forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 poslednji dnevnikov strip
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/09/2009 : 15:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
zato šta je cila Juga ucila cirilicu u osnovnoj.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2918 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 09/09/2009 : 16:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message
Kao i latinicu...

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12444 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/09/2009 : 16:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pa ne znam za vas ali kod nas smo ucili samo u petom razredu i imali smo jednu nezainteresiranu uciteljicu tako da tistu jednu godinu nitko nije baš odnio neko znanje i cak ne znam jeli to bilo za redove ili samo onako
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/09/2009 : 16:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
koje si godište? ne znan kad se to kod vas pristalo ucit.
sad ovisi od ucitelja i škole.neko je bija nabrijaniji nekog je bolija pišo.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12444 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/09/2009 : 16:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ja sam roden 1977,to smo ucili u petom razredu znaci 1988 imali sni jedbu uciteljicu,stvarno nije bil azainteresirana a ni mi isto tako kao ucenici,sjecam se kako mi se ova cirilica cinila ko neka kineska slova,pa sam onda imao sošolca sa kojim smo skupa išli u školu a on je bio hrvat njegov otac zubar a taj sošolec se zvao Nikola pavletic ali smo ga zvali Niko pa mi je on pravio domacu zadacu jer je to njemu išlo.Tako da sam nekako prošao tu cirilicu i taj jezik,koji sam ionako naucio iz stripova.Mislim da sledece godine ili možda još sledece ionako su ukinuli tu cirilicu i taj jezik,tako da sada se vec duže vreme to ne uci a nitko ne zna pricati i Hrvatski ili srbski što mi je cudno jer smo susjedi a slušaju se dosta ove hrvatske pjesme i to a nitko od ovih mladih ne razumije.Njima je to isto ko ceški,slovacki,poljski,...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/09/2009 : 17:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
znaci isto smo godište.
pa ne znan ovde je ova moja generacija 77-78 to ucila.
al bilo je razlika izmedu škola i nastavnika.i ja mislin da se to ovde ucilo vec u 3. osnovne.
a posli je po citankama bilo tekstova na cirilici.cak se sican da smo ucili i neke makedonske pjesmice.
a kad su je ovde ukinili to ne znan tocno,negdi prid raspad Yuge.
uglavnom neman nikakvih teškoca s tin pismom

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2431 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 09/09/2009 : 18:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
I mi smo ucili u 5. razredu... a ja sam godište '79

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/09/2009 : 19:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

hm,ne znam citati cirilicu....


To ti je velika greška u životu.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/09/2009 : 20:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
... ma ja sam za prakticnost ... mislim da je u hrvatskom jeziku fenomenalno to sto se meseci zovu prvi, drugi , peti sesti ... i tako je prevazidjen problem septembar januar listopad , vodopad ... :) ... i kad bih se ja pitao svi bi mi govorili jednim jezikom ma kako se on zvao jer je to NAJPRAKTICNIJE ... i voleo bih da nas je proslost dovela u poziciju u kojoj su ljudi na Kubi (oni nemaju problem sa medjurasnim i medjunacionalnim sukobima, jer su se toliko mesali da sad belac i belkinja mogu da imaju crno dete ...) ,ali to sam ja i tako mislim ne zeleci nikome da namecem to svoje misljenje ... pozdrav od Svetozara svima ma kojim pismom da pisete i ma sa koliko prstiju da se krstite ili klanjate :)
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/09/2009 : 20:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by andjelt

... ma ja sam za prakticnost ... mislim da je u hrvatskom jeziku fenomenalno to sto se meseci zovu prvi, drugi , peti sesti ... i tako je prevazidjen problem septembar januar listopad , vodopad ... :) ... i kad bih se ja pitao svi bi mi govorili jednim jezikom ma kako se on zvao jer je to NAJPRAKTICNIJE ... i voleo bih da nas je proslost dovela u poziciju u kojoj su ljudi na Kubi (oni nemaju problem sa medjurasnim i medjunacionalnim sukobima, jer su se toliko mesali da sad belac i belkinja mogu da imaju crno dete ...) ,ali to sam ja i tako mislim ne zeleci nikome da namecem to svoje misljenje ... pozdrav od Svetozara svima ma kojim pismom da pisete i ma sa koliko prstiju da se krstite ili klanjate :)


Nisam razumeo šta si ovim hteo da kažeš, bez zezanja?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/09/2009 : 21:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
hteo sam da kazem ,da mislim, da nam valja stremiti ka tome da medjusobnu komunikaciju cinimo sto jednostavnijom jer cemo tako prevazici , vestacki umetnute nam razlike .... kad kazem "mi" mislim na sve ljude koji su ziveli , zive i zivece na prostorima bivse jugoslavije ...
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 09/09/2009 : 23:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by andjelt

hteo sam da kazem ,da mislim, da nam valja stremiti ka tome da medjusobnu komunikaciju cinimo sto jednostavnijom jer cemo tako prevazici , vestacki umetnute nam razlike .... kad kazem "mi" mislim na sve ljude koji su ziveli , zive i zivece na prostorima bivse jugoslavije ...


