forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 El Ganco i svi njegovi brodovi
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/08/2009 : 18:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by iseserin

Osnovna razlika izmedu gusara (odnosno privatira) i pirata je u gusarskom listu, nekoj vrsti državne dozvole za pljembu tude imovine u ratu. Pirati su pljackali za svoj racun, a gusari su dio plijna usupali kruni i zato su ih zaracene strane tretirale kao ratne zarobljenike (pirate su u pravilu viješali, npr. kao kapetana Kida, s kojim se poigrala sudbina jer je njegov gusarski list naden 200 godina nakon što su ga objesili, a na sudu ga nije imao).
Gusara (koji su cesto prelazili u pirate kad su nakon raznih ratova povuceni gusarski listovi, kao npr. 1713. nakon završetka rata za španjolsku baštinu) ima više katekorija, ovisno o prostoru gdje su djelovali. Interesantno je da su bukaniri dobili ime po tome što su na Tortugi sušili meso divljih svinja i to prodavali. Pošto su bili uglavnom Engleski i Francuski iseljenici, Španjolska ih je odlucila protjerati, pa su isti promjenili zanat u pirate. Morgan ulazi u tu kategoriju, no njemu su englezi dali gusarski list, pa cak i naslov guvernera Jamajce zbog zasluga koje je ucinio engleskoj kruni.


nisu na tortugi - na tortugi ne bi našli nijednu gotovo divlju svinju - eventualno koju koja bi doplavila na Tortugu s Santo Dominga ili Hispaniole
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/08/2009 : 18:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.

Imaš i novi Sid Meier's Pirates za Windows :D



stvarno!!???

yeah!!!!!!!! Jel ti imaš tu igricu?Možeš poslati cd?
samo ja ti imam stari kompjuter pa ne znam jel bi to radil akod mene imam samo 128 RAM a i windowse koristim 2000 profesional
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/08/2009 : 18:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
slabo se citaju pogovori s ridjobradog ocito
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/08/2009 : 18:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by teller

perfektno receno dsormaz1!
sto ljudi sto ukusa!na ovom forumu ako cemo iskreno covjek se boji i progovorit o Marku, Bleku
ili Mikiju da se ne jave razni mudraci i sveznalci koji su(tako oni misle) na višem duševnem nivoju.


Ja sam nekad volio citati Marka, a i sad tu i tamo posudim u knjižnici neke od tih knjiga koje je Ludens izdao i sa zanimanjem procitam. Onaj specijal cija se radnja odvija u Egiptu sam si i kupio.

koji je to specijal o egiptu ? to su mi bile neke od najdražih prica o komadantu marku...išlo je u 4 nastavka ako se dobor sjecam
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18737 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/08/2009 : 19:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
ja mislim da je u pitanju specijal BUÐENJE MUMIJE br.3 izdan ovog ljeta sa strane Ludensa,cetri
cijelovite epizode sa pustolovinom Marka u Africi.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 22/08/2009 : 23:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

CA-104 Il risveglio della mummia = ZS-444 Mark protiv mumije (1/4)(3-65) = LUSB-3 Budenje mumije

CA-105 Il regno senza tempo = ZS-447 Mocna Nemeris (2/4) = LUSB-3 Vjecno kraljestvo

CA-106 Le scimmie sacre = ZS-450 Gnev Imotepa (3/4)(nije originalna naslovnica) = LUSB-3 Sveti majmuni

CA-107 Ritorno a Forte Ontario = ZS-453 Povratak u Ontario (4/4) = LUSB-3 Povratak u utvrdu Ontario


Apparently I've signed the death warrant of a whole army of beavers... Badgers, Minister. What? Well, beavers would have a navy!
Go to Top of Page

iseserin
New Member

110 Posts

Member since 26/09/2007

Posted - 23/08/2009 : 08:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send iseserin a Private Message
Ima Romel pravo.
Bukaniri nisu lovili divlje svine na Tortubi, bilo je to na Hispanioli, a protjerani su na Tortugu (koju tada drže Francuzi).
Nakon šro su Englezi 1655. osvojili Jamajcu, bukaniri svoje sjedište sele u Port Royal (dok nije porušen u potresu).
Krajem 17. stoljeca (1697.) Španjolci u Karibima drže još samo Poerto Rico, Kubu i istocni dio Haitija.
To je vrijeme kada bukanire zamijenjuju njima srodni flibustjeri.
Era gusara okoncana je 16. 4. 1856. Pariškom pomorskom deklaraciju, no pirati ostaju do današnjih dana (npr u Somalskim vodama).
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 23/08/2009 : 22:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 24/08/2009 : 17:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by teller

ja mislim da je u pitanju specijal BUÐENJE MUMIJE br.3 izdan ovog ljeta sa strane Ludensa,cetri
cijelovite epizode sa pustolovinom Marka u Africi.


