forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NN je postao sranje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 03/11/2002 : 23:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
Citajuci ove vaše zanimljive postove, nekako ste me zintrigirali za Nathana Nevera, kojeg, moram priznati, nisam citao. Ali najvjerojatnije cu uskoro (cim riješim neke druge strip-prioritete) nabaviti nekoliko epizoda, pa ako mi se svidi, možda ga i pocnem skupljati.
Inace, ovo što ste pisali je prava reklama za Nathana Nevera.

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 04/11/2002 : 01:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:

Nathan never je ipak CISTI izdanak Bonellijeve tradicije stripa (tj. varijacija na temu GLB-ev Tex, kao i Zagor, MN)...



On jest tipicni bonellijevac al ujedno i jako odskace od svih drugih bonellijevih likova.
Mozda pretjerujem ali taj jednostavno izuzetno kompleksni i detaljni svijet kojeg su tvorci NN-a stvorili naprosto diše nekakvim "pseudoživotom"(mogli bi ga "usporediti" s daleko razvijenijim franšizama poput recimo Zvjezanih staza) i upravo to mu daje tu multidimenzionalnost koja je rijetkost u svijetu stripa.
Stvoren je lik i svijet,i to kombinacijom najboljeg iz popularne znanstvene fantastike(ima tu i Bladerunnera i Zvjezdanih staza,bilo je i replika na filmove poput Fahrenheit-a,Apocalypse Danas,Jurskog parka,Bijega iz NY,Odiseje2001,...pa i tema tek buducih filmova poput A.I.).Ako tome pridodamo i mnogo inovativnih ideja(poput najnovije 2 epizode) i cinjenicu da se sve odvija u jednom jako razradenom svijetu(i svemiru!) s nebrojenim mogucnostima razrade fabule i likova,onda bi NN mogao biti presedan u strip svijetu.
Time nekažem da ne postoje i neki drugi jednako kvalitetni stripovi(makar ja osobno takav još citao nisam),vec samo želim reci da u svijetu SF-a NN kotira najboljima(time mislim i na serije i na filmove i na vecinu knjiga).U mene NN ostavlja visok dojam kao i neke serije i filmovi(Bladerunner,StarTrek!?),a ako u tome uspijeva kod mnogih...onda je zaista hvale vrijedan.
Pitanje je dakako samo dali vam "paše" SF kao takav?No to je vec tema za neki drugi forum.

Na kraju krajeva,možda i ja s.rem PREVIŠE!!!!


NATHAN NEVER WILL BE FOREVER!!!

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 04/11/2002 : 02:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Svaki poznavalac stripa MORAO bi imati u svojoj kolekciji sve NN,sve MM od SD i obavezno LL..Ovoje zamene najbolji posleratni trio koije izlazio i izlazi i dan danas..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29274 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/11/2002 : 11:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ah. Uvijek me odusevi kad netko s takvim entuzijazmom prica o nekom stripu ili junaku. Bravo darkraver, svaka cast!!! Jesi li mozda zainteresiran da napises par recenzija o Nathanu? Prema onome sto sam procitao u tvojim postovima, o Nathanu znas puno, a i pisanje ti ide dobro, to bi moglo dobro ispasti. Ajd javi se na mejl ako si zainteresiran pa cemo se dogovoriti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 05/11/2002 : 02:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
quote:

leopold, sad ja uzivam u tim tvojim Nathanima, hvala care
napravio si gresku sto ih nisi procitao, kako ces to uciniti, stigao si se potpisati na njih a ne procitati, cccc



na greskama se uci, nabavio sam te nathane ima jedno godina s jos masom drugih stripova, popisao i potpisao (jer su dobro ocuvani i nisam mislio da cu ih prodavati) i onda fax i jednostavno ne znam sta mi bi da ih utopim, sreca da jos nisu neki raritet i da se daju relativno lako nabaviti, drago mi je da uzivas u njima...

--< Why do only fools and horses work? >--
Go to Top of Page

davor
New Member

Croatia
104 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 05/11/2002 : 16:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send davor a Private Message
quote:

Citajuci ove vaše zanimljive postove, nekako ste me zintrigirali za Nathana Nevera, kojeg, moram priznati, nisam citao. Ali najvjerojatnije cu uskoro (cim riješim neke druge strip-prioritete) nabaviti nekoliko epizoda, pa ako mi se svidi, možda ga i pocnem skupljati.
Inace, ovo što ste pisali je prava reklama za Nathana Nevera.




