forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NN je postao sranje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 28/10/2002 : 21:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:

Šta sad. Jel NN dobar ili nije. Jel da nabavim ili ne.





Nabavljaj,Nathan je fenomenalan. Kad budem išao za ZG mogu ti nabaviti par brojeva pa ti vidi ali ja ti ga 100% preporucujem.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 29/10/2002 : 00:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Da nabaviti koji broj? Smjesno, treba nabaviti citavu kolekciju. Svi junaci imaju uspone i padove, normalno je da i NN ima neku losu epizodu. Ipak velika vecina epizoda je fantasticna....

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 29/10/2002 : 07:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Aco dogovoreno.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 29/10/2002 : 20:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Nije problem,samo reci dal da ti uzmem kolekciju ili par brojeva pa da vidiš da li ti se svida.

Ja sam procitao poprilicno brojeva Mr.NOa.Nije mi se svidio i ne skupljam ga.Nikad ne bih sebi oprostio da sam kupio cijelu kolekciju a tek onda shvatio da mi strip nije dobar.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 29/10/2002 : 23:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
sada ce vas verter napasti, upravo cita ovaj topic i sprema se za napad!!!!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 29/10/2002 : 23:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
quote:
Da nabaviti koji broj? Smjesno, treba nabaviti citavu kolekciju. Svi junaci imaju uspone i padove, normalno je da i NN ima neku losu epizodu. Ipak velika vecina epizoda je fantasticna....


tako je DD slazem se u potpunosti.a svima vama koji pljujete po nathanu cu reci:NEMATE POJMA STA PROPUSTATE.zagor i nathan su toliko razliciti da nije vrijedno ni spomena.pa koji to strip ima kompleksniju radnju od nathana?i kao neprijatelji se pojavljuju po 100 puta.pa toliko svi hvalite zagora a u njemu se reinkarniraju po milion puta skoro svi neprijatelji.u nathanu se neprijatelji svakodnevno pojavljuju,ne samo u borbama vec i u radnji uopste i kao sto markos kaze:"jasno je definirana pozornica tj. junakov svijet i glavni i sporedni likovi. ".a gdje to ima kod zagora ili nekog drugog junaka.meni je NN definitivno najbolji strip od svih i mogao bih o njemu pricati danima,a za to nemam ni vremena ni zivaca ovdje na sajtu.
quote:
Problem je i što Slobodna Dalmacija nije objavila epizodu u kojoj pocinje prica sa Gabrijelom tako da tu nastaje rupa.

to je izaslo u specijalnom broju 2(i to sam neki dan saznao jer sa bio ubijedjen da se radi o nekoj od epizoda 6 ili 9)tako da nije moglo ni biti objavljeno(nazalost).
quote:
sada ce vas verter napasti, upravo cita ovaj topic i sprema se za napad!!!!


hehehe sejo majstore horde su uz tebema moram ih malo izvesti na pravi put

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 30/10/2002 : 08:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
quote:

Nije problem,samo reci dal da ti uzmem kolekciju ili par brojeva pa da vidiš da li ti se svida.

Bond.James Bond.



Pa kad ceš planirat put javi mi, pa cu tada da ti kažem. Neznam sad kako cu s novcem tad.

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 31/10/2002 : 04:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:

quote:
Da nabaviti koji broj? Smjesno, treba nabaviti citavu kolekciju. Svi junaci imaju uspone i padove, normalno je da i NN ima neku losu epizodu. Ipak velika vecina epizoda je fantasticna....


tako je DD slazem se u potpunosti.a svima vama koji pljujete po nathanu cu reci:NEMATE POJMA STA PROPUSTATE.zagor i nathan su toliko razliciti da nije vrijedno ni spomena.pa koji to strip ima kompleksniju radnju od nathana?i kao neprijatelji se pojavljuju po 100 puta.pa toliko svi hvalite zagora a u njemu se reinkarniraju po milion puta skoro svi neprijatelji.u nathanu se neprijatelji svakodnevno pojavljuju,ne samo u borbama vec i u radnji uopste i kao sto markos kaze:"jasno je definirana pozornica tj. junakov svijet i glavni i sporedni likovi. ".a gdje to ima kod zagora ili nekog drugog junaka.meni je NN definitivno najbolji strip od svih i mogao bih o njemu pricati danima,a za to nemam ni vremena ni zivaca ovdje na sajtu.



