forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 http://blogovi.stripovi.com
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3528 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 18/06/2009 : 00:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
U topicu "Nove recenzije", Inferno se kriticki i argumentovano osvrnuo na neke stvari...

quote:
Originally posted by Inferno

...Nama sad preostaje jedino da ce neko s gornjeg popisa past s neba i uveseliti nas
kakvim dobrim tekstom. Ali do toga nece doci.
Druga stvar koja preostaje nama 15-orici kojima se diskutira o DD-u i ostalima stvarima je
da trpimo ovaj zasiceni forum (kojem je sad jedina funkcija
da privuce što više nostalgicara i kupcaca stripova, što je razumljivo).
Meni osobno treba boca kisika kad ulazim ovamo.

I jedini izlaz za nas koji dolazimo na ovaj sajt (pod opsadom) zbog stripa, vidim u aktualizaciji homepagea, pa makar se ne bude postigao onaj stari sjaj.

...

Ali ako baš želimo da stvri budu još kvalitetnije, onda je potrebno povuci drasticne korake (diktatura sadržaja),
jer jedino tako mogu doci do izražaja metastripaši, a ne spameri.
Totalna mehanizacija sajta. Ali koliko to odgovara interesima strip-scene? I ne vidim nigdje da se
povukao iti jedan korak glede toga.

Zakljucak je taj: Ili uzmi to što ti se pruža, ili neka sve ode u paranparcad.
Ja se odlucujem na prvo (napuštanje foruma nauštrb homepagea), pa makar to znacilo da sam obicni mesmerizirirani jadnik.




Dodao bih samo: šta je bilo - bilo je, bilo - pa prošlo.

Rekao sam ovo i u podforumu "predlozi, kritike"... No, niko nije reagovao. Možda je tako jer je ovaj predlog jezivo glup, ali 'ajmo opet: blogovi kao deo novog sajta. Kad god bude gotov. Evo zašto...

Lako se ažuriraju i tu bi se o stripovima mogla povesti totalno drugacija diskusija od ove na forumu, ili u odnosu na komentare recenzija. Neki stariji forumaši (Macan, Renky, Rico...), to sad samo ko mi namah pao na pamet...vec imaju blogove. Kao deo weba 2.0, verujem da bi bili pre svega jedan zanimljiv eksperiment. Zašto drugacija diskusija? Zato što mislim da bi se na ovaj nacin ljudima brže i kvalitetnije pribiližile novosti iz sveta stripa, "obojene" nekim strucnim mišljenjem. A sva ta mišljenja - na jednom mestu:

http://blogovi.stripovi.com

Nisam kompetentan, niti neki enormno veliki poznavalac voljene nam devete umetnosti, ali mi se ovo cini kao dobra stvar! Time bi sajt dobio jednu novu dimenziju.

Predložio bih da recimo Dekara, manhunter, Ðole, rommel, flamboyant, Dado, Gaston, Boban, Marcelo, Gand, Le Samourai...uzmu ucešce. Ovo sve naravno ukoliko ti ljudi, koji su vec znatno doprineli ovom sajtu, svako na svoj nacin, žele tako nešto. Nemam pravo da nikoga "prozivam" na ovaj nacin, ovo su samo imena (nekih od) ljudi cije mišljenje o stripovima jako cenim.

Sigurno je da postoji neko ko bi se prihvatio toga. Kada bismo imali desetak blogera, i da svako makar jedan post mesecno objavi... Neka potpuno opuštena pricica vezana za strip, utisci, razmišljanja, stavovi... A sigurno je da ovi ljudi (izvinjavam se ako sam nekog propustio, na umu sam imao pre svih staru gardu, a svako neka imenuje ljude za koje misli da bi bili dobri za ovo...) itekako imaju šta zanimljivo da nam kažu.

Šta vi ostali mislite? Eto - moje (skromno) mišljenje je da bi blogovi znatno doprineli kvalitetu sajta. Udrite...

P.S. Markosa i DeeCaya namerno nisam spomenuo, jer (me) je sramota od ta dva coveka zahtevati bilo šta više.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 18/06/2009 00:39:31

Markos
Webmaster



Croatia
28998 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/06/2009 : 08:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ma novi sajt se vec dugo radi, u biti predugo, vise od godinu i pol dana i sad kad konacno imamo dizajn, ja to samo trebam isprogramirati. Ali jednostavno ne stizem, obaveze su se nagomilale i stenjem pod teretom. Zato to sve skupa dugo i kasni. ALi novi ce se sajt napraviti i, iako nece biti blogova - mada slicna stvar vec postoji - kolumne - pa to dodje na isto, sirom ce se otvoriti vrata korisnicima da sami dodaju sadrzaj na homepage.

Trouble will find me
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 18/06/2009 : 10:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Pa što ne daš nekom drugom da napravi sajt, a ti samo nadgledaš i poliraš?

Ja sam pronašao covjeka koji bi nam trebao napraviti sajt za Udrugu "Durica", ali design je kljucan. Bilo bi bezobrazno "iskopirati" neki postojeci, a muka je izmisliti nešto iz glave :)

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28998 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/06/2009 : 10:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
O, ne. Preveliki sam kontrol frik.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 18/06/2009 : 10:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by alen


Bilo bi bezobrazno "iskopirati" neki postojeci, a muka je izmisliti nešto iz glave :)


Ne vidim zašto ako je postojeci dizajn stavljen za slobodnu upotrebu online. Besplatne grafike se nalaze posvuda, ako se udruga ne bavi sama web dizajnom (pa je bruka što ne znate napraviti svoj site ), udri štatidušaoce.
Zato su blogovi popularni jer je sve na isti kalup.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000