Ove zadnje epizode su lošije pa nemoj da te to odbije.Nastoj nabaviti epizode koje je izdavala Slobodna Dalmacija.Mogu reci da ti iskreno zavidim jer te ceka jedno predivno iskustvo i vjeruj mi, nakon procitanih nekoliko Nathana svijet stripa ceš gledati drugacijim ocima.
Kad smo vec kod naucnofantasticnog stripa red bi bio da se spomene još jedan fenomenalan strip a to je Bogi.

radoja
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 06/11/2002 : 00:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:

quote:

Citajuci ove vaše zanimljive postove, nekako ste me zintrigirali za Nathana Nevera, kojeg, moram priznati, nisam citao. Ali najvjerojatnije cu uskoro (cim riješim neke druge strip-prioritete) nabaviti nekoliko epizoda, pa ako mi se svidi, možda ga i pocnem skupljati.
Inace, ovo što ste pisali je prava reklama za Nathana Nevera.




Ove zadnje epizode su lošije pa nemoj da te to odbije.Nastoj nabaviti epizode koje je izdavala Slobodna Dalmacija.Mogu reci da ti iskreno zavidim jer te ceka jedno predivno iskustvo i vjeruj mi, nakon procitanih nekoliko Nathana svijet stripa ceš gledati drugacijim ocima.
Kad smo vec kod naucnofantasticnog stripa red bi bio da se spomene još jedan fenomenalan strip a to je Bogi.

radoja



Hvala na preporuci. Ja sam mislio krenuti s prve 3 epizode. Trenutno sam 'u štosu' francusko-belgijskih stripova, Talijane sam nešto malo zanemario u zadnje vrijeme, pa moram to popraviti.

Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 06/11/2002 : 00:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
quote:
On jest tipicni bonellijevac al ujedno i jako odskace od svih drugih bonellijevih likova.
Mozda pretjerujem ali taj jednostavno izuzetno kompleksni i detaljni svijet kojeg su tvorci NN-a stvorili naprosto diše nekakvim "pseudoživotom"(mogli bi ga "usporediti" s daleko razvijenijim franšizama poput recimo Zvjezanih staza) i upravo to mu daje tu multidimenzionalnost koja je rijetkost u svijetu stripa.
Stvoren je lik i svijet,i to kombinacijom najboljeg iz popularne znanstvene fantastike(ima tu i Bladerunnera i Zvjezdanih staza,bilo je i replika na filmove poput Fahrenheit-a,Apocalypse Danas,Jurskog parka,Bijega iz NY,Odiseje2001,...pa i tema tek buducih filmova poput A.I.).Ako tome pridodamo i mnogo inovativnih ideja(poput najnovije 2 epizode) i cinjenicu da se sve odvija u jednom jako razradenom svijetu(i svemiru!) s nebrojenim mogucnostima razrade fabule i likova,onda bi NN mogao biti presedan u strip svijetu.
Time nekažem da ne postoje i neki drugi jednako kvalitetni stripovi(makar ja osobno takav još citao nisam),vec samo želim reci da u svijetu SF-a NN kotira najboljima(time mislim i na serije i na filmove i na vecinu knjiga).U mene NN ostavlja visok dojam kao i neke serije i filmovi(Bladerunner,StarTrek!?),a ako u tome uspijeva kod mnogih...onda je zaista hvale vrijedan.
Pitanje je dakako samo dali vam "paše" SF kao takav?No to je vec tema za neki drugi forum.

Na kraju krajeva,možda i ja s.rem PREVIŠE!!!!




ako ces ovako srati nemoj da te nesto sprijecava

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 06/11/2002 : 00:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:


quote:

Ove zadnje epizode su lošije pa nemoj da te to odbije.Nastoj nabaviti epizode koje je izdavala Slobodna Dalmacija.Mogu reci da ti iskreno zavidim jer te ceka jedno predivno iskustvo i vjeruj mi, nakon procitanih nekoliko Nathana svijet stripa ceš gledati drugacijim ocima.
Kad smo vec kod naucnofantasticnog stripa red bi bio da se spomene još jedan fenomenalan strip a to je Bogi.

radoja



Hvala na preporuci. Ja sam mislio krenuti s prve 3 epizode...



ma nemoj ti davora slušat.lijepo ti nabavi prve brojeve(pogotovo 1.broj-vjeruj mi,zaslugom C.C-a,bolji crtež neceš u Bonnellija vidit),a što se tice novih...pa izašlo ih je samo 5,a po njima zakljucit da je NN postao sranje...jest cista demagogija.
Ako cijeniš dobru znanstvenu fantastiku,onda kupujuci zadnja dva izašla broja neceš pogriješiti,vjeruj mi.

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 06/11/2002 : 00:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:



ako ces ovako srati nemoj da te nesto sprijecava





He,he,... u tome se nikad ne suzdržavam.Cemu trpit kad na forumu mogu sve olako "izbacit iz sebe".

Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 06/11/2002 : 00:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message

steta da sam znao ranije da si iz zg mogli smo se naci i na kafu otici,popricati,razmijeniti misljenje o nathanu jer sam prosli vikend bio u zg.