Tebi se neda,AL SE BOGAMI MENI DA!

Vertere,vertere da je barem vise takih kao ti.Onda bi i mi koji ne znamo talijanski imali priliku citati svaki broj NN i skupljati cijelu kolekciju!

A sto se tice onih koji misle da NN kakti nevalja iliti je na "zacelju" Bonellijeve produkcije...ma o cemu vi pricate!!!Nacitao sam se kao klinac svakakih Zagora i Mister Noa i Dylan Dogova i MartyMisterija ali...:

Zagor mi je,sukladno rastu mojih godina, postao stivo za djecu,jednostavno ga vise nemogu shvatiti ozbiljno...dakle izuzetan strip za klince ali...
Mister No je dobar ,priznajem,bolji od Zagora
ali zatvoren u neka svoja ogranicenja,prostorna i vremenska,pa ga se covjek zasiti nakon nekog vremena...dakle prožvakan...
Dylan je ,cast mu svaka,jedini kvalitetni horor na nasem trzistu(oni s americkog kont. niš ne vrijede),ali koliko negativaca(citaj cudovišta) možeš izmisliti a da ne odeš s "one" strane "scenarijske razumnosti"(pritom mislim na besmislenost scenarija,ako ga uopce kao takvog u razvoju Dylanova svijeta i ima)...dakle bez onog neceg "pozadinskog"...
Martin je ok lik,ali istina u zadnje vrijeme je isto izgubio na ozbiljnosti pa je to strip koji se uistinu "razvodnio"...dakle izaziva neku tihu nezainteresiranost...
Tex...western...sta dalje reci osim...prerastao i to...

To bi bilo to o ovim najcitanijim stripovima u nas.Mislim,ovo je moje mišljenje o tim stripovima(da se ne bi neko,nedajbože,uvrijedio),ali vjerujem razumno.

Davoru velim samo jedno... ak procitaš sve dosad izašle brojeve NN-a kako onda zakljucujes da mu se kvaliteta srozala!?
NATHAN NEVER je jedini strip na tržištu koji je uspio(u svoja 43 dosad izašla broja) razviti svoju vlastitu fabulu,u kojoj je glavni lik nosioc radnje(ima i drugih stripova s takvim likovima ali ni približno u toj mjeri fabulisticki razvijenih),a to što nije uvijek u prvom planu samo govori o kvaliteti razrade Nathanova svijeta(koji jos Bonellijev strip ima 3 "podstripa"-Agencija Alfa,Legs Weaver,cak i ona N-ova tajnica,pa i svi oni specijali,giganti i almanahi).
O ponavljanu negativaca...bez ucestalih pojavljivanja,npr. Skotosa,nemas ni neke ozbiljno razradene fabule/scenarija(to je npr. zamjerka mnogim americkim stripovima,jer su stripovi totalno nepovezani-ali nisam baš potkovan u tome pa me ne uzimajte za rijec).Uz to naravno ima i mnogo zanimljivih epizoda izvan fabule(zamjerka je jedino sto cesto uzimaju ideje iz nekih sf klasika).
Jedino što katkad nevalja jest crtež,ali bio bih neozbiljan kad bi zbog toga umanjivao vrijednost jednog stripa...,i naravno škrto izdavanje u nas,zbog kojeg katkad neki likovi i dogadaji ispadaju iz konteksta(poput spomenutog Gabriela).
O vrijednosti NN-a govori i cinjenica da je on jedan od stvarno rijetkih europskih stripova kojeg su,uz šturo izdavanje u SAD-u,zamijetili ljudi u Dreamworksu,i kojeg ce isti ti preraditi u film(postoji i neko film o DylanDogu kojeg nažalost nisam uspio još pogledati...ali to je to koliko ja znam o euro-stripovima).
Eto,toliko "ukratko"(he,he...) od mene i što na kraju reci osim:


NATHAN NEVER WILL BE FOREVER!