Potpuno se slazem...manje vise mi pripadamo istom narodu...razlike su zaista minorne...i zaista su nam vestacki dodeljene kao sto kazes

Kuba bi svima trebalo da nam je ideal normalnog drustva...samo neznalice i medijski zatrovani ljudi mogu tvrditi da na Kubi vlada siromastvo i nekultura...MI... kojima trenutno vladaju kapitalisticke horde kojie na kapama nose ambleme u znaku Dolara ($) jos uvek nismo svesni cinjenice da smo ustvari najsiromasniji na svetu...bez obzira na cinjenicu da su nam oci pune svega...nepobitna je cinjenica da su nam duse sve praznije i praznije...dovedene na rub siromastva...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 10/09/2009 : 00:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Lepo receno,stari...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/09/2009 : 00:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Je ima tko zadnjibroj LMS-a, a da nije cijena precrtana i dopisana nova rukom?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 10/09/2009 : 01:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message
Zanimljivo pitanje. Upravo bacih pogled na svoj primerak, kupljen te davne odvratne '93 godine u (sada srušenom, šmrc) kiosku kod Ž. Stanice u Novom Sadu; odštampana cena od 10,000.000 din. je precrtana i hemijskom olovkom napisana cena od 24,000.000 din.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 10/09/2009 : 02:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

ja sam roden 1977,to smo ucili u petom razredu znaci 1988 imali sni jedbu uciteljicu,stvarno nije bil azainteresirana a ni mi isto tako kao ucenici,sjecam se kako mi se ova cirilica cinila ko neka kineska slova,pa sam onda imao sošolca sa kojim smo skupa išli u školu a on je bio hrvat njegov otac zubar a taj sošolec se zvao Nikola pavletic ali smo ga zvali Niko pa mi je on pravio domacu zadacu jer je to njemu išlo.Tako da sam nekako prošao tu cirilicu i taj jezik,koji sam ionako naucio iz stripova.Mislim da sledece godine ili možda još sledece ionako su ukinuli tu cirilicu i taj jezik,tako da sada se vec duže vreme to ne uci a nitko ne zna pricati i Hrvatski ili srbski što mi je cudno jer smo susjedi a slušaju se dosta ove hrvatske pjesme i to a nitko od ovih mladih ne razumije.Njima je to isto ko ceški,slovacki,poljski,...



Ljudi nauce citav novi jezik i to iz razloga da bi, recimo, samo citali stripove kojih nema na njihovom jeziku, a nekome je tesko nauciti petnaestak razlicitih slova jezika kojeg razume jer je 98% isti kao njegov
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16795 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/09/2009 : 09:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Slažem se, jer ako ljudi imaju volje da uce italijanski samo da bi citali Martija Misteriju u originalu, onda ne vidim kakav je problem nauciti cirilicu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2009 : 10:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Cuo sam osobno što je od kolege kcerka izjavila kad je vidjela titlove sa srpskim jezikom. Veli, koji je ovo cudan jezik, a tako slican hrvatskom?!!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/09/2009 : 11:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by okudzava

Zanimljivo pitanje. Upravo bacih pogled na svoj primerak, kupljen te davne odvratne '93 godine u (sada srušenom, šmrc) kiosku kod Ž. Stanice u Novom Sadu; odštampana cena od 10,000.000 din. je precrtana i hemijskom olovkom napisana cena od 24,000.000 din.



Da, svaki primjak koji sam vidio je tako "Precrtan".

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

bonellistar
Starting Member



Croatia
61 Posts

Member since 12/10/2009

Posted - 15/10/2009 : 16:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit bonellistar's Homepage  Send bonellistar a Private Message
Zadnji "Dnevnikov" strip koji je bio na kioscima (sjecam se) u hrvatskoj je Mister No "Rušilacki bes". Bilo je to pocetkom 10. mjeseca '91. Ujedno je i izašao Zagor SP 10 "Kamen ubica", a ta dva su i zadnji stripovi koje sam kupio. Kad se samo sjetim...UH!!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/04/2010 : 18:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Hvala bogu da je Dnevnik prestao stampati stripove... masakirali su toliko Mr. Noa, Zagora i toliko puno junaka radi 'cenzure' da je to bio uzas... tesko je pomisliti koliko sam volio njihove edicije kad sam bio mali, ali koliko malo sam znao kako skracuju stranice ... katastrofa! Danasnji Ludens, Strip Agent i Veseli Cetvrtak su puno bolja izdanja nego bilo koja u staroj Jugoslaviji.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 29/04/2010 : 21:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by dessa

Cene poslednjih Dnevnikovih izdanja.
ZS-1103 30.000.000
LMS-997 10.000.000
MM-107 2
DD-59 19.500
NR-39 170




Kad se setim ovoga jeza me podidje...uzas.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/05/2010 : 22:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by bonellistar

Zadnji "Dnevnikov" strip koji je bio na kioscima (sjecam se) u hrvatskoj je Mister No "Rušilacki bes". Bilo je to pocetkom 10. mjeseca '91. Ujedno je i izašao Zagor SP 10 "Kamen ubica", a ta dva su i zadnji stripovi koje sam kupio. Kad se samo sjetim...UH!!



Zadnji strip koji je izašao bio je Zagor "Zlokobno predskazanje" Zs 1064 u novembru, a zadnji LMS ipak nije Rušilacki bes, nego Al Azif. Ali, ako se ne varam, nisu ti zadnji brojevi svuda u Hrvatskoj izašli...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/05/2010 : 11:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Nestanak Dnevnikovih stripova na hrvatskim kioscima podsjeca me na najružniji period u mom životu, na rat... Sjecam se da sam pod granatama na djedovom biciklu svaki dan išao do kioska u nadi da cu naoci na novog Zagora. Nada je nestala kad je jedne noci granata pala i na sam kiosk. U podrumu smo citali stripove koje smo do tada skupili, tu su se mnogi i zagubili, ali ionako su oni tada bili sporedna stvar. Ne ponovilo se nikad više.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/05/2010 : 11:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
ja se sijecam da sam zadnjeg uzeo "divlje staze"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000