 2000 komada tristotke i to se ne treba usporedivati...


Covjek je uspio sažeti jedno dvadesetak odvratnih uvreda u petnaestak recenica. E - to je uspjeh.

Dakle, spomenuta recenica je izvadena iz konteksta. Naravno da je uspjeh prodati i 2000 primjeraka stripa 300. Ali je TEZE prodati 500 komada Spagheta za koje nitko nikad osim stripofila nije cuo, nego strip cija je filmska verzija poharala kina. To sam mislio. Ali, bez obzira na to, ne moze biti povod takvom izljevu bijesa.

Mislim, covjek meni prigovara da se hvalim s 500 prodanih primjeraka Spageta (opet, ponavljam, stripa za koji u ex-Yu takoreci nitko osim Gorana Parlova nije znao), a on istovremeno objavljuje Larga Wincha, jedan od najkomercijalnijih fr. stripova ikad (400.000 prodanih primjeraka po broju!) u 300. Tko je tu lud?

Trouble will find me
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 17/06/2009 : 22:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Dakle, spomenuta recenica je izvadena iz konteksta. Naravno da je uspjeh prodati i 2000 primjeraka stripa 300. Ali je TEZE prodati 500 komada Spagheta za koje nitko nikad osim stripofila nije cuo, nego strip cija je filmska verzija poharala kina. To sam mislio. Ali, bez obzira na to, ne moze biti povod takvom izljevu bijesa.


Ja samo ne razumem druze sto se ti trudis bilo kome da opravdas svoje recipo stoti put. Onaj ko nije razumeo ono sto si rekao ranije ili ima problem sa inteligencijom ili ne zeli da razume.
Mislim da i sam znas da bi vecina ljudi na forumu potpisala ono sto je Gand rekao.
Meni je stvarno krivo i moram reci da ne razumem u potpunosti sto se toliko sekiras i trudis da se opravdas. To sto si ti napravio gomilu extra izdanja i nekoliko stripova u prvih 10 godisnjih izdanja po svim kriterijumima i sto zavrsavas najjacu kolekciju stripa na ovim prostorima po svim merilima (naravno Kena) ti nikad neki ljudi nece oprostiti i to verovatno i sam znas, jer se uspeh ne prasta. Zato neki samo cekaju neku tvoju izjavu da te napadnu a ovaj napad lici na napade naseg Kurira na poznate licnosti u Srbiji, jednom recju smesan i bezvezan
Nemoj da se palis i gubis vreme i zivce na gluposti.
Sve najbolje
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2009 : 23:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Neces vjerovati, ali ne nerviram se:) Darth i ja se relativno dugo znamo i sigurno nije zlonamjeran, a buduci da dosta slicno razmisljamo oko nekih stvari, onda ima smisla raspravljati. Recimo, inace bih prije na onaj komentar koji je ostavio "macrosoft" poludio, a sad sam ga ignorirao. Znaci da i ja polako dolazim pameti:) U svakom slucaju, hvala na podršci.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 17/06/2009 : 23:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Znaci da i ja polako dolazim pameti:)


Šta ocinstvo ucini od nakog cojka, tstststs.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 18/06/2009 : 00:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Recimo, inace bih prije na onaj komentar koji je ostavio "macrosoft" poludio, a sad sam ga ignorirao. Znaci da i ja polako dolazim pameti:)



Vidio sam taj "biser" od komentara. Ima li možda taj macrosoft kakav nick i na ovom forumu?!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 18/06/2009 : 08:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Komentari su stvarno fantasticni, zbog ovog drugog ("milan") sam od smjeha skoro pao sa stolice

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/06/2009 : 08:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Markos

Recimo, inace bih prije na onaj komentar koji je ostavio "macrosoft" poludio, a sad sam ga ignorirao. Znaci da i ja polako dolazim pameti:)



Vidio sam taj "biser" od komentara. Ima li možda taj macrosoft kakav nick i na ovom forumu?!


O, pa to je sigurno jedan od mojih dragih prijatelja tipa zosko ili koji drugi "stripovi.com disident". Nije bitno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/06/2009 : 08:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by GGG

Komentari su stvarno fantasticni, zbog ovog drugog ("milan") sam od smjeha skoro pao sa stolice


Ima li što ljepše nego doci negdje i onako, iz sigurnosti svog sobicka, anonimno pljuvati po nekome s imenom i prezimenom? I onda, pred ogledalo, a vjetar mrsi kosu:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 18/06/2009 : 08:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Markos

Recimo, inace bih prije na onaj komentar koji je ostavio "macrosoft" poludio, a sad sam ga ignorirao. Znaci da i ja polako dolazim pameti:)



Vidio sam taj "biser" od komentara. Ima li možda taj macrosoft kakav nick i na ovom forumu?!


O, pa to je sigurno jedan od mojih dragih prijatelja tipa zosko ili koji drugi "stripovi.com disident". Nije bitno.


Jebate, pa ti moraš spavati k´o Tex s jednim okom otvorenim i koltom pod jastukom.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/06/2009 : 09:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nema brige, Nika mi ne da spavati ni s tim jednim okom:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/06/2009 : 12:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
meni su Fibara i Booglobe sijajni izdavaci, sa svojim izdanjima se ne prekrivaju i slažem se da gospodin Radic ima poneki neodmjeren komentar...ali iz tog slucaja mislim da se digla prevelika larma, jedan izdavac loše spava,drugi ima brzi jezik i konflikt je tu...valjda se znate,popušite lulu mira i samo tako dalje u izdavacke podhvate...koliko žuci se vec prelilo na Strip agent i Ludens te Bernarda, covjek je tiho i radi najbolje što zna...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000