forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Demoni ludila (Zagor) VS Naj prica Dylan Doga
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 04/09/2009 : 20:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

vidis, vecina ljudi ce ipak reci da je teziste Dylana horror,uzas i brutalne slasherske scene vecinom kopirane iz b-movie horrora.

i to jeste podjednako primarno obelezhje Dilana! upravo je u tome i poenta - Dilan je utoliko vishe spektakularan zbog toga shta sa tim umornim klisheima radi, i na koje nachine ih izvrce i uspeva da od njih napravi nekakvu poremecenu poeziju. to shto si rekao nije kritika Dilana, vec samo mozhe biti pohvala.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22285 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/09/2009 : 20:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

1. sad, nisam te najbolje razumeo, joces da mi kazes kako je zagor umetnost, unakazen vadjenjem losih odlika iz celine; a dilan sa druge strane precenjen, istom tehnikom, samo obrnuto stvarno, nisam dobro razumeo, nisam cinican

2. negde gore, ili u nekoj drugoj temi si napisao kako si vatreni dilanovac, a sa druge strane znamo i koji je tvoj odnos prema zagoru. reci mi samo da nisi nimalo subjektivan kada kazes da su "demoni ludila" bolji od najbolje dilanove price koja nosi naslov "XY"




1. Nismo se bas najbolje razumijeli. ;-)
ono sto sam pokusao da kazem je to da ko hoce i zeli moze od svakog junaka napraviti umjetnost ili trash, samo je pitanje sta vidi ili zeli da vidi u jednom junaku. Bez obzira o kojem se radi.

2. nisam subjektivan, i da, obozavam Dylana, hvalim ga kao sto i kritikujem, isto radim sa Zagorom. Demoni ludila su prica za sebe ,ali isto kazem da gledajuci epizode sto su izasle u posljednjih 15 godina, Dylan je nenadjebiv. Odbijam cak svaki komentar u kojem se govori da je DD TOTALNO oslabio zadnjih godina, slabiji jeste, ali dovoljno dobar da "trenutno" ima najkvalitetnije epizode. Ja sam jedan od tipova sto vjecito pati za starim Zagorovim epizodama i nije tajna da vecinom pljujem po novim , cak i tamo gdje ga ljudi hvale koji i nisu fanovi tog junaka.

Edited by - King Warrior on 04/09/2009 20:40:29
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10846 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/09/2009 : 20:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
@King Warrior

Ja i ti smo na suprotnoj strani izgleda .
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 04/09/2009 : 21:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
"Posle ponoci" je dosadna, glupa, plitka prica...

Najbolja Dilanova prica (koju god birali) je najbolja sama za sebe, najbolja zagorova (demoni ludila) je najbolja samo ako se ima dobro predznanje o zagoru...
Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 04/09/2009 : 22:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message
Mnogo ima Dilanovih prica,boljih od "najbolje Zagorove price".......
"Poslednji covek na zemlji"
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 04/09/2009 : 22:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message
Najbolja Zagorova prica je uporediva sa najboljom Dilanovom kao što su uporedivi filmovi Apokalipsa Sada i X-man, romani Jadnici i Robinzon Kruso, muzika Pink Floyda i Justina Timberlakea,...

I na subjektivnom i na objektivnom planu nešto je, nekom, jednostavno bolje, manje ili više.

Lepota je u oku posmatraca, uhu slušaoca,...

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 04/09/2009 : 23:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

@ Rick

Sve receno, nije ni cudo što priželjkujemo isti koncert i na njemu pobednicko slavlje i ako je cela stvar posvecenja bežanju (za one koji ne razumeju u mom potpisu je objašnjenje)




"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30594 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 05/09/2009 : 23:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Demoni ludila

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 06/09/2009 : 21:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
Demoni ludila(ili Divovi dobra i zla kako više volim da kažem) VS (u mom slucaju) Dugacki pozdrav. Hmmmm... I jedna i druga prica su za mene remek dela i predstavljaju najviše domete kako Bonelli, tako i celokupne strip produkcije. Baš ove dve price su moje najcešce preporuke onima koji bi procitali neki strip koji ce da ih 'oduva'(naravno, insistiram na tome da pre ovih procitaju neke druge price da bi imali neophodno predznanje ). I DDIZ i DP predstavljaju svojevrsna 'izletanja' iz okvira svojih serijala, tako da nije redak slucaj da su pojedinim Zagorovim i Dylanovim fanovima ove epizode 'necitljive'. Ove price sigurno da nisu 'prve medu jednakim' Zagorovim i Dylanovim epizodama, ali su zato prve u svojoj posebnosti i netipicnosti.
Iako Dylana mnogo više volim od Zagora, moj glas ide prici Divovi dobra i zla jer je kompleksnija, a meni je to uglavnom plus. Siguran sam da ce mi se ova prica još više svideti kada je budem citao 'neosakacenu' za onih pedesetak stranica koje su izbacene u Dnevnikovom izdanju.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/04/2010 : 16:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by cibalia

Poslije ponoci i nije baš neka prica... Mogao si uzeti Dugacki pozdrav. Ali Demoni ludila su užasno rastegnuti i zamorni, meni osobno dobar Zagor, ali ima i boljih. Poslije ponoci...