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 31/10/2002 : 07:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Kljucni scenaristicki problem NN je u tome što glavni lik cesto NIJE nosioc radnje. Npr. Lovci i lovine 36 - odlicna prica, ali umjesto Nathana i Legs su uz male preinake mogli ubaciti neka dva druga agenta, Mirka i Slavku.

Nothing is more terrifying then attempting to make people laugh and failling
Go to Top of Page

ante
Senior Member

Croatia
1279 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 31/10/2002 : 19:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ante a Private Message
quote:

Kljucni scenaristicki problem NN je u tome što glavni lik cesto NIJE nosioc radnje. Npr. Lovci i lovine 36 - odlicna prica, ali umjesto Nathana i Legs su uz male preinake mogli ubaciti neka dva druga agenta, Mirka i Slavku.

Nothing is more terrifying then attempting to make people laugh and failling



slažem se , ali upravo zbog toga je nathan never poseban strip. a pogotovo neobican.
stripovi u kojima se stalno isticu "dobri, velikodušni i neznamviše-kakvi" likovi postaju mi sve više i više dosadni( npr. Zagor i Tex), a sve više prelazim na stripove poput Nathana.
zagor i tex su prije bili relativno dobri, ali ovo što sada izlazi je cisto sranje.
nathan never je upravo takav strip koji bi trebao privuci više publike od staromodnih zagora i texa.

democracy is just a big fake
Go to Top of Page

Sen Đi
Starting Member

Croatia
10 Posts

Member since 16/10/2002

Posted - 31/10/2002 : 22:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Sen Đi a Private Message
NN je jednostavno najbolji strip. Što god da više napišem samo ce umanjiti težinu moje izjave.


I kave su to price o Dylan Dog i Nathan Never filmovima???

Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 31/10/2002 : 23:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
quote:
Kljucni scenaristicki problem NN je u tome što glavni lik cesto NIJE nosioc radnje. Npr. Lovci i lovine 36 - odlicna prica, ali umjesto Nathana i Legs su uz male preinake mogli ubaciti neka dva druga agenta, Mirka i Slavku.


dobro nam dosao opet na forum bily,nije te bilo dosta dugo.
a u vezi ovog stripa i sam kazes da je super prica pa da li je onda bitno ovo za nathana i legs?

Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 31/10/2002 : 23:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
darkraveru vjeruj mi da sam se tebe sjetio kada sam pisao onaj post,i sjetio sam se onog tvog topica o nathanu

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 31/10/2002 : 23:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:

darkraveru vjeruj mi da sam se tebe sjetio kada sam pisao onaj post,i sjetio sam se onog tvog topica o nathanu





Fala,fala,...A sta da kazem osim...

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 01/11/2002 : 00:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:

NN je jednostavno najbolji strip. Što god da više napišem samo ce umanjiti težinu moje izjave.


I kave su to price o Dylan Dog i Nathan Never filmovima???





Ah,cinjenica je da je scenarij vjerovatno vec i napisan,al u Dreamworksu cekaju nekako zeleno "dopuštenje"-i to bi bilo sve što ja znam o tome...
osim da imaš nekakav sajt tipa www.comics2film.com il' tak nest(no nisam siguran za tocnu adresu) pa ak te zanima potraži...i dakako javi nama ak ima kakvih novosti

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 01/11/2002 : 00:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:


Ah,cinjenica je da je scenarij vjerovatno vec i napisan,al u Dreamworksu cekaju nekako zeleno "dopuštenje"-i to bi bilo sve što ja znam o tome...
osim da imaš nekakav sajt tipa www.comics2film.com il' tak nest(no nisam siguran za tocnu adresu) pa ak te zanima potraži...i dakako javi nama ak ima kakvih novosti





jep,evo nadoh ga...više informacija o NN filmu na www.comics2film.com/NathanNever.shtml
no tekst je poprilicno star,iz tamo neke 1999.,pa ak neko zna nešto svježije...neka nas pocasti!!