Da, to je to.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 24/08/2009 : 17:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by dsormaz1

Da, cuveni "Letter of marque"...



hey uvijek sam se pitao šta je to kada sam kao mali igrao igricu Pirates na Amigi 500 od Sid Meyerja odnosno microprose.
Inace isseserin ovu igricu ti preporucam,imaš puno brodova kojim možeš upravljati,kao što su sloop,pinance,mercentman,galeon,war galeon,frigate,barque,...pa onda ako uzmeš war galeon imaš puno topova ali je spora ako nije vjetra i teško se okrece u bitki,ako imaš sloop recimo je brza,okretljiva ali može da nosi mali broj pirata,i robe koju si naplackao recimo,...onda možeš posetiti gradove,pljackati gradove,....zanimljiva igrica.


I meni je to bila jedna od najdražih igrica, koliko sam ju samo igrao...
Vec sam onda proucavao koje su kolonije na Karibima imali Španjolci, Englezi, Francuzi i Nizozemci u 17. stoljecu.
Brzo sam skužio što je Letter of Marque, mislim da je to bilo pojašnjeno u Atlasu svjetske povijesti iz kojeg sam i crpio osnovna znanja o Karibima u tom vremenu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/08/2009 : 21:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ima san u mladosti kartu karipskih kolonija iz NG s kratkim opison povijesti.ludilo stvar

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/08/2009 : 22:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by dsormaz1

Da, cuveni "Letter of marque"...



hey uvijek sam se pitao šta je to kada sam kao mali igrao igricu Pirates na Amigi 500 od Sid Meyerja odnosno microprose.
Inace isseserin ovu igricu ti preporucam,imaš puno brodova kojim možeš upravljati,kao što su sloop,pinance,mercentman,galeon,war galeon,frigate,barque,...pa onda ako uzmeš war galeon imaš puno topova ali je spora ako nije vjetra i teško se okrece u bitki,ako imaš sloop recimo je brza,okretljiva ali može da nosi mali broj pirata,i robe koju si naplackao recimo,...onda možeš posetiti gradove,pljackati gradove,....zanimljiva igrica.


I meni je to bila jedna od najdražih igrica, koliko sam ju samo igrao...
Vec sam onda proucavao koje su kolonije na Karibima imali Španjolci, Englezi, Francuzi i Nizozemci u 17. stoljecu.
Brzo sam skužio što je Letter of Marque, mislim da je to bilo pojašnjeno u Atlasu svjetske povijesti iz kojeg sam i crpio osnovna znanja o Karibima u tom vremenu.



sjecam se kako sam se koristio pravim atlasom kada sam tražio neko blago ili neki grad kojeg sam hteo da opljackam pa nisam znao gdje je pa sam onda otvorio atlas i tako "plovio"
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 25/08/2009 : 03:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message
quote:
Originally posted by iseserin

Žao mi je što neki misle da se pokušavam uklopiti u Forum, pa hinim bezveznu temu.
Što mogu kad volim brodove, volim povijest pomorsta gledati i kroz stripove (nadam se da to nije baš toliko ludo).



Nema potrebe da pravdas svoja interesovanja.
Iskreno u necemu uzivas i to je odlicno.

Pozdrav i dobrodosao.

http://theauthority.ws/
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/08/2009 : 18:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

sjecam se kako sam se koristio pravim atlasom kada sam tražio neko blago ili neki grad kojeg sam hteo da opljackam pa nisam znao gdje je pa sam onda otvorio atlas i tako "plovio"


Neki moji frendovi nisu baš kužili zemljopis pa su se brckali u vodama oko Jamajke i Kube.
To im je bio najdalji domet plovidbe.

Edited by - dsormaz1 on 25/08/2009 18:26:55
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18737 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/09/2009 : 12:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
evo ako koga zanima, na kioscima novi preskoceni MARK broj 26 sa tri cjelovite epizode
BUTLER PAŠA
SJEME MRŽNJE
MISTERIJ FARVILLEA
otisak u izdanju super a za dva mjeseca novi broj PUCANJ (maštovit naslov nema što), a ja
ocekujem još edan specijal skoro...valjda ne ne varam.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18737 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2009 : 13:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
sad pregledavo stripove na if edizioni i Zlatna serija i shvatio da je kod najave za 27 broj
sa naslovom PUCANJ greška, taj broj sadrži epizode Oro maledeto(Zaslepljen zlatom ZS), La banda di Black Jim(Kocije sa blagom) i La qarta vitima(Cetvrta žrtva) i baš ni jedna epizoda ne odgovara tom naslovu.Ludens je taj PUCANJ objavio ko PUCANJ IZ PIŠTOLJA kao 25 broj jer je dva preskocio.Baš vole komplicirat,samo da ne bude sve ko treba.Kocije sa blagom pamtim po dobroj
epizodi.
ima da tu grešku poprave jednim specijalcem, i to brzo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000