forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 |
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Gand
Advanced Member



Croatia
3026 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 06/08/2009 : 23:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message
|

Edited by - Gand on 06/08/2009 23:10:35

axle munshine
Senior Member



Serbia
2322 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 06/08/2009 : 23:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

Album je mislim u izdanju Feniksa imao cca 35-40 stranica uvoda s akvarelima likova, zemljopisnim kartama i slicnim "gudisima".... Da li je ista stvar i kod Bookglobeovog izdanja?

Isto pitanje za album "Corto Maltese u Sibiru".
U izdanju Ceresa predgovor je pisao Flaker, a postoji i mali povijesni leksikon. Jel ista stvar u Bookglobe albumu ili je otisnut samo suhi strip?



Nazalost,Bookglobeovo izdanje nema nista od tih dodataka koje pominjes,a koje je Feniks objavio...
A za drugo pitanje,Bookglobe nije jos objavio Corta u Sibiru,cekacemo jos to izdanje...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 07/08/2009 : 00:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
Za mene je daleko najbolji izdavac Korta Maltežanina Komuna

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2322 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 07/08/2009 : 15:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by ninel

Za mene je daleko najbolji izdavac Korta Maltežanina Komuna



Lepo su krenuli zaista,ali izdanja im nisu savrsena...meni se Balada polako raspada,iako je sadrzaj sjajan,prekopirano lux Castermanovo izdanje...kada se stave svih sedam albuma jedan do drugog vidi se koliko je neozbiljnosti u stamparskom delu,skoro da su svi razlicitih visina-duzina...ali zato papir,dodaci i prevod razbijaju,tu su odlicni...steta je sto u ovim Bookglobeovim izdanjima nije isti sadrzaj kao kod Komune,bilo bi to ekstra...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 08/08/2009 : 10:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Bookglobeova izdanja nemaju predgovore,pogovore ali je zato vec u prvoj turi izašla knjiga SJECANJA (http://www.stomugromova.com/recenzije/corto-maltese-michel-pierre-hugo-pratt-sjecanja-2)u kojoj se može dobiti slika Corto univerzuma.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2322 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 08/08/2009 : 12:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by blueberry

Bookglobeova izdanja nemaju predgovore,pogovore ali je zato vec u prvoj turi izašla knjiga SJECANJA (http://www.stomugromova.com/recenzije/corto-maltese-michel-pierre-hugo-pratt-sjecanja-2)u kojoj se može dobiti slika Corto univerzuma.



To sa Sjecanjem je extra potez,nadam se da ce biti jos takvih bisera...sto se same biblioteke CM tice mislim da su dodaci neopravdano izostavljeni...ipak je ovo HC lux izdanje a ne neki jeftini SC albumi,tako da to stoji kao nedostatak...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 10/08/2009 : 00:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Da mi se Bukgobovci ne ljute, ali ja mislim da je Komunin Korto više zaslužio da bude u onakvoj opremi. Komuninom Kortu fale jedino tvrde korice pa da bude amin izdanje za narednih 10 godina.
Mene je od kupovine odbilo i to što nije objavljeno Pandorino pismo u Baladi o slanom moru. Mislim da je to pismo šifrarnik za celu pripovest o melanholicnom mornaru. Kad sam to video skroz sam se ohladio od tog Korta. Lažem. Kupio sam Sjecanja, to je prelepa knjiga, tu nemam loše reci.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2322 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/08/2009 : 20:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Da mi se Bukgobovci ne ljute, ali ja mislim da je Komunin Korto više zaslužio da bude u onakvoj opremi. Komuninom Kortu fale jedino tvrde korice pa da bude amin izdanje za narednih 10 godina.
Mene je od kupovine odbilo i to što nije objavljeno Pandorino pismo u Baladi o slanom moru. Mislim da je to pismo šifrarnik za celu pripovest o melanholicnom mornaru. Kad sam to video skroz sam se ohladio od tog Korta. Lažem. Kupio sam Sjecanja, to je prelepa knjiga, tu nemam loše reci.



Sta reci...potpisujem...s tim sto ja nisam odoleo i kupio sam i sva Bookglobeova izdanja...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000