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 06/11/2002 : 01:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:

Ako cijeniš dobru znanstvenu fantastiku,onda kupujuci zadnja dva izašla broja neceš pogriješiti,vjeruj mi.





I tebi hvala na informaciji. A glede kupovine...he, he, mogu ih besplatno nabaviti.

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 06/11/2002 : 01:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
e pa iduci put kad dodeš u zg popicemo duplu kafu.

Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 06/11/2002 : 01:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message


Go to Top of Page

Chaky
Starting Member

3 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 07/11/2002 : 19:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Chaky a Private Message
quote:

Hmm.Pa dobro,svako ima pravo na svoje mi?ljenje (evo meni npr. je ovih par brojeva (redovnog) Zagora ?to je iza?lo u zadnje vrijeme cista katastrofa)ali meni je Nathan i dalje OK.Ova prica koja sad ide (Bratstvo sjene,Egzodus) mi je jedna od najboljih koje sam citao a i crte? je fantastican.
A ?to se tice pojavljanja neprijatelja,?to reci onda za Zagorove neprijatelje (Hellingena,Rakosija itd..)? Kod Nathana mi je super ?to se neki negativci ponavljaju jer imaju "personality" (Aristotel Skotos -car!!) i ?to ne ustaju 10 puta od mrtvih(Hellingen).

Bond.James Bond.


Majstore slazem se sa tobom sto se tice Nathana. Za Zagora ne mogu tvrditi jer ga bas i ne citam. Zanima me da li si stvarno iz Slovenije? Kako izlazi Nathan Never u Sloveniji?

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 07/11/2002 : 21:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Jesam,živim blizu Ljubljane.Nathana nabavljam u Hrvatskoj pa nisam siguran kakav mu je ritam izlaženja ovdje u Sloveniji,cini mi se da je trenutacno na kioscima epizoda "Bratstvo sjene"

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Pat Wilding
Starting Member

Croatia
13 Posts

Member since 29/07/2002

Posted - 11/11/2002 : 13:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Pat Wilding a Private Message
Imao sam nekoliko epizoda NN ali tada mi se baš nije pretjerano svidio no dao sam mu ponovo šansu i zaista sam se iznenadio, ove zadnje "Ludensove" epizode su odlicne.Poceo sam sakupljati stare brojeve i žao mi je što moram cekati tri mjeseca da izade novi.
NN ima definitivno najrazradeniju pricu od svih strip junaka koje sam citao.

Htio bih zapoceti u sredini recenice i nastaviti u oba smjera istodobno!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2435 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 11/11/2002 : 13:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
U Sloveniji jedino Zagor i Dylan izlaze kako treba. Nethan Never je jos kod broja 42 (u Hrvatskoj vec duze vreme 43)... a moze se naci i onaj Tex od prije pola godine, Alan Ford je jos kod broja 114 (u Hrvaskoj 116), L. Ledd specialac je kao da je juce izasao... i tako.

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 12/11/2002 : 07:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Zato što i u Hrvatskoj izlaze kako treba samo Zagor i DD. Nije li vec vrijeme za Texa ili MM...?

Nothing is more terrifying then attempting to make people laugh and failling
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/11/2002 : 19:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Evo friska vijest.
Sljedeci tjedan sigurno na kioscima novi Zagor naravno onaj redovan i gle cuda konacno Tex!
Uskoro naravno i MM.

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."

Edited by - Darkwood Devil on 12/11/2002 19:17:29
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/11/2002 : 19:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:

Evo friska vijest.
Sljedeci tjedan sigurno na kioscima novi Zagor naravno onaj redovan i gle cuda konacno Tex!
Uskoro naravno i MM.




KONACNO OPET TEX!! Znaš li možda na koliko stranica ce izaci i sa kakvom naslovnicom pošto znam da je bilo zbrke sa stranicama?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/11/2002 : 19:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Naravno da znam, kakav bih ja to bio staffovac da ne znam?
Naslovnica zamjenska, broj stranica jos uvijek 98. Eto...

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/11/2002 : 19:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:

Naravno da znam, kakav bih ja to bio staffovac da ne znam?
Naslovnica zamjenska, broj stranica jos uvijek 98. Eto...




Pa znam da znaš zato te i pitam! :))
Nadam se da ce od iduceg broja Tex ponovno izlaziti na 112 stranica.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/11/2002 : 19:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Bojim se tesko za sada...
Ipak cudni su putevi Gospodnji!

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 12/11/2002 : 22:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Stvarno bi texa trebalo vratiti na 114 stranica, kako i izlazi u ITALIJI i USA..

Sretno ti bilo i imala svega u dvorcu od zlata
a ja kao prosjak zivot proklinjao ispred tvoih vrata...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000