Ozbiljno? Poslije Ponoci je jedna od najboljih stripova svih vremena - ne samo Dylana, nego svih junaka... aj jaj jaj

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/04/2010 : 16:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Najbolji Dylanovi su POSLIJE PONOCI i DUGACKI POZDRAV...

DEMONI LUDILA su za mene samo ok... previse fantastike, previse krajeva, i onda ponovo pocetaka, i citava prica se osjeca veoma Dylan Dogovska (nije ni cudo da je Sclavi piso) eh.... Zagorovi vrhunci su uvijek bili, i uvijek ce biti, Nolitina dijela, kao TERROR SESTE PLANETE, OCAJNICKO PUTOVANJE, i BIJES RATNIKA OSAGA.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 28/04/2010 : 17:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by acestroke

Najbolji Dylanovi su POSLIJE PONOCI i DUGACKI POZDRAV...

DEMONI LUDILA su za mene samo ok... previse fantastike, previse krajeva, i onda ponovo pocetaka, i citava prica se osjeca veoma Dylan Dogovska (nije ni cudo da je Sclavi piso) eh.... Zagorovi vrhunci su uvijek bili, i uvijek ce biti, Nolitina dijela, kao TERROR SESTE PLANETE, OCAJNICKO PUTOVANJE, i BIJES RATNIKA OSAGA.



Lepo i istinito receno
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4722 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 28/04/2010 : 21:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Demone ludila još nisam citao, ali cak i da jesam , možda bi se mogla jedna DD epizoda s Xabarasom mjeriti s njom, kao, i jedan i drugi junak susrecu se sa svojim najvecim rivalima.

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 28/04/2010 21:25:22
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1425 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 28/04/2010 : 23:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
Prica ni o kome

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 29/04/2010 : 10:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

prvih 5 DD-a je ispred Demona ludila


Kako za koga...
Meni je "Zimska zmija" bolji od svih dosad nabrojanih - ali,o ukusima se ne raspravlja...
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 29/04/2010 : 12:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message
Demoni ludila!!!

I bar jedno 20-ak Zagrovih prica je bolje od najbolje dilanove...bez uvrede za ljubitelje DD...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 29/04/2010 : 12:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message
quote:
Originally posted by henry

Prica ni o kome




You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4453 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/04/2010 : 14:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Procitao sam nedavno demone ludila nakon 20 godina, nije mi ni onda bilo jasno, a sad mi je još manje jasno po cemu bi to trebalo bit najbolja epizoda.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 29/04/2010 : 14:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

Procitao sam nedavno demone ludila nakon 20 godina, nije mi ni onda bilo jasno, a sad mi je još manje jasno po cemu bi to trebalo bit najbolja epizoda.



Lijepo receno... potpuno se slazem

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 29/04/2010 : 14:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message
Demoni...
Go to Top of Page

bonellistar
Starting Member



Croatia
61 Posts

Member since 12/10/2009

Posted - 29/04/2010 : 16:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit bonellistar's Homepage  Send bonellistar a Private Message
Demoni ludila je jedna od epizoda koja mi se nije nešto svidjela, ukljucujuci i nastavke kad sam bio klinac. Jebiga, danas mi je jedna od najboljih i ustvari je klasik. Mislim da su Zagor i Dylan neusporedivi u svakom pogledu od osobnosti, tematike, atmosfere...To što u Zagoru ima elemenata horrora je u istoj mjeri koliko u Dylanu ima westerna. Dobro, možda u Zagoru više ali oni stvarno nemaju nikakvih poveznica dok Chico i Groucho vec imaju slicnosti.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16943 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/04/2010 : 16:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Nemojte pretjerivati da je Omca bolja od bilo kojeg Dilana... Ali slažem se da ovo nije za usporedbu, mogli bi usporedivati Marka i Bleka, teller dobro kaže, ali Zagor i Dilan... Demoni ludila jesu najbolji Zagor ikad, uz Winter Snakea i Sveti brijeg...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000