Go to Top of Page

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 01/11/2002 : 01:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
nisam ga do sad citao i rasprodao sam prvih 15 brojeva sto sam ih nabavio, kad vas cujem kako ga hvalite pocinjem se kajati...
dobrodosao natrag vertere...

--< Why do only fools and horses work? >--
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 01/11/2002 : 01:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
leopolde crni leopolde pa sto ih prodade.
bolje vas nasao...kako bi na kampovanju?jel bilo kakvih svabica/cehinja/slovakinja u sumici na vodici

Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 01/11/2002 : 01:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
sto se tice strip kluba poceo je sa radom ima oko 2000 stripova.nije lose fino je uredio sam dok nabavi jos stripova bice boljebas sam planirao da sutra odem imam neke rezervisane pa da podignem

Go to Top of Page

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 01/11/2002 : 01:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
aj molim te daj mi adresu, ili opisi gdje je to, stari mi je ponovo u sarajevu pa da ga uputim u strip klub, on me je i navukao na stripove i to od malih nogu...
kampiranje je proslo vrhunski, ma kakve svabice, ovo je bilo vansezonsko...

--< Why do only fools and horses work? >--
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 01/11/2002 : 01:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
vansezonsko=pederbal
taj strip klub ti je na visnjiku,kad se krene od ulaza u bolnicu kosevo prema breki i prva ulica desno,jedno desetak metara od pocetka ulice.vidjece kucica velicine dvije garaze sa drvenim kapcima na prozorima.

Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 02/11/2002 : 14:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
leopold, sad ja uzivam u tim tvojim Nathanima, hvala care
napravio si gresku sto ih nisi procitao, kako ces to uciniti, stigao si se potpisati na njih a ne procitati, cccc

*-*"The truth is out there"*-*
Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 02/11/2002 : 21:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Nathan never je ipak CISTI izdanak Bonellijeve tradicije stripa (tj. varijacija na temu GLB-ev Tex, kao i Zagor, MN), to jest cisti junak u ciju dobru namjeru ne treba sumnjati pa cak i ako nije baš skroz dobar uvijek ima netko zlocestiji od njega. Možda nije apsolutni svetacki lik (Zagor) ali uvodenje ljudskih mana imamo i kod drugih junaka - arogancija, sklonost alkoholu, rastresenost i on ne predstavlja nikakvu revoluciju.
Po pitanju Lovaca i lovina, htio sam reci da je to djelomican problem zašto ga dio publike sporo prihvaca - on nije dominantna središnja prisutnost koju bi instantno prigrlio. Ipak ni to nije tako novo i revolucionarno, jer ljudi iz istog razloga sporo prihvacaju i novog Zagora koji takoder ispada iz fokusa price (npr.: Braca po krvi).

Nothing is more terrifying then attempting to make people laugh and failling
Go to Top of Page

Riba
Starting Member

79 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 03/11/2002 : 22:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Riba a Private Message
Samo zelim reci da je zadnji broj NN ( ai predzadnji, jer su povezani) najbolji strip koji sam kupio u Ludensovom izdanju! Eto.

Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2435 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 03/11/2002 : 22:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
quote:

Ah,cinjenica je da je scenarij vjerovatno vec i napisan,al u Dreamworksu cekaju nekako zeleno "dopuštenje"-i to bi bilo sve što ja znam o tome...
osim da imaš nekakav sajt tipa www.comics2film.com il' tak nest(no nisam siguran za tocnu adresu) pa ak te zanima potraži...i dakako javi nama ak ima kakvih novosti



jos uvek je zvanicno samo ovo:

http://www.platinumstudios.com/titles/nathan.html

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000